Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 18.06.2018 > 21:13 Versiunea pentru printare
Luni, 18 iunie 2018, ora 21:13

Poziție pe
ordinea de zi:
2
Subiect vot: Art. 434
PL 373/2018 pentru modificarea și completarea Legii nr.135/2010 privind Codul de procedură penală, precum și pentru modificarea și completarea Legii nr.304/2004 privind organizarea judiciară
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:236 131 34 22 16 14 5 11 3
- voturi pentru (DA):168 131 - - 16 13 - 7 1
- voturi împotrivă (NU):63 - 34 22 - - 5 - 2
- abțineri:1 - - - - - - 1 -
- nu au votat:4 - - - - 1 - 3 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
4. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
5. Andronache Gabriel PNL NU
6. Andrușcă Dănuț PSD DA
7. Antal István-János UDMR DA
8. Anton Anton ALDE DA
9. Apjok Norbert UDMR DA
10. Ardelean Ben-Oni PNL NU
11. Avram Constantin ALDE DA
12. Axinte Vasile PSD DA
13. Babuș Radu PSD DA
14. Balan Ioan PNL NU
15. Barna Ilie Dan USR NU
16. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
17. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
18. Bejinariu Eugen PSD DA
19. Bende Sándor UDMR DA
20. Benedek Zacharie UDMR DA
21. Benkő Erika UDMR DA
22. Bichineț Corneliu PMP NU
23. Birchall Ana PSD DA
24. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
25. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - NU
26. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
27. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
28. Bode Lucian Nicolae PNL NU
29. Bodea Marius PNL NU
30. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
31. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
32. Bontea Vlad PSD DA
33. Borza Remus-Adrian - DA
34. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
35. Botez Mihai-Cătălin USR NU
36. Bran-Voinea Ioana PSD DA
37. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
38. Budăi Marius-Constantin PSD DA
39. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
40. Bulai Iulian USR NU
41. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
42. Burciu Cristina PSD DA
43. Calotă Florică Ică ALDE DA
44. Căciulă Aurel PSD DA
45. Călin Ion PSD DA
46. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
47. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
48. Cherecheș Florica PNL NU
49. Chiriac Viorel PSD DA
50. Ciocan Dan PSD DA
51. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
52. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
53. Ciuhodaru Tudor PSD DA
54. Cîtea Vasile PSD DA
55. Cobuz Maricela PSD DA
56. Cocoș Vasile PSD DA
57. Codreanu Constantin PMP NU
58. Cosma Andreea PSD DA
59. Cosma Lavinia-Corina USR NU
60. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
61. Csép Éva-Andrea UDMR DA
62. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
63. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
64. Cupă Ion ALDE DA
65. Cupșa Ioan PNL NU
66. Dan Nicușor Daniel USR NU
67. Dehelean Silviu USR NU
68. Dinu Cristina-Elena PSD DA
69. Dîrzu Ioan PSD DA
70. Dobre Victor Paul PNL NU
71. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
72. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
73. Dobrovie Matei-Adrian USR NU
74. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
75. Drulă Cătălin USR NU
76. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
77. Dunava Costel Neculai PSD DA
78. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
79. Erdei Dolóczki István UDMR DA
80. Farago Petru UDMR DA
81. Fădor Angelica PNL NU
82. Florea Damian PSD DA
83. Floroiu Ionel PSD DA
84. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
85. Furtună Mirela PSD DA
86. Ganț Ovidiu Victor Minoritati Abținere
87. Gavrilă Camelia PSD DA
88. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
89. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
90. Găină Mihăiță PSD DA
91. Georgescu Nicolae PSD DA
92. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
93. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
94. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
95. Gherman Dumitru PSD DA
96. Ghilea Găvrilă PNL NU
97. Ghinea Cristian USR NU
98. Gilia Claudia PSD DA
99. Goga Octavian PSD DA
100. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati -
101. Halici Nicușor PSD DA
102. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
103. Huncă Mihaela PSD DA
104. Iancu Iulian PSD DA
105. Iancu Marius-Ionel PSD DA
106. Ibram Iusein Minoritati DA
107. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
108. Ion Stelian-Cristian USR NU
109. Ionescu George PNL NU
110. Iordache Florin PSD DA
111. Itu Cornel PSD DA
112. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
113. Korodi Attila UDMR DA
114. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
115. Lazăr Sorin PSD DA
116. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
117. Lovin Dumitru ALDE DA
118. Lungu Tudorița PNL NU
119. Lupașcu Costel PSD DA
120. Lupescu Dumitru USR NU
121. Macovei Silviu Nicu PSD DA
122. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
123. Manole Petre-Florin PSD DA
124. Marica Petru-Sorin PSD DA
125. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
126. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
127. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
128. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
129. Mînzatu Roxana PSD DA
130. Mocioalcă Ion PSD DA
131. Mohaci Mihai PSD DA
132. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
133. Movilă Petru PMP NU
134. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
135. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
136. Neagu Nicolae PNL NU
137. Neață Eugen PSD DA
138. Nicoară Romeo Florin PNL NU
139. Nicolae Andrei PSD DA
140. Nicolicea Eugen PSD DA
141. Nistor Laurențiu PSD DA
142. Niță Nicu PSD DA
143. Olar Corneliu PNL NU
144. Oprea Dumitru PNL NU
145. Oprișcan Mihai Doru ALDE -
146. Pambuccian Varujan Minoritati -
147. Pană Adriana-Doina PSD DA
148. Paraschiv Rodica PSD DA
149. Pașcan Emil-Marius PMP NU
150. Pau Radu - Adrian PSD DA
151. Păle Dănuț PSD DA
152. Petcu Toma-Florin ALDE DA
153. Petrea Gabriel PSD DA
154. Petric Octavian PSD DA
155. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
156. Pirtea Marilen - Gabriel PNL NU
157. Pistru Eusebiu-Manea ALDE DA
158. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
159. Plumb Rovana PSD DA
160. Pop Rareș Tudor USR NU
161. Popa Florin PSD DA
162. Popa Mihai Valentin PSD DA
163. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
164. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
165. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
166. Popescu Virgil-Daniel PNL NU
167. Presură Alexandra PSD DA
168. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
169. Prună Cristina-Mădălina USR NU
170. Radu Anișoara PSD DA
171. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
172. Rădulescu Alexandru PSD DA
173. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
174. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
175. Răduț Violeta PSD DA
176. Roman Florin-Claudiu PNL NU
177. Roman Ioan Sorin PSD DA
178. Roșca Lucreția PSD DA
179. Rotaru Alexandru PSD DA
180. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
181. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
182. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL NU
183. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
184. Seres Dénes UDMR DA
185. Simion Lucian-Eduard PSD DA
186. Simionca Ionuț PMP NU
187. Simonis Alfred - Robert PSD DA
188. Sitterli Ovidiu-Ioan - NU
189. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
190. Solomon Adrian PSD DA
191. Spânu Ion PSD DA
192. Stamatian Vasile-Florin PNL NU
193. Stan Viorel PSD DA
194. Stancu Florinel PSD DA
195. Stativă Irinel Ioan PSD DA
196. Stănescu Alexandru PSD DA
197. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
198. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
199. Suciu Matei PSD DA
200. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
201. Szabó Ödön UDMR DA
202. Șarapatin Elvira PSD DA
203. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
204. Șimon Gheorghe PSD DA
205. Șișcu George PNL NU
206. Șotcan Theodora PSD DA
207. Șova Lucian PSD DA
208. Șovăială Constantin PNL NU
209. Ștefan Corneliu PSD DA
210. Ștefan Ion PNL NU
211. Ștefan Viorel PSD DA
212. Tabugan Ion ALDE DA
213. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
214. Teiș Alina PSD DA
215. Terea Ioan PSD DA
216. Todor Adrian PSD DA
217. Toma Ilie PSD DA
218. Tripa Florin-Dan PSD DA
219. Tudor Beatrice PSD DA
220. Tudose Mihai PSD DA
221. Turcan Raluca PNL NU
222. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
223. Varga Vasile PNL NU
224. Vasile Daniel Minoritati DA
225. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
226. Velcea Nicolae PSD DA
227. Vexler Silviu Minoritati DA
228. Vișan George-Gabriel PSD DA
229. Vîlceanu Dan PNL NU
230. Vîrză Mihăiță PSD DA
231. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
232. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
233. Weber Mihai PSD DA
234. Zainea Cornel USR NU
235. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
236. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati -

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 13 aprilie 2021, 5:31
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro