Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 18.06.2018 > 20:17 Versiunea pentru printare
Luni, 18 iunie 2018, ora 20:17

Poziție pe
ordinea de zi:
2
Subiect vot: Amendament admis
PL 373/2018 pentru modificarea și completarea Legii nr.135/2010 privind Codul de procedură penală, precum și pentru modificarea și completarea Legii nr.304/2004 privind organizarea judiciară
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:231 133 33 17 16 12 6 11 3
- voturi pentru (DA):169 133 - - 16 12 - 7 1
- voturi împotrivă (NU):58 - 33 17 - - 6 - 2
- abțineri:1 - - - - - - 1 -
- nu au votat:3 - - - - - - 3 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
2. Alexe Costel PNL NU
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
4. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
5. Andronache Gabriel PNL NU
6. Andrușcă Dănuț PSD DA
7. Antal István-János UDMR DA
8. Anton Anton ALDE DA
9. Apjok Norbert UDMR DA
10. Ardelean Ben-Oni PNL NU
11. Avram Constantin ALDE DA
12. Axinte Vasile PSD DA
13. Babuș Radu PSD DA
14. Balan Ioan PNL NU
15. Barna Ilie Dan USR NU
16. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
17. Bejinariu Eugen PSD DA
18. Bende Sándor UDMR DA
19. Benedek Zacharie UDMR DA
20. Benkő Erika UDMR DA
21. Birchall Ana PSD DA
22. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
23. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - NU
24. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
25. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
26. Bode Lucian Nicolae PNL NU
27. Bodea Marius PNL NU
28. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
29. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
30. Bontea Vlad PSD DA
31. Borza Remus-Adrian - DA
32. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
33. Botez Mihai-Cătălin USR NU
34. Bran-Voinea Ioana PSD DA
35. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
36. Budăi Marius-Constantin PSD DA
37. Buican Cristian PNL NU
38. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
39. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
40. Burciu Cristina PSD DA
41. Calotă Florică Ică ALDE DA
42. Căciulă Aurel PSD DA
43. Călin Ion PSD DA
44. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
45. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
46. Cherecheș Florica PNL NU
47. Chiriac Viorel PSD DA
48. Ciocan Dan PSD DA
49. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
50. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
51. Ciuhodaru Tudor PSD DA
52. Cîtea Vasile PSD DA
53. Cobuz Maricela PSD DA
54. Cocoș Vasile PSD DA
55. Codreanu Constantin PMP NU
56. Cosma Andreea PSD DA
57. Cosma Lavinia-Corina USR NU
58. Csép Éva-Andrea UDMR DA
59. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
60. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
61. Cupă Ion ALDE DA
62. Dan Nicușor Daniel USR NU
63. Dehelean Silviu USR NU
64. Dinu Cristina-Elena PSD DA
65. Dîrzu Ioan PSD DA
66. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
67. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
68. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
69. Drulă Cătălin USR NU
70. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
71. Dunava Costel Neculai PSD DA
72. Erdei Dolóczki István UDMR DA
73. Farago Petru UDMR DA
74. Fădor Angelica PNL NU
75. Florea Damian PSD DA
76. Floroiu Ionel PSD DA
77. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
78. Furtună Mirela PSD DA
79. Ganț Ovidiu Victor Minoritati Abținere
80. Gavrilă Camelia PSD DA
81. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
82. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
83. Găină Mihăiță PSD DA
84. Georgescu Nicolae PSD DA
85. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
86. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
87. Gherman Dumitru PSD DA
88. Ghilea Găvrilă PNL NU
89. Ghinea Cristian USR NU
90. Gilia Claudia PSD DA
91. Goga Octavian PSD DA
92. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati -
93. Gudu Vasile PNL NU
94. Halici Nicușor PSD DA
95. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
96. Huncă Mihaela PSD DA
97. Iancu Iulian PSD DA
98. Iancu Marius-Ionel PSD DA
99. Ibram Iusein Minoritati DA
100. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
101. Ionescu George PNL NU
102. Ioniță Antoneta PNL NU
103. Iordache Florin PSD DA
104. Itu Cornel PSD DA
105. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
106. Korodi Attila UDMR DA
107. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
108. Lazăr Sorin PSD DA
109. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
110. Lovin Dumitru ALDE DA
111. Lungu Tudorița PNL NU
112. Lupașcu Costel PSD DA
113. Lupescu Dumitru USR NU
114. Macovei Silviu Nicu PSD DA
115. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
116. Manole Petre-Florin PSD DA
117. Marica Petru-Sorin PSD DA
118. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
119. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
120. Mînzatu Roxana PSD DA
121. Mocioalcă Ion PSD DA
122. Mohaci Mihai PSD DA
123. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
124. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
125. Movilă Petru PMP NU
126. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
127. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
128. Neagu Nicolae PNL NU
129. Neață Eugen PSD DA
130. Nicoară Romeo Florin PNL NU
131. Nicolae Andrei PSD DA
132. Nicolicea Eugen PSD DA
133. Nistor Laurențiu PSD DA
134. Niță Nicu PSD DA
135. Olar Corneliu PNL NU
136. Oprea Dumitru PNL NU
137. Oteșanu Daniela PSD DA
138. Pambuccian Varujan Minoritati -
139. Pană Adriana-Doina PSD DA
140. Paraschiv Rodica PSD DA
141. Pau Radu - Adrian PSD DA
142. Păle Dănuț PSD DA
143. Petcu Toma-Florin ALDE DA
144. Petrea Gabriel PSD DA
145. Petric Octavian PSD DA
146. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
147. Pirtea Marilen - Gabriel PNL NU
148. Pistru Eusebiu-Manea ALDE DA
149. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
150. Plumb Rovana PSD DA
151. Popa Florin PSD DA
152. Popa Mihai Valentin PSD DA
153. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
154. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
155. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
156. Popescu Pavel PNL NU
157. Popescu Virgil-Daniel PNL NU
158. Predoiu Marian-Cătălin PNL NU
159. Presură Alexandra PSD DA
160. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
161. Prună Cristina-Mădălina USR NU
162. Radu Anișoara PSD DA
163. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
164. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL NU
165. Rădulescu Alexandru PSD DA
166. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
167. Răduț Violeta PSD DA
168. Roman Florin-Claudiu PNL NU
169. Roman Ioan Sorin PSD DA
170. Roșca Lucreția PSD DA
171. Rotaru Alexandru PSD DA
172. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
173. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
174. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL NU
175. Sefer Cristian-George PMP NU
176. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
177. Seres Dénes UDMR DA
178. Simion Lucian-Eduard PSD DA
179. Simionca Ionuț PMP NU
180. Simonis Alfred - Robert PSD DA
181. Sitterli Ovidiu-Ioan - NU
182. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
183. Solomon Adrian PSD DA
184. Spânu Ion PSD DA
185. Stamatian Vasile-Florin PNL NU
186. Stan Viorel PSD DA
187. Stancu Florinel PSD DA
188. Stativă Irinel Ioan PSD DA
189. Stănescu Alexandru PSD DA
190. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
191. Suciu Matei PSD DA
192. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
193. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
194. Szabó Ödön UDMR DA
195. Șarapatin Elvira PSD DA
196. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
197. Șimon Gheorghe PSD DA
198. Șotcan Theodora PSD DA
199. Șova Lucian PSD DA
200. Șovăială Constantin PNL NU
201. Ștefan Corneliu PSD DA
202. Ștefan Ion PNL NU
203. Ștefan Viorel PSD DA
204. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
205. Teiș Alina PSD DA
206. Terea Ioan PSD DA
207. Todor Adrian PSD DA
208. Todoran Adrian-Mihăiță PMP NU
209. Toma Ilie PSD DA
210. Tomac Eugen PMP NU
211. Tripa Florin-Dan PSD DA
212. Tudor Beatrice PSD DA
213. Tudose Mihai PSD DA
214. Turcan Raluca PNL NU
215. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
216. Vasile Daniel Minoritati DA
217. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
218. Vass Levente UDMR DA
219. Velcea Nicolae PSD DA
220. Vexler Silviu Minoritati DA
221. Vișan George-Gabriel PSD DA
222. Vîrză Mihăiță PSD DA
223. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
224. Vlase Petru Gabriel PSD DA
225. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
226. Vosganian Varujan ALDE DA
227. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
228. Weber Mihai PSD DA
229. Zainea Cornel USR NU
230. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
231. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati -

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti vineri, 22 octombrie 2021, 16:48
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro