Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 18.06.2018 > 19:13 Versiunea pentru printare
Luni, 18 iunie 2018, ora 19:13

Poziție pe
ordinea de zi:
2
Subiect vot: Art. 10 integral
PL 373/2018 pentru modificarea și completarea Legii nr.135/2010 privind Codul de procedură penală, precum și pentru modificarea și completarea Legii nr.304/2004 privind organizarea judiciară
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:217 127 33 19 12 10 3 9 4
- voturi pentru (DA):156 126 - - 12 10 - 7 1
- voturi împotrivă (NU):59 1 33 19 - - 3 - 3
- abțineri:1 - - - - - - 1 -
- nu au votat:1 - - - - - - 1 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
2. Alexe Costel PNL NU
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
4. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
5. Andronache Gabriel PNL NU
6. Andrușcă Dănuț PSD DA
7. Antal István-János UDMR DA
8. Anton Anton ALDE DA
9. Apjok Norbert UDMR DA
10. Avram Constantin ALDE DA
11. Axinte Vasile PSD DA
12. Babuș Radu PSD DA
13. Balan Ioan PNL NU
14. Barna Ilie Dan USR NU
15. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
16. Bejinariu Eugen PSD DA
17. Bende Sándor UDMR DA
18. Benedek Zacharie UDMR DA
19. Birchall Ana PSD DA
20. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - NU
21. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
22. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
23. Bodea Marius PNL NU
24. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
25. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
26. Bontea Vlad PSD DA
27. Borza Remus-Adrian - DA
28. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
29. Botez Mihai-Cătălin USR NU
30. Bran-Voinea Ioana PSD DA
31. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
32. Budăi Marius-Constantin PSD DA
33. Buican Cristian PNL NU
34. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
35. Burciu Cristina PSD DA
36. Calista Mara-Daniela PNL NU
37. Calotă Florică Ică ALDE DA
38. Căciulă Aurel PSD DA
39. Călin Ion PSD DA
40. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
41. Cherecheș Florica PNL NU
42. Chiriac Viorel PSD DA
43. Ciocan Dan PSD DA
44. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
45. Ciuhodaru Tudor PSD DA
46. Cîtea Vasile PSD DA
47. Cobuz Maricela PSD DA
48. Cocoș Vasile PSD DA
49. Codreanu Constantin PMP NU
50. Cosma Andreea PSD DA
51. Cosma Lavinia-Corina USR NU
52. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
53. Csoma Botond UDMR DA
54. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
55. Cupă Ion ALDE DA
56. Dan Nicușor Daniel USR NU
57. Dehelean Silviu USR NU
58. Dinu Cristina-Elena PSD DA
59. Dîrzu Ioan PSD DA
60. Dobre Victor Paul PNL NU
61. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
62. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
63. Dobrovie Matei-Adrian USR NU
64. Dohotaru Adrian-Octavian - NU
65. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
66. Drulă Cătălin USR NU
67. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
68. Dunava Costel Neculai PSD DA
69. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
70. Erdei Dolóczki István UDMR DA
71. Farago Petru UDMR DA
72. Fădor Angelica PNL NU
73. Florea Damian PSD DA
74. Floroiu Ionel PSD DA
75. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
76. Furtună Mirela PSD DA
77. Ganț Ovidiu Victor Minoritati -
78. Gavrilă Camelia PSD DA
79. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
80. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
81. Găină Mihăiță PSD DA
82. Georgescu Nicolae PSD DA
83. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
84. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
85. Gherman Dumitru PSD DA
86. Ghinea Cristian USR NU
87. Gilia Claudia PSD DA
88. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
89. Gudu Vasile PNL NU
90. Halici Nicușor PSD NU
91. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL NU
92. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
93. Huncă Mihaela PSD DA
94. Iancu Iulian PSD DA
95. Iancu Marius-Ionel PSD DA
96. Ibram Iusein Minoritati DA
97. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
98. Ionescu George PNL NU
99. Iordache Florin PSD DA
100. Itu Cornel PSD DA
101. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
102. Korodi Attila UDMR DA
103. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
104. Lazăr Sorin PSD DA
105. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
106. Lovin Dumitru ALDE DA
107. Lungu Tudorița PNL NU
108. Lupașcu Costel PSD DA
109. Lupescu Dumitru USR NU
110. Macovei Silviu Nicu PSD DA
111. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
112. Manole Petre-Florin PSD DA
113. Marica Petru-Sorin PSD DA
114. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
115. Mînzatu Roxana PSD DA
116. Mocioalcă Ion PSD DA
117. Mohaci Mihai PSD DA
118. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
119. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
120. Movilă Petru PMP NU
121. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
122. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
123. Neagu Nicolae PNL NU
124. Neață Eugen PSD DA
125. Nicoară Romeo Florin PNL NU
126. Nicolae Andrei PSD DA
127. Nistor Laurențiu PSD DA
128. Niță Nicu PSD DA
129. Oteșanu Daniela PSD DA
130. Pambuccian Varujan Minoritati DA
131. Pană Adriana-Doina PSD DA
132. Paraschiv Rodica PSD DA
133. Pau Radu - Adrian PSD DA
134. Păle Dănuț PSD DA
135. Petrea Gabriel PSD DA
136. Petric Octavian PSD DA
137. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
138. Pirtea Marilen - Gabriel PNL NU
139. Pistru Eusebiu-Manea ALDE DA
140. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
141. Plumb Rovana PSD DA
142. Popa Florin PSD DA
143. Popa Mihai Valentin PSD DA
144. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
145. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
146. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
147. Popescu Pavel PNL NU
148. Predoiu Marian-Cătălin PNL NU
149. Presură Alexandra PSD DA
150. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
151. Prună Cristina-Mădălina USR NU
152. Radu Anișoara PSD DA
153. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
154. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL NU
155. Rădulescu Alexandru PSD DA
156. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
157. Răduț Violeta PSD DA
158. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
159. Roman Florin-Claudiu PNL NU
160. Roman Ioan Sorin PSD DA
161. Romanescu Cristinel PNL NU
162. Roșca Lucreția PSD DA
163. Rotaru Alexandru PSD DA
164. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
165. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
166. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL NU
167. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
168. Seres Dénes UDMR DA
169. Simion Lucian-Eduard PSD DA
170. Simonis Alfred - Robert PSD DA
171. Sitterli Ovidiu-Ioan - NU
172. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
173. Solomon Adrian PSD DA
174. Spânu Ion PSD DA
175. Stan Viorel PSD DA
176. Stancu Florinel PSD DA
177. Stativă Irinel Ioan PSD DA
178. Stănescu Alexandru PSD DA
179. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
180. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
181. Suciu Matei PSD DA
182. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
183. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
184. Șarapatin Elvira PSD DA
185. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
186. Șimon Gheorghe PSD DA
187. Șișcu George PNL NU
188. Șotcan Theodora PSD DA
189. Șova Lucian PSD DA
190. Șovăială Constantin PNL NU
191. Ștefan Corneliu PSD DA
192. Ștefan Viorel PSD DA
193. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
194. Teiș Alina PSD DA
195. Todor Adrian PSD DA
196. Todoran Adrian-Mihăiță PMP NU
197. Toma Ilie PSD DA
198. Trăilă Cristina PNL NU
199. Tripa Florin-Dan PSD DA
200. Tudor Beatrice PSD DA
201. Turcan Raluca PNL NU
202. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
203. Varga Vasile PNL NU
204. Vasile Daniel Minoritati DA
205. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
206. Velcea Nicolae PSD DA
207. Vișan George-Gabriel PSD DA
208. Vîlceanu Dan PNL NU
209. Vîrză Mihăiță PSD DA
210. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
211. Vlase Petru Gabriel PSD DA
212. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
213. Vosganian Varujan ALDE DA
214. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
215. Weber Mihai PSD DA
216. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
217. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti luni, 18 octombrie 2021, 18:01
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro