Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 18.06.2018 > 18:56 Versiunea pentru printare
Luni, 18 iunie 2018, ora 18:56

Poziție pe
ordinea de zi:
2
Subiect vot: Art. 4 alin. (5) amendament respins 1
PL 373/2018 pentru modificarea și completarea Legii nr.135/2010 privind Codul de procedură penală, precum și pentru modificarea și completarea Legii nr.304/2004 privind organizarea judiciară
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:215 123 32 20 13 12 5 6 4
- voturi pentru (DA):24 - 1 20 - - 1 - 2
- voturi împotrivă (NU):188 123 30 - 13 12 3 5 2
- abțineri:2 - - - - - 1 1 -
- nu au votat:1 - 1 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adnagi Slavoliub Minoritati NU
2. Alexe Costel PNL NU
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR NU
4. Andrei Alexandru-Ioan PSD NU
5. Andronache Gabriel PNL DA
6. Andrușcă Dănuț PSD NU
7. Antal István-János UDMR NU
8. Anton Anton ALDE NU
9. Apjok Norbert UDMR NU
10. Ardelean Ben-Oni PNL NU
11. Avram Constantin ALDE NU
12. Axinte Vasile PSD NU
13. Babuș Radu PSD NU
14. Balan Ioan PNL NU
15. Barna Ilie Dan USR DA
16. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD NU
17. Bejinariu Eugen PSD NU
18. Bichineț Corneliu PMP NU
19. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - DA
20. Boboc Tudorița-Rodica PSD NU
21. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
22. Bode Lucian Nicolae PNL NU
23. Bodea Marius PNL NU
24. Bogaciu Alexandra-Corina PSD NU
25. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
26. Bontea Vlad PSD NU
27. Borza Remus-Adrian - NU
28. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD NU
29. Botez Mihai-Cătălin USR DA
30. Bran-Voinea Ioana PSD NU
31. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
32. Budăi Marius-Constantin PSD NU
33. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
34. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
35. Burciu Cristina PSD NU
36. Calotă Florică Ică ALDE NU
37. Căciulă Aurel PSD NU
38. Călin Ion PSD NU
39. Căruceru Aida-Cristina PSD NU
40. Cherecheș Florica PNL NU
41. Chiriac Viorel PSD NU
42. Ciocan Dan PSD NU
43. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
44. Ciolacu Ion-Marcel PSD NU
45. Ciuhodaru Tudor PSD NU
46. Cobuz Maricela PSD NU
47. Cocoș Vasile PSD NU
48. Cosma Andreea PSD NU
49. Cosma Lavinia-Corina USR DA
50. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
51. Csép Éva-Andrea UDMR NU
52. Csoma Botond UDMR NU
53. Cuc Alexandru-Răzvan PSD NU
54. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE NU
55. Cupă Ion ALDE NU
56. Dan Nicușor Daniel USR DA
57. Dehelean Silviu USR DA
58. Dinu Cristina-Elena PSD NU
59. Dobre Victor Paul PNL NU
60. Dobrică Ionela Viorela PSD NU
61. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD NU
62. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
63. Dohotaru Adrian-Octavian - DA
64. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD NU
65. Drulă Cătălin USR DA
66. Dumitrache Ileana Cristina PSD NU
67. Dunava Costel Neculai PSD NU
68. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
69. Erdei Dolóczki István UDMR NU
70. Fădor Angelica PNL NU
71. Florea Damian PSD NU
72. Floroiu Ionel PSD NU
73. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD NU
74. Furtună Mirela PSD NU
75. Gavrilă Camelia PSD NU
76. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE NU
77. Gavriliță Bianca - Miruna PSD NU
78. Găină Mihăiță PSD NU
79. Georgescu Nicolae PSD NU
80. Gerea Andrei Dominic ALDE NU
81. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
82. Gherman Dumitru PSD NU
83. Ghilea Găvrilă PNL NU
84. Ghinea Cristian USR DA
85. Gilia Claudia PSD NU
86. Goga Octavian PSD NU
87. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati NU
88. Gudu Vasile PNL NU
89. Halici Nicușor PSD NU
90. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL NU
91. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
92. Huncă Mihaela PSD NU
93. Iancu Iulian PSD NU
94. Ibram Iusein Minoritati NU
95. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
96. Ion Stelian-Cristian USR DA
97. Ionescu George PNL NU
98. Iordache Florin PSD NU
99. Itu Cornel PSD NU
100. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
101. Korodi Attila UDMR NU
102. Kulcsár-Terza József-György UDMR NU
103. Lazăr Sorin PSD NU
104. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
105. Lovin Dumitru ALDE NU
106. Lupașcu Costel PSD NU
107. Lupescu Dumitru USR DA
108. Macovei Silviu Nicu PSD NU
109. Magyar Loránd-Bálint UDMR NU
110. Manole Petre-Florin PSD NU
111. Marica Petru-Sorin PSD NU
112. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
113. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD NU
114. Mărgărit Mitică-Marius PSD NU
115. Mînzatu Roxana PSD NU
116. Mocanu Adrian PMP NU
117. Mocioalcă Ion PSD NU
118. Mohaci Mihai PSD NU
119. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
120. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
121. Nasra Gabriel-Horia PSD NU
122. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
123. Neață Eugen PSD NU
124. Nicoară Romeo Florin PNL NU
125. Nicolae Andrei PSD NU
126. Nicolicea Eugen PSD NU
127. Nistor Laurențiu PSD NU
128. Niță Nicu PSD NU
129. Oprea Dumitru PNL NU
130. Pambuccian Varujan Minoritati Abținere
131. Pană Adriana-Doina PSD NU
132. Paraschiv Rodica PSD NU
133. Pașcan Emil-Marius PMP NU
134. Pau Radu - Adrian PSD NU
135. Păle Dănuț PSD NU
136. Petcu Toma-Florin ALDE NU
137. Petrea Gabriel PSD NU
138. Petric Octavian PSD NU
139. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
140. Pirtea Marilen - Gabriel PNL NU
141. Pistru Eusebiu-Manea ALDE NU
142. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD NU
143. Plumb Rovana PSD NU
144. Popa Florin PSD NU
145. Popa Mihai Valentin PSD NU
146. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
147. Popescu Mariana-Venera Minoritati NU
148. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
149. Popescu Virgil-Daniel PNL NU
150. Predoiu Marian-Cătălin PNL NU
151. Presură Alexandra PSD NU
152. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
153. Prună Cristina-Mădălina USR DA
154. Radu Anișoara PSD NU
155. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD NU
156. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL -
157. Rădulescu Alexandru PSD NU
158. Rădulescu Cătălin-Marian PSD NU
159. Răduț Violeta PSD NU
160. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
161. Roman Florin-Claudiu PNL NU
162. Roman Ioan Sorin PSD NU
163. Romanescu Cristinel PNL NU
164. Rotaru Alexandru PSD NU
165. Rotaru Răzvan-Ilie PSD NU
166. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
167. Seres Dénes UDMR NU
168. Simion Lucian-Eduard PSD NU
169. Simionca Ionuț PMP Abținere
170. Simonis Alfred - Robert PSD NU
171. Sitterli Ovidiu-Ioan - NU
172. Socotar Gheorghe-Dinu PSD NU
173. Solomon Adrian PSD NU
174. Spânu Ion PSD NU
175. Stan Viorel PSD NU
176. Stancu Florinel PSD NU
177. Stănescu Alexandru PSD NU
178. Steriu Valeriu-Andrei PSD NU
179. Suciu Matei PSD NU
180. Surgent Marius-Gheorghe ALDE NU
181. Szabó Ödön UDMR NU
182. Șarapatin Elvira PSD NU
183. Șerban Ciprian-Constantin PSD NU
184. Șimon Gheorghe PSD NU
185. Șișcu George PNL NU
186. Șotcan Theodora PSD NU
187. Șova Lucian PSD NU
188. Șovăială Constantin PNL NU
189. Ștefan Corneliu PSD NU
190. Ștefan Viorel PSD NU
191. Tănăsescu Alina-Elena PSD NU
192. Teiș Alina PSD NU
193. Terea Ioan PSD NU
194. Todor Adrian PSD NU
195. Tomac Eugen PMP DA
196. Trăilă Cristina PNL NU
197. Tripa Florin-Dan PSD NU
198. Tudor Beatrice PSD NU
199. Tudose Mihai PSD NU
200. Turcan Raluca PNL NU
201. Varga Vasile PNL NU
202. Vasilescu Lia Olguța PSD NU
203. Vass Levente UDMR NU
204. Velcea Nicolae PSD NU
205. Vexler Silviu Minoritati NU
206. Vișan George-Gabriel PSD NU
207. Vîlceanu Dan PNL NU
208. Vîrză Mihăiță PSD NU
209. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
210. Vlase Petru Gabriel PSD NU
211. Vlăducă Oana-Silvia PSD NU
212. Vosganian Varujan ALDE NU
213. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD NU
214. Weber Mihai PSD NU
215. Zamfira Constantin-Cătălin PSD NU

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti luni, 18 octombrie 2021, 7:55
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro