Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 18.06.2018 > 20:30 Versiunea pentru printare
Luni, 18 iunie 2018, ora 20:30

Poziție pe
ordinea de zi:
2
Subiect vot: Art. 138
PL 373/2018 pentru modificarea și completarea Legii nr.135/2010 privind Codul de procedură penală, precum și pentru modificarea și completarea Legii nr.304/2004 privind organizarea judiciară
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:232 128 37 16 18 13 6 11 3
- voturi pentru (DA):167 128 - - 18 12 - 8 1
- voturi împotrivă (NU):59 - 36 15 - - 6 - 2
- abțineri:3 - 1 1 - - - 1 -
- nu au votat:3 - - - - 1 - 2 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Alexe Costel PNL NU
4. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
5. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
6. Andronache Gabriel PNL NU
7. Andrușcă Dănuț PSD DA
8. Antal István-János UDMR DA
9. Anton Anton ALDE DA
10. Apjok Norbert UDMR DA
11. Ardelean Ben-Oni PNL NU
12. Avram Constantin ALDE DA
13. Axinte Vasile PSD DA
14. Babuș Radu PSD DA
15. Balan Ioan PNL NU
16. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
17. Bejinariu Eugen PSD DA
18. Bende Sándor UDMR DA
19. Benedek Zacharie UDMR DA
20. Benkő Erika UDMR DA
21. Bichineț Corneliu PMP NU
22. Birchall Ana PSD DA
23. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
24. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - NU
25. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
26. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
27. Bodea Marius PNL NU
28. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
29. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
30. Bontea Vlad PSD DA
31. Borza Remus-Adrian - DA
32. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
33. Botez Mihai-Cătălin USR NU
34. Bran-Voinea Ioana PSD DA
35. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
36. Budăi Marius-Constantin PSD DA
37. Buican Cristian PNL NU
38. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
39. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
40. Burciu Cristina PSD DA
41. Calotă Florică Ică ALDE DA
42. Căciulă Aurel PSD DA
43. Călin Ion PSD DA
44. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
45. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
46. Cherecheș Florica PNL NU
47. Chiriac Viorel PSD DA
48. Ciocan Dan PSD DA
49. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
50. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
51. Ciuhodaru Tudor PSD DA
52. Cîtea Vasile PSD DA
53. Cobuz Maricela PSD DA
54. Cocoș Vasile PSD DA
55. Codreanu Constantin PMP NU
56. Cosma Andreea PSD DA
57. Cosma Lavinia-Corina USR NU
58. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
59. Csép Éva-Andrea UDMR DA
60. Csoma Botond UDMR DA
61. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
62. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
63. Cupă Ion ALDE DA
64. Dan Nicușor Daniel USR NU
65. Dehelean Silviu USR NU
66. Dinu Cristina-Elena PSD DA
67. Dîrzu Ioan PSD DA
68. Dobre Victor Paul PNL NU
69. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
70. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
71. Dobrovie Matei-Adrian USR NU
72. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
73. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
74. Dunava Costel Neculai PSD DA
75. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
76. Erdei Dolóczki István UDMR DA
77. Farago Petru UDMR DA
78. Fădor Angelica PNL NU
79. Florea Damian PSD DA
80. Floroiu Ionel PSD DA
81. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
82. Furtună Mirela PSD DA
83. Ganț Ovidiu Victor Minoritati Abținere
84. Gavrilă Camelia PSD DA
85. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
86. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
87. Găină Mihăiță PSD DA
88. Georgescu Nicolae PSD DA
89. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
90. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
91. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
92. Gherman Dumitru PSD DA
93. Ghilea Găvrilă PNL NU
94. Gilia Claudia PSD DA
95. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
96. Halici Nicușor PSD DA
97. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
98. Huncă Mihaela PSD DA
99. Iancu Iulian PSD DA
100. Iancu Marius-Ionel PSD DA
101. Ibram Iusein Minoritati DA
102. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
103. Ion Stelian-Cristian USR NU
104. Ionescu George PNL NU
105. Iordache Florin PSD DA
106. Itu Cornel PSD DA
107. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
108. Korodi Attila UDMR DA
109. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
110. Lazăr Sorin PSD DA
111. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
112. Lovin Dumitru ALDE DA
113. Lungu Tudorița PNL NU
114. Lupașcu Costel PSD DA
115. Macovei Silviu Nicu PSD DA
116. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
117. Manole Petre-Florin PSD DA
118. Marica Petru-Sorin PSD DA
119. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
120. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
121. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
122. Mînzatu Roxana PSD DA
123. Mocioalcă Ion PSD DA
124. Mohaci Mihai PSD DA
125. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
126. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
127. Movilă Petru PMP NU
128. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
129. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
130. Neagu Nicolae PNL NU
131. Neață Eugen PSD DA
132. Nicoară Romeo Florin PNL NU
133. Nicolae Andrei PSD DA
134. Nicolicea Eugen PSD DA
135. Nistor Laurențiu PSD DA
136. Niță Nicu PSD DA
137. Olar Corneliu PNL NU
138. Oprișcan Mihai Doru ALDE -
139. Oteșanu Daniela PSD DA
140. Pambuccian Varujan Minoritati -
141. Pană Adriana-Doina PSD DA
142. Paraschiv Rodica PSD DA
143. Pau Radu - Adrian PSD DA
144. Păle Dănuț PSD DA
145. Petcu Toma-Florin ALDE DA
146. Petrea Gabriel PSD DA
147. Petric Octavian PSD DA
148. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
149. Pirtea Marilen - Gabriel PNL NU
150. Pistru Eusebiu-Manea ALDE DA
151. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
152. Plumb Rovana PSD DA
153. Popa Florin PSD DA
154. Popa Mihai Valentin PSD DA
155. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
156. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
157. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
158. Popescu Pavel PNL NU
159. Popescu Virgil-Daniel PNL NU
160. Predoiu Marian-Cătălin PNL NU
161. Presură Alexandra PSD DA
162. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
163. Prună Cristina-Mădălina USR NU
164. Radu Anișoara PSD DA
165. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL NU
166. Rădulescu Alexandru PSD DA
167. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
168. Răduț Violeta PSD DA
169. Roman Florin-Claudiu PNL NU
170. Roman Ioan Sorin PSD DA
171. Roșca Lucreția PSD DA
172. Rotaru Alexandru PSD DA
173. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
174. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
175. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL NU
176. Sefer Cristian-George PMP NU
177. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
178. Seres Dénes UDMR DA
179. Simion Lucian-Eduard PSD DA
180. Simionca Ionuț PMP NU
181. Sitterli Ovidiu-Ioan - NU
182. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
183. Spânu Ion PSD DA
184. Stamatian Vasile-Florin PNL NU
185. Stancu Florinel PSD DA
186. Stativă Irinel Ioan PSD DA
187. Stănescu Alexandru PSD DA
188. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
189. Suciu Matei PSD DA
190. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
191. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
192. Szabó Ödön UDMR DA
193. Șarapatin Elvira PSD DA
194. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
195. Șimon Gheorghe PSD DA
196. Șișcu George PNL NU
197. Șotcan Theodora PSD DA
198. Șova Lucian PSD DA
199. Șovăială Constantin PNL NU
200. Ștefan Corneliu PSD DA
201. Ștefan Ion PNL NU
202. Ștefan Viorel PSD DA
203. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
204. Teiș Alina PSD DA
205. Terea Ioan PSD DA
206. Todor Adrian PSD DA
207. Toma Ilie PSD DA
208. Tomac Eugen PMP NU
209. Trăilă Cristina PNL NU
210. Tripa Florin-Dan PSD DA
211. Tudor Beatrice PSD DA
212. Tudose Mihai PSD DA
213. Turcan Raluca PNL NU
214. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
215. Varga Vasile PNL Abținere
216. Vasile Daniel Minoritati DA
217. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
218. Vass Levente UDMR DA
219. Velcea Nicolae PSD DA
220. Vexler Silviu Minoritati DA
221. Vișan George-Gabriel PSD DA
222. Vîlceanu Dan PNL NU
223. Vîrză Mihăiță PSD DA
224. Vlad Sergiu Cosmin USR Abținere
225. Vlase Petru Gabriel PSD DA
226. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
227. Vosganian Varujan ALDE DA
228. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
229. Weber Mihai PSD DA
230. Zainea Cornel USR NU
231. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
232. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati -

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti duminică, 24 octombrie 2021, 22:00
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro