Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 18.06.2018 > 19:29 Versiunea pentru printare
Luni, 18 iunie 2018, ora 19:29

Poziție pe
ordinea de zi:
2
Subiect vot: Amendament respins
PL 373/2018 pentru modificarea și completarea Legii nr.135/2010 privind Codul de procedură penală, precum și pentru modificarea și completarea Legii nr.304/2004 privind organizarea judiciară
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:224 129 35 18 12 12 5 10 3
- voturi pentru (DA):71 - 35 18 10 - 3 3 2
- voturi împotrivă (NU):152 129 - - 2 12 2 6 1
- abțineri:1 - - - - - - 1 -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati NU
3. Alexe Costel PNL DA
4. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
5. Andrei Alexandru-Ioan PSD NU
6. Andronache Gabriel PNL DA
7. Andrușcă Dănuț PSD NU
8. Antal István-János UDMR DA
9. Anton Anton ALDE NU
10. Ardelean Ben-Oni PNL DA
11. Avram Constantin ALDE NU
12. Axinte Vasile PSD NU
13. Babuș Radu PSD NU
14. Balan Ioan PNL DA
15. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD NU
16. Bejinariu Eugen PSD NU
17. Bende Sándor UDMR NU
18. Benedek Zacharie UDMR DA
19. Bichineț Corneliu PMP NU
20. Birchall Ana PSD NU
21. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - DA
22. Boboc Tudorița-Rodica PSD NU
23. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
24. Bode Lucian Nicolae PNL DA
25. Bodea Marius PNL DA
26. Bogaciu Alexandra-Corina PSD NU
27. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
28. Bontea Vlad PSD NU
29. Borza Remus-Adrian - NU
30. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD NU
31. Botez Mihai-Cătălin USR DA
32. Bran-Voinea Ioana PSD NU
33. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
34. Budăi Marius-Constantin PSD NU
35. Buican Cristian PNL DA
36. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
37. Bulai Iulian USR DA
38. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
39. Burciu Cristina PSD NU
40. Calotă Florică Ică ALDE NU
41. Căciulă Aurel PSD NU
42. Călin Ion PSD NU
43. Căruceru Aida-Cristina PSD NU
44. Cherecheș Florica PNL DA
45. Chiriac Viorel PSD NU
46. Ciocan Dan PSD NU
47. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
48. Ciolacu Ion-Marcel PSD NU
49. Ciuhodaru Tudor PSD NU
50. Cîtea Vasile PSD NU
51. Cobuz Maricela PSD NU
52. Codreanu Constantin PMP DA
53. Cosma Andreea PSD NU
54. Cosma Lavinia-Corina USR DA
55. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
56. Csép Éva-Andrea UDMR DA
57. Csoma Botond UDMR DA
58. Cuc Alexandru-Răzvan PSD NU
59. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE NU
60. Cupă Ion ALDE NU
61. Dan Nicușor Daniel USR DA
62. Dehelean Silviu USR DA
63. Dinu Cristina-Elena PSD NU
64. Dîrzu Ioan PSD NU
65. Dobre Victor Paul PNL DA
66. Dobrică Ionela Viorela PSD NU
67. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD NU
68. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
69. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD NU
70. Dumitrache Ileana Cristina PSD NU
71. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
72. Erdei Dolóczki István UDMR NU
73. Farago Petru UDMR DA
74. Fădor Angelica PNL DA
75. Florea Damian PSD NU
76. Floroiu Ionel PSD NU
77. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD NU
78. Furtună Mirela PSD NU
79. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
80. Gavrilă Camelia PSD NU
81. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE NU
82. Gavriliță Bianca - Miruna PSD NU
83. Găină Mihăiță PSD NU
84. Georgescu Nicolae PSD NU
85. Gerea Andrei Dominic ALDE NU
86. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
87. Gherman Dumitru PSD NU
88. Ghinea Cristian USR DA
89. Gilia Claudia PSD NU
90. Goga Octavian PSD NU
91. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
92. Gudu Vasile PNL DA
93. Halici Nicușor PSD NU
94. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
95. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
96. Huncă Mihaela PSD NU
97. Iancu Iulian PSD NU
98. Iancu Marius-Ionel PSD NU
99. Ibram Iusein Minoritati NU
100. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
101. Ion Stelian-Cristian USR DA
102. Ionescu George PNL DA
103. Iordache Florin PSD NU
104. Itu Cornel PSD NU
105. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
106. Korodi Attila UDMR DA
107. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
108. Lazăr Sorin PSD NU
109. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
110. Lovin Dumitru ALDE NU
111. Lungu Tudorița PNL DA
112. Lupașcu Costel PSD NU
113. Lupescu Dumitru USR DA
114. Macovei Silviu Nicu PSD NU
115. Manole Petre-Florin PSD NU
116. Marica Petru-Sorin PSD NU
117. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
118. Mărgărit Mitică-Marius PSD NU
119. Mînzatu Roxana PSD NU
120. Mocioalcă Ion PSD NU
121. Mohaci Mihai PSD NU
122. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
123. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
124. Movilă Petru PMP DA
125. Nasra Gabriel-Horia PSD NU
126. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
127. Neagu Nicolae PNL DA
128. Neață Eugen PSD NU
129. Nicoară Romeo Florin PNL DA
130. Nicolae Andrei PSD NU
131. Nicolicea Eugen PSD NU
132. Nistor Laurențiu PSD NU
133. Niță Nicu PSD NU
134. Oprea Dumitru PNL DA
135. Oteșanu Daniela PSD NU
136. Pambuccian Varujan Minoritati Abținere
137. Pană Adriana-Doina PSD NU
138. Paraschiv Rodica PSD NU
139. Pau Radu - Adrian PSD NU
140. Păle Dănuț PSD NU
141. Petcu Toma-Florin ALDE NU
142. Petrea Gabriel PSD NU
143. Petric Octavian PSD NU
144. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
145. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
146. Pistru Eusebiu-Manea ALDE NU
147. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD NU
148. Plumb Rovana PSD NU
149. Popa Florin PSD NU
150. Popa Mihai Valentin PSD NU
151. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
152. Popescu Mariana-Venera Minoritati NU
153. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
154. Presură Alexandra PSD NU
155. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
156. Prună Cristina-Mădălina USR DA
157. Radu Anișoara PSD NU
158. Rădulescu Alexandru PSD NU
159. Rădulescu Cătălin-Marian PSD NU
160. Răduț Violeta PSD NU
161. Roman Florin-Claudiu PNL DA
162. Roman Ioan Sorin PSD NU
163. Romanescu Cristinel PNL DA
164. Roșca Lucreția PSD NU
165. Rotaru Alexandru PSD NU
166. Rotaru Răzvan-Ilie PSD NU
167. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
168. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
169. Sefer Cristian-George PMP NU
170. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
171. Seres Dénes UDMR DA
172. Simion Lucian-Eduard PSD NU
173. Simonis Alfred - Robert PSD NU
174. Sitterli Ovidiu-Ioan - DA
175. Socotar Gheorghe-Dinu PSD NU
176. Solomon Adrian PSD NU
177. Spânu Ion PSD NU
178. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
179. Stan Viorel PSD NU
180. Stancu Florinel PSD NU
181. Stativă Irinel Ioan PSD NU
182. Stănescu Alexandru PSD NU
183. Steriu Valeriu-Andrei PSD NU
184. Stoica Bogdan-Alin Minoritati NU
185. Suciu Matei PSD NU
186. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
187. Surgent Marius-Gheorghe ALDE NU
188. Șarapatin Elvira PSD NU
189. Șerban Ciprian-Constantin PSD NU
190. Șimon Gheorghe PSD NU
191. Șișcu George PNL DA
192. Șotcan Theodora PSD NU
193. Șova Lucian PSD NU
194. Șovăială Constantin PNL DA
195. Ștefan Corneliu PSD NU
196. Ștefan Viorel PSD NU
197. Tănăsescu Alina-Elena PSD NU
198. Teiș Alina PSD NU
199. Terea Ioan PSD NU
200. Todor Adrian PSD NU
201. Toma Ilie PSD NU
202. Tomac Eugen PMP DA
203. Trăilă Cristina PNL DA
204. Tripa Florin-Dan PSD NU
205. Tudor Beatrice PSD NU
206. Tudose Mihai PSD NU
207. Turcan Raluca PNL DA
208. Ursu Răzvan-Ion PSD NU
209. Varga Vasile PNL DA
210. Vasile Daniel Minoritati NU
211. Vasilescu Lia Olguța PSD NU
212. Velcea Nicolae PSD NU
213. Vexler Silviu Minoritati NU
214. Vișan George-Gabriel PSD NU
215. Vîlceanu Dan PNL DA
216. Vîrză Mihăiță PSD NU
217. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
218. Vlase Petru Gabriel PSD NU
219. Vlăducă Oana-Silvia PSD NU
220. Vosganian Varujan ALDE NU
221. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD NU
222. Weber Mihai PSD NU
223. Zamfira Constantin-Cătălin PSD NU
224. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti duminică, 24 octombrie 2021, 20:18
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro