Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 18.06.2018 > 21:17 Versiunea pentru printare
Luni, 18 iunie 2018, ora 21:17

Poziție pe
ordinea de zi:
2
Subiect vot: Art. 538
PL 373/2018 pentru modificarea și completarea Legii nr.135/2010 privind Codul de procedură penală, precum și pentru modificarea și completarea Legii nr.304/2004 privind organizarea judiciară
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:224 128 33 18 15 14 5 9 2
- voturi pentru (DA):163 128 - - 15 14 - 6 -
- voturi împotrivă (NU):58 - 33 18 - - 5 - 2
- abțineri:1 - - - - - - 1 -
- nu au votat:2 - - - - - - 2 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
4. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
5. Andronache Gabriel PNL NU
6. Andrușcă Dănuț PSD DA
7. Antal István-János UDMR DA
8. Anton Anton ALDE DA
9. Apjok Norbert UDMR DA
10. Ardelean Ben-Oni PNL NU
11. Avram Constantin ALDE DA
12. Axinte Vasile PSD DA
13. Babuș Radu PSD DA
14. Balan Ioan PNL NU
15. Barna Ilie Dan USR NU
16. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
17. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
18. Bejinariu Eugen PSD DA
19. Bende Sándor UDMR DA
20. Benedek Zacharie UDMR DA
21. Benkő Erika UDMR DA
22. Bichineț Corneliu PMP NU
23. Birchall Ana PSD DA
24. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
25. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - NU
26. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
27. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
28. Bode Lucian Nicolae PNL NU
29. Bodea Marius PNL NU
30. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
31. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
32. Bontea Vlad PSD DA
33. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
34. Botez Mihai-Cătălin USR NU
35. Bran-Voinea Ioana PSD DA
36. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
37. Budăi Marius-Constantin PSD DA
38. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
39. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
40. Burciu Cristina PSD DA
41. Calotă Florică Ică ALDE DA
42. Căciulă Aurel PSD DA
43. Călin Ion PSD DA
44. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
45. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
46. Cherecheș Florica PNL NU
47. Chiriac Viorel PSD DA
48. Ciocan Dan PSD DA
49. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
50. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
51. Ciuhodaru Tudor PSD DA
52. Cîtea Vasile PSD DA
53. Cobuz Maricela PSD DA
54. Codreanu Constantin PMP NU
55. Cosma Andreea PSD DA
56. Cosma Lavinia-Corina USR NU
57. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
58. Csép Éva-Andrea UDMR DA
59. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
60. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
61. Cupă Ion ALDE DA
62. Cupșa Ioan PNL NU
63. Dan Nicușor Daniel USR NU
64. Dehelean Silviu USR NU
65. Dinu Cristina-Elena PSD DA
66. Dîrzu Ioan PSD DA
67. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
68. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
69. Dobrovie Matei-Adrian USR NU
70. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
71. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
72. Dunava Costel Neculai PSD DA
73. Erdei Dolóczki István UDMR DA
74. Farago Petru UDMR DA
75. Fădor Angelica PNL NU
76. Florea Damian PSD DA
77. Floroiu Ionel PSD DA
78. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
79. Furtună Mirela PSD DA
80. Ganț Ovidiu Victor Minoritati Abținere
81. Gavrilă Camelia PSD DA
82. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
83. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
84. Găină Mihăiță PSD DA
85. Georgescu Nicolae PSD DA
86. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
87. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
88. Gherman Dumitru PSD DA
89. Ghilea Găvrilă PNL NU
90. Gilia Claudia PSD DA
91. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati -
92. Halici Nicușor PSD DA
93. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
94. Huncă Mihaela PSD DA
95. Iancu Iulian PSD DA
96. Iancu Marius-Ionel PSD DA
97. Ibram Iusein Minoritati DA
98. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
99. Ion Stelian-Cristian USR NU
100. Ionescu George PNL NU
101. Iordache Florin PSD DA
102. Itu Cornel PSD DA
103. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
104. Korodi Attila UDMR DA
105. Lazăr Sorin PSD DA
106. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
107. Lovin Dumitru ALDE DA
108. Lungu Tudorița PNL NU
109. Lupașcu Costel PSD DA
110. Lupescu Dumitru USR NU
111. Macovei Silviu Nicu PSD DA
112. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
113. Manole Petre-Florin PSD DA
114. Marica Petru-Sorin PSD DA
115. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
116. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
117. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
118. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
119. Mînzatu Roxana PSD DA
120. Mocioalcă Ion PSD DA
121. Mohaci Mihai PSD DA
122. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
123. Movilă Petru PMP NU
124. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
125. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
126. Neagu Nicolae PNL NU
127. Neață Eugen PSD DA
128. Nicoară Romeo Florin PNL NU
129. Nicolae Andrei PSD DA
130. Nicolicea Eugen PSD DA
131. Nistor Laurențiu PSD DA
132. Niță Nicu PSD DA
133. Olar Corneliu PNL NU
134. Oprea Dumitru PNL NU
135. Pană Adriana-Doina PSD DA
136. Paraschiv Rodica PSD DA
137. Pașcan Emil-Marius PMP NU
138. Pau Radu - Adrian PSD DA
139. Păle Dănuț PSD DA
140. Petcu Toma-Florin ALDE DA
141. Petric Octavian PSD DA
142. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
143. Pirtea Marilen - Gabriel PNL NU
144. Pistru Eusebiu-Manea ALDE DA
145. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
146. Plumb Rovana PSD DA
147. Pop Rareș Tudor USR NU
148. Popa Florin PSD DA
149. Popa Mihai Valentin PSD DA
150. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
151. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
152. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
153. Popescu Virgil-Daniel PNL NU
154. Presură Alexandra PSD DA
155. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
156. Prună Cristina-Mădălina USR NU
157. Radu Anișoara PSD DA
158. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
159. Rădulescu Alexandru PSD DA
160. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
161. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
162. Răduț Violeta PSD DA
163. Roman Florin-Claudiu PNL NU
164. Roman Ioan Sorin PSD DA
165. Roșca Lucreția PSD DA
166. Rotaru Alexandru PSD DA
167. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
168. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
169. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL NU
170. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
171. Seres Dénes UDMR DA
172. Simion Lucian-Eduard PSD DA
173. Simionca Ionuț PMP NU
174. Simonis Alfred - Robert PSD DA
175. Sitterli Ovidiu-Ioan - NU
176. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
177. Solomon Adrian PSD DA
178. Spânu Ion PSD DA
179. Stamatian Vasile-Florin PNL NU
180. Stan Viorel PSD DA
181. Stancu Florinel PSD DA
182. Stativă Irinel Ioan PSD DA
183. Stănescu Alexandru PSD DA
184. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
185. Suciu Matei PSD DA
186. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
187. Szabó Ödön UDMR DA
188. Șarapatin Elvira PSD DA
189. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
190. Șimon Gheorghe PSD DA
191. Șișcu George PNL NU
192. Șotcan Theodora PSD DA
193. Șova Lucian PSD DA
194. Șovăială Constantin PNL NU
195. Ștefan Corneliu PSD DA
196. Ștefan Ion PNL NU
197. Ștefan Viorel PSD DA
198. Tabugan Ion ALDE DA
199. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
200. Teiș Alina PSD DA
201. Terea Ioan PSD DA
202. Todor Adrian PSD DA
203. Toma Ilie PSD DA
204. Trăilă Cristina PNL NU
205. Tripa Florin-Dan PSD DA
206. Tudor Beatrice PSD DA
207. Tudose Mihai PSD DA
208. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
209. Varga Vasile PNL NU
210. Vasile Daniel Minoritati DA
211. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
212. Velcea Nicolae PSD DA
213. Vexler Silviu Minoritati DA
214. Vișan George-Gabriel PSD DA
215. Vîlceanu Dan PNL NU
216. Vîrză Mihăiță PSD DA
217. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
218. Vlase Petru Gabriel PSD DA
219. Vosganian Varujan ALDE DA
220. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
221. Weber Mihai PSD DA
222. Zainea Cornel USR NU
223. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
224. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati -

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 13 aprilie 2021, 3:50
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro