Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 18.06.2018 > 21:19 Versiunea pentru printare
Luni, 18 iunie 2018, ora 21:19

Poziție pe
ordinea de zi:
2
Subiect vot: Art. 598
PL 373/2018 pentru modificarea și completarea Legii nr.135/2010 privind Codul de procedură penală, precum și pentru modificarea și completarea Legii nr.304/2004 privind organizarea judiciară
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:234 129 35 23 16 14 5 10 2
- voturi pentru (DA):167 129 1 - 16 14 - 7 -
- voturi împotrivă (NU):63 - 34 23 - - 4 - 2
- abțineri:2 - - - - - 1 1 -
- nu au votat:2 - - - - - - 2 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Alexe Costel PNL NU
4. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
5. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
6. Andronache Gabriel PNL NU
7. Andrușcă Dănuț PSD DA
8. Antal István-János UDMR DA
9. Anton Anton ALDE DA
10. Apjok Norbert UDMR DA
11. Ardelean Ben-Oni PNL NU
12. Avram Constantin ALDE DA
13. Axinte Vasile PSD DA
14. Babuș Radu PSD DA
15. Balan Ioan PNL NU
16. Barna Ilie Dan USR NU
17. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
18. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
19. Bejinariu Eugen PSD DA
20. Bende Sándor UDMR DA
21. Benedek Zacharie UDMR DA
22. Benkő Erika UDMR DA
23. Bichineț Corneliu PMP Abținere
24. Birchall Ana PSD DA
25. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
26. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - NU
27. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
28. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
29. Bode Lucian Nicolae PNL NU
30. Bodea Marius PNL NU
31. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
32. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
33. Bontea Vlad PSD DA
34. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
35. Botez Mihai-Cătălin USR NU
36. Bran-Voinea Ioana PSD DA
37. Budăi Marius-Constantin PSD DA
38. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
39. Bulai Iulian USR NU
40. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
41. Burciu Cristina PSD DA
42. Calotă Florică Ică ALDE DA
43. Căciulă Aurel PSD DA
44. Călin Ion PSD DA
45. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
46. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
47. Cherecheș Florica PNL NU
48. Chiriac Viorel PSD DA
49. Ciocan Dan PSD DA
50. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
51. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
52. Ciuhodaru Tudor PSD DA
53. Cîtea Vasile PSD DA
54. Cobuz Maricela PSD DA
55. Cocoș Vasile PSD DA
56. Codreanu Constantin PMP NU
57. Cosma Andreea PSD DA
58. Cosma Lavinia-Corina USR NU
59. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
60. Csép Éva-Andrea UDMR DA
61. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
62. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
63. Cupă Ion ALDE DA
64. Cupșa Ioan PNL NU
65. Dan Nicușor Daniel USR NU
66. Dehelean Silviu USR NU
67. Dinu Cristina-Elena PSD DA
68. Dîrzu Ioan PSD DA
69. Dobre Victor Paul PNL NU
70. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
71. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
72. Dobrovie Matei-Adrian USR NU
73. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
74. Drulă Cătălin USR NU
75. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
76. Dunava Costel Neculai PSD DA
77. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
78. Erdei Dolóczki István UDMR DA
79. Farago Petru UDMR DA
80. Fădor Angelica PNL NU
81. Florea Damian PSD DA
82. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
83. Furtună Mirela PSD DA
84. Ganț Ovidiu Victor Minoritati Abținere
85. Gavrilă Camelia PSD DA
86. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
87. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
88. Găină Mihăiță PSD DA
89. Georgescu Nicolae PSD DA
90. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
91. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
92. Gherman Dumitru PSD DA
93. Ghinea Cristian USR NU
94. Gilia Claudia PSD DA
95. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati -
96. Halici Nicușor PSD DA
97. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
98. Huncă Mihaela PSD DA
99. Iancu Iulian PSD DA
100. Iancu Marius-Ionel PSD DA
101. Ibram Iusein Minoritati DA
102. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
103. Ion Stelian-Cristian USR NU
104. Ionescu George PNL NU
105. Iordache Florin PSD DA
106. Itu Cornel PSD DA
107. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
108. Korodi Attila UDMR DA
109. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
110. Lazăr Sorin PSD DA
111. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
112. Lovin Dumitru ALDE DA
113. Lungu Tudorița PNL NU
114. Lupașcu Costel PSD DA
115. Lupescu Dumitru USR NU
116. Macovei Silviu Nicu PSD DA
117. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
118. Manole Petre-Florin PSD DA
119. Marica Petru-Sorin PSD DA
120. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
121. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
122. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
123. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
124. Mînzatu Roxana PSD DA
125. Mocioalcă Ion PSD DA
126. Mohaci Mihai PSD DA
127. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
128. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
129. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
130. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
131. Neagu Nicolae PNL NU
132. Neață Eugen PSD DA
133. Nicoară Romeo Florin PNL NU
134. Nicolae Andrei PSD DA
135. Nicolicea Eugen PSD DA
136. Nistor Laurențiu PSD DA
137. Niță Nicu PSD DA
138. Olar Corneliu PNL DA
139. Oprea Dumitru PNL NU
140. Oprișcan Mihai Doru ALDE DA
141. Oteșanu Daniela PSD DA
142. Pană Adriana-Doina PSD DA
143. Paraschiv Rodica PSD DA
144. Pașcan Emil-Marius PMP NU
145. Pau Radu - Adrian PSD DA
146. Păle Dănuț PSD DA
147. Petcu Toma-Florin ALDE DA
148. Petrea Gabriel PSD DA
149. Petric Octavian PSD DA
150. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
151. Pistru Eusebiu-Manea ALDE DA
152. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
153. Plumb Rovana PSD DA
154. Pop Rareș Tudor USR NU
155. Popa Florin PSD DA
156. Popa Mihai Valentin PSD DA
157. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
158. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
159. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
160. Popescu Virgil-Daniel PNL NU
161. Presură Alexandra PSD DA
162. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
163. Prună Cristina-Mădălina USR NU
164. Radu Anișoara PSD DA
165. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
166. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL NU
167. Rădulescu Alexandru PSD DA
168. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
169. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
170. Răduț Violeta PSD DA
171. Roman Florin-Claudiu PNL NU
172. Roman Ioan Sorin PSD DA
173. Roșca Lucreția PSD DA
174. Rotaru Alexandru PSD DA
175. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
176. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL NU
177. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
178. Seres Dénes UDMR DA
179. Simion Lucian-Eduard PSD DA
180. Simionca Ionuț PMP NU
181. Simonis Alfred - Robert PSD DA
182. Sitterli Ovidiu-Ioan - NU
183. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
184. Solomon Adrian PSD DA
185. Spânu Ion PSD DA
186. Stamatian Vasile-Florin PNL NU
187. Stan Viorel PSD DA
188. Stancu Florinel PSD DA
189. Stativă Irinel Ioan PSD DA
190. Stănescu Alexandru PSD DA
191. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
192. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
193. Suciu Matei PSD DA
194. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
195. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
196. Szabó Ödön UDMR DA
197. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
198. Șimon Gheorghe PSD DA
199. Șișcu George PNL NU
200. Șotcan Theodora PSD DA
201. Șova Lucian PSD DA
202. Șovăială Constantin PNL NU
203. Ștefan Corneliu PSD DA
204. Ștefan Ion PNL NU
205. Ștefan Viorel PSD DA
206. Tabugan Ion ALDE DA
207. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
208. Teiș Alina PSD DA
209. Terea Ioan PSD DA
210. Todor Adrian PSD DA
211. Toma Ilie PSD DA
212. Tomac Eugen PMP NU
213. Trăilă Cristina PNL NU
214. Tripa Florin-Dan PSD DA
215. Tudor Beatrice PSD DA
216. Tudose Mihai PSD DA
217. Turcan Raluca PNL NU
218. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
219. Varga Vasile PNL NU
220. Vasile Daniel Minoritati DA
221. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
222. Velcea Nicolae PSD DA
223. Vexler Silviu Minoritati DA
224. Vișan George-Gabriel PSD DA
225. Vîlceanu Dan PNL NU
226. Vîrză Mihăiță PSD DA
227. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
228. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
229. Vosganian Varujan ALDE DA
230. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
231. Weber Mihai PSD DA
232. Zainea Cornel USR NU
233. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
234. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati -

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 13 aprilie 2021, 3:47
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro