Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 18.06.2018 > 20:55 Versiunea pentru printare
Luni, 18 iunie 2018, ora 20:55

Poziție pe
ordinea de zi:
2
Subiect vot: Art. 275
PL 373/2018 pentru modificarea și completarea Legii nr.135/2010 privind Codul de procedură penală, precum și pentru modificarea și completarea Legii nr.304/2004 privind organizarea judiciară
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:231 131 35 20 15 11 8 9 2
- voturi pentru (DA):163 131 - - 15 10 1 5 1
- voturi împotrivă (NU):63 - 35 20 - - 7 - 1
- abțineri:2 - - - - - - 2 -
- nu au votat:3 - - - - 1 - 2 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
4. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
5. Andronache Gabriel PNL NU
6. Andrușcă Dănuț PSD DA
7. Antal István-János UDMR DA
8. Anton Anton ALDE DA
9. Apjok Norbert UDMR DA
10. Ardelean Ben-Oni PNL NU
11. Avram Constantin ALDE DA
12. Axinte Vasile PSD DA
13. Babuș Radu PSD DA
14. Balan Ioan PNL NU
15. Barna Ilie Dan USR NU
16. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
17. Bejinariu Eugen PSD DA
18. Bende Sándor UDMR DA
19. Benedek Zacharie UDMR DA
20. Benkő Erika UDMR DA
21. Bichineț Corneliu PMP NU
22. Birchall Ana PSD DA
23. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
24. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
25. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
26. Bode Lucian Nicolae PNL NU
27. Bodea Marius PNL NU
28. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
29. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
30. Bontea Vlad PSD DA
31. Borza Remus-Adrian - DA
32. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
33. Botez Mihai-Cătălin USR NU
34. Bran-Voinea Ioana PSD DA
35. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
36. Budăi Marius-Constantin PSD DA
37. Buican Cristian PNL NU
38. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
39. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
40. Burciu Cristina PSD DA
41. Calotă Florică Ică ALDE DA
42. Căciulă Aurel PSD DA
43. Călin Ion PSD DA
44. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
45. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
46. Chiriac Viorel PSD DA
47. Ciocan Dan PSD DA
48. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
49. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
50. Ciuhodaru Tudor PSD DA
51. Cîtea Vasile PSD DA
52. Cobuz Maricela PSD DA
53. Cocoș Vasile PSD DA
54. Codreanu Constantin PMP NU
55. Coliu Doru-Petrișor PMP NU
56. Cosma Andreea PSD DA
57. Cosma Lavinia-Corina USR NU
58. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
59. Csép Éva-Andrea UDMR DA
60. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
61. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
62. Cupșa Ioan PNL NU
63. Dan Nicușor Daniel USR NU
64. Dehelean Silviu USR NU
65. Dinu Cristina-Elena PSD DA
66. Dîrzu Ioan PSD DA
67. Dobre Victor Paul PNL NU
68. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
69. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
70. Dobrovie Matei-Adrian USR NU
71. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
72. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
73. Dunava Costel Neculai PSD DA
74. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
75. Erdei Dolóczki István UDMR DA
76. Fădor Angelica PNL NU
77. Florea Damian PSD DA
78. Floroiu Ionel PSD DA
79. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
80. Furtună Mirela PSD DA
81. Ganț Ovidiu Victor Minoritati Abținere
82. Gavrilă Camelia PSD DA
83. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
84. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
85. Găină Mihăiță PSD DA
86. Georgescu Nicolae PSD DA
87. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
88. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
89. Gherman Dumitru PSD DA
90. Ghilea Găvrilă PNL NU
91. Gilia Claudia PSD DA
92. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati -
93. Halici Nicușor PSD DA
94. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
95. Huncă Mihaela PSD DA
96. Iancu Iulian PSD DA
97. Iancu Marius-Ionel PSD DA
98. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
99. Ion Stelian-Cristian USR NU
100. Ionescu George PNL NU
101. Ioniță Antoneta PNL NU
102. Iordache Florin PSD DA
103. Itu Cornel PSD DA
104. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
105. Korodi Attila UDMR DA
106. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
107. Lazăr Sorin PSD DA
108. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
109. Lovin Dumitru ALDE DA
110. Lungu Tudorița PNL NU
111. Lupașcu Costel PSD DA
112. Lupescu Dumitru USR NU
113. Macovei Silviu Nicu PSD DA
114. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
115. Manole Petre-Florin PSD DA
116. Marica Petru-Sorin PSD DA
117. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
118. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
119. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
120. Mînzatu Roxana PSD DA
121. Mocanu Adrian PMP DA
122. Mohaci Mihai PSD DA
123. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
124. Movilă Petru PMP NU
125. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
126. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
127. Neață Eugen PSD DA
128. Nicoară Romeo Florin PNL NU
129. Nicolae Andrei PSD DA
130. Nicolicea Eugen PSD DA
131. Nistor Laurențiu PSD DA
132. Niță Nicu PSD DA
133. Olar Corneliu PNL NU
134. Oprea Dumitru PNL NU
135. Oprișcan Mihai Doru ALDE -
136. Oteșanu Daniela PSD DA
137. Pambuccian Varujan Minoritati -
138. Pană Adriana-Doina PSD DA
139. Paraschiv Rodica PSD DA
140. Pau Radu - Adrian PSD DA
141. Păle Dănuț PSD DA
142. Petcu Toma-Florin ALDE DA
143. Petric Octavian PSD DA
144. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
145. Pirtea Marilen - Gabriel PNL NU
146. Pistru Eusebiu-Manea ALDE DA
147. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
148. Plumb Rovana PSD DA
149. Pop Rareș Tudor USR NU
150. Popa Florin PSD DA
151. Popa Mihai Valentin PSD DA
152. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
153. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
154. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
155. Popescu Pavel PNL NU
156. Popescu Virgil-Daniel PNL NU
157. Presură Alexandra PSD DA
158. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
159. Prună Cristina-Mădălina USR NU
160. Radu Anișoara PSD DA
161. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
162. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL NU
163. Rădulescu Alexandru PSD DA
164. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
165. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
166. Răduț Violeta PSD DA
167. Roman Florin-Claudiu PNL NU
168. Roman Ioan Sorin PSD DA
169. Roșca Lucreția PSD DA
170. Rotaru Alexandru PSD DA
171. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
172. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
173. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL NU
174. Sefer Cristian-George PMP NU
175. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
176. Seres Dénes UDMR DA
177. Simion Lucian-Eduard PSD DA
178. Simionca Ionuț PMP NU
179. Simonis Alfred - Robert PSD DA
180. Sitterli Ovidiu-Ioan - NU
181. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
182. Solomon Adrian PSD DA
183. Spânu Ion PSD DA
184. Stamatian Vasile-Florin PNL NU
185. Stan Viorel PSD DA
186. Stancu Florinel PSD DA
187. Stativă Irinel Ioan PSD DA
188. Stănescu Alexandru PSD DA
189. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
190. Suciu Matei PSD DA
191. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
192. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
193. Szabó Ödön UDMR DA
194. Șarapatin Elvira PSD DA
195. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
196. Șimon Gheorghe PSD DA
197. Șișcu George PNL NU
198. Șotcan Theodora PSD DA
199. Șova Lucian PSD DA
200. Șovăială Constantin PNL NU
201. Ștefan Corneliu PSD DA
202. Ștefan Ion PNL NU
203. Ștefan Viorel PSD DA
204. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
205. Teiș Alina PSD DA
206. Terea Ioan PSD DA
207. Todor Adrian PSD DA
208. Todoran Adrian-Mihăiță PMP NU
209. Toma Ilie PSD DA
210. Trăilă Cristina PNL NU
211. Tripa Florin-Dan PSD DA
212. Tudor Beatrice PSD DA
213. Tudose Mihai PSD DA
214. Turcan Raluca PNL NU
215. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
216. Vasile Daniel Minoritati DA
217. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
218. Velcea Nicolae PSD DA
219. Vexler Silviu Minoritati DA
220. Vișan George-Gabriel PSD DA
221. Vîlceanu Dan PNL NU
222. Vîrză Mihăiță PSD DA
223. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
224. Vlase Petru Gabriel PSD DA
225. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
226. Vosganian Varujan ALDE DA
227. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
228. Weber Mihai PSD DA
229. Zainea Cornel USR NU
230. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
231. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 21 aprilie 2021, 3:02
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro