Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 18.06.2018 > 19:27 Versiunea pentru printare
Luni, 18 iunie 2018, ora 19:27

Poziție pe
ordinea de zi:
2
Subiect vot: Pl-x nr.373/2018 - Text initial
PL 373/2018 pentru modificarea și completarea Legii nr.135/2010 privind Codul de procedură penală, precum și pentru modificarea și completarea Legii nr.304/2004 privind organizarea judiciară
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:217 128 33 16 11 12 4 10 3
- voturi pentru (DA):159 127 - - 11 11 - 9 1
- voturi împotrivă (NU):56 1 32 16 - 1 4 - 2
- abțineri:2 - 1 - - - - 1 -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Alexe Costel PNL NU
4. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
5. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
6. Andronache Gabriel PNL NU
7. Andrușcă Dănuț PSD NU
8. Antal István-János UDMR DA
9. Anton Anton ALDE DA
10. Ardelean Ben-Oni PNL NU
11. Avram Constantin ALDE DA
12. Axinte Vasile PSD DA
13. Babuș Radu PSD DA
14. Balan Ioan PNL NU
15. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
16. Bejinariu Eugen PSD DA
17. Bende Sándor UDMR DA
18. Benedek Zacharie UDMR DA
19. Bichineț Corneliu PMP NU
20. Birchall Ana PSD DA
21. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - NU
22. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
23. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
24. Bode Lucian Nicolae PNL NU
25. Bodea Marius PNL NU
26. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
27. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
28. Bontea Vlad PSD DA
29. Borza Remus-Adrian - DA
30. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
31. Botez Mihai-Cătălin USR NU
32. Bran-Voinea Ioana PSD DA
33. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
34. Budăi Marius-Constantin PSD DA
35. Bulai Iulian USR NU
36. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
37. Burciu Cristina PSD DA
38. Calotă Florică Ică ALDE DA
39. Căciulă Aurel PSD DA
40. Călin Ion PSD DA
41. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
42. Cherecheș Florica PNL NU
43. Chiriac Viorel PSD DA
44. Ciocan Dan PSD DA
45. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
46. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
47. Ciuhodaru Tudor PSD DA
48. Cîtea Vasile PSD DA
49. Cobuz Maricela PSD DA
50. Cocoș Vasile PSD DA
51. Cosma Andreea PSD DA
52. Cosma Lavinia-Corina USR NU
53. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
54. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
55. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
56. Cupă Ion ALDE DA
57. Dan Nicușor Daniel USR NU
58. Dehelean Silviu USR NU
59. Dinu Cristina-Elena PSD DA
60. Dîrzu Ioan PSD DA
61. Dobre Victor Paul PNL NU
62. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
63. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
64. Dobrovie Matei-Adrian USR NU
65. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
66. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
67. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
68. Erdei Dolóczki István UDMR DA
69. Farago Petru UDMR DA
70. Fădor Angelica PNL NU
71. Florea Damian PSD DA
72. Floroiu Ionel PSD DA
73. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
74. Furtună Mirela PSD DA
75. Ganț Ovidiu Victor Minoritati Abținere
76. Gavrilă Camelia PSD DA
77. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
78. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
79. Găină Mihăiță PSD DA
80. Georgescu Nicolae PSD DA
81. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
82. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
83. Gherman Dumitru PSD DA
84. Gilia Claudia PSD DA
85. Goga Octavian PSD DA
86. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
87. Gudu Vasile PNL NU
88. Halici Nicușor PSD DA
89. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL NU
90. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
91. Huncă Mihaela PSD DA
92. Huțucă Bogdan-Iulian PNL NU
93. Iancu Iulian PSD DA
94. Iancu Marius-Ionel PSD DA
95. Ibram Iusein Minoritati DA
96. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
97. Ionescu George PNL Abținere
98. Iordache Florin PSD DA
99. Itu Cornel PSD DA
100. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
101. Korodi Attila UDMR DA
102. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
103. Lazăr Sorin PSD DA
104. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
105. Lovin Dumitru ALDE NU
106. Lungu Tudorița PNL NU
107. Lupașcu Costel PSD DA
108. Lupescu Dumitru USR NU
109. Macovei Silviu Nicu PSD DA
110. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
111. Manole Petre-Florin PSD DA
112. Marica Petru-Sorin PSD DA
113. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
114. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
115. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
116. Mînzatu Roxana PSD DA
117. Mocioalcă Ion PSD DA
118. Mohaci Mihai PSD DA
119. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
120. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
121. Movilă Petru PMP NU
122. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
123. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
124. Neagu Nicolae PNL NU
125. Neață Eugen PSD DA
126. Nicoară Romeo Florin PNL NU
127. Nicolae Andrei PSD DA
128. Nicolicea Eugen PSD DA
129. Nistor Laurențiu PSD DA
130. Oteșanu Daniela PSD DA
131. Pambuccian Varujan Minoritati DA
132. Pană Adriana-Doina PSD DA
133. Paraschiv Rodica PSD DA
134. Pau Radu - Adrian PSD DA
135. Păle Dănuț PSD DA
136. Petcu Toma-Florin ALDE DA
137. Petrea Gabriel PSD DA
138. Petric Octavian PSD DA
139. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
140. Pirtea Marilen - Gabriel PNL NU
141. Pistru Eusebiu-Manea ALDE DA
142. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
143. Plumb Rovana PSD DA
144. Popa Florin PSD DA
145. Popa Mihai Valentin PSD DA
146. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
147. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
148. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
149. Presură Alexandra PSD DA
150. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
151. Prună Cristina-Mădălina USR NU
152. Radu Anișoara PSD DA
153. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
154. Rădulescu Alexandru PSD DA
155. Răduț Violeta PSD DA
156. Roman Florin-Claudiu PNL NU
157. Roman Ioan Sorin PSD DA
158. Romanescu Cristinel PNL NU
159. Roșca Lucreția PSD DA
160. Rotaru Alexandru PSD DA
161. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
162. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
163. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL NU
164. Sefer Cristian-George PMP NU
165. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
166. Seres Dénes UDMR DA
167. Simion Lucian-Eduard PSD DA
168. Simonis Alfred - Robert PSD DA
169. Sitterli Ovidiu-Ioan - NU
170. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
171. Solomon Adrian PSD DA
172. Spânu Ion PSD DA
173. Stamatian Vasile-Florin PNL NU
174. Stan Viorel PSD DA
175. Stancu Florinel PSD DA
176. Stativă Irinel Ioan PSD DA
177. Stănescu Alexandru PSD DA
178. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
179. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
180. Suciu Matei PSD DA
181. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
182. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
183. Șarapatin Elvira PSD DA
184. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
185. Șimon Gheorghe PSD DA
186. Șișcu George PNL NU
187. Șotcan Theodora PSD DA
188. Șova Lucian PSD DA
189. Șovăială Constantin PNL NU
190. Ștefan Corneliu PSD DA
191. Ștefan Viorel PSD DA
192. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
193. Teiș Alina PSD DA
194. Terea Ioan PSD DA
195. Todor Adrian PSD DA
196. Toma Ilie PSD DA
197. Tomac Eugen PMP NU
198. Tripa Florin-Dan PSD DA
199. Tudor Beatrice PSD DA
200. Tudose Mihai PSD DA
201. Turcan Raluca PNL NU
202. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
203. Varga Vasile PNL NU
204. Vasile Daniel Minoritati DA
205. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
206. Velcea Nicolae PSD DA
207. Vexler Silviu Minoritati DA
208. Vișan George-Gabriel PSD DA
209. Vîlceanu Dan PNL NU
210. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
211. Vlase Petru Gabriel PSD DA
212. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
213. Vosganian Varujan ALDE DA
214. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
215. Weber Mihai PSD DA
216. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
217. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti duminică, 24 octombrie 2021, 17:38
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro