Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 18.06.2018 > 20:24 Versiunea pentru printare
Luni, 18 iunie 2018, ora 20:24

Poziție pe
ordinea de zi:
2
Subiect vot: Art. 89
PL 373/2018 pentru modificarea și completarea Legii nr.135/2010 privind Codul de procedură penală, precum și pentru modificarea și completarea Legii nr.304/2004 privind organizarea judiciară
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:242 131 39 20 18 13 7 11 3
- voturi pentru (DA):172 131 - 1 18 12 - 9 1
- voturi împotrivă (NU):67 - 39 19 - - 7 - 2
- abțineri:2 - - - - 1 - 1 -
- nu au votat:1 - - - - - - 1 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Alexe Costel PNL NU
4. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
5. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
6. Andronache Gabriel PNL NU
7. Andrușcă Dănuț PSD DA
8. Antal István-János UDMR DA
9. Anton Anton ALDE DA
10. Apjok Norbert UDMR DA
11. Ardelean Ben-Oni PNL NU
12. Avram Constantin ALDE DA
13. Axinte Vasile PSD DA
14. Babuș Radu PSD DA
15. Balan Ioan PNL NU
16. Barna Ilie Dan USR NU
17. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
18. Bejinariu Eugen PSD DA
19. Bende Sándor UDMR DA
20. Benedek Zacharie UDMR DA
21. Benkő Erika UDMR DA
22. Bichineț Corneliu PMP NU
23. Birchall Ana PSD DA
24. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
25. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - NU
26. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
27. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
28. Bode Lucian Nicolae PNL NU
29. Bodea Marius PNL NU
30. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
31. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
32. Bontea Vlad PSD DA
33. Borza Remus-Adrian - DA
34. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
35. Botez Mihai-Cătălin USR NU
36. Bran-Voinea Ioana PSD DA
37. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
38. Budăi Marius-Constantin PSD DA
39. Buican Cristian PNL NU
40. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
41. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
42. Burciu Cristina PSD DA
43. Calotă Florică Ică ALDE DA
44. Căciulă Aurel PSD DA
45. Călin Ion PSD DA
46. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
47. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
48. Cherecheș Florica PNL NU
49. Chiriac Viorel PSD DA
50. Ciocan Dan PSD DA
51. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
52. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
53. Ciuhodaru Tudor PSD DA
54. Cîtea Vasile PSD DA
55. Cobuz Maricela PSD DA
56. Cocoș Vasile PSD DA
57. Codreanu Constantin PMP NU
58. Cosma Andreea PSD DA
59. Cosma Lavinia-Corina USR NU
60. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
61. Csép Éva-Andrea UDMR DA
62. Csoma Botond UDMR DA
63. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
64. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
65. Cupă Ion ALDE DA
66. Dan Nicușor Daniel USR NU
67. Dehelean Silviu USR DA
68. Dinu Cristina-Elena PSD DA
69. Dîrzu Ioan PSD DA
70. Dobre Victor Paul PNL NU
71. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
72. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
73. Dobrovie Matei-Adrian USR NU
74. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
75. Drulă Cătălin USR NU
76. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
77. Dunava Costel Neculai PSD DA
78. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
79. Erdei Dolóczki István UDMR DA
80. Farago Petru UDMR DA
81. Fădor Angelica PNL NU
82. Florea Damian PSD DA
83. Floroiu Ionel PSD DA
84. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
85. Furtună Mirela PSD DA
86. Ganț Ovidiu Victor Minoritati Abținere
87. Gavrilă Camelia PSD DA
88. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
89. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
90. Găină Mihăiță PSD DA
91. Georgescu Nicolae PSD DA
92. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
93. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
94. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
95. Gherman Dumitru PSD DA
96. Ghilea Găvrilă PNL NU
97. Gilia Claudia PSD DA
98. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
99. Gudu Vasile PNL NU
100. Halici Nicușor PSD DA
101. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
102. Huncă Mihaela PSD DA
103. Iancu Iulian PSD DA
104. Iancu Marius-Ionel PSD DA
105. Ibram Iusein Minoritati DA
106. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
107. Ion Stelian-Cristian USR NU
108. Ionescu George PNL NU
109. Iordache Florin PSD DA
110. Itu Cornel PSD DA
111. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
112. Korodi Attila UDMR DA
113. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
114. Lazăr Sorin PSD DA
115. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
116. Lovin Dumitru ALDE DA
117. Lungu Tudorița PNL NU
118. Lupașcu Costel PSD DA
119. Lupescu Dumitru USR NU
120. Macovei Silviu Nicu PSD DA
121. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
122. Manole Petre-Florin PSD DA
123. Marica Petru-Sorin PSD DA
124. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
125. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
126. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
127. Mînzatu Roxana PSD DA
128. Mocioalcă Ion PSD DA
129. Mohaci Mihai PSD DA
130. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
131. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
132. Movilă Petru PMP NU
133. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
134. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
135. Neagu Nicolae PNL NU
136. Neață Eugen PSD DA
137. Nicoară Romeo Florin PNL NU
138. Nicolae Andrei PSD DA
139. Nicolicea Eugen PSD DA
140. Nistor Laurențiu PSD DA
141. Niță Nicu PSD DA
142. Olar Corneliu PNL NU
143. Oprea Dumitru PNL NU
144. Oprișcan Mihai Doru ALDE Abținere
145. Oteșanu Daniela PSD DA
146. Pambuccian Varujan Minoritati DA
147. Pană Adriana-Doina PSD DA
148. Paraschiv Rodica PSD DA
149. Pau Radu - Adrian PSD DA
150. Păle Dănuț PSD DA
151. Petcu Toma-Florin ALDE DA
152. Petrea Gabriel PSD DA
153. Petric Octavian PSD DA
154. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
155. Pirtea Marilen - Gabriel PNL NU
156. Pistru Eusebiu-Manea ALDE DA
157. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
158. Plumb Rovana PSD DA
159. Pop Rareș Tudor USR NU
160. Popa Florin PSD DA
161. Popa Mihai Valentin PSD DA
162. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
163. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
164. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
165. Popescu Pavel PNL NU
166. Popescu Virgil-Daniel PNL NU
167. Predoiu Marian-Cătălin PNL NU
168. Presură Alexandra PSD DA
169. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
170. Prună Cristina-Mădălina USR NU
171. Radu Anișoara PSD DA
172. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
173. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL NU
174. Rădulescu Alexandru PSD DA
175. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
176. Roman Florin-Claudiu PNL NU
177. Roman Ioan Sorin PSD DA
178. Roșca Lucreția PSD DA
179. Rotaru Alexandru PSD DA
180. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
181. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
182. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL NU
183. Sefer Cristian-George PMP NU
184. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
185. Seres Dénes UDMR DA
186. Simion Lucian-Eduard PSD DA
187. Simionca Ionuț PMP NU
188. Simonis Alfred - Robert PSD DA
189. Sitterli Ovidiu-Ioan - NU
190. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
191. Solomon Adrian PSD DA
192. Spânu Ion PSD DA
193. Stamatian Vasile-Florin PNL NU
194. Stan Viorel PSD DA
195. Stancu Florinel PSD DA
196. Stativă Irinel Ioan PSD DA
197. Stănescu Alexandru PSD DA
198. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
199. Suciu Matei PSD DA
200. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
201. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
202. Szabó Ödön UDMR DA
203. Șarapatin Elvira PSD DA
204. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
205. Șimon Gheorghe PSD DA
206. Șotcan Theodora PSD DA
207. Șova Lucian PSD DA
208. Șovăială Constantin PNL NU
209. Ștefan Corneliu PSD DA
210. Ștefan Ion PNL NU
211. Ștefan Viorel PSD DA
212. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
213. Teiș Alina PSD DA
214. Terea Ioan PSD DA
215. Todor Adrian PSD DA
216. Todoran Adrian-Mihăiță PMP NU
217. Toma Ilie PSD DA
218. Tomac Eugen PMP NU
219. Trăilă Cristina PNL NU
220. Tripa Florin-Dan PSD DA
221. Tudor Beatrice PSD DA
222. Tudose Mihai PSD DA
223. Turcan Raluca PNL NU
224. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
225. Varga Vasile PNL NU
226. Vasile Daniel Minoritati DA
227. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
228. Vass Levente UDMR DA
229. Velcea Nicolae PSD DA
230. Vexler Silviu Minoritati DA
231. Vișan George-Gabriel PSD DA
232. Vîlceanu Dan PNL NU
233. Vîrză Mihăiță PSD DA
234. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
235. Vlase Petru Gabriel PSD DA
236. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
237. Vosganian Varujan ALDE DA
238. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
239. Weber Mihai PSD DA
240. Zainea Cornel USR NU
241. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
242. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati -

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti sâmbătă, 23 octombrie 2021, 5:50
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro