Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 18.06.2018 > 19:05 Versiunea pentru printare
Luni, 18 iunie 2018, ora 19:05

Poziție pe
ordinea de zi:
2
Subiect vot: Amendament respins
PL 373/2018 pentru modificarea și completarea Legii nr.135/2010 privind Codul de procedură penală, precum și pentru modificarea și completarea Legii nr.304/2004 privind organizarea judiciară
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:228 129 38 20 11 11 7 8 4
- voturi pentru (DA):65 - 38 20 - - 2 2 3
- voturi împotrivă (NU):161 129 - - 11 11 5 4 1
- abțineri:0 - - - - - - - -
- nu au votat:2 - - - - - - 2 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adnagi Slavoliub Minoritati NU
2. Alexe Costel PNL DA
3. Andrei Alexandru-Ioan PSD NU
4. Andronache Gabriel PNL DA
5. Andrușcă Dănuț PSD NU
6. Antal István-János UDMR NU
7. Anton Anton ALDE NU
8. Apjok Norbert UDMR NU
9. Ardelean Ben-Oni PNL DA
10. Avram Constantin ALDE NU
11. Axinte Vasile PSD NU
12. Babuș Radu PSD NU
13. Balan Ioan PNL DA
14. Barna Ilie Dan USR DA
15. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD NU
16. Bejinariu Eugen PSD NU
17. Bende Sándor UDMR NU
18. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - DA
19. Boboc Tudorița-Rodica PSD NU
20. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
21. Bodea Marius PNL DA
22. Bogaciu Alexandra-Corina PSD NU
23. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
24. Bontea Vlad PSD NU
25. Borza Remus-Adrian - NU
26. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD NU
27. Botez Mihai-Cătălin USR DA
28. Bran-Voinea Ioana PSD NU
29. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
30. Budăi Marius-Constantin PSD NU
31. Buican Cristian PNL DA
32. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
33. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
34. Burciu Cristina PSD NU
35. Calista Mara-Daniela PNL DA
36. Calotă Florică Ică ALDE NU
37. Căciulă Aurel PSD NU
38. Călin Ion PSD NU
39. Căruceru Aida-Cristina PSD NU
40. Cherecheș Florica PNL DA
41. Chiriac Viorel PSD NU
42. Ciocan Dan PSD NU
43. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
44. Ciolacu Ion-Marcel PSD NU
45. Ciuhodaru Tudor PSD NU
46. Cîtea Vasile PSD NU
47. Cobuz Maricela PSD NU
48. Cocoș Vasile PSD NU
49. Codreanu Constantin PMP NU
50. Cosma Andreea PSD NU
51. Cosma Lavinia-Corina USR DA
52. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
53. Csép Éva-Andrea UDMR NU
54. Csoma Botond UDMR NU
55. Cuc Alexandru-Răzvan PSD NU
56. Cupă Ion ALDE NU
57. Cupșa Ioan PNL DA
58. Dan Nicușor Daniel USR DA
59. Dehelean Silviu USR DA
60. Dinu Cristina-Elena PSD NU
61. Dîrzu Ioan PSD NU
62. Dobre Victor Paul PNL DA
63. Dobrică Ionela Viorela PSD NU
64. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD NU
65. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
66. Dohotaru Adrian-Octavian - DA
67. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD NU
68. Drulă Cătălin USR DA
69. Dumitrache Ileana Cristina PSD NU
70. Dunava Costel Neculai PSD NU
71. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
72. Erdei Dolóczki István UDMR NU
73. Fădor Angelica PNL DA
74. Florea Damian PSD NU
75. Floroiu Ionel PSD NU
76. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD NU
77. Furtună Mirela PSD NU
78. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
79. Gavrilă Camelia PSD NU
80. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE NU
81. Gavriliță Bianca - Miruna PSD NU
82. Găină Mihăiță PSD NU
83. Georgescu Nicolae PSD NU
84. Gerea Andrei Dominic ALDE NU
85. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
86. Gherman Dumitru PSD NU
87. Ghilea Găvrilă PNL DA
88. Ghinea Cristian USR DA
89. Gilia Claudia PSD NU
90. Goga Octavian PSD NU
91. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati -
92. Gudu Vasile PNL DA
93. Halici Nicușor PSD NU
94. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
95. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
96. Huncă Mihaela PSD NU
97. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
98. Iancu Iulian PSD NU
99. Iancu Marius-Ionel PSD NU
100. Ibram Iusein Minoritati NU
101. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
102. Ion Stelian-Cristian USR DA
103. Ionescu George PNL DA
104. Iordache Florin PSD NU
105. Itu Cornel PSD NU
106. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
107. Korodi Attila UDMR NU
108. Kulcsár-Terza József-György UDMR NU
109. Lazăr Sorin PSD NU
110. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
111. Lovin Dumitru ALDE NU
112. Lupașcu Costel PSD NU
113. Lupescu Dumitru USR DA
114. Macovei Silviu Nicu PSD NU
115. Magyar Loránd-Bálint UDMR NU
116. Manole Petre-Florin PSD NU
117. Marica Petru-Sorin PSD NU
118. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD NU
119. Mărgărit Mitică-Marius PSD NU
120. Mînzatu Roxana PSD NU
121. Mocioalcă Ion PSD NU
122. Mohaci Mihai PSD NU
123. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
124. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
125. Movilă Petru PMP NU
126. Nasra Gabriel-Horia PSD NU
127. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
128. Neagu Nicolae PNL DA
129. Neață Eugen PSD NU
130. Nicoară Romeo Florin PNL DA
131. Nicolae Andrei PSD NU
132. Nicolicea Eugen PSD NU
133. Nistor Laurențiu PSD NU
134. Niță Nicu PSD NU
135. Olar Corneliu PNL DA
136. Oprea Dumitru PNL DA
137. Oteșanu Daniela PSD NU
138. Pambuccian Varujan Minoritati -
139. Pană Adriana-Doina PSD NU
140. Paraschiv Rodica PSD NU
141. Pașcan Emil-Marius PMP NU
142. Pau Radu - Adrian PSD NU
143. Păle Dănuț PSD NU
144. Petcu Toma-Florin ALDE NU
145. Petrea Gabriel PSD NU
146. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
147. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
148. Pistru Eusebiu-Manea ALDE NU
149. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD NU
150. Plumb Rovana PSD NU
151. Popa Florin PSD NU
152. Popa Mihai Valentin PSD NU
153. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
154. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
155. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
156. Presură Alexandra PSD NU
157. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
158. Prună Cristina-Mădălina USR DA
159. Radu Anișoara PSD NU
160. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD NU
161. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
162. Rădulescu Alexandru PSD NU
163. Rădulescu Cătălin-Marian PSD NU
164. Răduț Violeta PSD NU
165. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
166. Roman Florin-Claudiu PNL DA
167. Roman Ioan Sorin PSD NU
168. Romanescu Cristinel PNL DA
169. Roșca Lucreția PSD NU
170. Rotaru Răzvan-Ilie PSD NU
171. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
172. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
173. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
174. Seres Dénes UDMR NU
175. Simion Lucian-Eduard PSD NU
176. Simionca Ionuț PMP NU
177. Simonis Alfred - Robert PSD NU
178. Sitterli Ovidiu-Ioan - DA
179. Socotar Gheorghe-Dinu PSD NU
180. Solomon Adrian PSD NU
181. Spânu Ion PSD NU
182. Stan Viorel PSD NU
183. Stancu Florinel PSD NU
184. Stănescu Alexandru PSD NU
185. Steriu Valeriu-Andrei PSD NU
186. Stoica Bogdan-Alin Minoritati NU
187. Suciu Matei PSD NU
188. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
189. Surgent Marius-Gheorghe ALDE NU
190. Șarapatin Elvira PSD NU
191. Șerban Ciprian-Constantin PSD NU
192. Șimon Gheorghe PSD NU
193. Șișcu George PNL DA
194. Șotcan Theodora PSD NU
195. Șova Lucian PSD NU
196. Șovăială Constantin PNL DA
197. Ștefan Corneliu PSD NU
198. Ștefan Viorel PSD NU
199. Tănăsescu Alina-Elena PSD NU
200. Teiș Alina PSD NU
201. Terea Ioan PSD NU
202. Todor Adrian PSD NU
203. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
204. Toma Ilie PSD NU
205. Tomac Eugen PMP NU
206. Trăilă Cristina PNL DA
207. Tripa Florin-Dan PSD NU
208. Tudor Beatrice PSD NU
209. Tudose Mihai PSD NU
210. Turcan Raluca PNL DA
211. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
212. Ursu Răzvan-Ion PSD NU
213. Varga Vasile PNL DA
214. Vasile Daniel Minoritati NU
215. Vasilescu Lia Olguța PSD NU
216. Vass Levente UDMR NU
217. Velcea Nicolae PSD NU
218. Vișan George-Gabriel PSD NU
219. Vîlceanu Dan PNL DA
220. Vîrză Mihăiță PSD NU
221. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
222. Vlase Petru Gabriel PSD NU
223. Vlăducă Oana-Silvia PSD NU
224. Vosganian Varujan ALDE NU
225. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD NU
226. Weber Mihai PSD NU
227. Zamfira Constantin-Cătălin PSD NU
228. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti duminică, 24 octombrie 2021, 20:14
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro