Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 18.06.2018 > 21:16 Versiunea pentru printare
Luni, 18 iunie 2018, ora 21:16

Poziție pe
ordinea de zi:
2
Subiect vot: Art. 489
PL 373/2018 pentru modificarea și completarea Legii nr.135/2010 privind Codul de procedură penală, precum și pentru modificarea și completarea Legii nr.304/2004 privind organizarea judiciară
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:231 127 37 20 13 15 6 10 3
- voturi pentru (DA):163 127 - - 13 15 - 7 1
- voturi împotrivă (NU):65 - 37 20 - - 6 - 2
- abțineri:1 - - - - - - 1 -
- nu au votat:2 - - - - - - 2 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Alexe Costel PNL NU
4. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
5. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
6. Andronache Gabriel PNL NU
7. Andrușcă Dănuț PSD DA
8. Antal István-János UDMR DA
9. Anton Anton ALDE DA
10. Apjok Norbert UDMR DA
11. Ardelean Ben-Oni PNL NU
12. Avram Constantin ALDE DA
13. Axinte Vasile PSD DA
14. Babuș Radu PSD DA
15. Balan Ioan PNL NU
16. Barna Ilie Dan USR NU
17. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
18. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
19. Bejinariu Eugen PSD DA
20. Benedek Zacharie UDMR DA
21. Benkő Erika UDMR DA
22. Bichineț Corneliu PMP NU
23. Birchall Ana PSD DA
24. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - NU
25. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
26. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
27. Bode Lucian Nicolae PNL NU
28. Bodea Marius PNL NU
29. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
30. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
31. Bontea Vlad PSD DA
32. Borza Remus-Adrian - DA
33. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
34. Botez Mihai-Cătălin USR NU
35. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
36. Budăi Marius-Constantin PSD DA
37. Buican Cristian PNL NU
38. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
39. Bulai Iulian USR NU
40. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
41. Burciu Cristina PSD DA
42. Calotă Florică Ică ALDE DA
43. Căciulă Aurel PSD DA
44. Călin Ion PSD DA
45. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
46. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
47. Cherecheș Florica PNL NU
48. Chiriac Viorel PSD DA
49. Ciocan Dan PSD DA
50. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
51. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
52. Ciuhodaru Tudor PSD DA
53. Cîtea Vasile PSD DA
54. Cobuz Maricela PSD DA
55. Codreanu Constantin PMP NU
56. Cosma Andreea PSD DA
57. Cosma Lavinia-Corina USR NU
58. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
59. Csép Éva-Andrea UDMR DA
60. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
61. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
62. Cupă Ion ALDE DA
63. Cupșa Ioan PNL NU
64. Dan Nicușor Daniel USR NU
65. Dehelean Silviu USR NU
66. Dinu Cristina-Elena PSD DA
67. Dîrzu Ioan PSD DA
68. Dobre Victor Paul PNL NU
69. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
70. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
71. Dobrovie Matei-Adrian USR NU
72. Drulă Cătălin USR NU
73. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
74. Dunava Costel Neculai PSD DA
75. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
76. Erdei Dolóczki István UDMR DA
77. Farago Petru UDMR DA
78. Fădor Angelica PNL NU
79. Florea Damian PSD DA
80. Floroiu Ionel PSD DA
81. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
82. Furtună Mirela PSD DA
83. Ganț Ovidiu Victor Minoritati Abținere
84. Gavrilă Camelia PSD DA
85. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
86. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
87. Găină Mihăiță PSD DA
88. Georgescu Nicolae PSD DA
89. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
90. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
91. Gherman Dumitru PSD DA
92. Ghilea Găvrilă PNL NU
93. Gilia Claudia PSD DA
94. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati -
95. Halici Nicușor PSD DA
96. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
97. Huncă Mihaela PSD DA
98. Iancu Iulian PSD DA
99. Iancu Marius-Ionel PSD DA
100. Ibram Iusein Minoritati DA
101. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
102. Ion Stelian-Cristian USR NU
103. Ionescu George PNL NU
104. Iordache Florin PSD DA
105. Itu Cornel PSD DA
106. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
107. Korodi Attila UDMR DA
108. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
109. Lazăr Sorin PSD DA
110. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
111. Lovin Dumitru ALDE DA
112. Lungu Tudorița PNL NU
113. Lupașcu Costel PSD DA
114. Lupescu Dumitru USR NU
115. Macovei Silviu Nicu PSD DA
116. Manole Petre-Florin PSD DA
117. Marica Petru-Sorin PSD DA
118. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
119. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
120. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
121. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
122. Mînzatu Roxana PSD DA
123. Mocioalcă Ion PSD DA
124. Mohaci Mihai PSD DA
125. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
126. Movilă Petru PMP NU
127. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
128. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
129. Neagu Nicolae PNL NU
130. Neață Eugen PSD DA
131. Nicoară Romeo Florin PNL NU
132. Nicolae Andrei PSD DA
133. Nicolicea Eugen PSD DA
134. Nistor Laurențiu PSD DA
135. Niță Nicu PSD DA
136. Olar Corneliu PNL NU
137. Oprea Dumitru PNL NU
138. Oprișcan Mihai Doru ALDE DA
139. Pană Adriana-Doina PSD DA
140. Paraschiv Rodica PSD DA
141. Pașcan Emil-Marius PMP NU
142. Pau Radu - Adrian PSD DA
143. Păle Dănuț PSD DA
144. Petcu Toma-Florin ALDE DA
145. Petric Octavian PSD DA
146. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
147. Pirtea Marilen - Gabriel PNL NU
148. Pistru Eusebiu-Manea ALDE DA
149. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
150. Plumb Rovana PSD DA
151. Popa Florin PSD DA
152. Popa Mihai Valentin PSD DA
153. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
154. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
155. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
156. Popescu Pavel PNL NU
157. Popescu Virgil-Daniel PNL NU
158. Presură Alexandra PSD DA
159. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
160. Prună Cristina-Mădălina USR NU
161. Radu Anișoara PSD DA
162. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
163. Rădulescu Alexandru PSD DA
164. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
165. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
166. Răduț Violeta PSD DA
167. Roman Florin-Claudiu PNL NU
168. Roman Ioan Sorin PSD DA
169. Roșca Lucreția PSD DA
170. Rotaru Alexandru PSD DA
171. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
172. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
173. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL NU
174. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
175. Seres Dénes UDMR DA
176. Simion Lucian-Eduard PSD DA
177. Simionca Ionuț PMP NU
178. Simonis Alfred - Robert PSD DA
179. Sitterli Ovidiu-Ioan - NU
180. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
181. Solomon Adrian PSD DA
182. Spânu Ion PSD DA
183. Stamatian Vasile-Florin PNL NU
184. Stan Viorel PSD DA
185. Stancu Florinel PSD DA
186. Stativă Irinel Ioan PSD DA
187. Stănescu Alexandru PSD DA
188. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
189. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
190. Suciu Matei PSD DA
191. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
192. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
193. Szabó Ödön UDMR DA
194. Șarapatin Elvira PSD DA
195. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
196. Șimon Gheorghe PSD DA
197. Șișcu George PNL NU
198. Șotcan Theodora PSD DA
199. Șova Lucian PSD DA
200. Șovăială Constantin PNL NU
201. Ștefan Corneliu PSD DA
202. Ștefan Ion PNL NU
203. Ștefan Viorel PSD DA
204. Tabugan Ion ALDE DA
205. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
206. Teiș Alina PSD DA
207. Terea Ioan PSD DA
208. Todor Adrian PSD DA
209. Toma Ilie PSD DA
210. Tomac Eugen PMP NU
211. Trăilă Cristina PNL NU
212. Tripa Florin-Dan PSD DA
213. Tudor Beatrice PSD DA
214. Tudose Mihai PSD DA
215. Turcan Raluca PNL NU
216. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
217. Varga Vasile PNL NU
218. Vasile Daniel Minoritati DA
219. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
220. Velcea Nicolae PSD DA
221. Vexler Silviu Minoritati DA
222. Vișan George-Gabriel PSD DA
223. Vîlceanu Dan PNL NU
224. Vîrză Mihăiță PSD DA
225. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
226. Vosganian Varujan ALDE DA
227. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
228. Weber Mihai PSD DA
229. Zainea Cornel USR NU
230. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
231. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati -

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 13 aprilie 2021, 5:39
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro