Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 18.06.2018 > 18:50 Versiunea pentru printare
Luni, 18 iunie 2018, ora 18:50

Poziție pe
ordinea de zi:
2
Subiect vot: Stabilire timpi dezbatere
PL 373/2018 pentru modificarea și completarea Legii nr.135/2010 privind Codul de procedură penală, precum și pentru modificarea și completarea Legii nr.304/2004 privind organizarea judiciară
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:219 125 37 20 13 10 5 5 4
- voturi pentru (DA):150 125 - - 10 10 - 4 1
- voturi împotrivă (NU):65 - 37 20 - - 5 - 3
- abțineri:4 - - - 3 - - 1 -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Alexe Costel PNL NU
3. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
4. Andronache Gabriel PNL NU
5. Andrușcă Dănuț PSD DA
6. Avram Constantin ALDE DA
7. Axinte Vasile PSD DA
8. Babuș Radu PSD DA
9. Balan Ioan PNL NU
10. Barna Ilie Dan USR NU
11. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
12. Bejinariu Eugen PSD DA
13. Bende Sándor UDMR DA
14. Benedek Zacharie UDMR DA
15. Benkő Erika UDMR DA
16. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
17. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - NU
18. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
19. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
20. Bode Lucian Nicolae PNL NU
21. Bodea Marius PNL NU
22. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
23. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
24. Bontea Vlad PSD DA
25. Borza Remus-Adrian - DA
26. Botez Mihai-Cătălin USR NU
27. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
28. Budăi Marius-Constantin PSD DA
29. Buican Cristian PNL NU
30. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
31. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
32. Burciu Cristina PSD DA
33. Calista Mara-Daniela PNL NU
34. Căciulă Aurel PSD DA
35. Călin Ion PSD DA
36. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
37. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
38. Cherecheș Florica PNL NU
39. Chiriac Viorel PSD DA
40. Ciocan Dan PSD DA
41. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
42. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
43. Ciuhodaru Tudor PSD DA
44. Cîtea Vasile PSD DA
45. Cobuz Maricela PSD DA
46. Cocoș Vasile PSD DA
47. Codreanu Constantin PMP NU
48. Cosma Andreea PSD DA
49. Cosma Lavinia-Corina USR NU
50. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
51. Csép Éva-Andrea UDMR DA
52. Csoma Botond UDMR DA
53. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
54. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
55. Cupă Ion ALDE DA
56. Cupșa Ioan PNL NU
57. Dan Nicușor Daniel USR NU
58. Dehelean Silviu USR NU
59. Dinu Cristina-Elena PSD DA
60. Dîrzu Ioan PSD DA
61. Dobre Victor Paul PNL NU
62. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
63. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
64. Dobrovie Matei-Adrian USR NU
65. Dohotaru Adrian-Octavian - NU
66. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
67. Drulă Cătălin USR NU
68. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
69. Dunava Costel Neculai PSD DA
70. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
71. Erdei Dolóczki István UDMR DA
72. Fădor Angelica PNL NU
73. Florea Damian PSD DA
74. Floroiu Ionel PSD DA
75. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
76. Furtună Mirela PSD DA
77. Ganț Ovidiu Victor Minoritati Abținere
78. Gavrilă Camelia PSD DA
79. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
80. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
81. Găină Mihăiță PSD DA
82. Georgescu Nicolae PSD DA
83. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
84. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
85. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
86. Gherman Dumitru PSD DA
87. Ghilea Găvrilă PNL NU
88. Ghinea Cristian USR NU
89. Gilia Claudia PSD DA
90. Goga Octavian PSD DA
91. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
92. Gudu Vasile PNL NU
93. Halici Nicușor PSD DA
94. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL NU
95. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
96. Huncă Mihaela PSD DA
97. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
98. Ion Stelian-Cristian USR NU
99. Iordache Florin PSD DA
100. Itu Cornel PSD DA
101. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
102. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
103. Lazăr Sorin PSD DA
104. Lovin Dumitru ALDE DA
105. Lungu Tudorița PNL NU
106. Lupașcu Costel PSD DA
107. Lupescu Dumitru USR NU
108. Macovei Silviu Nicu PSD DA
109. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
110. Manole Petre-Florin PSD DA
111. Marica Petru-Sorin PSD DA
112. Márton Árpád-Francisc UDMR Abținere
113. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
114. Mînzatu Roxana PSD DA
115. Mocioalcă Ion PSD DA
116. Mohaci Mihai PSD DA
117. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
118. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
119. Movilă Petru PMP NU
120. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
121. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
122. Neață Eugen PSD DA
123. Nicoară Romeo Florin PNL NU
124. Nicolae Andrei PSD DA
125. Nistor Laurențiu PSD DA
126. Niță Nicu PSD DA
127. Olar Corneliu PNL NU
128. Oprea Dumitru PNL NU
129. Oteșanu Daniela PSD DA
130. Pană Adriana-Doina PSD DA
131. Paraschiv Rodica PSD DA
132. Pașcan Emil-Marius PMP NU
133. Pau Radu - Adrian PSD DA
134. Păle Dănuț PSD DA
135. Petcu Toma-Florin ALDE DA
136. Petrea Gabriel PSD DA
137. Petric Octavian PSD DA
138. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
139. Pirtea Marilen - Gabriel PNL NU
140. Pistru Eusebiu-Manea ALDE DA
141. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
142. Plumb Rovana PSD DA
143. Popa Florin PSD DA
144. Popa Mihai Valentin PSD DA
145. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
146. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
147. Popescu Pavel PNL NU
148. Popescu Virgil-Daniel PNL NU
149. Predoiu Marian-Cătălin PNL NU
150. Presură Alexandra PSD DA
151. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
152. Prună Cristina-Mădălina USR NU
153. Radu Anișoara PSD DA
154. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
155. Rădulescu Alexandru PSD DA
156. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
157. Răduț Violeta PSD DA
158. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
159. Roman Florin-Claudiu PNL NU
160. Roman Ioan Sorin PSD DA
161. Romanescu Cristinel PNL NU
162. Roșca Lucreția PSD DA
163. Rotaru Alexandru PSD DA
164. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
165. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
166. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
167. Seres Dénes UDMR DA
168. Simion Lucian-Eduard PSD DA
169. Simionca Ionuț PMP NU
170. Simonis Alfred - Robert PSD DA
171. Sitterli Ovidiu-Ioan - NU
172. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
173. Solomon Adrian PSD DA
174. Spânu Ion PSD DA
175. Stamatian Vasile-Florin PNL NU
176. Stan Viorel PSD DA
177. Stănescu Alexandru PSD DA
178. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
179. Suciu Matei PSD DA
180. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
181. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
182. Szabó Ödön UDMR Abținere
183. Șarapatin Elvira PSD DA
184. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
185. Șimon Gheorghe PSD DA
186. Șișcu George PNL NU
187. Șotcan Theodora PSD DA
188. Șova Lucian PSD DA
189. Șovăială Constantin PNL NU
190. Ștefan Corneliu PSD DA
191. Ștefan Viorel PSD DA
192. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
193. Teiș Alina PSD DA
194. Terea Ioan PSD DA
195. Todor Adrian PSD DA
196. Toma Ilie PSD DA
197. Tomac Eugen PMP NU
198. Trăilă Cristina PNL NU
199. Tripa Florin-Dan PSD DA
200. Tudor Beatrice PSD DA
201. Tudose Mihai PSD DA
202. Turcan Raluca PNL NU
203. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
204. Varga Vasile PNL NU
205. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
206. Vass Levente UDMR Abținere
207. Velcea Nicolae PSD DA
208. Vexler Silviu Minoritati DA
209. Vișan George-Gabriel PSD DA
210. Vîlceanu Dan PNL NU
211. Vîrză Mihăiță PSD DA
212. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
213. Vlase Petru Gabriel PSD DA
214. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
215. Vosganian Varujan ALDE DA
216. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
217. Weber Mihai PSD DA
218. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
219. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti luni, 25 octombrie 2021, 18:00
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro