Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 18.06.2018 > 19:39 Versiunea pentru printare
Luni, 18 iunie 2018, ora 19:39

Poziție pe
ordinea de zi:
2
Subiect vot: Amendament respins
PL 373/2018 pentru modificarea și completarea Legii nr.135/2010 privind Codul de procedură penală, precum și pentru modificarea și completarea Legii nr.304/2004 privind organizarea judiciară
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:220 129 38 17 14 8 3 9 2
- voturi pentru (DA):60 2 38 16 - 1 2 - 1
- voturi împotrivă (NU):160 127 - 1 14 7 1 9 1
- abțineri:0 - - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati NU
3. Alexe Costel PNL DA
4. Ambrus Izabella-Agnes UDMR NU
5. Andrei Alexandru-Ioan PSD NU
6. Andronache Gabriel PNL DA
7. Andrușcă Dănuț PSD NU
8. Antal István-János UDMR NU
9. Anton Anton ALDE NU
10. Ardelean Ben-Oni PNL DA
11. Axinte Vasile PSD NU
12. Babuș Radu PSD NU
13. Balan Ioan PNL DA
14. Barna Ilie Dan USR DA
15. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD NU
16. Bejinariu Eugen PSD NU
17. Bende Sándor UDMR NU
18. Benedek Zacharie UDMR NU
19. Benkő Erika UDMR NU
20. Birchall Ana PSD NU
21. Biró Rozália-Ibolya UDMR NU
22. Boboc Tudorița-Rodica PSD NU
23. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
24. Bodea Marius PNL DA
25. Bogaciu Alexandra-Corina PSD NU
26. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
27. Bontea Vlad PSD NU
28. Borza Remus-Adrian - NU
29. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD NU
30. Botez Mihai-Cătălin USR DA
31. Bran-Voinea Ioana PSD NU
32. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
33. Budăi Marius-Constantin PSD NU
34. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
35. Bulai Iulian USR DA
36. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
37. Burciu Cristina PSD NU
38. Căciulă Aurel PSD NU
39. Călin Ion PSD NU
40. Căprar Dorel-Gheorghe PSD NU
41. Căruceru Aida-Cristina PSD NU
42. Cherecheș Florica PNL DA
43. Chiriac Viorel PSD NU
44. Ciocan Dan PSD NU
45. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
46. Ciolacu Ion-Marcel PSD NU
47. Ciuhodaru Tudor PSD NU
48. Cîtea Vasile PSD NU
49. Cobuz Maricela PSD NU
50. Cocoș Vasile PSD NU
51. Codreanu Constantin PMP DA
52. Cosma Andreea PSD NU
53. Cosma Lavinia-Corina USR DA
54. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
55. Csép Éva-Andrea UDMR NU
56. Cuc Alexandru-Răzvan PSD NU
57. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE NU
58. Cupșa Ioan PNL DA
59. Dan Nicușor Daniel USR DA
60. Dehelean Silviu USR NU
61. Dinu Cristina-Elena PSD NU
62. Dîrzu Ioan PSD NU
63. Dobre Victor Paul PNL DA
64. Dobrică Ionela Viorela PSD NU
65. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD NU
66. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
67. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD NU
68. Dumitrache Ileana Cristina PSD NU
69. Dunava Costel Neculai PSD NU
70. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
71. Erdei Dolóczki István UDMR NU
72. Farago Petru UDMR NU
73. Fădor Angelica PNL DA
74. Florea Damian PSD NU
75. Floroiu Ionel PSD NU
76. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD NU
77. Furtună Mirela PSD NU
78. Gavrilă Camelia PSD NU
79. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE NU
80. Gavriliță Bianca - Miruna PSD NU
81. Găină Mihăiță PSD NU
82. Georgescu Nicolae PSD NU
83. Gerea Andrei Dominic ALDE NU
84. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
85. Gherman Dumitru PSD NU
86. Ghilea Găvrilă PNL DA
87. Gilia Claudia PSD NU
88. Goga Octavian PSD NU
89. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati NU
90. Gudu Vasile PNL DA
91. Halici Nicușor PSD NU
92. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
93. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
94. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
95. Iancu Iulian PSD NU
96. Iancu Marius-Ionel PSD NU
97. Ibram Iusein Minoritati NU
98. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
99. Ionescu George PNL DA
100. Iordache Florin PSD NU
101. Itu Cornel PSD NU
102. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
103. Korodi Attila UDMR NU
104. Lazăr Sorin PSD NU
105. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
106. Lovin Dumitru ALDE NU
107. Lungu Tudorița PNL DA
108. Lupașcu Costel PSD NU
109. Lupescu Dumitru USR DA
110. Macovei Silviu Nicu PSD NU
111. Manole Petre-Florin PSD NU
112. Marica Petru-Sorin PSD NU
113. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
114. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD NU
115. Mărgărit Mitică-Marius PSD NU
116. Mînzatu Roxana PSD NU
117. Mocioalcă Ion PSD NU
118. Mohaci Mihai PSD NU
119. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
120. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
121. Neagu Nicolae PNL DA
122. Neață Eugen PSD NU
123. Nicoară Romeo Florin PNL DA
124. Nicolae Andrei PSD DA
125. Nistor Laurențiu PSD NU
126. Niță Nicu PSD NU
127. Oteșanu Daniela PSD NU
128. Pambuccian Varujan Minoritati NU
129. Pană Adriana-Doina PSD NU
130. Paraschiv Rodica PSD NU
131. Pau Radu - Adrian PSD DA
132. Păle Dănuț PSD NU
133. Petrea Gabriel PSD NU
134. Petric Octavian PSD NU
135. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
136. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
137. Pistru Eusebiu-Manea ALDE NU
138. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD NU
139. Plumb Rovana PSD NU
140. Popa Florin PSD NU
141. Popa Mihai Valentin PSD NU
142. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
143. Popescu Mariana-Venera Minoritati NU
144. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
145. Popescu Pavel PNL DA
146. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
147. Presură Alexandra PSD NU
148. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
149. Prună Cristina-Mădălina USR DA
150. Radu Anișoara PSD NU
151. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD NU
152. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
153. Rădulescu Alexandru PSD NU
154. Rădulescu Cătălin-Marian PSD NU
155. Răduț Violeta PSD NU
156. Roman Florin-Claudiu PNL DA
157. Roman Ioan Sorin PSD NU
158. Romanescu Cristinel PNL DA
159. Roșca Lucreția PSD NU
160. Rotaru Alexandru PSD NU
161. Rotaru Răzvan-Ilie PSD NU
162. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
163. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
164. Sefer Cristian-George PMP NU
165. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
166. Seres Dénes UDMR NU
167. Simion Lucian-Eduard PSD NU
168. Simonis Alfred - Robert PSD NU
169. Sitterli Ovidiu-Ioan - DA
170. Socotar Gheorghe-Dinu PSD NU
171. Solomon Adrian PSD NU
172. Spânu Ion PSD NU
173. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
174. Stan Viorel PSD NU
175. Stancu Florinel PSD NU
176. Stativă Irinel Ioan PSD NU
177. Stănescu Alexandru PSD NU
178. Steriu Valeriu-Andrei PSD NU
179. Stoica Bogdan-Alin Minoritati NU
180. Suciu Matei PSD NU
181. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
182. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
183. Szabó Ödön UDMR NU
184. Șarapatin Elvira PSD NU
185. Șerban Ciprian-Constantin PSD NU
186. Șișcu George PNL DA
187. Șotcan Theodora PSD NU
188. Șova Lucian PSD NU
189. Șovăială Constantin PNL DA
190. Ștefan Corneliu PSD NU
191. Ștefan Viorel PSD NU
192. Tănăsescu Alina-Elena PSD NU
193. Teiș Alina PSD NU
194. Terea Ioan PSD NU
195. Todor Adrian PSD NU
196. Toma Ilie PSD NU
197. Tomac Eugen PMP DA
198. Trăilă Cristina PNL DA
199. Tripa Florin-Dan PSD NU
200. Tudor Beatrice PSD NU
201. Tudose Mihai PSD NU
202. Turcan Raluca PNL DA
203. Ursu Răzvan-Ion PSD NU
204. Varga Vasile PNL DA
205. Vasile Daniel Minoritati NU
206. Vasilescu Lia Olguța PSD NU
207. Vass Levente UDMR NU
208. Velcea Nicolae PSD NU
209. Vexler Silviu Minoritati NU
210. Vișan George-Gabriel PSD NU
211. Vîlceanu Dan PNL DA
212. Vîrză Mihăiță PSD NU
213. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
214. Vlase Petru Gabriel PSD NU
215. Vlăducă Oana-Silvia PSD NU
216. Vosganian Varujan ALDE NU
217. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD NU
218. Weber Mihai PSD NU
219. Zainea Cornel USR DA
220. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti luni, 18 octombrie 2021, 7:13
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro