Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 18.06.2018 > 19:23 Versiunea pentru printare
Luni, 18 iunie 2018, ora 19:23

Poziție pe
ordinea de zi:
2
Subiect vot: Pl-x nr.373/2018 - Text initial
PL 373/2018 pentru modificarea și completarea Legii nr.135/2010 privind Codul de procedură penală, precum și pentru modificarea și completarea Legii nr.304/2004 privind organizarea judiciară
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:219 129 32 17 11 12 7 8 3
- voturi pentru (DA):170 129 8 - 10 12 4 7 -
- voturi împotrivă (NU):47 - 24 17 1 - 2 - 3
- abțineri:2 - - - - - 1 1 -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Alexe Costel PNL NU
2. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
3. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
4. Andronache Gabriel PNL NU
5. Andrușcă Dănuț PSD DA
6. Antal István-János UDMR DA
7. Anton Anton ALDE DA
8. Ardelean Ben-Oni PNL DA
9. Avram Constantin ALDE DA
10. Axinte Vasile PSD DA
11. Babuș Radu PSD DA
12. Balan Ioan PNL NU
13. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
14. Bejinariu Eugen PSD DA
15. Bende Sándor UDMR DA
16. Benedek Zacharie UDMR NU
17. Bichineț Corneliu PMP DA
18. Birchall Ana PSD DA
19. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - NU
20. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
21. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
22. Bode Lucian Nicolae PNL DA
23. Bodea Marius PNL NU
24. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
25. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
26. Bontea Vlad PSD DA
27. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
28. Botez Mihai-Cătălin USR NU
29. Bran-Voinea Ioana PSD DA
30. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
31. Budăi Marius-Constantin PSD DA
32. Bulai Iulian USR NU
33. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
34. Burciu Cristina PSD DA
35. Calotă Florică Ică ALDE DA
36. Căciulă Aurel PSD DA
37. Călin Ion PSD DA
38. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
39. Cherecheș Florica PNL NU
40. Chiriac Viorel PSD DA
41. Ciocan Dan PSD DA
42. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
43. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
44. Ciuhodaru Tudor PSD DA
45. Cîtea Vasile PSD DA
46. Cobuz Maricela PSD DA
47. Cocoș Vasile PSD DA
48. Codreanu Constantin PMP Abținere
49. Cosma Andreea PSD DA
50. Cosma Lavinia-Corina USR NU
51. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
52. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
53. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
54. Cupă Ion ALDE DA
55. Dan Nicușor Daniel USR NU
56. Dehelean Silviu USR NU
57. Dinu Cristina-Elena PSD DA
58. Dîrzu Ioan PSD DA
59. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
60. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
61. Dobrovie Matei-Adrian USR NU
62. Dohotaru Adrian-Octavian - NU
63. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
64. Drulă Cătălin USR NU
65. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
66. Dunava Costel Neculai PSD DA
67. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
68. Erdei Dolóczki István UDMR DA
69. Farago Petru UDMR DA
70. Fădor Angelica PNL DA
71. Florea Damian PSD DA
72. Floroiu Ionel PSD DA
73. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
74. Furtună Mirela PSD DA
75. Ganț Ovidiu Victor Minoritati Abținere
76. Gavrilă Camelia PSD DA
77. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
78. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
79. Găină Mihăiță PSD DA
80. Georgescu Nicolae PSD DA
81. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
82. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
83. Gherman Dumitru PSD DA
84. Ghinea Cristian USR NU
85. Gilia Claudia PSD DA
86. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
87. Gudu Vasile PNL DA
88. Halici Nicușor PSD DA
89. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL NU
90. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
91. Huncă Mihaela PSD DA
92. Huțucă Bogdan-Iulian PNL NU
93. Iancu Iulian PSD DA
94. Iancu Marius-Ionel PSD DA
95. Ibram Iusein Minoritati DA
96. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
97. Ionescu George PNL NU
98. Iordache Florin PSD DA
99. Itu Cornel PSD DA
100. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
101. Korodi Attila UDMR DA
102. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
103. Lazăr Sorin PSD DA
104. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
105. Lovin Dumitru ALDE DA
106. Lungu Tudorița PNL NU
107. Lupașcu Costel PSD DA
108. Lupescu Dumitru USR NU
109. Macovei Silviu Nicu PSD DA
110. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
111. Manole Petre-Florin PSD DA
112. Marica Petru-Sorin PSD DA
113. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
114. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
115. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
116. Mînzatu Roxana PSD DA
117. Mocioalcă Ion PSD DA
118. Mohaci Mihai PSD DA
119. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
120. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
121. Movilă Petru PMP DA
122. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
123. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
124. Neagu Nicolae PNL NU
125. Neață Eugen PSD DA
126. Nicoară Romeo Florin PNL NU
127. Nicolae Andrei PSD DA
128. Nicolicea Eugen PSD DA
129. Nistor Laurențiu PSD DA
130. Niță Nicu PSD DA
131. Olar Corneliu PNL DA
132. Oteșanu Daniela PSD DA
133. Pambuccian Varujan Minoritati DA
134. Pană Adriana-Doina PSD DA
135. Paraschiv Rodica PSD DA
136. Pau Radu - Adrian PSD DA
137. Păle Dănuț PSD DA
138. Petcu Toma-Florin ALDE DA
139. Petrea Gabriel PSD DA
140. Petric Octavian PSD DA
141. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
142. Pirtea Marilen - Gabriel PNL NU
143. Pistru Eusebiu-Manea ALDE DA
144. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
145. Plumb Rovana PSD DA
146. Popa Florin PSD DA
147. Popa Mihai Valentin PSD DA
148. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
149. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
150. Popescu Pavel PNL NU
151. Presură Alexandra PSD DA
152. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
153. Radu Anișoara PSD DA
154. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
155. Rădulescu Alexandru PSD DA
156. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
157. Răduț Violeta PSD DA
158. Roman Florin-Claudiu PNL NU
159. Roman Ioan Sorin PSD DA
160. Romanescu Cristinel PNL NU
161. Roșca Lucreția PSD DA
162. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
163. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
164. Sefer Cristian-George PMP DA
165. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
166. Seres Dénes UDMR DA
167. Simion Lucian-Eduard PSD DA
168. Sitterli Ovidiu-Ioan - NU
169. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
170. Solomon Adrian PSD DA
171. Spânu Ion PSD DA
172. Stamatian Vasile-Florin PNL NU
173. Stan Viorel PSD DA
174. Stancu Florinel PSD DA
175. Stativă Irinel Ioan PSD DA
176. Stănescu Alexandru PSD DA
177. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
178. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
179. Suciu Matei PSD DA
180. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
181. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
182. Șarapatin Elvira PSD DA
183. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
184. Șimon Gheorghe PSD DA
185. Șișcu George PNL NU
186. Șotcan Theodora PSD DA
187. Șova Lucian PSD DA
188. Șovăială Constantin PNL NU
189. Ștefan Corneliu PSD DA
190. Ștefan Viorel PSD DA
191. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
192. Teiș Alina PSD DA
193. Terea Ioan PSD DA
194. Todor Adrian PSD DA
195. Todoran Adrian-Mihăiță PMP NU
196. Toma Ilie PSD DA
197. Tomac Eugen PMP DA
198. Trăilă Cristina PNL NU
199. Tripa Florin-Dan PSD DA
200. Tudor Beatrice PSD DA
201. Tudose Mihai PSD DA
202. Turcescu Robert-Nicolae PMP NU
203. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
204. Varga Vasile PNL DA
205. Vasile Daniel Minoritati DA
206. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
207. Velcea Nicolae PSD DA
208. Vexler Silviu Minoritati DA
209. Vișan George-Gabriel PSD DA
210. Vîlceanu Dan PNL DA
211. Vîrză Mihăiță PSD DA
212. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
213. Vlase Petru Gabriel PSD DA
214. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
215. Vosganian Varujan ALDE DA
216. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
217. Weber Mihai PSD DA
218. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
219. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti luni, 18 octombrie 2021, 6:31
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro