Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 18.06.2018 > 19:49 Versiunea pentru printare
Luni, 18 iunie 2018, ora 19:49

Poziție pe
ordinea de zi:
2
Subiect vot: Amendament respins
PL 373/2018 pentru modificarea și completarea Legii nr.135/2010 privind Codul de procedură penală, precum și pentru modificarea și completarea Legii nr.304/2004 privind organizarea judiciară
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:217 128 38 18 13 6 4 7 3
- voturi pentru (DA):63 1 38 18 - - 4 - 2
- voturi împotrivă (NU):152 127 - - 13 6 - 5 1
- abțineri:2 - - - - - - 2 -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati NU
3. Alexe Costel PNL DA
4. Ambrus Izabella-Agnes UDMR NU
5. Andrei Alexandru-Ioan PSD NU
6. Andronache Gabriel PNL DA
7. Andrușcă Dănuț PSD NU
8. Antal István-János UDMR NU
9. Anton Anton ALDE NU
10. Apjok Norbert UDMR NU
11. Ardelean Ben-Oni PNL DA
12. Axinte Vasile PSD NU
13. Babuș Radu PSD NU
14. Balan Ioan PNL DA
15. Barna Ilie Dan USR DA
16. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD NU
17. Bejinariu Eugen PSD NU
18. Bende Sándor UDMR NU
19. Benedek Zacharie UDMR NU
20. Benkő Erika UDMR NU
21. Birchall Ana PSD NU
22. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - DA
23. Boboc Tudorița-Rodica PSD NU
24. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
25. Bode Lucian Nicolae PNL DA
26. Bodea Marius PNL DA
27. Bogaciu Alexandra-Corina PSD NU
28. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
29. Bontea Vlad PSD NU
30. Borza Remus-Adrian - NU
31. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD NU
32. Botez Mihai-Cătălin USR DA
33. Bran-Voinea Ioana PSD NU
34. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
35. Budăi Marius-Constantin PSD NU
36. Buican Cristian PNL DA
37. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
38. Bulai Iulian USR DA
39. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
40. Burciu Cristina PSD NU
41. Calotă Florică Ică ALDE NU
42. Căciulă Aurel PSD NU
43. Călin Ion PSD NU
44. Căprar Dorel-Gheorghe PSD NU
45. Căruceru Aida-Cristina PSD NU
46. Cherecheș Florica PNL DA
47. Chiriac Viorel PSD NU
48. Ciocan Dan PSD NU
49. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
50. Ciolacu Ion-Marcel PSD NU
51. Ciuhodaru Tudor PSD NU
52. Cîtea Vasile PSD NU
53. Cobuz Maricela PSD NU
54. Cocoș Vasile PSD NU
55. Codreanu Constantin PMP DA
56. Cosma Andreea PSD NU
57. Cosma Lavinia-Corina USR DA
58. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
59. Cuc Alexandru-Răzvan PSD NU
60. Cupșa Ioan PNL DA
61. Dan Nicușor Daniel USR DA
62. Dehelean Silviu USR DA
63. Dinu Cristina-Elena PSD NU
64. Dîrzu Ioan PSD NU
65. Dobre Victor Paul PNL DA
66. Dobrică Ionela Viorela PSD NU
67. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD NU
68. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
69. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD NU
70. Dumitrache Ileana Cristina PSD NU
71. Dunava Costel Neculai PSD NU
72. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
73. Erdei Dolóczki István UDMR NU
74. Fădor Angelica PNL DA
75. Florea Damian PSD NU
76. Floroiu Ionel PSD NU
77. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD NU
78. Furtună Mirela PSD NU
79. Gavrilă Camelia PSD NU
80. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE NU
81. Gavriliță Bianca - Miruna PSD NU
82. Găină Mihăiță PSD DA
83. Georgescu Nicolae PSD NU
84. Gerea Andrei Dominic ALDE NU
85. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
86. Gherman Dumitru PSD NU
87. Ghilea Găvrilă PNL DA
88. Gilia Claudia PSD NU
89. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati Abținere
90. Gudu Vasile PNL DA
91. Halici Nicușor PSD NU
92. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
93. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
94. Huncă Mihaela PSD NU
95. Iancu Iulian PSD NU
96. Iancu Marius-Ionel PSD NU
97. Ibram Iusein Minoritati NU
98. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
99. Ionescu George PNL DA
100. Iordache Florin PSD NU
101. Itu Cornel PSD NU
102. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
103. Korodi Attila UDMR NU
104. Kulcsár-Terza József-György UDMR NU
105. Lazăr Sorin PSD NU
106. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
107. Lungu Tudorița PNL DA
108. Lupașcu Costel PSD NU
109. Lupescu Dumitru USR DA
110. Macovei Silviu Nicu PSD NU
111. Magyar Loránd-Bálint UDMR NU
112. Manole Petre-Florin PSD NU
113. Marica Petru-Sorin PSD NU
114. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
115. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD NU
116. Mărgărit Mitică-Marius PSD NU
117. Mînzatu Roxana PSD NU
118. Mocioalcă Ion PSD NU
119. Mohaci Mihai PSD NU
120. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
121. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
122. Nasra Gabriel-Horia PSD NU
123. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
124. Neagu Nicolae PNL DA
125. Neață Eugen PSD NU
126. Nicoară Romeo Florin PNL DA
127. Nicolae Andrei PSD NU
128. Nicolicea Eugen PSD NU
129. Nistor Laurențiu PSD NU
130. Niță Nicu PSD NU
131. Oprea Dumitru PNL DA
132. Oteșanu Daniela PSD NU
133. Pambuccian Varujan Minoritati NU
134. Pană Adriana-Doina PSD NU
135. Paraschiv Rodica PSD NU
136. Pașcan Emil-Marius PMP DA
137. Pau Radu - Adrian PSD NU
138. Păle Dănuț PSD NU
139. Petrea Gabriel PSD NU
140. Petric Octavian PSD NU
141. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
142. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
143. Pistru Eusebiu-Manea ALDE NU
144. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD NU
145. Plumb Rovana PSD NU
146. Popa Florin PSD NU
147. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
148. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
149. Popescu Pavel PNL DA
150. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
151. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
152. Prună Cristina-Mădălina USR DA
153. Radu Anișoara PSD NU
154. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD NU
155. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
156. Rădulescu Alexandru PSD NU
157. Rădulescu Cătălin-Marian PSD NU
158. Răduț Violeta PSD NU
159. Roman Florin-Claudiu PNL DA
160. Roman Ioan Sorin PSD NU
161. Romanescu Cristinel PNL DA
162. Roșca Lucreția PSD NU
163. Rotaru Alexandru PSD NU
164. Rotaru Răzvan-Ilie PSD NU
165. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
166. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
167. Sefer Cristian-George PMP DA
168. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
169. Seres Dénes UDMR NU
170. Simion Lucian-Eduard PSD NU
171. Simonis Alfred - Robert PSD NU
172. Sitterli Ovidiu-Ioan - DA
173. Socotar Gheorghe-Dinu PSD NU
174. Solomon Adrian PSD NU
175. Spânu Ion PSD NU
176. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
177. Stan Viorel PSD NU
178. Stancu Florinel PSD NU
179. Stativă Irinel Ioan PSD NU
180. Stănescu Alexandru PSD NU
181. Stoica Bogdan-Alin Minoritati NU
182. Suciu Matei PSD NU
183. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
184. Șarapatin Elvira PSD NU
185. Șerban Ciprian-Constantin PSD NU
186. Șimon Gheorghe PSD NU
187. Șișcu George PNL DA
188. Șotcan Theodora PSD NU
189. Șova Lucian PSD NU
190. Șovăială Constantin PNL DA
191. Ștefan Corneliu PSD NU
192. Ștefan Viorel PSD NU
193. Teiș Alina PSD NU
194. Terea Ioan PSD NU
195. Todor Adrian PSD NU
196. Toma Ilie PSD NU
197. Tomac Eugen PMP DA
198. Tripa Florin-Dan PSD NU
199. Tudor Beatrice PSD NU
200. Ursu Răzvan-Ion PSD NU
201. Varga Vasile PNL DA
202. Vasile Daniel Minoritati NU
203. Vasilescu Lia Olguța PSD NU
204. Vass Levente UDMR NU
205. Velcea Nicolae PSD NU
206. Vișan George-Gabriel PSD NU
207. Vîlceanu Dan PNL DA
208. Vîrză Mihăiță PSD NU
209. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
210. Vlase Petru Gabriel PSD NU
211. Vlăducă Oana-Silvia PSD NU
212. Vosganian Varujan ALDE NU
213. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD NU
214. Weber Mihai PSD NU
215. Zainea Cornel USR DA
216. Zamfira Constantin-Cătălin PSD NU
217. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti sâmbătă, 23 octombrie 2021, 20:11
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro