Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 18.06.2018 > 19:34 Versiunea pentru printare
Luni, 18 iunie 2018, ora 19:34

Poziție pe
ordinea de zi:
2
Subiect vot: Amendament respins
PL 373/2018 pentru modificarea și completarea Legii nr.135/2010 privind Codul de procedură penală, precum și pentru modificarea și completarea Legii nr.304/2004 privind organizarea judiciară
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:209 120 35 17 10 11 4 10 2
- voturi pentru (DA):58 - 35 17 - - 4 1 1
- voturi împotrivă (NU):151 120 - - 10 11 - 9 1
- abțineri:0 - - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati NU
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR NU
4. Andrei Alexandru-Ioan PSD NU
5. Andronache Gabriel PNL DA
6. Andrușcă Dănuț PSD NU
7. Antal István-János UDMR NU
8. Ardelean Ben-Oni PNL DA
9. Avram Constantin ALDE NU
10. Babuș Radu PSD NU
11. Balan Ioan PNL DA
12. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD NU
13. Bejinariu Eugen PSD NU
14. Benedek Zacharie UDMR NU
15. Bichineț Corneliu PMP DA
16. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
17. Bode Lucian Nicolae PNL DA
18. Bodea Marius PNL DA
19. Bogaciu Alexandra-Corina PSD NU
20. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
21. Bontea Vlad PSD NU
22. Borza Remus-Adrian - NU
23. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD NU
24. Botez Mihai-Cătălin USR DA
25. Bran-Voinea Ioana PSD NU
26. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
27. Budăi Marius-Constantin PSD NU
28. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
29. Bulai Iulian USR DA
30. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
31. Burciu Cristina PSD NU
32. Calotă Florică Ică ALDE NU
33. Căciulă Aurel PSD NU
34. Călin Ion PSD NU
35. Căprar Dorel-Gheorghe PSD NU
36. Căruceru Aida-Cristina PSD NU
37. Chiriac Viorel PSD NU
38. Ciocan Dan PSD NU
39. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
40. Ciolacu Ion-Marcel PSD NU
41. Ciuhodaru Tudor PSD NU
42. Cîtea Vasile PSD NU
43. Cobuz Maricela PSD NU
44. Cocoș Vasile PSD NU
45. Codreanu Constantin PMP DA
46. Cosma Lavinia-Corina USR DA
47. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
48. Csép Éva-Andrea UDMR NU
49. Cuc Alexandru-Răzvan PSD NU
50. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE NU
51. Cupă Ion ALDE NU
52. Dan Nicușor Daniel USR DA
53. Dehelean Silviu USR DA
54. Dinu Cristina-Elena PSD NU
55. Dîrzu Ioan PSD NU
56. Dobre Victor Paul PNL DA
57. Dobrică Ionela Viorela PSD NU
58. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD NU
59. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
60. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD NU
61. Dumitrache Ileana Cristina PSD NU
62. Dunava Costel Neculai PSD NU
63. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
64. Erdei Dolóczki István UDMR NU
65. Farago Petru UDMR NU
66. Fădor Angelica PNL DA
67. Florea Damian PSD NU
68. Floroiu Ionel PSD NU
69. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD NU
70. Furtună Mirela PSD NU
71. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
72. Gavrilă Camelia PSD NU
73. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE NU
74. Gavriliță Bianca - Miruna PSD NU
75. Găină Mihăiță PSD NU
76. Georgescu Nicolae PSD NU
77. Gerea Andrei Dominic ALDE NU
78. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
79. Gherman Dumitru PSD NU
80. Gilia Claudia PSD NU
81. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati NU
82. Halici Nicușor PSD NU
83. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
84. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
85. Huncă Mihaela PSD NU
86. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
87. Iancu Marius-Ionel PSD NU
88. Ibram Iusein Minoritati NU
89. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
90. Ionescu George PNL DA
91. Ioniță Antoneta PNL DA
92. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
93. Korodi Attila UDMR NU
94. Lazăr Sorin PSD NU
95. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
96. Lovin Dumitru ALDE NU
97. Lungu Tudorița PNL DA
98. Lupașcu Costel PSD NU
99. Lupescu Dumitru USR DA
100. Macovei Silviu Nicu PSD NU
101. Manole Petre-Florin PSD NU
102. Marica Petru-Sorin PSD NU
103. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
104. Mărgărit Mitică-Marius PSD NU
105. Mînzatu Roxana PSD NU
106. Mocioalcă Ion PSD NU
107. Mohaci Mihai PSD NU
108. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
109. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
110. Movilă Petru PMP DA
111. Nasra Gabriel-Horia PSD NU
112. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
113. Neagu Nicolae PNL DA
114. Neață Eugen PSD NU
115. Nicoară Romeo Florin PNL DA
116. Nicolae Andrei PSD NU
117. Nicolicea Eugen PSD NU
118. Nistor Laurențiu PSD NU
119. Niță Nicu PSD NU
120. Oteșanu Daniela PSD NU
121. Pambuccian Varujan Minoritati NU
122. Pană Adriana-Doina PSD NU
123. Paraschiv Rodica PSD NU
124. Pau Radu - Adrian PSD NU
125. Păle Dănuț PSD NU
126. Petcu Toma-Florin ALDE NU
127. Petrea Gabriel PSD NU
128. Petric Octavian PSD NU
129. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
130. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
131. Pistru Eusebiu-Manea ALDE NU
132. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD NU
133. Plumb Rovana PSD NU
134. Popa Florin PSD NU
135. Popa Mihai Valentin PSD NU
136. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
137. Popescu Mariana-Venera Minoritati NU
138. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
139. Popescu Pavel PNL DA
140. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
141. Presură Alexandra PSD NU
142. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
143. Prună Cristina-Mădălina USR DA
144. Radu Anișoara PSD NU
145. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD NU
146. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
147. Rădulescu Alexandru PSD NU
148. Rădulescu Cătălin-Marian PSD NU
149. Răduț Violeta PSD NU
150. Roman Florin-Claudiu PNL DA
151. Roman Ioan Sorin PSD NU
152. Romanescu Cristinel PNL DA
153. Rotaru Alexandru PSD NU
154. Rotaru Răzvan-Ilie PSD NU
155. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
156. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
157. Sefer Cristian-George PMP DA
158. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
159. Seres Dénes UDMR NU
160. Simion Lucian-Eduard PSD NU
161. Simonis Alfred - Robert PSD NU
162. Sitterli Ovidiu-Ioan - DA
163. Socotar Gheorghe-Dinu PSD NU
164. Solomon Adrian PSD NU
165. Spânu Ion PSD NU
166. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
167. Stan Viorel PSD NU
168. Stancu Florinel PSD NU
169. Stativă Irinel Ioan PSD NU
170. Stănescu Alexandru PSD NU
171. Steriu Valeriu-Andrei PSD NU
172. Stoica Bogdan-Alin Minoritati NU
173. Surgent Marius-Gheorghe ALDE NU
174. Szabó Ödön UDMR NU
175. Șerban Ciprian-Constantin PSD NU
176. Șimon Gheorghe PSD NU
177. Șișcu George PNL DA
178. Șotcan Theodora PSD NU
179. Șova Lucian PSD NU
180. Șovăială Constantin PNL DA
181. Ștefan Corneliu PSD NU
182. Ștefan Viorel PSD NU
183. Tănăsescu Alina-Elena PSD NU
184. Teiș Alina PSD NU
185. Terea Ioan PSD NU
186. Todor Adrian PSD NU
187. Toma Ilie PSD NU
188. Trăilă Cristina PNL DA
189. Tripa Florin-Dan PSD NU
190. Tudor Beatrice PSD NU
191. Tudose Mihai PSD NU
192. Turcan Raluca PNL DA
193. Ursu Răzvan-Ion PSD NU
194. Varga Vasile PNL DA
195. Vasile Daniel Minoritati NU
196. Vasilescu Lia Olguța PSD NU
197. Velcea Nicolae PSD NU
198. Vexler Silviu Minoritati NU
199. Vișan George-Gabriel PSD NU
200. Vîlceanu Dan PNL DA
201. Vîrză Mihăiță PSD NU
202. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
203. Vlase Petru Gabriel PSD NU
204. Vlăducă Oana-Silvia PSD NU
205. Vosganian Varujan ALDE NU
206. Weber Mihai PSD NU
207. Zainea Cornel USR DA
208. Zamfira Constantin-Cătălin PSD NU
209. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti luni, 18 octombrie 2021, 18:21
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro