Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 18.06.2018 > 19:31 Versiunea pentru printare
Luni, 18 iunie 2018, ora 19:31

Poziție pe
ordinea de zi:
2
Subiect vot: Amendament respins
PL 373/2018 pentru modificarea și completarea Legii nr.135/2010 privind Codul de procedură penală, precum și pentru modificarea și completarea Legii nr.304/2004 privind organizarea judiciară
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:223 130 37 18 11 12 4 9 2
- voturi pentru (DA):60 - 37 17 - - 4 1 1
- voturi împotrivă (NU):162 130 - 1 11 12 - 7 1
- abțineri:1 - - - - - - 1 -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati NU
3. Alexe Costel PNL DA
4. Ambrus Izabella-Agnes UDMR NU
5. Andrei Alexandru-Ioan PSD NU
6. Andronache Gabriel PNL DA
7. Andrușcă Dănuț PSD NU
8. Antal István-János UDMR NU
9. Anton Anton ALDE NU
10. Ardelean Ben-Oni PNL DA
11. Avram Constantin ALDE NU
12. Axinte Vasile PSD NU
13. Babuș Radu PSD NU
14. Balan Ioan PNL DA
15. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD NU
16. Bejinariu Eugen PSD NU
17. Benedek Zacharie UDMR NU
18. Bichineț Corneliu PMP DA
19. Birchall Ana PSD NU
20. Boboc Tudorița-Rodica PSD NU
21. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
22. Bode Lucian Nicolae PNL DA
23. Bodea Marius PNL DA
24. Bogaciu Alexandra-Corina PSD NU
25. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
26. Bontea Vlad PSD NU
27. Borza Remus-Adrian - NU
28. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD NU
29. Botez Mihai-Cătălin USR DA
30. Bran-Voinea Ioana PSD NU
31. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
32. Budăi Marius-Constantin PSD NU
33. Buican Cristian PNL DA
34. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
35. Bulai Iulian USR DA
36. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
37. Burciu Cristina PSD NU
38. Calotă Florică Ică ALDE NU
39. Căciulă Aurel PSD NU
40. Călin Ion PSD NU
41. Căprar Dorel-Gheorghe PSD NU
42. Căruceru Aida-Cristina PSD NU
43. Cherecheș Florica PNL DA
44. Chiriac Viorel PSD NU
45. Ciocan Dan PSD NU
46. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
47. Ciolacu Ion-Marcel PSD NU
48. Ciuhodaru Tudor PSD NU
49. Cîtea Vasile PSD NU
50. Cobuz Maricela PSD NU
51. Cosma Andreea PSD NU
52. Cosma Lavinia-Corina USR DA
53. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
54. Csép Éva-Andrea UDMR NU
55. Csoma Botond UDMR NU
56. Cuc Alexandru-Răzvan PSD NU
57. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE NU
58. Cupă Ion ALDE NU
59. Dan Nicușor Daniel USR DA
60. Dehelean Silviu USR DA
61. Dinu Cristina-Elena PSD NU
62. Dîrzu Ioan PSD NU
63. Dobre Victor Paul PNL DA
64. Dobrică Ionela Viorela PSD NU
65. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD NU
66. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
67. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD NU
68. Dumitrache Ileana Cristina PSD NU
69. Dunava Costel Neculai PSD NU
70. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
71. Erdei Dolóczki István UDMR NU
72. Farago Petru UDMR NU
73. Fădor Angelica PNL DA
74. Florea Damian PSD NU
75. Floroiu Ionel PSD NU
76. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD NU
77. Furtună Mirela PSD NU
78. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
79. Gavrilă Camelia PSD NU
80. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE NU
81. Gavriliță Bianca - Miruna PSD NU
82. Găină Mihăiță PSD NU
83. Georgescu Nicolae PSD NU
84. Gerea Andrei Dominic ALDE NU
85. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
86. Gherman Dumitru PSD NU
87. Ghinea Cristian USR DA
88. Gilia Claudia PSD NU
89. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati NU
90. Gudu Vasile PNL DA
91. Halici Nicușor PSD NU
92. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
93. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
94. Huncă Mihaela PSD NU
95. Iancu Iulian PSD NU
96. Iancu Marius-Ionel PSD NU
97. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
98. Ion Stelian-Cristian USR DA
99. Ionescu George PNL DA
100. Iordache Florin PSD NU
101. Itu Cornel PSD NU
102. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
103. Korodi Attila UDMR NU
104. Kulcsár-Terza József-György UDMR NU
105. Lazăr Sorin PSD NU
106. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
107. Lovin Dumitru ALDE NU
108. Lungu Tudorița PNL DA
109. Lupașcu Costel PSD NU
110. Macovei Silviu Nicu PSD NU
111. Manole Petre-Florin PSD NU
112. Marica Petru-Sorin PSD NU
113. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
114. Mărgărit Mitică-Marius PSD NU
115. Mînzatu Roxana PSD NU
116. Mocioalcă Ion PSD NU
117. Mohaci Mihai PSD NU
118. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
119. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
120. Movilă Petru PMP DA
121. Nasra Gabriel-Horia PSD NU
122. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
123. Neagu Nicolae PNL DA
124. Neață Eugen PSD NU
125. Nicoară Romeo Florin PNL DA
126. Nicolae Andrei PSD NU
127. Nicolicea Eugen PSD NU
128. Nistor Laurențiu PSD NU
129. Niță Nicu PSD NU
130. Olar Corneliu PNL DA
131. Oprea Dumitru PNL DA
132. Oteșanu Daniela PSD NU
133. Pambuccian Varujan Minoritati NU
134. Pană Adriana-Doina PSD NU
135. Paraschiv Rodica PSD NU
136. Pau Radu - Adrian PSD NU
137. Păle Dănuț PSD NU
138. Petcu Toma-Florin ALDE NU
139. Petrea Gabriel PSD NU
140. Petric Octavian PSD NU
141. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
142. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
143. Pistru Eusebiu-Manea ALDE NU
144. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD NU
145. Plumb Rovana PSD NU
146. Popa Florin PSD NU
147. Popa Mihai Valentin PSD NU
148. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
149. Popescu Mariana-Venera Minoritati NU
150. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
151. Presură Alexandra PSD NU
152. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
153. Prună Cristina-Mădălina USR DA
154. Radu Anișoara PSD NU
155. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD NU
156. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
157. Rădulescu Alexandru PSD NU
158. Rădulescu Cătălin-Marian PSD NU
159. Răduț Violeta PSD NU
160. Roman Florin-Claudiu PNL DA
161. Roman Ioan Sorin PSD NU
162. Romanescu Cristinel PNL DA
163. Roșca Lucreția PSD NU
164. Rotaru Alexandru PSD NU
165. Rotaru Răzvan-Ilie PSD NU
166. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
167. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
168. Sefer Cristian-George PMP DA
169. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
170. Seres Dénes UDMR NU
171. Simion Lucian-Eduard PSD NU
172. Simonis Alfred - Robert PSD NU
173. Sitterli Ovidiu-Ioan - DA
174. Socotar Gheorghe-Dinu PSD NU
175. Solomon Adrian PSD NU
176. Spânu Ion PSD NU
177. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
178. Stan Viorel PSD NU
179. Stancu Florinel PSD NU
180. Stativă Irinel Ioan PSD NU
181. Stănescu Alexandru PSD NU
182. Steriu Valeriu-Andrei PSD NU
183. Stoica Bogdan-Alin Minoritati NU
184. Suciu Matei PSD NU
185. Surgent Marius-Gheorghe ALDE NU
186. Șarapatin Elvira PSD NU
187. Șerban Ciprian-Constantin PSD NU
188. Șimon Gheorghe PSD NU
189. Șișcu George PNL DA
190. Șotcan Theodora PSD NU
191. Șova Lucian PSD NU
192. Șovăială Constantin PNL DA
193. Ștefan Corneliu PSD NU
194. Ștefan Viorel PSD NU
195. Tănăsescu Alina-Elena PSD NU
196. Teiș Alina PSD NU
197. Terea Ioan PSD NU
198. Todor Adrian PSD NU
199. Toma Ilie PSD NU
200. Tomac Eugen PMP DA
201. Trăilă Cristina PNL DA
202. Tripa Florin-Dan PSD NU
203. Tudor Beatrice PSD NU
204. Tudose Mihai PSD NU
205. Turcan Raluca PNL DA
206. Ursu Răzvan-Ion PSD NU
207. Varga Vasile PNL DA
208. Vasile Daniel Minoritati NU
209. Vasilescu Lia Olguța PSD NU
210. Velcea Nicolae PSD NU
211. Vexler Silviu Minoritati NU
212. Vișan George-Gabriel PSD NU
213. Vîlceanu Dan PNL DA
214. Vîrză Mihăiță PSD NU
215. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
216. Vlase Petru Gabriel PSD NU
217. Vlăducă Oana-Silvia PSD NU
218. Vosganian Varujan ALDE NU
219. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD NU
220. Weber Mihai PSD NU
221. Zainea Cornel USR DA
222. Zamfira Constantin-Cătălin PSD NU
223. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti joi, 28 octombrie 2021, 2:51
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro