Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 18.06.2018 > 19:47 Versiunea pentru printare
Luni, 18 iunie 2018, ora 19:47

Poziție pe
ordinea de zi:
2
Subiect vot: Amendament respins
PL 373/2018 pentru modificarea și completarea Legii nr.135/2010 privind Codul de procedură penală, precum și pentru modificarea și completarea Legii nr.304/2004 privind organizarea judiciară
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:205 124 35 17 10 6 4 7 2
- voturi pentru (DA):57 - 35 17 - - 4 - 1
- voturi împotrivă (NU):145 124 - - 10 6 - 4 1
- abțineri:3 - - - - - - 3 -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati NU
3. Alexe Costel PNL DA
4. Ambrus Izabella-Agnes UDMR NU
5. Andrei Alexandru-Ioan PSD NU
6. Andronache Gabriel PNL DA
7. Andrușcă Dănuț PSD NU
8. Antal István-János UDMR NU
9. Anton Anton ALDE NU
10. Ardelean Ben-Oni PNL DA
11. Axinte Vasile PSD NU
12. Babuș Radu PSD NU
13. Balan Ioan PNL DA
14. Barna Ilie Dan USR DA
15. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD NU
16. Bejinariu Eugen PSD NU
17. Bende Sándor UDMR NU
18. Benedek Zacharie UDMR NU
19. Benkő Erika UDMR NU
20. Birchall Ana PSD NU
21. Biró Rozália-Ibolya UDMR NU
22. Boboc Tudorița-Rodica PSD NU
23. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
24. Bode Lucian Nicolae PNL DA
25. Bodea Marius PNL DA
26. Bogaciu Alexandra-Corina PSD NU
27. Bontea Vlad PSD NU
28. Borza Remus-Adrian - NU
29. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD NU
30. Botez Mihai-Cătălin USR DA
31. Bran-Voinea Ioana PSD NU
32. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
33. Budăi Marius-Constantin PSD NU
34. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
35. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
36. Burciu Cristina PSD NU
37. Calotă Florică Ică ALDE NU
38. Căciulă Aurel PSD NU
39. Călin Ion PSD NU
40. Căprar Dorel-Gheorghe PSD NU
41. Căruceru Aida-Cristina PSD NU
42. Cherecheș Florica PNL DA
43. Chiriac Viorel PSD NU
44. Ciocan Dan PSD NU
45. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
46. Ciolacu Ion-Marcel PSD NU
47. Ciuhodaru Tudor PSD NU
48. Cîtea Vasile PSD NU
49. Cobuz Maricela PSD NU
50. Cocoș Vasile PSD NU
51. Codreanu Constantin PMP DA
52. Cosma Andreea PSD NU
53. Cosma Lavinia-Corina USR DA
54. Csép Éva-Andrea UDMR NU
55. Cuc Alexandru-Răzvan PSD NU
56. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE NU
57. Cupșa Ioan PNL DA
58. Dan Nicușor Daniel USR DA
59. Dehelean Silviu USR DA
60. Dinu Cristina-Elena PSD NU
61. Dîrzu Ioan PSD NU
62. Dobre Victor Paul PNL DA
63. Dobrică Ionela Viorela PSD NU
64. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD NU
65. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
66. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD NU
67. Drulă Cătălin USR DA
68. Dumitrache Ileana Cristina PSD NU
69. Dunava Costel Neculai PSD NU
70. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
71. Erdei Dolóczki István UDMR NU
72. Fădor Angelica PNL DA
73. Florea Damian PSD NU
74. Floroiu Ionel PSD NU
75. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD NU
76. Furtună Mirela PSD NU
77. Gavrilă Camelia PSD NU
78. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE NU
79. Gavriliță Bianca - Miruna PSD NU
80. Găină Mihăiță PSD NU
81. Georgescu Nicolae PSD NU
82. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
83. Gherman Dumitru PSD NU
84. Ghilea Găvrilă PNL DA
85. Gilia Claudia PSD NU
86. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati Abținere
87. Gudu Vasile PNL DA
88. Halici Nicușor PSD NU
89. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
90. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
91. Huncă Mihaela PSD NU
92. Iancu Iulian PSD NU
93. Iancu Marius-Ionel PSD NU
94. Ibram Iusein Minoritati NU
95. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
96. Ionescu George PNL DA
97. Iordache Florin PSD NU
98. Itu Cornel PSD NU
99. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
100. Lazăr Sorin PSD NU
101. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
102. Lungu Tudorița PNL DA
103. Lupașcu Costel PSD NU
104. Lupescu Dumitru USR DA
105. Macovei Silviu Nicu PSD NU
106. Manole Petre-Florin PSD NU
107. Marica Petru-Sorin PSD NU
108. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD NU
109. Mărgărit Mitică-Marius PSD NU
110. Mînzatu Roxana PSD NU
111. Mohaci Mihai PSD NU
112. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
113. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
114. Movilă Petru PMP DA
115. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
116. Neagu Nicolae PNL DA
117. Neață Eugen PSD NU
118. Nicoară Romeo Florin PNL DA
119. Nicolae Andrei PSD NU
120. Nicolicea Eugen PSD NU
121. Nistor Laurențiu PSD NU
122. Niță Nicu PSD NU
123. Oprea Dumitru PNL DA
124. Oteșanu Daniela PSD NU
125. Pambuccian Varujan Minoritati Abținere
126. Pană Adriana-Doina PSD NU
127. Paraschiv Rodica PSD NU
128. Pau Radu - Adrian PSD NU
129. Păle Dănuț PSD NU
130. Petrea Gabriel PSD NU
131. Petric Octavian PSD NU
132. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
133. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
134. Pistru Eusebiu-Manea ALDE NU
135. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD NU
136. Plumb Rovana PSD NU
137. Popa Florin PSD NU
138. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
139. Popescu Mariana-Venera Minoritati NU
140. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
141. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
142. Prună Cristina-Mădălina USR DA
143. Radu Anișoara PSD NU
144. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD NU
145. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
146. Rădulescu Alexandru PSD NU
147. Rădulescu Cătălin-Marian PSD NU
148. Răduț Violeta PSD NU
149. Roman Florin-Claudiu PNL DA
150. Roman Ioan Sorin PSD NU
151. Romanescu Cristinel PNL DA
152. Roșca Lucreția PSD NU
153. Rotaru Alexandru PSD NU
154. Rotaru Răzvan-Ilie PSD NU
155. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
156. Sefer Cristian-George PMP DA
157. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
158. Seres Dénes UDMR NU
159. Simion Lucian-Eduard PSD NU
160. Simonis Alfred - Robert PSD NU
161. Sitterli Ovidiu-Ioan - DA
162. Socotar Gheorghe-Dinu PSD NU
163. Solomon Adrian PSD NU
164. Spânu Ion PSD NU
165. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
166. Stan Viorel PSD NU
167. Stancu Florinel PSD NU
168. Stativă Irinel Ioan PSD NU
169. Stănescu Alexandru PSD NU
170. Suciu Matei PSD NU
171. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
172. Șarapatin Elvira PSD NU
173. Șimon Gheorghe PSD NU
174. Șișcu George PNL DA
175. Șotcan Theodora PSD NU
176. Șova Lucian PSD NU
177. Șovăială Constantin PNL DA
178. Ștefan Corneliu PSD NU
179. Ștefan Viorel PSD NU
180. Teiș Alina PSD NU
181. Terea Ioan PSD NU
182. Todor Adrian PSD NU
183. Toma Ilie PSD NU
184. Tomac Eugen PMP DA
185. Trăilă Cristina PNL DA
186. Tripa Florin-Dan PSD NU
187. Tudor Beatrice PSD NU
188. Ursu Răzvan-Ion PSD NU
189. Varga Vasile PNL DA
190. Vasile Daniel Minoritati NU
191. Vasilescu Lia Olguța PSD NU
192. Vass Levente UDMR NU
193. Velcea Nicolae PSD NU
194. Vișan George-Gabriel PSD NU
195. Vîlceanu Dan PNL DA
196. Vîrză Mihăiță PSD NU
197. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
198. Vlase Petru Gabriel PSD NU
199. Vlăducă Oana-Silvia PSD NU
200. Vosganian Varujan ALDE NU
201. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD NU
202. Weber Mihai PSD NU
203. Zainea Cornel USR DA
204. Zamfira Constantin-Cătălin PSD NU
205. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti sâmbătă, 23 octombrie 2021, 7:16
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro