Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 18.06.2018 > 19:28 Versiunea pentru printare
Luni, 18 iunie 2018, ora 19:28

Poziție pe
ordinea de zi:
2
Subiect vot: Pl-x nr.373/2018 - Text initial
PL 373/2018 pentru modificarea și completarea Legii nr.135/2010 privind Codul de procedură penală, precum și pentru modificarea și completarea Legii nr.304/2004 privind organizarea judiciară
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:219 129 34 16 10 12 6 9 3
- voturi pentru (DA):155 127 - - 10 12 - 5 1
- voturi împotrivă (NU):61 2 34 16 - - 6 1 2
- abțineri:3 - - - - - - 3 -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Alexe Costel PNL NU
4. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
5. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
6. Andronache Gabriel PNL NU
7. Andrușcă Dănuț PSD DA
8. Antal István-János UDMR DA
9. Anton Anton ALDE DA
10. Ardelean Ben-Oni PNL NU
11. Avram Constantin ALDE DA
12. Axinte Vasile PSD DA
13. Babuș Radu PSD DA
14. Balan Ioan PNL NU
15. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
16. Bejinariu Eugen PSD DA
17. Bende Sándor UDMR DA
18. Benedek Zacharie UDMR DA
19. Bichineț Corneliu PMP NU
20. Birchall Ana PSD DA
21. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - NU
22. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
23. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
24. Bode Lucian Nicolae PNL NU
25. Bodea Marius PNL NU
26. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
27. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
28. Bontea Vlad PSD DA
29. Borza Remus-Adrian - DA
30. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
31. Botez Mihai-Cătălin USR NU
32. Bran-Voinea Ioana PSD DA
33. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
34. Budăi Marius-Constantin PSD DA
35. Buican Cristian PNL NU
36. Bulai Iulian USR NU
37. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
38. Burciu Cristina PSD DA
39. Calotă Florică Ică ALDE DA
40. Căciulă Aurel PSD DA
41. Călin Ion PSD DA
42. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
43. Cherecheș Florica PNL NU
44. Chiriac Viorel PSD DA
45. Ciocan Dan PSD DA
46. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
47. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
48. Ciuhodaru Tudor PSD DA
49. Cîtea Vasile PSD DA
50. Cobuz Maricela PSD DA
51. Cocoș Vasile PSD DA
52. Codreanu Constantin PMP NU
53. Cosma Andreea PSD DA
54. Cosma Lavinia-Corina USR NU
55. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
56. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
57. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
58. Cupă Ion ALDE DA
59. Dan Nicușor Daniel USR NU
60. Dehelean Silviu USR NU
61. Dinu Cristina-Elena PSD DA
62. Dîrzu Ioan PSD DA
63. Dobre Victor Paul PNL NU
64. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
65. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
66. Dobrovie Matei-Adrian USR NU
67. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
68. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
69. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
70. Erdei Dolóczki István UDMR DA
71. Farago Petru UDMR DA
72. Fădor Angelica PNL NU
73. Florea Damian PSD DA
74. Floroiu Ionel PSD DA
75. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
76. Furtună Mirela PSD DA
77. Ganț Ovidiu Victor Minoritati Abținere
78. Gavrilă Camelia PSD DA
79. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
80. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
81. Găină Mihăiță PSD NU
82. Georgescu Nicolae PSD NU
83. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
84. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
85. Gherman Dumitru PSD DA
86. Gilia Claudia PSD DA
87. Goga Octavian PSD DA
88. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati Abținere
89. Gudu Vasile PNL NU
90. Halici Nicușor PSD DA
91. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL NU
92. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
93. Huncă Mihaela PSD DA
94. Iancu Iulian PSD DA
95. Iancu Marius-Ionel PSD DA
96. Ibram Iusein Minoritati DA
97. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
98. Ionescu George PNL NU
99. Iordache Florin PSD DA
100. Itu Cornel PSD DA
101. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
102. Korodi Attila UDMR DA
103. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
104. Lazăr Sorin PSD DA
105. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
106. Lovin Dumitru ALDE DA
107. Lungu Tudorița PNL NU
108. Lupașcu Costel PSD DA
109. Lupescu Dumitru USR NU
110. Macovei Silviu Nicu PSD DA
111. Manole Petre-Florin PSD DA
112. Marica Petru-Sorin PSD DA
113. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
114. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
115. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
116. Mînzatu Roxana PSD DA
117. Mocioalcă Ion PSD DA
118. Mohaci Mihai PSD DA
119. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
120. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
121. Movilă Petru PMP NU
122. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
123. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
124. Neagu Nicolae PNL NU
125. Neață Eugen PSD DA
126. Nicoară Romeo Florin PNL NU
127. Nicolae Andrei PSD DA
128. Nicolicea Eugen PSD DA
129. Nistor Laurențiu PSD DA
130. Oteșanu Daniela PSD DA
131. Pambuccian Varujan Minoritati DA
132. Pană Adriana-Doina PSD DA
133. Paraschiv Rodica PSD DA
134. Pau Radu - Adrian PSD DA
135. Păle Dănuț PSD DA
136. Petcu Toma-Florin ALDE DA
137. Petrea Gabriel PSD DA
138. Petric Octavian PSD DA
139. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
140. Pirtea Marilen - Gabriel PNL NU
141. Pistru Eusebiu-Manea ALDE DA
142. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
143. Plumb Rovana PSD DA
144. Popa Florin PSD DA
145. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
146. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
147. Presură Alexandra PSD DA
148. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
149. Prună Cristina-Mădălina USR NU
150. Radu Anișoara PSD DA
151. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
152. Rădulescu Alexandru PSD DA
153. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
154. Răduț Violeta PSD DA
155. Roman Florin-Claudiu PNL NU
156. Roman Ioan Sorin PSD DA
157. Romanescu Cristinel PNL NU
158. Roșca Lucreția PSD DA
159. Rotaru Alexandru PSD DA
160. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
161. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
162. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL NU
163. Sefer Cristian-George PMP NU
164. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
165. Seres Dénes UDMR DA
166. Simion Lucian-Eduard PSD DA
167. Simonis Alfred - Robert PSD DA
168. Sitterli Ovidiu-Ioan - NU
169. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
170. Solomon Adrian PSD DA
171. Spânu Ion PSD DA
172. Stamatian Vasile-Florin PNL NU
173. Stan Viorel PSD DA
174. Stancu Florinel PSD DA
175. Stativă Irinel Ioan PSD DA
176. Stănescu Alexandru PSD DA
177. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
178. Stoica Bogdan-Alin Minoritati NU
179. Suciu Matei PSD DA
180. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
181. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
182. Șarapatin Elvira PSD DA
183. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
184. Șimon Gheorghe PSD DA
185. Șișcu George PNL NU
186. Șotcan Theodora PSD DA
187. Șova Lucian PSD DA
188. Șovăială Constantin PNL NU
189. Ștefan Corneliu PSD DA
190. Ștefan Viorel PSD DA
191. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
192. Teiș Alina PSD DA
193. Terea Ioan PSD DA
194. Todor Adrian PSD DA
195. Todoran Adrian-Mihăiță PMP NU
196. Toma Ilie PSD DA
197. Tomac Eugen PMP NU
198. Trăilă Cristina PNL NU
199. Tripa Florin-Dan PSD DA
200. Tudor Beatrice PSD DA
201. Tudose Mihai PSD DA
202. Turcan Raluca PNL NU
203. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
204. Varga Vasile PNL NU
205. Vasile Daniel Minoritati DA
206. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
207. Velcea Nicolae PSD DA
208. Vexler Silviu Minoritati DA
209. Vișan George-Gabriel PSD DA
210. Vîlceanu Dan PNL NU
211. Vîrză Mihăiță PSD DA
212. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
213. Vlase Petru Gabriel PSD DA
214. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
215. Vosganian Varujan ALDE DA
216. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
217. Weber Mihai PSD DA
218. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
219. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti joi, 28 octombrie 2021, 10:09
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro