Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 18.06.2018 > 20:22 Versiunea pentru printare
Luni, 18 iunie 2018, ora 20:22

Poziție pe
ordinea de zi:
2
Subiect vot: Art. 68
PL 373/2018 pentru modificarea și completarea Legii nr.135/2010 privind Codul de procedură penală, precum și pentru modificarea și completarea Legii nr.304/2004 privind organizarea judiciară
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:234 132 35 17 16 12 8 11 3
- voturi pentru (DA):172 132 - 2 16 12 - 9 1
- voturi împotrivă (NU):60 - 35 15 - - 8 - 2
- abțineri:1 - - - - - - 1 -
- nu au votat:1 - - - - - - 1 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Alexe Costel PNL NU
4. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
5. Andronache Gabriel PNL NU
6. Andrușcă Dănuț PSD DA
7. Antal István-János UDMR DA
8. Anton Anton ALDE DA
9. Apjok Norbert UDMR DA
10. Ardelean Ben-Oni PNL NU
11. Avram Constantin ALDE DA
12. Axinte Vasile PSD DA
13. Babuș Radu PSD DA
14. Balan Ioan PNL NU
15. Barna Ilie Dan USR NU
16. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
17. Bejinariu Eugen PSD DA
18. Bende Sándor UDMR DA
19. Benedek Zacharie UDMR DA
20. Benkő Erika UDMR DA
21. Bichineț Corneliu PMP NU
22. Birchall Ana PSD DA
23. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
24. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - NU
25. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
26. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
27. Bode Lucian Nicolae PNL NU
28. Bodea Marius PNL NU
29. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
30. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
31. Bontea Vlad PSD DA
32. Borza Remus-Adrian - DA
33. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
34. Botez Mihai-Cătălin USR DA
35. Bran-Voinea Ioana PSD DA
36. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
37. Budăi Marius-Constantin PSD DA
38. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
39. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
40. Burciu Cristina PSD DA
41. Calotă Florică Ică ALDE DA
42. Căciulă Aurel PSD DA
43. Călin Ion PSD DA
44. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
45. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
46. Cherecheș Florica PNL NU
47. Chiriac Viorel PSD DA
48. Ciocan Dan PSD DA
49. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
50. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
51. Ciuhodaru Tudor PSD DA
52. Cîtea Vasile PSD DA
53. Cobuz Maricela PSD DA
54. Cocoș Vasile PSD DA
55. Codreanu Constantin PMP NU
56. Cosma Andreea PSD DA
57. Cosma Lavinia-Corina USR NU
58. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
59. Csép Éva-Andrea UDMR DA
60. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
61. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
62. Cupă Ion ALDE DA
63. Dan Nicușor Daniel USR NU
64. Dehelean Silviu USR NU
65. Dinu Cristina-Elena PSD DA
66. Dîrzu Ioan PSD DA
67. Dobre Victor Paul PNL NU
68. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
69. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
70. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
71. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
72. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
73. Dunava Costel Neculai PSD DA
74. Erdei Dolóczki István UDMR DA
75. Farago Petru UDMR DA
76. Fădor Angelica PNL NU
77. Florea Damian PSD DA
78. Floroiu Ionel PSD DA
79. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
80. Furtună Mirela PSD DA
81. Ganț Ovidiu Victor Minoritati Abținere
82. Gavrilă Camelia PSD DA
83. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
84. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
85. Găină Mihăiță PSD DA
86. Georgescu Nicolae PSD DA
87. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
88. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
89. Gherman Dumitru PSD DA
90. Ghilea Găvrilă PNL NU
91. Gilia Claudia PSD DA
92. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
93. Gudu Vasile PNL NU
94. Halici Nicușor PSD DA
95. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
96. Huncă Mihaela PSD DA
97. Iancu Iulian PSD DA
98. Iancu Marius-Ionel PSD DA
99. Ibram Iusein Minoritati DA
100. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
101. Ionescu George PNL NU
102. Iordache Florin PSD DA
103. Itu Cornel PSD DA
104. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
105. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
106. Lazăr Sorin PSD DA
107. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
108. Lovin Dumitru ALDE DA
109. Lungu Tudorița PNL NU
110. Lupașcu Costel PSD DA
111. Lupescu Dumitru USR NU
112. Macovei Silviu Nicu PSD DA
113. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
114. Manole Petre-Florin PSD DA
115. Marica Petru-Sorin PSD DA
116. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
117. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
118. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
119. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
120. Mînzatu Roxana PSD DA
121. Mocioalcă Ion PSD DA
122. Mohaci Mihai PSD DA
123. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
124. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
125. Movilă Petru PMP NU
126. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
127. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
128. Neagu Nicolae PNL NU
129. Neață Eugen PSD DA
130. Nicoară Romeo Florin PNL NU
131. Nicolae Andrei PSD DA
132. Nicolicea Eugen PSD DA
133. Nistor Laurențiu PSD DA
134. Niță Nicu PSD DA
135. Olar Corneliu PNL NU
136. Oprea Dumitru PNL NU
137. Oteșanu Daniela PSD DA
138. Pambuccian Varujan Minoritati DA
139. Pană Adriana-Doina PSD DA
140. Paraschiv Rodica PSD DA
141. Pașcan Emil-Marius PMP NU
142. Pau Radu - Adrian PSD DA
143. Păle Dănuț PSD DA
144. Petcu Toma-Florin ALDE DA
145. Petrea Gabriel PSD DA
146. Petric Octavian PSD DA
147. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
148. Pirtea Marilen - Gabriel PNL NU
149. Pistru Eusebiu-Manea ALDE DA
150. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
151. Plumb Rovana PSD DA
152. Pop Rareș Tudor USR NU
153. Popa Florin PSD DA
154. Popa Mihai Valentin PSD DA
155. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
156. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
157. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
158. Popescu Pavel PNL NU
159. Popescu Virgil-Daniel PNL NU
160. Predoiu Marian-Cătălin PNL NU
161. Presură Alexandra PSD DA
162. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
163. Prună Cristina-Mădălina USR NU
164. Radu Anișoara PSD DA
165. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
166. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL NU
167. Rădulescu Alexandru PSD DA
168. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
169. Răduț Violeta PSD DA
170. Roman Florin-Claudiu PNL NU
171. Roman Ioan Sorin PSD DA
172. Roșca Lucreția PSD DA
173. Rotaru Alexandru PSD DA
174. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
175. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
176. Sefer Cristian-George PMP NU
177. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
178. Seres Dénes UDMR DA
179. Simion Lucian-Eduard PSD DA
180. Simionca Ionuț PMP NU
181. Simonis Alfred - Robert PSD DA
182. Sitterli Ovidiu-Ioan - NU
183. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
184. Solomon Adrian PSD DA
185. Spânu Ion PSD DA
186. Stamatian Vasile-Florin PNL NU
187. Stan Viorel PSD DA
188. Stancu Florinel PSD DA
189. Stativă Irinel Ioan PSD DA
190. Stănescu Alexandru PSD DA
191. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
192. Suciu Matei PSD DA
193. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
194. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
195. Szabó Ödön UDMR DA
196. Șarapatin Elvira PSD DA
197. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
198. Șimon Gheorghe PSD DA
199. Șotcan Theodora PSD DA
200. Șova Lucian PSD DA
201. Șovăială Constantin PNL NU
202. Ștefan Corneliu PSD DA
203. Ștefan Ion PNL NU
204. Ștefan Viorel PSD DA
205. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
206. Teiș Alina PSD DA
207. Terea Ioan PSD DA
208. Todor Adrian PSD DA
209. Todoran Adrian-Mihăiță PMP NU
210. Toma Ilie PSD DA
211. Tomac Eugen PMP NU
212. Trăilă Cristina PNL NU
213. Tripa Florin-Dan PSD DA
214. Tudor Beatrice PSD DA
215. Tudose Mihai PSD DA
216. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
217. Varga Vasile PNL NU
218. Vasile Daniel Minoritati DA
219. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
220. Vass Levente UDMR DA
221. Velcea Nicolae PSD DA
222. Vexler Silviu Minoritati DA
223. Vișan George-Gabriel PSD DA
224. Vîlceanu Dan PNL NU
225. Vîrză Mihăiță PSD DA
226. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
227. Vlase Petru Gabriel PSD DA
228. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
229. Vosganian Varujan ALDE DA
230. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
231. Weber Mihai PSD DA
232. Zainea Cornel USR NU
233. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
234. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati -

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti duminică, 24 octombrie 2021, 22:25
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro