Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 18.06.2018 > 20:28 Versiunea pentru printare
Luni, 18 iunie 2018, ora 20:28

Poziție pe
ordinea de zi:
2
Subiect vot: Art. 116
PL 373/2018 pentru modificarea și completarea Legii nr.135/2010 privind Codul de procedură penală, precum și pentru modificarea și completarea Legii nr.304/2004 privind organizarea judiciară
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:224 127 33 17 18 11 7 8 3
- voturi pentru (DA):163 127 1 - 18 11 - 5 1
- voturi împotrivă (NU):57 - 32 16 - - 7 - 2
- abțineri:1 - - - - - - 1 -
- nu au votat:3 - - 1 - - - 2 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
2. Alexe Costel PNL NU
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
4. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
5. Andronache Gabriel PNL NU
6. Antal István-János UDMR DA
7. Anton Anton ALDE DA
8. Apjok Norbert UDMR DA
9. Ardelean Ben-Oni PNL NU
10. Avram Constantin ALDE DA
11. Axinte Vasile PSD DA
12. Babuș Radu PSD DA
13. Balan Ioan PNL NU
14. Barna Ilie Dan USR NU
15. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
16. Bejinariu Eugen PSD DA
17. Bende Sándor UDMR DA
18. Benedek Zacharie UDMR DA
19. Benkő Erika UDMR DA
20. Bichineț Corneliu PMP NU
21. Birchall Ana PSD DA
22. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
23. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - NU
24. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
25. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
26. Bodea Marius PNL NU
27. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
28. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
29. Bontea Vlad PSD DA
30. Borza Remus-Adrian - DA
31. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
32. Botez Mihai-Cătălin USR NU
33. Bran-Voinea Ioana PSD DA
34. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
35. Budăi Marius-Constantin PSD DA
36. Buican Cristian PNL NU
37. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
38. Burciu Cristina PSD DA
39. Calotă Florică Ică ALDE DA
40. Căciulă Aurel PSD DA
41. Călin Ion PSD DA
42. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
43. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
44. Cherecheș Florica PNL NU
45. Chiriac Viorel PSD DA
46. Ciocan Dan PSD DA
47. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
48. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
49. Ciuhodaru Tudor PSD DA
50. Cîtea Vasile PSD DA
51. Cobuz Maricela PSD DA
52. Cocoș Vasile PSD DA
53. Codreanu Constantin PMP NU
54. Cosma Lavinia-Corina USR NU
55. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
56. Csép Éva-Andrea UDMR DA
57. Csoma Botond UDMR DA
58. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
59. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
60. Cupă Ion ALDE DA
61. Cupșa Ioan PNL NU
62. Dan Nicușor Daniel USR NU
63. Dehelean Silviu USR NU
64. Dinu Cristina-Elena PSD DA
65. Dobre Victor Paul PNL NU
66. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
67. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
68. Dobrovie Matei-Adrian USR NU
69. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
70. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
71. Dunava Costel Neculai PSD DA
72. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
73. Erdei Dolóczki István UDMR DA
74. Farago Petru UDMR DA
75. Fădor Angelica PNL NU
76. Floroiu Ionel PSD DA
77. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
78. Furtună Mirela PSD DA
79. Ganț Ovidiu Victor Minoritati Abținere
80. Gavrilă Camelia PSD DA
81. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
82. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
83. Găină Mihăiță PSD DA
84. Georgescu Nicolae PSD DA
85. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
86. Gherman Dumitru PSD DA
87. Ghilea Găvrilă PNL NU
88. Gilia Claudia PSD DA
89. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati -
90. Halici Nicușor PSD DA
91. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
92. Huncă Mihaela PSD DA
93. Iancu Iulian PSD DA
94. Iancu Marius-Ionel PSD DA
95. Ibram Iusein Minoritati DA
96. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
97. Ion Stelian-Cristian USR NU
98. Ionescu George PNL NU
99. Iordache Florin PSD DA
100. Itu Cornel PSD DA
101. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
102. Korodi Attila UDMR DA
103. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
104. Lazăr Sorin PSD DA
105. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
106. Lovin Dumitru ALDE DA
107. Lungu Tudorița PNL NU
108. Lupașcu Costel PSD DA
109. Lupescu Dumitru USR NU
110. Macovei Silviu Nicu PSD DA
111. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
112. Manole Petre-Florin PSD DA
113. Marica Petru-Sorin PSD DA
114. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
115. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
116. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
117. Mînzatu Roxana PSD DA
118. Mocioalcă Ion PSD DA
119. Mohaci Mihai PSD DA
120. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
121. Movilă Petru PMP NU
122. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
123. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
124. Neagu Nicolae PNL NU
125. Neață Eugen PSD DA
126. Nicolae Andrei PSD DA
127. Nicolicea Eugen PSD DA
128. Nistor Laurențiu PSD DA
129. Niță Nicu PSD DA
130. Olar Corneliu PNL NU
131. Oprea Dumitru PNL NU
132. Oteșanu Daniela PSD DA
133. Pană Adriana-Doina PSD DA
134. Paraschiv Rodica PSD DA
135. Pașcan Emil-Marius PMP NU
136. Pau Radu - Adrian PSD DA
137. Păle Dănuț PSD DA
138. Petcu Toma-Florin ALDE DA
139. Petrea Gabriel PSD DA
140. Petric Octavian PSD DA
141. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
142. Pirtea Marilen - Gabriel PNL NU
143. Pistru Eusebiu-Manea ALDE DA
144. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
145. Plumb Rovana PSD DA
146. Popa Florin PSD DA
147. Popa Mihai Valentin PSD DA
148. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
149. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
150. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
151. Popescu Pavel PNL NU
152. Popescu Virgil-Daniel PNL NU
153. Presură Alexandra PSD DA
154. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
155. Prună Cristina-Mădălina USR NU
156. Radu Anișoara PSD DA
157. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
158. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL NU
159. Rădulescu Alexandru PSD DA
160. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
161. Răduț Violeta PSD DA
162. Roman Florin-Claudiu PNL NU
163. Roman Ioan Sorin PSD DA
164. Roșca Lucreția PSD DA
165. Rotaru Alexandru PSD DA
166. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
167. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
168. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL NU
169. Sefer Cristian-George PMP NU
170. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
171. Seres Dénes UDMR DA
172. Simion Lucian-Eduard PSD DA
173. Simionca Ionuț PMP NU
174. Simonis Alfred - Robert PSD DA
175. Sitterli Ovidiu-Ioan - NU
176. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
177. Solomon Adrian PSD DA
178. Spânu Ion PSD DA
179. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
180. Stancu Florinel PSD DA
181. Stativă Irinel Ioan PSD DA
182. Stănescu Alexandru PSD DA
183. Suciu Matei PSD DA
184. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
185. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
186. Szabó Ödön UDMR DA
187. Șarapatin Elvira PSD DA
188. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
189. Șimon Gheorghe PSD DA
190. Șotcan Theodora PSD DA
191. Șova Lucian PSD DA
192. Șovăială Constantin PNL NU
193. Ștefan Corneliu PSD DA
194. Ștefan Ion PNL NU
195. Ștefan Viorel PSD DA
196. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
197. Teiș Alina PSD DA
198. Terea Ioan PSD DA
199. Todor Adrian PSD DA
200. Toma Ilie PSD DA
201. Tomac Eugen PMP NU
202. Tripa Florin-Dan PSD DA
203. Tudor Beatrice PSD DA
204. Tudose Mihai PSD DA
205. Turcan Raluca PNL NU
206. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
207. Varga Vasile PNL NU
208. Vasile Daniel Minoritati DA
209. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
210. Vass Levente UDMR DA
211. Velcea Nicolae PSD DA
212. Vexler Silviu Minoritati DA
213. Vișan George-Gabriel PSD DA
214. Vîlceanu Dan PNL NU
215. Vîrză Mihăiță PSD DA
216. Vlad Sergiu Cosmin USR -
217. Vlase Petru Gabriel PSD DA
218. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
219. Vosganian Varujan ALDE DA
220. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
221. Weber Mihai PSD DA
222. Zainea Cornel USR NU
223. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
224. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati -

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti sâmbătă, 23 octombrie 2021, 3:34
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro