Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 18.06.2018 > 21:14 Versiunea pentru printare
Luni, 18 iunie 2018, ora 21:14

Poziție pe
ordinea de zi:
2
Subiect vot: Art. 474
PL 373/2018 pentru modificarea și completarea Legii nr.135/2010 privind Codul de procedură penală, precum și pentru modificarea și completarea Legii nr.304/2004 privind organizarea judiciară
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:231 129 36 20 15 15 4 10 2
- voturi pentru (DA):167 129 2 - 15 14 - 7 -
- voturi împotrivă (NU):60 - 34 20 - - 4 - 2
- abțineri:2 - - - - 1 - 1 -
- nu au votat:2 - - - - - - 2 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Alexe Costel PNL NU
4. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
5. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
6. Andronache Gabriel PNL NU
7. Andrușcă Dănuț PSD DA
8. Antal István-János UDMR DA
9. Anton Anton ALDE DA
10. Apjok Norbert UDMR DA
11. Ardelean Ben-Oni PNL NU
12. Avram Constantin ALDE DA
13. Axinte Vasile PSD DA
14. Babuș Radu PSD DA
15. Balan Ioan PNL NU
16. Barna Ilie Dan USR NU
17. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
18. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
19. Bejinariu Eugen PSD DA
20. Bende Sándor UDMR DA
21. Benedek Zacharie UDMR DA
22. Benkő Erika UDMR DA
23. Bichineț Corneliu PMP NU
24. Birchall Ana PSD DA
25. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
26. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - NU
27. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
28. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
29. Bode Lucian Nicolae PNL NU
30. Bodea Marius PNL NU
31. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
32. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
33. Bontea Vlad PSD DA
34. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
35. Botez Mihai-Cătălin USR NU
36. Bran-Voinea Ioana PSD DA
37. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
38. Budăi Marius-Constantin PSD DA
39. Buican Cristian PNL NU
40. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
41. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
42. Burciu Cristina PSD DA
43. Calotă Florică Ică ALDE DA
44. Căciulă Aurel PSD DA
45. Călin Ion PSD DA
46. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
47. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
48. Cherecheș Florica PNL NU
49. Chiriac Viorel PSD DA
50. Ciocan Dan PSD DA
51. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
52. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
53. Ciuhodaru Tudor PSD DA
54. Cîtea Vasile PSD DA
55. Cobuz Maricela PSD DA
56. Cocoș Vasile PSD DA
57. Codreanu Constantin PMP NU
58. Cosma Andreea PSD DA
59. Cosma Lavinia-Corina USR NU
60. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
61. Csép Éva-Andrea UDMR DA
62. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
63. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
64. Cupă Ion ALDE DA
65. Cupșa Ioan PNL NU
66. Dan Nicușor Daniel USR NU
67. Dehelean Silviu USR NU
68. Dinu Cristina-Elena PSD DA
69. Dîrzu Ioan PSD DA
70. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
71. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
72. Dobrovie Matei-Adrian USR NU
73. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
74. Drulă Cătălin USR NU
75. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
76. Dunava Costel Neculai PSD DA
77. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
78. Erdei Dolóczki István UDMR DA
79. Farago Petru UDMR DA
80. Fădor Angelica PNL NU
81. Florea Damian PSD DA
82. Floroiu Ionel PSD DA
83. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
84. Furtună Mirela PSD DA
85. Ganț Ovidiu Victor Minoritati Abținere
86. Gavrilă Camelia PSD DA
87. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
88. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
89. Găină Mihăiță PSD DA
90. Georgescu Nicolae PSD DA
91. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
92. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
93. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
94. Gherman Dumitru PSD DA
95. Ghilea Găvrilă PNL NU
96. Gilia Claudia PSD DA
97. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati -
98. Halici Nicușor PSD DA
99. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
100. Huncă Mihaela PSD DA
101. Iancu Iulian PSD DA
102. Iancu Marius-Ionel PSD DA
103. Ibram Iusein Minoritati DA
104. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
105. Ion Stelian-Cristian USR NU
106. Ionescu George PNL NU
107. Iordache Florin PSD DA
108. Itu Cornel PSD DA
109. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
110. Korodi Attila UDMR DA
111. Lazăr Sorin PSD DA
112. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
113. Lovin Dumitru ALDE DA
114. Lungu Tudorița PNL NU
115. Lupașcu Costel PSD DA
116. Lupescu Dumitru USR NU
117. Macovei Silviu Nicu PSD DA
118. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
119. Manole Petre-Florin PSD DA
120. Marica Petru-Sorin PSD DA
121. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
122. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
123. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
124. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
125. Mînzatu Roxana PSD DA
126. Mocioalcă Ion PSD DA
127. Mohaci Mihai PSD DA
128. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
129. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
130. Movilă Petru PMP NU
131. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
132. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
133. Neagu Nicolae PNL NU
134. Neață Eugen PSD DA
135. Nicoară Romeo Florin PNL NU
136. Nicolae Andrei PSD DA
137. Nicolicea Eugen PSD DA
138. Nistor Laurențiu PSD DA
139. Niță Nicu PSD DA
140. Olar Corneliu PNL DA
141. Oprea Dumitru PNL NU
142. Oprișcan Mihai Doru ALDE Abținere
143. Pană Adriana-Doina PSD DA
144. Paraschiv Rodica PSD DA
145. Pau Radu - Adrian PSD DA
146. Păle Dănuț PSD DA
147. Petcu Toma-Florin ALDE DA
148. Petric Octavian PSD DA
149. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
150. Pirtea Marilen - Gabriel PNL NU
151. Pistru Eusebiu-Manea ALDE DA
152. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
153. Plumb Rovana PSD DA
154. Popa Florin PSD DA
155. Popa Mihai Valentin PSD DA
156. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
157. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
158. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
159. Popescu Virgil-Daniel PNL NU
160. Presură Alexandra PSD DA
161. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
162. Prună Cristina-Mădălina USR NU
163. Radu Anișoara PSD DA
164. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
165. Rădulescu Alexandru PSD DA
166. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
167. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
168. Răduț Violeta PSD DA
169. Roman Florin-Claudiu PNL NU
170. Roman Ioan Sorin PSD DA
171. Roșca Lucreția PSD DA
172. Rotaru Alexandru PSD DA
173. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
174. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
175. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL NU
176. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
177. Seres Dénes UDMR DA
178. Simion Lucian-Eduard PSD DA
179. Simionca Ionuț PMP NU
180. Simonis Alfred - Robert PSD DA
181. Sitterli Ovidiu-Ioan - NU
182. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
183. Solomon Adrian PSD DA
184. Spânu Ion PSD DA
185. Stamatian Vasile-Florin PNL NU
186. Stan Viorel PSD DA
187. Stancu Florinel PSD DA
188. Stativă Irinel Ioan PSD DA
189. Stănescu Alexandru PSD DA
190. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
191. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
192. Suciu Matei PSD DA
193. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
194. Szabó Ödön UDMR DA
195. Șarapatin Elvira PSD DA
196. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
197. Șimon Gheorghe PSD DA
198. Șișcu George PNL NU
199. Șotcan Theodora PSD DA
200. Șova Lucian PSD DA
201. Șovăială Constantin PNL NU
202. Ștefan Corneliu PSD DA
203. Ștefan Ion PNL NU
204. Tabugan Ion ALDE DA
205. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
206. Teiș Alina PSD DA
207. Terea Ioan PSD DA
208. Todor Adrian PSD DA
209. Toma Ilie PSD DA
210. Trăilă Cristina PNL NU
211. Tripa Florin-Dan PSD DA
212. Tudor Beatrice PSD DA
213. Tudose Mihai PSD DA
214. Turcan Raluca PNL NU
215. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
216. Varga Vasile PNL NU
217. Vasile Daniel Minoritati DA
218. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
219. Velcea Nicolae PSD DA
220. Vexler Silviu Minoritati DA
221. Vișan George-Gabriel PSD DA
222. Vîlceanu Dan PNL NU
223. Vîrză Mihăiță PSD DA
224. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
225. Vlase Petru Gabriel PSD DA
226. Vosganian Varujan ALDE DA
227. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
228. Weber Mihai PSD DA
229. Zainea Cornel USR NU
230. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
231. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati -

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 12 aprilie 2021, 11:01
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro