Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 18.06.2018 > 20:16 Versiunea pentru printare
Luni, 18 iunie 2018, ora 20:16

Poziție pe
ordinea de zi:
2
Subiect vot: Amendament admis 1
PL 373/2018 pentru modificarea și completarea Legii nr.135/2010 privind Codul de procedură penală, precum și pentru modificarea și completarea Legii nr.304/2004 privind organizarea judiciară
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:222 130 26 19 15 12 6 11 3
- voturi pentru (DA):170 130 1 1 15 12 - 9 2
- voturi împotrivă (NU):48 - 24 17 - - 6 - 1
- abțineri:3 - 1 1 - - - 1 -
- nu au votat:1 - - - - - - 1 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
4. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
5. Andronache Gabriel PNL NU
6. Andrușcă Dănuț PSD DA
7. Antal István-János UDMR DA
8. Anton Anton ALDE DA
9. Apjok Norbert UDMR DA
10. Ardelean Ben-Oni PNL NU
11. Avram Constantin ALDE DA
12. Axinte Vasile PSD DA
13. Babuș Radu PSD DA
14. Balan Ioan PNL Abținere
15. Barna Ilie Dan USR DA
16. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
17. Bejinariu Eugen PSD DA
18. Benedek Zacharie UDMR DA
19. Benkő Erika UDMR DA
20. Bichineț Corneliu PMP NU
21. Birchall Ana PSD DA
22. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
23. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - DA
24. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
25. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
26. Bode Lucian Nicolae PNL NU
27. Bodea Marius PNL NU
28. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
29. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
30. Bontea Vlad PSD DA
31. Borza Remus-Adrian - DA
32. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
33. Botez Mihai-Cătălin USR NU
34. Bran-Voinea Ioana PSD DA
35. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
36. Budăi Marius-Constantin PSD DA
37. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
38. Bulai Iulian USR NU
39. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
40. Burciu Cristina PSD DA
41. Calotă Florică Ică ALDE DA
42. Căciulă Aurel PSD DA
43. Călin Ion PSD DA
44. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
45. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
46. Cherecheș Florica PNL NU
47. Chiriac Viorel PSD DA
48. Ciocan Dan PSD DA
49. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
50. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
51. Ciuhodaru Tudor PSD DA
52. Cîtea Vasile PSD DA
53. Cobuz Maricela PSD DA
54. Cocoș Vasile PSD DA
55. Codreanu Constantin PMP NU
56. Cosma Andreea PSD DA
57. Cosma Lavinia-Corina USR NU
58. Csép Éva-Andrea UDMR DA
59. Csoma Botond UDMR DA
60. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
61. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
62. Cupă Ion ALDE DA
63. Dan Nicușor Daniel USR NU
64. Dehelean Silviu USR NU
65. Dinu Cristina-Elena PSD DA
66. Dîrzu Ioan PSD DA
67. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
68. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
69. Dobrovie Matei-Adrian USR NU
70. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
71. Drulă Cătălin USR NU
72. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
73. Dunava Costel Neculai PSD DA
74. Erdei Dolóczki István UDMR DA
75. Fădor Angelica PNL NU
76. Florea Damian PSD DA
77. Floroiu Ionel PSD DA
78. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
79. Furtună Mirela PSD DA
80. Ganț Ovidiu Victor Minoritati Abținere
81. Gavrilă Camelia PSD DA
82. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
83. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
84. Găină Mihăiță PSD DA
85. Georgescu Nicolae PSD DA
86. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
87. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
88. Gherman Dumitru PSD DA
89. Ghilea Găvrilă PNL NU
90. Ghinea Cristian USR Abținere
91. Gilia Claudia PSD DA
92. Goga Octavian PSD DA
93. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
94. Gudu Vasile PNL NU
95. Halici Nicușor PSD DA
96. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL NU
97. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
98. Huncă Mihaela PSD DA
99. Iancu Iulian PSD DA
100. Iancu Marius-Ionel PSD DA
101. Ibram Iusein Minoritati DA
102. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
103. Ionescu George PNL NU
104. Iordache Florin PSD DA
105. Itu Cornel PSD DA
106. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
107. Korodi Attila UDMR DA
108. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
109. Lazăr Sorin PSD DA
110. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
111. Lovin Dumitru ALDE DA
112. Lupașcu Costel PSD DA
113. Lupescu Dumitru USR NU
114. Macovei Silviu Nicu PSD DA
115. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
116. Manole Petre-Florin PSD DA
117. Marica Petru-Sorin PSD DA
118. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
119. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
120. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
121. Mînzatu Roxana PSD DA
122. Mohaci Mihai PSD DA
123. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
124. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
125. Movilă Petru PMP NU
126. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
127. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
128. Neață Eugen PSD DA
129. Nicolae Andrei PSD DA
130. Nicolicea Eugen PSD DA
131. Nistor Laurențiu PSD DA
132. Niță Nicu PSD DA
133. Olar Corneliu PNL NU
134. Oprea Dumitru PNL NU
135. Oteșanu Daniela PSD DA
136. Pambuccian Varujan Minoritati -
137. Pană Adriana-Doina PSD DA
138. Paraschiv Rodica PSD DA
139. Pau Radu - Adrian PSD DA
140. Păle Dănuț PSD DA
141. Petcu Toma-Florin ALDE DA
142. Petrea Gabriel PSD DA
143. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
144. Pistru Eusebiu-Manea ALDE DA
145. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
146. Plumb Rovana PSD DA
147. Popa Florin PSD DA
148. Popa Mihai Valentin PSD DA
149. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
150. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
151. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
152. Popescu Pavel PNL NU
153. Presură Alexandra PSD DA
154. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
155. Prună Cristina-Mădălina USR NU
156. Radu Anișoara PSD DA
157. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
158. Rădulescu Alexandru PSD DA
159. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
160. Răduț Violeta PSD DA
161. Roman Florin-Claudiu PNL NU
162. Roman Ioan Sorin PSD DA
163. Romanescu Cristinel PNL NU
164. Roșca Lucreția PSD DA
165. Rotaru Alexandru PSD DA
166. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
167. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
168. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL NU
169. Sefer Cristian-George PMP NU
170. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
171. Seres Dénes UDMR DA
172. Simion Lucian-Eduard PSD DA
173. Simionca Ionuț PMP NU
174. Sitterli Ovidiu-Ioan - NU
175. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
176. Solomon Adrian PSD DA
177. Spânu Ion PSD DA
178. Stamatian Vasile-Florin PNL NU
179. Stan Viorel PSD DA
180. Stancu Florinel PSD DA
181. Stativă Irinel Ioan PSD DA
182. Stănescu Alexandru PSD DA
183. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
184. Suciu Matei PSD DA
185. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
186. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
187. Szabó Ödön UDMR DA
188. Șarapatin Elvira PSD DA
189. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
190. Șimon Gheorghe PSD DA
191. Șotcan Theodora PSD DA
192. Șova Lucian PSD DA
193. Șovăială Constantin PNL NU
194. Ștefan Corneliu PSD DA
195. Ștefan Ion PNL NU
196. Ștefan Viorel PSD DA
197. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
198. Teiș Alina PSD DA
199. Terea Ioan PSD DA
200. Todor Adrian PSD DA
201. Toma Ilie PSD DA
202. Tomac Eugen PMP NU
203. Tripa Florin-Dan PSD DA
204. Tudor Beatrice PSD DA
205. Tudose Mihai PSD DA
206. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
207. Vasile Daniel Minoritati DA
208. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
209. Vass Levente UDMR DA
210. Velcea Nicolae PSD DA
211. Vexler Silviu Minoritati DA
212. Vișan George-Gabriel PSD DA
213. Vîlceanu Dan PNL NU
214. Vîrză Mihăiță PSD DA
215. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
216. Vlase Petru Gabriel PSD DA
217. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
218. Vosganian Varujan ALDE DA
219. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
220. Weber Mihai PSD DA
221. Zainea Cornel USR NU
222. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti sâmbătă, 23 octombrie 2021, 8:45
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro