Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 18.06.2018 > 21:13 Versiunea pentru printare
Luni, 18 iunie 2018, ora 21:13

Poziție pe
ordinea de zi:
2
Subiect vot: Art. 438
PL 373/2018 pentru modificarea și completarea Legii nr.135/2010 privind Codul de procedură penală, precum și pentru modificarea și completarea Legii nr.304/2004 privind organizarea judiciară
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:231 127 34 22 16 15 4 10 3
- voturi pentru (DA):165 127 - - 16 14 - 7 1
- voturi împotrivă (NU):62 - 34 22 - - 4 - 2
- abțineri:1 - - - - - - 1 -
- nu au votat:3 - - - - 1 - 2 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
4. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
5. Andronache Gabriel PNL NU
6. Andrușcă Dănuț PSD DA
7. Antal István-János UDMR DA
8. Anton Anton ALDE DA
9. Apjok Norbert UDMR DA
10. Ardelean Ben-Oni PNL NU
11. Avram Constantin ALDE DA
12. Axinte Vasile PSD DA
13. Babuș Radu PSD DA
14. Balan Ioan PNL NU
15. Barna Ilie Dan USR NU
16. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
17. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
18. Bejinariu Eugen PSD DA
19. Bende Sándor UDMR DA
20. Benedek Zacharie UDMR DA
21. Benkő Erika UDMR DA
22. Bichineț Corneliu PMP NU
23. Birchall Ana PSD DA
24. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
25. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - NU
26. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
27. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
28. Bode Lucian Nicolae PNL NU
29. Bodea Marius PNL NU
30. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
31. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
32. Bontea Vlad PSD DA
33. Borza Remus-Adrian - DA
34. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
35. Botez Mihai-Cătălin USR NU
36. Bran-Voinea Ioana PSD DA
37. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
38. Budăi Marius-Constantin PSD DA
39. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
40. Bulai Iulian USR NU
41. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
42. Burciu Cristina PSD DA
43. Calotă Florică Ică ALDE DA
44. Căciulă Aurel PSD DA
45. Călin Ion PSD DA
46. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
47. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
48. Cherecheș Florica PNL NU
49. Chiriac Viorel PSD DA
50. Ciocan Dan PSD DA
51. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
52. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
53. Ciuhodaru Tudor PSD DA
54. Cîtea Vasile PSD DA
55. Cobuz Maricela PSD DA
56. Cocoș Vasile PSD DA
57. Codreanu Constantin PMP NU
58. Cosma Andreea PSD DA
59. Cosma Lavinia-Corina USR NU
60. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
61. Csép Éva-Andrea UDMR DA
62. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
63. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
64. Cupă Ion ALDE DA
65. Cupșa Ioan PNL NU
66. Dan Nicușor Daniel USR NU
67. Dehelean Silviu USR NU
68. Dinu Cristina-Elena PSD DA
69. Dîrzu Ioan PSD DA
70. Dobre Victor Paul PNL NU
71. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
72. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
73. Dobrovie Matei-Adrian USR NU
74. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
75. Drulă Cătălin USR NU
76. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
77. Dunava Costel Neculai PSD DA
78. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
79. Erdei Dolóczki István UDMR DA
80. Farago Petru UDMR DA
81. Fădor Angelica PNL NU
82. Florea Damian PSD DA
83. Floroiu Ionel PSD DA
84. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
85. Furtună Mirela PSD DA
86. Ganț Ovidiu Victor Minoritati Abținere
87. Gavrilă Camelia PSD DA
88. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
89. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
90. Găină Mihăiță PSD DA
91. Georgescu Nicolae PSD DA
92. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
93. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
94. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
95. Gherman Dumitru PSD DA
96. Ghilea Găvrilă PNL NU
97. Gilia Claudia PSD DA
98. Goga Octavian PSD DA
99. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati -
100. Halici Nicușor PSD DA
101. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
102. Huncă Mihaela PSD DA
103. Iancu Iulian PSD DA
104. Iancu Marius-Ionel PSD DA
105. Ibram Iusein Minoritati DA
106. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
107. Ion Stelian-Cristian USR NU
108. Ionescu George PNL NU
109. Iordache Florin PSD DA
110. Itu Cornel PSD DA
111. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
112. Korodi Attila UDMR DA
113. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
114. Lazăr Sorin PSD DA
115. Lovin Dumitru ALDE DA
116. Lungu Tudorița PNL NU
117. Lupașcu Costel PSD DA
118. Lupescu Dumitru USR NU
119. Macovei Silviu Nicu PSD DA
120. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
121. Manole Petre-Florin PSD DA
122. Marica Petru-Sorin PSD DA
123. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
124. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
125. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
126. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
127. Mînzatu Roxana PSD DA
128. Mocioalcă Ion PSD DA
129. Mohaci Mihai PSD DA
130. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
131. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
132. Movilă Petru PMP NU
133. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
134. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
135. Neagu Nicolae PNL NU
136. Neață Eugen PSD DA
137. Nicoară Romeo Florin PNL NU
138. Nicolae Andrei PSD DA
139. Nistor Laurențiu PSD DA
140. Niță Nicu PSD DA
141. Olar Corneliu PNL NU
142. Oprea Dumitru PNL NU
143. Oprișcan Mihai Doru ALDE -
144. Pană Adriana-Doina PSD DA
145. Paraschiv Rodica PSD DA
146. Pau Radu - Adrian PSD DA
147. Păle Dănuț PSD DA
148. Petcu Toma-Florin ALDE DA
149. Petric Octavian PSD DA
150. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
151. Pirtea Marilen - Gabriel PNL NU
152. Pistru Eusebiu-Manea ALDE DA
153. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
154. Plumb Rovana PSD DA
155. Pop Rareș Tudor USR NU
156. Popa Florin PSD DA
157. Popa Mihai Valentin PSD DA
158. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
159. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
160. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
161. Popescu Pavel PNL NU
162. Popescu Virgil-Daniel PNL NU
163. Presură Alexandra PSD DA
164. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
165. Prună Cristina-Mădălina USR NU
166. Radu Anișoara PSD DA
167. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
168. Rădulescu Alexandru PSD DA
169. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
170. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
171. Răduț Violeta PSD DA
172. Roman Florin-Claudiu PNL NU
173. Roman Ioan Sorin PSD DA
174. Roșca Lucreția PSD DA
175. Rotaru Alexandru PSD DA
176. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
177. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
178. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL NU
179. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
180. Seres Dénes UDMR DA
181. Simion Lucian-Eduard PSD DA
182. Simionca Ionuț PMP NU
183. Simonis Alfred - Robert PSD DA
184. Sitterli Ovidiu-Ioan - NU
185. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
186. Spânu Ion PSD DA
187. Stamatian Vasile-Florin PNL NU
188. Stan Viorel PSD DA
189. Stancu Florinel PSD DA
190. Stativă Irinel Ioan PSD DA
191. Stănescu Alexandru PSD DA
192. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
193. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
194. Suciu Matei PSD DA
195. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
196. Szabó Ödön UDMR DA
197. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
198. Șimon Gheorghe PSD DA
199. Șișcu George PNL NU
200. Șotcan Theodora PSD DA
201. Șova Lucian PSD DA
202. Șovăială Constantin PNL NU
203. Ștefan Corneliu PSD DA
204. Ștefan Ion PNL NU
205. Ștefan Viorel PSD DA
206. Tabugan Ion ALDE DA
207. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
208. Teiș Alina PSD DA
209. Terea Ioan PSD DA
210. Todor Adrian PSD DA
211. Toma Ilie PSD DA
212. Tripa Florin-Dan PSD DA
213. Tudor Beatrice PSD DA
214. Tudose Mihai PSD DA
215. Turcan Raluca PNL NU
216. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
217. Varga Vasile PNL NU
218. Vasile Daniel Minoritati DA
219. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
220. Velcea Nicolae PSD DA
221. Vexler Silviu Minoritati DA
222. Vișan George-Gabriel PSD DA
223. Vîlceanu Dan PNL NU
224. Vîrză Mihăiță PSD DA
225. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
226. Vosganian Varujan ALDE DA
227. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
228. Weber Mihai PSD DA
229. Zainea Cornel USR NU
230. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
231. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati -

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 12 aprilie 2021, 11:02
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro