Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 18.06.2018 > 20:29 Versiunea pentru printare
Luni, 18 iunie 2018, ora 20:29

Poziție pe
ordinea de zi:
2
Subiect vot: Art. 124
PL 373/2018 pentru modificarea și completarea Legii nr.135/2010 privind Codul de procedură penală, precum și pentru modificarea și completarea Legii nr.304/2004 privind organizarea judiciară
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:232 131 34 19 18 11 6 10 3
- voturi pentru (DA):168 131 - - 18 11 - 7 1
- voturi împotrivă (NU):60 - 34 18 - - 6 - 2
- abțineri:1 - - - - - - 1 -
- nu au votat:3 - - 1 - - - 2 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Alexe Costel PNL NU
4. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
5. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
6. Andronache Gabriel PNL NU
7. Andrușcă Dănuț PSD DA
8. Antal István-János UDMR DA
9. Anton Anton ALDE DA
10. Apjok Norbert UDMR DA
11. Ardelean Ben-Oni PNL NU
12. Avram Constantin ALDE DA
13. Axinte Vasile PSD DA
14. Babuș Radu PSD DA
15. Balan Ioan PNL NU
16. Barna Ilie Dan USR NU
17. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
18. Bejinariu Eugen PSD DA
19. Bende Sándor UDMR DA
20. Benedek Zacharie UDMR DA
21. Benkő Erika UDMR DA
22. Bichineț Corneliu PMP NU
23. Birchall Ana PSD DA
24. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
25. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - NU
26. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
27. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
28. Bodea Marius PNL NU
29. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
30. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
31. Bontea Vlad PSD DA
32. Borza Remus-Adrian - DA
33. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
34. Botez Mihai-Cătălin USR NU
35. Bran-Voinea Ioana PSD DA
36. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
37. Budăi Marius-Constantin PSD DA
38. Buican Cristian PNL NU
39. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
40. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
41. Burciu Cristina PSD DA
42. Calotă Florică Ică ALDE DA
43. Căciulă Aurel PSD DA
44. Călin Ion PSD DA
45. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
46. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
47. Cherecheș Florica PNL NU
48. Chiriac Viorel PSD DA
49. Ciocan Dan PSD DA
50. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
51. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
52. Ciuhodaru Tudor PSD DA
53. Cîtea Vasile PSD DA
54. Cobuz Maricela PSD DA
55. Cocoș Vasile PSD DA
56. Codreanu Constantin PMP NU
57. Cosma Andreea PSD DA
58. Cosma Lavinia-Corina USR NU
59. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
60. Csép Éva-Andrea UDMR DA
61. Csoma Botond UDMR DA
62. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
63. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
64. Cupă Ion ALDE DA
65. Cupșa Ioan PNL NU
66. Dan Nicușor Daniel USR NU
67. Dehelean Silviu USR NU
68. Dinu Cristina-Elena PSD DA
69. Dîrzu Ioan PSD DA
70. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
71. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
72. Dobrovie Matei-Adrian USR NU
73. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
74. Drulă Cătălin USR NU
75. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
76. Dunava Costel Neculai PSD DA
77. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
78. Erdei Dolóczki István UDMR DA
79. Farago Petru UDMR DA
80. Fădor Angelica PNL NU
81. Florea Damian PSD DA
82. Floroiu Ionel PSD DA
83. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
84. Furtună Mirela PSD DA
85. Ganț Ovidiu Victor Minoritati Abținere
86. Gavrilă Camelia PSD DA
87. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
88. Găină Mihăiță PSD DA
89. Georgescu Nicolae PSD DA
90. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
91. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
92. Gherman Dumitru PSD DA
93. Ghilea Găvrilă PNL NU
94. Ghinea Cristian USR NU
95. Gilia Claudia PSD DA
96. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati -
97. Halici Nicușor PSD DA
98. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
99. Huncă Mihaela PSD DA
100. Iancu Iulian PSD DA
101. Iancu Marius-Ionel PSD DA
102. Ibram Iusein Minoritati DA
103. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
104. Ion Stelian-Cristian USR NU
105. Ionescu George PNL NU
106. Iordache Florin PSD DA
107. Itu Cornel PSD DA
108. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
109. Korodi Attila UDMR DA
110. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
111. Lazăr Sorin PSD DA
112. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
113. Lovin Dumitru ALDE DA
114. Lupașcu Costel PSD DA
115. Lupescu Dumitru USR NU
116. Macovei Silviu Nicu PSD DA
117. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
118. Manole Petre-Florin PSD DA
119. Marica Petru-Sorin PSD DA
120. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
121. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
122. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
123. Mînzatu Roxana PSD DA
124. Mocioalcă Ion PSD DA
125. Mohaci Mihai PSD DA
126. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
127. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
128. Movilă Petru PMP NU
129. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
130. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
131. Neață Eugen PSD DA
132. Nicoară Romeo Florin PNL NU
133. Nicolae Andrei PSD DA
134. Nicolicea Eugen PSD DA
135. Nistor Laurențiu PSD DA
136. Niță Nicu PSD DA
137. Olar Corneliu PNL NU
138. Oprea Dumitru PNL NU
139. Oteșanu Daniela PSD DA
140. Pambuccian Varujan Minoritati DA
141. Pană Adriana-Doina PSD DA
142. Paraschiv Rodica PSD DA
143. Pașcan Emil-Marius PMP NU
144. Pau Radu - Adrian PSD DA
145. Păle Dănuț PSD DA
146. Petcu Toma-Florin ALDE DA
147. Petric Octavian PSD DA
148. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
149. Pistru Eusebiu-Manea ALDE DA
150. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
151. Plumb Rovana PSD DA
152. Popa Florin PSD DA
153. Popa Mihai Valentin PSD DA
154. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
155. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
156. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
157. Popescu Pavel PNL NU
158. Popescu Virgil-Daniel PNL NU
159. Predoiu Marian-Cătălin PNL NU
160. Presură Alexandra PSD DA
161. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
162. Prună Cristina-Mădălina USR NU
163. Radu Anișoara PSD DA
164. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
165. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL NU
166. Rădulescu Alexandru PSD DA
167. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
168. Răduț Violeta PSD DA
169. Roman Florin-Claudiu PNL NU
170. Roman Ioan Sorin PSD DA
171. Roșca Lucreția PSD DA
172. Rotaru Alexandru PSD DA
173. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
174. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
175. Seres Dénes UDMR DA
176. Simion Lucian-Eduard PSD DA
177. Simionca Ionuț PMP NU
178. Simonis Alfred - Robert PSD DA
179. Sitterli Ovidiu-Ioan - NU
180. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
181. Solomon Adrian PSD DA
182. Spânu Ion PSD DA
183. Stamatian Vasile-Florin PNL NU
184. Stan Viorel PSD DA
185. Stancu Florinel PSD DA
186. Stativă Irinel Ioan PSD DA
187. Stănescu Alexandru PSD DA
188. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
189. Suciu Matei PSD DA
190. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
191. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
192. Szabó Ödön UDMR DA
193. Șarapatin Elvira PSD DA
194. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
195. Șimon Gheorghe PSD DA
196. Șișcu George PNL NU
197. Șotcan Theodora PSD DA
198. Șova Lucian PSD DA
199. Șovăială Constantin PNL NU
200. Ștefan Corneliu PSD DA
201. Ștefan Ion PNL NU
202. Ștefan Viorel PSD DA
203. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
204. Teiș Alina PSD DA
205. Terea Ioan PSD DA
206. Todor Adrian PSD DA
207. Toma Ilie PSD DA
208. Tomac Eugen PMP NU
209. Trăilă Cristina PNL NU
210. Tripa Florin-Dan PSD DA
211. Tudor Beatrice PSD DA
212. Tudose Mihai PSD DA
213. Turcan Raluca PNL NU
214. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
215. Varga Vasile PNL NU
216. Vasile Daniel Minoritati DA
217. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
218. Vass Levente UDMR DA
219. Velcea Nicolae PSD DA
220. Vexler Silviu Minoritati DA
221. Vișan George-Gabriel PSD DA
222. Vîlceanu Dan PNL NU
223. Vîrză Mihăiță PSD DA
224. Vlad Sergiu Cosmin USR -
225. Vlase Petru Gabriel PSD DA
226. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
227. Vosganian Varujan ALDE DA
228. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
229. Weber Mihai PSD DA
230. Zainea Cornel USR NU
231. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
232. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati -

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti vineri, 22 octombrie 2021, 15:56
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro