Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 18.06.2018 > 21:11 Versiunea pentru printare
Luni, 18 iunie 2018, ora 21:11

Poziție pe
ordinea de zi:
2
Subiect vot: Art. 397
PL 373/2018 pentru modificarea și completarea Legii nr.135/2010 privind Codul de procedură penală, precum și pentru modificarea și completarea Legii nr.304/2004 privind organizarea judiciară
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:235 132 32 22 16 14 6 10 3
- voturi pentru (DA):168 132 - - 16 13 - 6 1
- voturi împotrivă (NU):62 - 32 22 - - 6 - 2
- abțineri:2 - - - - 1 - 1 -
- nu au votat:3 - - - - - - 3 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
4. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
5. Andronache Gabriel PNL NU
6. Andrușcă Dănuț PSD DA
7. Antal István-János UDMR DA
8. Anton Anton ALDE DA
9. Apjok Norbert UDMR DA
10. Ardelean Ben-Oni PNL NU
11. Avram Constantin ALDE DA
12. Axinte Vasile PSD DA
13. Babuș Radu PSD DA
14. Balan Ioan PNL NU
15. Barna Ilie Dan USR NU
16. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
17. Bejinariu Eugen PSD DA
18. Bende Sándor UDMR DA
19. Benedek Zacharie UDMR DA
20. Benkő Erika UDMR DA
21. Bichineț Corneliu PMP NU
22. Birchall Ana PSD DA
23. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
24. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - NU
25. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
26. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
27. Bode Lucian Nicolae PNL NU
28. Bodea Marius PNL NU
29. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
30. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
31. Bontea Vlad PSD DA
32. Borza Remus-Adrian - DA
33. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
34. Botez Mihai-Cătălin USR NU
35. Bran-Voinea Ioana PSD DA
36. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
37. Budăi Marius-Constantin PSD DA
38. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
39. Bulai Iulian USR NU
40. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
41. Burciu Cristina PSD DA
42. Calotă Florică Ică ALDE DA
43. Căciulă Aurel PSD DA
44. Călin Ion PSD DA
45. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
46. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
47. Cherecheș Florica PNL NU
48. Chiriac Viorel PSD DA
49. Ciocan Dan PSD DA
50. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
51. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
52. Ciuhodaru Tudor PSD DA
53. Cîtea Vasile PSD DA
54. Cobuz Maricela PSD DA
55. Cocoș Vasile PSD DA
56. Codreanu Constantin PMP NU
57. Cosma Andreea PSD DA
58. Cosma Lavinia-Corina USR NU
59. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
60. Csép Éva-Andrea UDMR DA
61. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
62. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
63. Cupă Ion ALDE DA
64. Cupșa Ioan PNL NU
65. Dan Nicușor Daniel USR NU
66. Dehelean Silviu USR NU
67. Dinu Cristina-Elena PSD DA
68. Dîrzu Ioan PSD DA
69. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
70. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
71. Dobrovie Matei-Adrian USR NU
72. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
73. Drulă Cătălin USR NU
74. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
75. Dunava Costel Neculai PSD DA
76. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
77. Erdei Dolóczki István UDMR DA
78. Farago Petru UDMR DA
79. Fădor Angelica PNL NU
80. Florea Damian PSD DA
81. Floroiu Ionel PSD DA
82. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
83. Furtună Mirela PSD DA
84. Ganț Ovidiu Victor Minoritati Abținere
85. Gavrilă Camelia PSD DA
86. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
87. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
88. Găină Mihăiță PSD DA
89. Georgescu Nicolae PSD DA
90. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
91. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
92. Gherman Dumitru PSD DA
93. Ghinea Cristian USR NU
94. Gilia Claudia PSD DA
95. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati -
96. Halici Nicușor PSD DA
97. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
98. Huncă Mihaela PSD DA
99. Iancu Iulian PSD DA
100. Iancu Marius-Ionel PSD DA
101. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
102. Ion Stelian-Cristian USR NU
103. Ionescu George PNL NU
104. Iordache Florin PSD DA
105. Itu Cornel PSD DA
106. Korodi Attila UDMR DA
107. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
108. Lazăr Sorin PSD DA
109. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
110. Lovin Dumitru ALDE DA
111. Lungu Tudorița PNL NU
112. Lupașcu Costel PSD DA
113. Lupescu Dumitru USR NU
114. Macovei Silviu Nicu PSD DA
115. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
116. Manole Petre-Florin PSD DA
117. Marica Petru-Sorin PSD DA
118. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
119. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
120. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
121. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
122. Mînzatu Roxana PSD DA
123. Mocioalcă Ion PSD DA
124. Mohaci Mihai PSD DA
125. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
126. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
127. Movilă Petru PMP NU
128. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
129. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
130. Neagu Nicolae PNL NU
131. Neață Eugen PSD DA
132. Nicoară Romeo Florin PNL NU
133. Nicolae Andrei PSD DA
134. Nicolicea Eugen PSD DA
135. Nistor Laurențiu PSD DA
136. Niță Nicu PSD DA
137. Olar Corneliu PNL NU
138. Oprea Dumitru PNL NU
139. Oprișcan Mihai Doru ALDE Abținere
140. Oteșanu Daniela PSD DA
141. Pambuccian Varujan Minoritati -
142. Pană Adriana-Doina PSD DA
143. Paraschiv Rodica PSD DA
144. Pașcan Emil-Marius PMP NU
145. Pau Radu - Adrian PSD DA
146. Păle Dănuț PSD DA
147. Petcu Toma-Florin ALDE DA
148. Petrea Gabriel PSD DA
149. Petric Octavian PSD DA
150. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
151. Pirtea Marilen - Gabriel PNL NU
152. Pistru Eusebiu-Manea ALDE DA
153. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
154. Plumb Rovana PSD DA
155. Pop Rareș Tudor USR NU
156. Popa Florin PSD DA
157. Popa Mihai Valentin PSD DA
158. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
159. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
160. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
161. Popescu Pavel PNL NU
162. Popescu Virgil-Daniel PNL NU
163. Presură Alexandra PSD DA
164. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
165. Prună Cristina-Mădălina USR NU
166. Radu Anișoara PSD DA
167. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
168. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL NU
169. Rădulescu Alexandru PSD DA
170. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
171. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
172. Răduț Violeta PSD DA
173. Roman Florin-Claudiu PNL NU
174. Roman Ioan Sorin PSD DA
175. Roșca Lucreția PSD DA
176. Rotaru Alexandru PSD DA
177. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
178. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
179. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL NU
180. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
181. Seres Dénes UDMR DA
182. Simion Lucian-Eduard PSD DA
183. Simionca Ionuț PMP NU
184. Simonis Alfred - Robert PSD DA
185. Sitterli Ovidiu-Ioan - NU
186. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
187. Spânu Ion PSD DA
188. Stamatian Vasile-Florin PNL NU
189. Stan Viorel PSD DA
190. Stancu Florinel PSD DA
191. Stativă Irinel Ioan PSD DA
192. Stănescu Alexandru PSD DA
193. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
194. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
195. Suciu Matei PSD DA
196. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
197. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
198. Szabó Ödön UDMR DA
199. Șarapatin Elvira PSD DA
200. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
201. Șimon Gheorghe PSD DA
202. Șotcan Theodora PSD DA
203. Șova Lucian PSD DA
204. Șovăială Constantin PNL NU
205. Ștefan Corneliu PSD DA
206. Ștefan Ion PNL NU
207. Ștefan Viorel PSD DA
208. Tabugan Ion ALDE DA
209. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
210. Teiș Alina PSD DA
211. Terea Ioan PSD DA
212. Todor Adrian PSD DA
213. Toma Ilie PSD DA
214. Tomac Eugen PMP NU
215. Trăilă Cristina PNL NU
216. Tripa Florin-Dan PSD DA
217. Tudor Beatrice PSD DA
218. Tudose Mihai PSD DA
219. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
220. Varga Vasile PNL NU
221. Vasile Daniel Minoritati DA
222. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
223. Velcea Nicolae PSD DA
224. Vexler Silviu Minoritati DA
225. Vișan George-Gabriel PSD DA
226. Vîlceanu Dan PNL NU
227. Vîrză Mihăiță PSD DA
228. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
229. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
230. Vosganian Varujan ALDE DA
231. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
232. Weber Mihai PSD DA
233. Zainea Cornel USR NU
234. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
235. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati -

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 12 aprilie 2021, 10:54
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro