Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 18.06.2018 > 20:53 Versiunea pentru printare
Luni, 18 iunie 2018, ora 20:53

Poziție pe
ordinea de zi:
2
Subiect vot: Art. 260
PL 373/2018 pentru modificarea și completarea Legii nr.135/2010 privind Codul de procedură penală, precum și pentru modificarea și completarea Legii nr.304/2004 privind organizarea judiciară
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:232 129 39 20 13 13 6 10 2
- voturi pentru (DA):162 129 - - 13 12 1 6 1
- voturi împotrivă (NU):64 - 39 20 - - 4 - 1
- abțineri:4 - - - - 1 1 2 -
- nu au votat:2 - - - - - - 2 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Alexe Costel PNL NU
4. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
5. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
6. Andronache Gabriel PNL NU
7. Andrușcă Dănuț PSD DA
8. Antal István-János UDMR DA
9. Anton Anton ALDE DA
10. Apjok Norbert UDMR DA
11. Ardelean Ben-Oni PNL NU
12. Avram Constantin ALDE DA
13. Axinte Vasile PSD DA
14. Babuș Radu PSD DA
15. Balan Ioan PNL NU
16. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
17. Bejinariu Eugen PSD DA
18. Bende Sándor UDMR DA
19. Benedek Zacharie UDMR DA
20. Benkő Erika UDMR DA
21. Bichineț Corneliu PMP Abținere
22. Birchall Ana PSD DA
23. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
24. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
25. Bode Lucian Nicolae PNL NU
26. Bodea Marius PNL NU
27. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
28. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
29. Bontea Vlad PSD DA
30. Borza Remus-Adrian - DA
31. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
32. Botez Mihai-Cătălin USR NU
33. Bran-Voinea Ioana PSD DA
34. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
35. Budăi Marius-Constantin PSD DA
36. Buican Cristian PNL NU
37. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
38. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
39. Burciu Cristina PSD DA
40. Calotă Florică Ică ALDE DA
41. Căciulă Aurel PSD DA
42. Călin Ion PSD DA
43. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
44. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
45. Cherecheș Florica PNL NU
46. Chiriac Viorel PSD DA
47. Ciocan Dan PSD DA
48. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
49. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
50. Ciuhodaru Tudor PSD DA
51. Cîtea Vasile PSD DA
52. Cobuz Maricela PSD DA
53. Cocoș Vasile PSD DA
54. Codreanu Constantin PMP NU
55. Cosma Andreea PSD DA
56. Cosma Lavinia-Corina USR NU
57. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
58. Csép Éva-Andrea UDMR DA
59. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
60. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
61. Cupă Ion ALDE DA
62. Cupșa Ioan PNL NU
63. Dan Nicușor Daniel USR NU
64. Dehelean Silviu USR NU
65. Dinu Cristina-Elena PSD DA
66. Dîrzu Ioan PSD DA
67. Dobre Victor Paul PNL NU
68. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
69. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
70. Dobrovie Matei-Adrian USR NU
71. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
72. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
73. Dunava Costel Neculai PSD DA
74. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
75. Erdei Dolóczki István UDMR DA
76. Fădor Angelica PNL NU
77. Florea Damian PSD DA
78. Floroiu Ionel PSD DA
79. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
80. Furtună Mirela PSD DA
81. Ganț Ovidiu Victor Minoritati Abținere
82. Gavrilă Camelia PSD DA
83. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
84. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
85. Găină Mihăiță PSD DA
86. Georgescu Nicolae PSD DA
87. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
88. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
89. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
90. Gherman Dumitru PSD DA
91. Ghilea Găvrilă PNL NU
92. Ghinea Cristian USR NU
93. Gilia Claudia PSD DA
94. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati -
95. Halici Nicușor PSD DA
96. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
97. Huncă Mihaela PSD DA
98. Iancu Iulian PSD DA
99. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
100. Ion Stelian-Cristian USR NU
101. Ionescu George PNL NU
102. Iordache Florin PSD DA
103. Itu Cornel PSD DA
104. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
105. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
106. Lazăr Sorin PSD DA
107. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
108. Lovin Dumitru ALDE DA
109. Lungu Tudorița PNL NU
110. Lupașcu Costel PSD DA
111. Lupescu Dumitru USR NU
112. Macovei Silviu Nicu PSD DA
113. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
114. Manole Petre-Florin PSD DA
115. Marica Petru-Sorin PSD DA
116. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
117. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
118. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
119. Mînzatu Roxana PSD DA
120. Mocanu Adrian PMP DA
121. Mocioalcă Ion PSD DA
122. Mohaci Mihai PSD DA
123. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
124. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
125. Movilă Petru PMP NU
126. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
127. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
128. Neagu Nicolae PNL NU
129. Neață Eugen PSD DA
130. Nicoară Romeo Florin PNL NU
131. Nicolae Andrei PSD DA
132. Nicolicea Eugen PSD DA
133. Nistor Laurențiu PSD DA
134. Niță Nicu PSD DA
135. Olar Corneliu PNL NU
136. Oprea Dumitru PNL NU
137. Oprișcan Mihai Doru ALDE Abținere
138. Oteșanu Daniela PSD DA
139. Pambuccian Varujan Minoritati -
140. Pană Adriana-Doina PSD DA
141. Paraschiv Rodica PSD DA
142. Păle Dănuț PSD DA
143. Petcu Toma-Florin ALDE DA
144. Petrea Gabriel PSD DA
145. Petric Octavian PSD DA
146. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
147. Pirtea Marilen - Gabriel PNL NU
148. Pistru Eusebiu-Manea ALDE DA
149. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
150. Plumb Rovana PSD DA
151. Pop Rareș Tudor USR NU
152. Popa Florin PSD DA
153. Popa Mihai Valentin PSD DA
154. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
155. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
156. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
157. Popescu Pavel PNL NU
158. Popescu Virgil-Daniel PNL NU
159. Predoiu Marian-Cătălin PNL NU
160. Presură Alexandra PSD DA
161. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
162. Prună Cristina-Mădălina USR NU
163. Radu Anișoara PSD DA
164. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
165. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL NU
166. Rădulescu Alexandru PSD DA
167. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
168. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
169. Răduț Violeta PSD DA
170. Roman Florin-Claudiu PNL NU
171. Roman Ioan Sorin PSD DA
172. Roșca Lucreția PSD DA
173. Rotaru Alexandru PSD DA
174. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
175. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
176. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL NU
177. Sefer Cristian-George PMP NU
178. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
179. Seres Dénes UDMR DA
180. Simion Lucian-Eduard PSD DA
181. Simionca Ionuț PMP NU
182. Simonis Alfred - Robert PSD DA
183. Sitterli Ovidiu-Ioan - NU
184. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
185. Spânu Ion PSD DA
186. Stamatian Vasile-Florin PNL NU
187. Stan Viorel PSD DA
188. Stancu Florinel PSD DA
189. Stativă Irinel Ioan PSD DA
190. Stănescu Alexandru PSD DA
191. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
192. Suciu Matei PSD DA
193. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
194. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
195. Szabó Ödön UDMR DA
196. Șarapatin Elvira PSD DA
197. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
198. Șimon Gheorghe PSD DA
199. Șișcu George PNL NU
200. Șotcan Theodora PSD DA
201. Șova Lucian PSD DA
202. Șovăială Constantin PNL NU
203. Ștefan Corneliu PSD DA
204. Ștefan Ion PNL NU
205. Ștefan Viorel PSD DA
206. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
207. Teiș Alina PSD DA
208. Terea Ioan PSD DA
209. Todor Adrian PSD DA
210. Toma Ilie PSD DA
211. Trăilă Cristina PNL NU
212. Tripa Florin-Dan PSD DA
213. Tudor Beatrice PSD DA
214. Tudose Mihai PSD DA
215. Turcan Raluca PNL NU
216. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
217. Vasile Daniel Minoritati DA
218. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
219. Velcea Nicolae PSD DA
220. Vexler Silviu Minoritati DA
221. Vișan George-Gabriel PSD DA
222. Vîlceanu Dan PNL NU
223. Vîrză Mihăiță PSD DA
224. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
225. Vlase Petru Gabriel PSD DA
226. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
227. Vosganian Varujan ALDE DA
228. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
229. Weber Mihai PSD DA
230. Zainea Cornel USR NU
231. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
232. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 21 aprilie 2021, 3:03
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro