Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 18.06.2018 > 19:26 Versiunea pentru printare
Luni, 18 iunie 2018, ora 19:26

Poziție pe
ordinea de zi:
2
Subiect vot: Amendament respins
PL 373/2018 pentru modificarea și completarea Legii nr.135/2010 privind Codul de procedură penală, precum și pentru modificarea și completarea Legii nr.304/2004 privind organizarea judiciară
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:223 128 35 17 12 12 6 10 3
- voturi pentru (DA):51 - 34 8 - - 5 2 2
- voturi împotrivă (NU):168 128 - 9 12 12 - 6 1
- abțineri:3 - 1 - - - - 2 -
- nu au votat:1 - - - - - 1 - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati NU
3. Alexe Costel PNL DA
4. Ambrus Izabella-Agnes UDMR NU
5. Andrei Alexandru-Ioan PSD NU
6. Andronache Gabriel PNL DA
7. Andrușcă Dănuț PSD NU
8. Antal István-János UDMR NU
9. Anton Anton ALDE NU
10. Ardelean Ben-Oni PNL DA
11. Avram Constantin ALDE NU
12. Axinte Vasile PSD NU
13. Babuș Radu PSD NU
14. Balan Ioan PNL DA
15. Barna Ilie Dan USR DA
16. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD NU
17. Bejinariu Eugen PSD NU
18. Bende Sándor UDMR NU
19. Benedek Zacharie UDMR NU
20. Bichineț Corneliu PMP DA
21. Birchall Ana PSD NU
22. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - DA
23. Boboc Tudorița-Rodica PSD NU
24. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
25. Bode Lucian Nicolae PNL DA
26. Bodea Marius PNL DA
27. Bogaciu Alexandra-Corina PSD NU
28. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
29. Bontea Vlad PSD NU
30. Borza Remus-Adrian - NU
31. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD NU
32. Botez Mihai-Cătălin USR NU
33. Bran-Voinea Ioana PSD NU
34. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
35. Budăi Marius-Constantin PSD NU
36. Buican Cristian PNL DA
37. Bulai Iulian USR NU
38. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
39. Burciu Cristina PSD NU
40. Calotă Florică Ică ALDE NU
41. Căciulă Aurel PSD NU
42. Călin Ion PSD NU
43. Căruceru Aida-Cristina PSD NU
44. Cherecheș Florica PNL DA
45. Chiriac Viorel PSD NU
46. Ciocan Dan PSD NU
47. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
48. Ciolacu Ion-Marcel PSD NU
49. Ciuhodaru Tudor PSD NU
50. Cîtea Vasile PSD NU
51. Cobuz Maricela PSD NU
52. Cocoș Vasile PSD NU
53. Codreanu Constantin PMP DA
54. Cosma Andreea PSD NU
55. Cosma Lavinia-Corina USR NU
56. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
57. Csoma Botond UDMR NU
58. Cuc Alexandru-Răzvan PSD NU
59. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE NU
60. Cupă Ion ALDE NU
61. Dan Nicușor Daniel USR NU
62. Dehelean Silviu USR NU
63. Dinu Cristina-Elena PSD NU
64. Dîrzu Ioan PSD NU
65. Dobre Victor Paul PNL DA
66. Dobrică Ionela Viorela PSD NU
67. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD NU
68. Dobrovie Matei-Adrian USR NU
69. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD NU
70. Dumitrache Ileana Cristina PSD NU
71. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
72. Erdei Dolóczki István UDMR NU
73. Farago Petru UDMR NU
74. Fădor Angelica PNL DA
75. Florea Damian PSD NU
76. Floroiu Ionel PSD NU
77. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD NU
78. Furtună Mirela PSD NU
79. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
80. Gavrilă Camelia PSD NU
81. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE NU
82. Gavriliță Bianca - Miruna PSD NU
83. Găină Mihăiță PSD NU
84. Georgescu Nicolae PSD NU
85. Gerea Andrei Dominic ALDE NU
86. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
87. Gherman Dumitru PSD NU
88. Gilia Claudia PSD NU
89. Goga Octavian PSD NU
90. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati Abținere
91. Gudu Vasile PNL DA
92. Halici Nicușor PSD NU
93. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
94. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
95. Huncă Mihaela PSD NU
96. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
97. Iancu Iulian PSD NU
98. Iancu Marius-Ionel PSD NU
99. Ibram Iusein Minoritati NU
100. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
101. Ionescu George PNL DA
102. Iordache Florin PSD NU
103. Itu Cornel PSD NU
104. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
105. Korodi Attila UDMR NU
106. Kulcsár-Terza József-György UDMR NU
107. Lazăr Sorin PSD NU
108. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
109. Lovin Dumitru ALDE NU
110. Lungu Tudorița PNL DA
111. Lupașcu Costel PSD NU
112. Lupescu Dumitru USR NU
113. Macovei Silviu Nicu PSD NU
114. Magyar Loránd-Bálint UDMR NU
115. Manole Petre-Florin PSD NU
116. Marica Petru-Sorin PSD NU
117. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
118. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD NU
119. Mărgărit Mitică-Marius PSD NU
120. Mînzatu Roxana PSD NU
121. Mocioalcă Ion PSD NU
122. Mohaci Mihai PSD NU
123. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
124. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
125. Movilă Petru PMP DA
126. Nasra Gabriel-Horia PSD NU
127. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
128. Neagu Nicolae PNL DA
129. Neață Eugen PSD NU
130. Nicoară Romeo Florin PNL DA
131. Nicolae Andrei PSD NU
132. Nistor Laurențiu PSD NU
133. Olar Corneliu PNL DA
134. Oteșanu Daniela PSD NU
135. Pambuccian Varujan Minoritati Abținere
136. Pană Adriana-Doina PSD NU
137. Paraschiv Rodica PSD NU
138. Pau Radu - Adrian PSD NU
139. Păle Dănuț PSD NU
140. Petcu Toma-Florin ALDE NU
141. Petrea Gabriel PSD NU
142. Petric Octavian PSD NU
143. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
144. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
145. Pistru Eusebiu-Manea ALDE NU
146. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD NU
147. Plumb Rovana PSD NU
148. Popa Florin PSD NU
149. Popa Mihai Valentin PSD NU
150. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
151. Popescu Mariana-Venera Minoritati NU
152. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
153. Predoiu Marian-Cătălin PNL Abținere
154. Presură Alexandra PSD NU
155. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
156. Prună Cristina-Mădălina USR DA
157. Radu Anișoara PSD NU
158. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD NU
159. Rădulescu Alexandru PSD NU
160. Rădulescu Cătălin-Marian PSD NU
161. Răduț Violeta PSD NU
162. Roman Florin-Claudiu PNL DA
163. Roman Ioan Sorin PSD NU
164. Romanescu Cristinel PNL DA
165. Roșca Lucreția PSD NU
166. Rotaru Alexandru PSD NU
167. Rotaru Răzvan-Ilie PSD NU
168. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
169. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
170. Sefer Cristian-George PMP DA
171. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
172. Seres Dénes UDMR NU
173. Simion Lucian-Eduard PSD NU
174. Simonis Alfred - Robert PSD NU
175. Sitterli Ovidiu-Ioan - DA
176. Socotar Gheorghe-Dinu PSD NU
177. Solomon Adrian PSD NU
178. Spânu Ion PSD NU
179. Stan Viorel PSD NU
180. Stancu Florinel PSD NU
181. Stativă Irinel Ioan PSD NU
182. Stănescu Alexandru PSD NU
183. Steriu Valeriu-Andrei PSD NU
184. Stoica Bogdan-Alin Minoritati NU
185. Suciu Matei PSD NU
186. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
187. Surgent Marius-Gheorghe ALDE NU
188. Șarapatin Elvira PSD NU
189. Șerban Ciprian-Constantin PSD NU
190. Șimon Gheorghe PSD NU
191. Șișcu George PNL DA
192. Șotcan Theodora PSD NU
193. Șova Lucian PSD NU
194. Șovăială Constantin PNL DA
195. Ștefan Corneliu PSD NU
196. Ștefan Viorel PSD NU
197. Tănăsescu Alina-Elena PSD NU
198. Teiș Alina PSD NU
199. Terea Ioan PSD NU
200. Todor Adrian PSD NU
201. Todoran Adrian-Mihăiță PMP -
202. Toma Ilie PSD NU
203. Tomac Eugen PMP DA
204. Tripa Florin-Dan PSD NU
205. Tudor Beatrice PSD NU
206. Tudose Mihai PSD NU
207. Turcan Raluca PNL DA
208. Ursu Răzvan-Ion PSD NU
209. Varga Vasile PNL DA
210. Vasile Daniel Minoritati NU
211. Vasilescu Lia Olguța PSD NU
212. Velcea Nicolae PSD NU
213. Vexler Silviu Minoritati NU
214. Vișan George-Gabriel PSD NU
215. Vîlceanu Dan PNL DA
216. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
217. Vlase Petru Gabriel PSD NU
218. Vlăducă Oana-Silvia PSD NU
219. Vosganian Varujan ALDE NU
220. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD NU
221. Weber Mihai PSD NU
222. Zamfira Constantin-Cătălin PSD NU
223. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti duminică, 24 octombrie 2021, 20:18
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro