Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 18.06.2018 > 19:00 Versiunea pentru printare
Luni, 18 iunie 2018, ora 19:00

Poziție pe
ordinea de zi:
2
Subiect vot: Art. 4 alin. (4) amendament respins 2
PL 373/2018 pentru modificarea și completarea Legii nr.135/2010 privind Codul de procedură penală, precum și pentru modificarea și completarea Legii nr.304/2004 privind organizarea judiciară
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:212 124 28 19 11 11 6 9 4
- voturi pentru (DA):30 - 28 - - - - 1 1
- voturi împotrivă (NU):179 124 - 19 10 11 6 6 3
- abțineri:3 - - - 1 - - 2 -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adnagi Slavoliub Minoritati NU
2. Alexe Costel PNL DA
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR NU
4. Andronache Gabriel PNL DA
5. Andrușcă Dănuț PSD NU
6. Antal István-János UDMR NU
7. Anton Anton ALDE NU
8. Apjok Norbert UDMR NU
9. Avram Constantin ALDE NU
10. Axinte Vasile PSD NU
11. Babuș Radu PSD NU
12. Balan Ioan PNL DA
13. Barna Ilie Dan USR NU
14. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD NU
15. Bejinariu Eugen PSD NU
16. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - NU
17. Boboc Tudorița-Rodica PSD NU
18. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
19. Bode Lucian Nicolae PNL DA
20. Bodea Marius PNL DA
21. Bogaciu Alexandra-Corina PSD NU
22. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
23. Bontea Vlad PSD NU
24. Borza Remus-Adrian - NU
25. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD NU
26. Botez Mihai-Cătălin USR NU
27. Bran-Voinea Ioana PSD NU
28. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
29. Budăi Marius-Constantin PSD NU
30. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
31. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
32. Burciu Cristina PSD NU
33. Calotă Florică Ică ALDE NU
34. Căciulă Aurel PSD NU
35. Călin Ion PSD NU
36. Căruceru Aida-Cristina PSD NU
37. Cherecheș Florica PNL DA
38. Chiriac Viorel PSD NU
39. Ciocan Dan PSD NU
40. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
41. Ciolacu Ion-Marcel PSD NU
42. Ciuhodaru Tudor PSD NU
43. Cîtea Vasile PSD NU
44. Cobuz Maricela PSD NU
45. Cocoș Vasile PSD NU
46. Codreanu Constantin PMP NU
47. Cosma Andreea PSD NU
48. Cosma Lavinia-Corina USR NU
49. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
50. Cuc Alexandru-Răzvan PSD NU
51. Cupă Ion ALDE NU
52. Dan Nicușor Daniel USR NU
53. Dehelean Silviu USR NU
54. Dinu Cristina-Elena PSD NU
55. Dobrică Ionela Viorela PSD NU
56. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD NU
57. Dobrovie Matei-Adrian USR NU
58. Dohotaru Adrian-Octavian - NU
59. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD NU
60. Drulă Cătălin USR NU
61. Dumitrache Ileana Cristina PSD NU
62. Dunava Costel Neculai PSD NU
63. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
64. Erdei Dolóczki István UDMR NU
65. Fădor Angelica PNL DA
66. Florea Damian PSD NU
67. Floroiu Ionel PSD NU
68. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD NU
69. Furtună Mirela PSD NU
70. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
71. Gavrilă Camelia PSD NU
72. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE NU
73. Gavriliță Bianca - Miruna PSD NU
74. Găină Mihăiță PSD NU
75. Georgescu Nicolae PSD NU
76. Gerea Andrei Dominic ALDE NU
77. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
78. Gherman Dumitru PSD NU
79. Ghilea Găvrilă PNL DA
80. Gilia Claudia PSD NU
81. Goga Octavian PSD NU
82. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati Abținere
83. Gudu Vasile PNL DA
84. Halici Nicușor PSD NU
85. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
86. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
87. Huncă Mihaela PSD NU
88. Iancu Iulian PSD NU
89. Iancu Marius-Ionel PSD NU
90. Ibram Iusein Minoritati NU
91. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
92. Ion Stelian-Cristian USR NU
93. Ionescu George PNL DA
94. Iordache Florin PSD NU
95. Itu Cornel PSD NU
96. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
97. Korodi Attila UDMR NU
98. Kulcsár-Terza József-György UDMR NU
99. Lazăr Sorin PSD NU
100. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
101. Lovin Dumitru ALDE NU
102. Lungu Tudorița PNL DA
103. Lupașcu Costel PSD NU
104. Lupescu Dumitru USR NU
105. Macovei Silviu Nicu PSD NU
106. Magyar Loránd-Bálint UDMR NU
107. Manole Petre-Florin PSD NU
108. Marica Petru-Sorin PSD NU
109. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
110. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD NU
111. Mărgărit Mitică-Marius PSD NU
112. Mînzatu Roxana PSD NU
113. Mocanu Adrian PMP NU
114. Mocioalcă Ion PSD NU
115. Mohaci Mihai PSD NU
116. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
117. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
118. Movilă Petru PMP NU
119. Nasra Gabriel-Horia PSD NU
120. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
121. Neață Eugen PSD NU
122. Nicoară Romeo Florin PNL DA
123. Nicolicea Eugen PSD NU
124. Nistor Laurențiu PSD NU
125. Niță Nicu PSD NU
126. Oprea Dumitru PNL DA
127. Pambuccian Varujan Minoritati Abținere
128. Pană Adriana-Doina PSD NU
129. Paraschiv Rodica PSD NU
130. Pașcan Emil-Marius PMP NU
131. Pau Radu - Adrian PSD NU
132. Păle Dănuț PSD NU
133. Petcu Toma-Florin ALDE NU
134. Petrea Gabriel PSD NU
135. Petric Octavian PSD NU
136. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
137. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
138. Pistru Eusebiu-Manea ALDE NU
139. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD NU
140. Plumb Rovana PSD NU
141. Popa Florin PSD NU
142. Popa Mihai Valentin PSD NU
143. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
144. Popescu Mariana-Venera Minoritati NU
145. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
146. Presură Alexandra PSD NU
147. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
148. Prună Cristina-Mădălina USR NU
149. Radu Anișoara PSD NU
150. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD NU
151. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
152. Rădulescu Alexandru PSD NU
153. Rădulescu Cătălin-Marian PSD NU
154. Răduț Violeta PSD NU
155. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
156. Roman Florin-Claudiu PNL DA
157. Roman Ioan Sorin PSD NU
158. Romanescu Cristinel PNL DA
159. Rotaru Alexandru PSD NU
160. Rotaru Răzvan-Ilie PSD NU
161. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
162. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
163. Seres Dénes UDMR NU
164. Simionca Ionuț PMP NU
165. Simonis Alfred - Robert PSD NU
166. Sitterli Ovidiu-Ioan - DA
167. Socotar Gheorghe-Dinu PSD NU
168. Solomon Adrian PSD NU
169. Spânu Ion PSD NU
170. Stan Viorel PSD NU
171. Stancu Florinel PSD NU
172. Stănescu Alexandru PSD NU
173. Steriu Valeriu-Andrei PSD NU
174. Stoica Bogdan-Alin Minoritati NU
175. Suciu Matei PSD NU
176. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
177. Surgent Marius-Gheorghe ALDE NU
178. Szabó Ödön UDMR NU
179. Șarapatin Elvira PSD NU
180. Șerban Ciprian-Constantin PSD NU
181. Șimon Gheorghe PSD NU
182. Șișcu George PNL DA
183. Șotcan Theodora PSD NU
184. Șova Lucian PSD NU
185. Ștefan Corneliu PSD NU
186. Ștefan Viorel PSD NU
187. Tănăsescu Alina-Elena PSD NU
188. Teiș Alina PSD NU
189. Terea Ioan PSD NU
190. Todor Adrian PSD NU
191. Tomac Eugen PMP NU
192. Tripa Florin-Dan PSD NU
193. Tudor Beatrice PSD NU
194. Tudose Mihai PSD NU
195. Turcan Raluca PNL DA
196. Ursu Răzvan-Ion PSD NU
197. Varga Vasile PNL DA
198. Vasile Daniel Minoritati NU
199. Vasilescu Lia Olguța PSD NU
200. Vass Levente UDMR Abținere
201. Velcea Nicolae PSD NU
202. Vexler Silviu Minoritati NU
203. Vișan George-Gabriel PSD NU
204. Vîlceanu Dan PNL DA
205. Vîrză Mihăiță PSD NU
206. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
207. Vlase Petru Gabriel PSD NU
208. Vlăducă Oana-Silvia PSD NU
209. Vosganian Varujan ALDE NU
210. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD NU
211. Weber Mihai PSD NU
212. Zamfira Constantin-Cătălin PSD NU

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti luni, 25 octombrie 2021, 16:35
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro