Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 18.06.2018 > 18:57 Versiunea pentru printare
Luni, 18 iunie 2018, ora 18:57

Poziție pe
ordinea de zi:
2
Subiect vot: Art. 4 alin. (7) amendament respins 1
PL 373/2018 pentru modificarea și completarea Legii nr.135/2010 privind Codul de procedură penală, precum și pentru modificarea și completarea Legii nr.304/2004 privind organizarea judiciară
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:212 123 29 20 12 12 7 5 4
- voturi pentru (DA):26 - 3 20 - - 1 - 2
- voturi împotrivă (NU):182 123 25 - 12 12 4 4 2
- abțineri:3 - - - - - 2 1 -
- nu au votat:1 - 1 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adnagi Slavoliub Minoritati NU
2. Andrei Alexandru-Ioan PSD NU
3. Andronache Gabriel PNL DA
4. Andrușcă Dănuț PSD NU
5. Antal István-János UDMR NU
6. Anton Anton ALDE NU
7. Apjok Norbert UDMR NU
8. Ardelean Ben-Oni PNL NU
9. Avram Constantin ALDE NU
10. Axinte Vasile PSD NU
11. Babuș Radu PSD NU
12. Balan Ioan PNL NU
13. Barna Ilie Dan USR DA
14. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD NU
15. Bejinariu Eugen PSD NU
16. Bichineț Corneliu PMP NU
17. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - DA
18. Boboc Tudorița-Rodica PSD NU
19. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
20. Bode Lucian Nicolae PNL NU
21. Bodea Marius PNL NU
22. Bogaciu Alexandra-Corina PSD NU
23. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
24. Bontea Vlad PSD NU
25. Borza Remus-Adrian - NU
26. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD NU
27. Botez Mihai-Cătălin USR DA
28. Bran-Voinea Ioana PSD NU
29. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
30. Budăi Marius-Constantin PSD NU
31. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
32. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
33. Burciu Cristina PSD NU
34. Calotă Florică Ică ALDE NU
35. Căciulă Aurel PSD NU
36. Călin Ion PSD NU
37. Căruceru Aida-Cristina PSD NU
38. Cherecheș Florica PNL NU
39. Chiriac Viorel PSD NU
40. Ciocan Dan PSD NU
41. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
42. Ciolacu Ion-Marcel PSD NU
43. Ciuhodaru Tudor PSD NU
44. Cobuz Maricela PSD NU
45. Cocoș Vasile PSD NU
46. Codreanu Constantin PMP Abținere
47. Cosma Andreea PSD NU
48. Cosma Lavinia-Corina USR DA
49. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
50. Csép Éva-Andrea UDMR NU
51. Csoma Botond UDMR NU
52. Cuc Alexandru-Răzvan PSD NU
53. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE NU
54. Cupă Ion ALDE NU
55. Dan Nicușor Daniel USR DA
56. Dehelean Silviu USR DA
57. Dinu Cristina-Elena PSD NU
58. Dobre Victor Paul PNL NU
59. Dobrică Ionela Viorela PSD NU
60. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD NU
61. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
62. Dohotaru Adrian-Octavian - DA
63. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD NU
64. Drulă Cătălin USR DA
65. Dumitrache Ileana Cristina PSD NU
66. Dunava Costel Neculai PSD NU
67. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
68. Erdei Dolóczki István UDMR NU
69. Fădor Angelica PNL NU
70. Florea Damian PSD NU
71. Floroiu Ionel PSD NU
72. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD NU
73. Furtună Mirela PSD NU
74. Gavrilă Camelia PSD NU
75. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE NU
76. Gavriliță Bianca - Miruna PSD NU
77. Găină Mihăiță PSD NU
78. Georgescu Nicolae PSD NU
79. Gerea Andrei Dominic ALDE NU
80. Gherman Dumitru PSD NU
81. Ghilea Găvrilă PNL NU
82. Ghinea Cristian USR DA
83. Gilia Claudia PSD NU
84. Goga Octavian PSD NU
85. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati NU
86. Gudu Vasile PNL NU
87. Halici Nicușor PSD NU
88. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL NU
89. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
90. Huncă Mihaela PSD NU
91. Iancu Iulian PSD NU
92. Ibram Iusein Minoritati NU
93. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
94. Ion Stelian-Cristian USR DA
95. Ionescu George PNL NU
96. Iordache Florin PSD NU
97. Itu Cornel PSD NU
98. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
99. Korodi Attila UDMR NU
100. Kulcsár-Terza József-György UDMR NU
101. Lazăr Sorin PSD NU
102. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
103. Lovin Dumitru ALDE NU
104. Lupașcu Costel PSD NU
105. Lupescu Dumitru USR DA
106. Macovei Silviu Nicu PSD NU
107. Magyar Loránd-Bálint UDMR NU
108. Manole Petre-Florin PSD NU
109. Marica Petru-Sorin PSD NU
110. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
111. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD NU
112. Mărgărit Mitică-Marius PSD NU
113. Mînzatu Roxana PSD NU
114. Mocanu Adrian PMP NU
115. Mocioalcă Ion PSD NU
116. Mohaci Mihai PSD NU
117. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
118. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
119. Movilă Petru PMP NU
120. Nasra Gabriel-Horia PSD NU
121. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
122. Neață Eugen PSD NU
123. Nicoară Romeo Florin PNL NU
124. Nicolae Andrei PSD NU
125. Nicolicea Eugen PSD NU
126. Nistor Laurențiu PSD NU
127. Niță Nicu PSD NU
128. Oprea Dumitru PNL NU
129. Pambuccian Varujan Minoritati Abținere
130. Pană Adriana-Doina PSD NU
131. Paraschiv Rodica PSD NU
132. Pau Radu - Adrian PSD NU
133. Păle Dănuț PSD NU
134. Petcu Toma-Florin ALDE NU
135. Petrea Gabriel PSD NU
136. Petric Octavian PSD NU
137. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
138. Pirtea Marilen - Gabriel PNL NU
139. Pistru Eusebiu-Manea ALDE NU
140. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD NU
141. Plumb Rovana PSD NU
142. Popa Florin PSD NU
143. Popa Mihai Valentin PSD NU
144. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
145. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
146. Popescu Virgil-Daniel PNL NU
147. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
148. Presură Alexandra PSD NU
149. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
150. Prună Cristina-Mădălina USR DA
151. Radu Anișoara PSD NU
152. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD NU
153. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL -
154. Rădulescu Alexandru PSD NU
155. Rădulescu Cătălin-Marian PSD NU
156. Răduț Violeta PSD NU
157. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
158. Roman Florin-Claudiu PNL DA
159. Roman Ioan Sorin PSD NU
160. Romanescu Cristinel PNL NU
161. Rotaru Alexandru PSD NU
162. Rotaru Răzvan-Ilie PSD NU
163. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
164. Seres Dénes UDMR NU
165. Simion Lucian-Eduard PSD NU
166. Simionca Ionuț PMP NU
167. Simonis Alfred - Robert PSD NU
168. Sitterli Ovidiu-Ioan - NU
169. Socotar Gheorghe-Dinu PSD NU
170. Solomon Adrian PSD NU
171. Spânu Ion PSD NU
172. Stan Viorel PSD NU
173. Stancu Florinel PSD NU
174. Stănescu Alexandru PSD NU
175. Steriu Valeriu-Andrei PSD NU
176. Suciu Matei PSD NU
177. Surgent Marius-Gheorghe ALDE NU
178. Szabó Ödön UDMR NU
179. Șarapatin Elvira PSD NU
180. Șerban Ciprian-Constantin PSD NU
181. Șimon Gheorghe PSD NU
182. Șișcu George PNL NU
183. Șotcan Theodora PSD NU
184. Șova Lucian PSD NU
185. Șovăială Constantin PNL NU
186. Ștefan Corneliu PSD NU
187. Ștefan Viorel PSD NU
188. Tănăsescu Alina-Elena PSD NU
189. Teiș Alina PSD NU
190. Terea Ioan PSD NU
191. Todor Adrian PSD NU
192. Tomac Eugen PMP DA
193. Trăilă Cristina PNL NU
194. Tripa Florin-Dan PSD NU
195. Tudor Beatrice PSD NU
196. Tudose Mihai PSD NU
197. Turcan Raluca PNL NU
198. Turcescu Robert-Nicolae PMP Abținere
199. Vasilescu Lia Olguța PSD NU
200. Vass Levente UDMR NU
201. Velcea Nicolae PSD NU
202. Vexler Silviu Minoritati NU
203. Vișan George-Gabriel PSD NU
204. Vîlceanu Dan PNL NU
205. Vîrză Mihăiță PSD NU
206. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
207. Vlase Petru Gabriel PSD NU
208. Vlăducă Oana-Silvia PSD NU
209. Vosganian Varujan ALDE NU
210. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD NU
211. Weber Mihai PSD NU
212. Zamfira Constantin-Cătălin PSD NU

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti luni, 18 octombrie 2021, 17:03
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro