Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 18.06.2018 > 19:27 Versiunea pentru printare
Luni, 18 iunie 2018, ora 19:27

Poziție pe
ordinea de zi:
2
Subiect vot: Amendament respins
PL 373/2018 pentru modificarea și completarea Legii nr.135/2010 privind Codul de procedură penală, precum și pentru modificarea și completarea Legii nr.304/2004 privind organizarea judiciară
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:222 130 34 15 12 12 6 10 3
- voturi pentru (DA):57 - 34 15 - - 6 - 2
- voturi împotrivă (NU):161 130 - - 12 12 - 6 1
- abțineri:4 - - - - - - 4 -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati NU
3. Alexe Costel PNL DA
4. Ambrus Izabella-Agnes UDMR NU
5. Andrei Alexandru-Ioan PSD NU
6. Andronache Gabriel PNL DA
7. Andrușcă Dănuț PSD NU
8. Antal István-János UDMR NU
9. Anton Anton ALDE NU
10. Apjok Norbert UDMR NU
11. Ardelean Ben-Oni PNL DA
12. Avram Constantin ALDE NU
13. Axinte Vasile PSD NU
14. Babuș Radu PSD NU
15. Balan Ioan PNL DA
16. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD NU
17. Bejinariu Eugen PSD NU
18. Benedek Zacharie UDMR NU
19. Bichineț Corneliu PMP DA
20. Birchall Ana PSD NU
21. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - DA
22. Boboc Tudorița-Rodica PSD NU
23. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
24. Bode Lucian Nicolae PNL DA
25. Bodea Marius PNL DA
26. Bogaciu Alexandra-Corina PSD NU
27. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
28. Bontea Vlad PSD NU
29. Borza Remus-Adrian - NU
30. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD NU
31. Botez Mihai-Cătălin USR DA
32. Bran-Voinea Ioana PSD NU
33. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
34. Budăi Marius-Constantin PSD NU
35. Bulai Iulian USR DA
36. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
37. Burciu Cristina PSD NU
38. Calotă Florică Ică ALDE NU
39. Căciulă Aurel PSD NU
40. Călin Ion PSD NU
41. Căruceru Aida-Cristina PSD NU
42. Cherecheș Florica PNL DA
43. Chiriac Viorel PSD NU
44. Ciocan Dan PSD NU
45. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
46. Ciolacu Ion-Marcel PSD NU
47. Ciuhodaru Tudor PSD NU
48. Cîtea Vasile PSD NU
49. Cobuz Maricela PSD NU
50. Cocoș Vasile PSD NU
51. Codreanu Constantin PMP DA
52. Cosma Andreea PSD NU
53. Cosma Lavinia-Corina USR DA
54. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
55. Csoma Botond UDMR NU
56. Cuc Alexandru-Răzvan PSD NU
57. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE NU
58. Cupă Ion ALDE NU
59. Dehelean Silviu USR DA
60. Dinu Cristina-Elena PSD NU
61. Dîrzu Ioan PSD NU
62. Dobre Victor Paul PNL DA
63. Dobrică Ionela Viorela PSD NU
64. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD NU
65. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
66. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD NU
67. Dumitrache Ileana Cristina PSD NU
68. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
69. Erdei Dolóczki István UDMR NU
70. Farago Petru UDMR NU
71. Fădor Angelica PNL DA
72. Florea Damian PSD NU
73. Floroiu Ionel PSD NU
74. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD NU
75. Furtună Mirela PSD NU
76. Ganț Ovidiu Victor Minoritati Abținere
77. Gavrilă Camelia PSD NU
78. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE NU
79. Gavriliță Bianca - Miruna PSD NU
80. Găină Mihăiță PSD NU
81. Georgescu Nicolae PSD NU
82. Gerea Andrei Dominic ALDE NU
83. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
84. Gherman Dumitru PSD NU
85. Gilia Claudia PSD NU
86. Goga Octavian PSD NU
87. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati Abținere
88. Gudu Vasile PNL DA
89. Halici Nicușor PSD NU
90. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
91. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
92. Huncă Mihaela PSD NU
93. Iancu Iulian PSD NU
94. Iancu Marius-Ionel PSD NU
95. Ibram Iusein Minoritati NU
96. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
97. Ionescu George PNL DA
98. Iordache Florin PSD NU
99. Itu Cornel PSD NU
100. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
101. Korodi Attila UDMR NU
102. Kulcsár-Terza József-György UDMR NU
103. Lazăr Sorin PSD NU
104. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
105. Lovin Dumitru ALDE NU
106. Lungu Tudorița PNL DA
107. Lupașcu Costel PSD NU
108. Lupescu Dumitru USR DA
109. Macovei Silviu Nicu PSD NU
110. Magyar Loránd-Bálint UDMR NU
111. Manole Petre-Florin PSD NU
112. Marica Petru-Sorin PSD NU
113. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
114. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD NU
115. Mărgărit Mitică-Marius PSD NU
116. Mînzatu Roxana PSD NU
117. Mocioalcă Ion PSD NU
118. Mohaci Mihai PSD NU
119. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
120. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
121. Movilă Petru PMP DA
122. Nasra Gabriel-Horia PSD NU
123. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
124. Neagu Nicolae PNL DA
125. Neață Eugen PSD NU
126. Nicoară Romeo Florin PNL DA
127. Nicolae Andrei PSD NU
128. Nicolicea Eugen PSD NU
129. Nistor Laurențiu PSD NU
130. Oteșanu Daniela PSD NU
131. Pambuccian Varujan Minoritati Abținere
132. Pană Adriana-Doina PSD NU
133. Paraschiv Rodica PSD NU
134. Pau Radu - Adrian PSD NU
135. Păle Dănuț PSD NU
136. Petcu Toma-Florin ALDE NU
137. Petrea Gabriel PSD NU
138. Petric Octavian PSD NU
139. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
140. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
141. Pistru Eusebiu-Manea ALDE NU
142. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD NU
143. Plumb Rovana PSD NU
144. Popa Florin PSD NU
145. Popa Mihai Valentin PSD NU
146. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
147. Popescu Mariana-Venera Minoritati NU
148. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
149. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
150. Presură Alexandra PSD NU
151. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
152. Prună Cristina-Mădălina USR DA
153. Radu Anișoara PSD NU
154. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD NU
155. Rădulescu Alexandru PSD NU
156. Rădulescu Cătălin-Marian PSD NU
157. Răduț Violeta PSD NU
158. Roman Florin-Claudiu PNL DA
159. Roman Ioan Sorin PSD NU
160. Romanescu Cristinel PNL DA
161. Roșca Lucreția PSD NU
162. Rotaru Alexandru PSD NU
163. Rotaru Răzvan-Ilie PSD NU
164. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
165. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
166. Sefer Cristian-George PMP DA
167. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
168. Seres Dénes UDMR NU
169. Simion Lucian-Eduard PSD NU
170. Simonis Alfred - Robert PSD NU
171. Sitterli Ovidiu-Ioan - DA
172. Socotar Gheorghe-Dinu PSD NU
173. Solomon Adrian PSD NU
174. Spânu Ion PSD NU
175. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
176. Stan Viorel PSD NU
177. Stancu Florinel PSD NU
178. Stativă Irinel Ioan PSD NU
179. Stănescu Alexandru PSD NU
180. Steriu Valeriu-Andrei PSD NU
181. Stoica Bogdan-Alin Minoritati NU
182. Suciu Matei PSD NU
183. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
184. Surgent Marius-Gheorghe ALDE NU
185. Șarapatin Elvira PSD NU
186. Șerban Ciprian-Constantin PSD NU
187. Șimon Gheorghe PSD NU
188. Șișcu George PNL DA
189. Șotcan Theodora PSD NU
190. Șova Lucian PSD NU
191. Șovăială Constantin PNL DA
192. Ștefan Corneliu PSD NU
193. Ștefan Viorel PSD NU
194. Tănăsescu Alina-Elena PSD NU
195. Teiș Alina PSD NU
196. Terea Ioan PSD NU
197. Todor Adrian PSD NU
198. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
199. Toma Ilie PSD NU
200. Tomac Eugen PMP DA
201. Trăilă Cristina PNL DA
202. Tripa Florin-Dan PSD NU
203. Tudor Beatrice PSD NU
204. Tudose Mihai PSD NU
205. Turcan Raluca PNL DA
206. Ursu Răzvan-Ion PSD NU
207. Varga Vasile PNL DA
208. Vasile Daniel Minoritati NU
209. Vasilescu Lia Olguța PSD NU
210. Velcea Nicolae PSD NU
211. Vexler Silviu Minoritati NU
212. Vișan George-Gabriel PSD NU
213. Vîlceanu Dan PNL DA
214. Vîrză Mihăiță PSD NU
215. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
216. Vlase Petru Gabriel PSD NU
217. Vlăducă Oana-Silvia PSD NU
218. Vosganian Varujan ALDE NU
219. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD NU
220. Weber Mihai PSD NU
221. Zamfira Constantin-Cătălin PSD NU
222. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti joi, 21 octombrie 2021, 12:38
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro