Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 18.06.2018 > 19:33 Versiunea pentru printare
Luni, 18 iunie 2018, ora 19:33

Poziție pe
ordinea de zi:
2
Subiect vot: Pl-x nr.373/2018 - Text initial
PL 373/2018 pentru modificarea și completarea Legii nr.135/2010 privind Codul de procedură penală, precum și pentru modificarea și completarea Legii nr.304/2004 privind organizarea judiciară
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:219 130 32 18 11 11 5 10 2
- voturi pentru (DA):189 130 28 - 11 11 - 7 2
- voturi împotrivă (NU):27 - 4 18 - - 5 - -
- abțineri:3 - - - - - - 3 -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
2. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
3. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
4. Andronache Gabriel PNL NU
5. Andrușcă Dănuț PSD DA
6. Antal István-János UDMR DA
7. Anton Anton ALDE DA
8. Ardelean Ben-Oni PNL DA
9. Avram Constantin ALDE DA
10. Axinte Vasile PSD DA
11. Babuș Radu PSD DA
12. Balan Ioan PNL DA
13. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
14. Bejinariu Eugen PSD DA
15. Bende Sándor UDMR DA
16. Benedek Zacharie UDMR DA
17. Bichineț Corneliu PMP NU
18. Birchall Ana PSD DA
19. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
20. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
21. Bode Lucian Nicolae PNL DA
22. Bodea Marius PNL DA
23. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
24. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
25. Bontea Vlad PSD DA
26. Borza Remus-Adrian - DA
27. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
28. Botez Mihai-Cătălin USR NU
29. Bran-Voinea Ioana PSD DA
30. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
31. Budăi Marius-Constantin PSD DA
32. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
33. Bulai Iulian USR NU
34. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
35. Burciu Cristina PSD DA
36. Calotă Florică Ică ALDE DA
37. Căciulă Aurel PSD DA
38. Călin Ion PSD DA
39. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
40. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
41. Cherecheș Florica PNL DA
42. Chiriac Viorel PSD DA
43. Ciocan Dan PSD DA
44. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
45. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
46. Ciuhodaru Tudor PSD DA
47. Cîtea Vasile PSD DA
48. Cobuz Maricela PSD DA
49. Cocoș Vasile PSD DA
50. Codreanu Constantin PMP NU
51. Cosma Andreea PSD DA
52. Cosma Lavinia-Corina USR NU
53. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
54. Csép Éva-Andrea UDMR DA
55. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
56. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
57. Cupă Ion ALDE DA
58. Dan Nicușor Daniel USR NU
59. Dehelean Silviu USR NU
60. Dinu Cristina-Elena PSD DA
61. Dîrzu Ioan PSD DA
62. Dobre Victor Paul PNL DA
63. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
64. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
65. Dobrovie Matei-Adrian USR NU
66. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
67. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
68. Dunava Costel Neculai PSD DA
69. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
70. Erdei Dolóczki István UDMR DA
71. Farago Petru UDMR DA
72. Fădor Angelica PNL DA
73. Florea Damian PSD DA
74. Floroiu Ionel PSD DA
75. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
76. Furtună Mirela PSD DA
77. Ganț Ovidiu Victor Minoritati Abținere
78. Gavrilă Camelia PSD DA
79. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
80. Găină Mihăiță PSD DA
81. Georgescu Nicolae PSD DA
82. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
83. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
84. Gherman Dumitru PSD DA
85. Ghilea Găvrilă PNL DA
86. Ghinea Cristian USR NU
87. Gilia Claudia PSD DA
88. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati Abținere
89. Gudu Vasile PNL DA
90. Halici Nicușor PSD DA
91. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
92. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
93. Huncă Mihaela PSD DA
94. Iancu Iulian PSD DA
95. Iancu Marius-Ionel PSD DA
96. Ibram Iusein Minoritati DA
97. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
98. Ionescu George PNL DA
99. Iordache Florin PSD DA
100. Itu Cornel PSD DA
101. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
102. Korodi Attila UDMR DA
103. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
104. Lazăr Sorin PSD DA
105. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
106. Lovin Dumitru ALDE DA
107. Lungu Tudorița PNL DA
108. Lupașcu Costel PSD DA
109. Lupescu Dumitru USR NU
110. Macovei Silviu Nicu PSD DA
111. Manole Petre-Florin PSD DA
112. Marica Petru-Sorin PSD DA
113. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
114. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
115. Mînzatu Roxana PSD DA
116. Mocioalcă Ion PSD DA
117. Mohaci Mihai PSD DA
118. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
119. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
120. Movilă Petru PMP NU
121. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
122. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
123. Neagu Nicolae PNL DA
124. Neață Eugen PSD DA
125. Nicoară Romeo Florin PNL DA
126. Nicolae Andrei PSD DA
127. Nicolicea Eugen PSD DA
128. Nistor Laurențiu PSD DA
129. Niță Nicu PSD DA
130. Oprea Dumitru PNL NU
131. Oteșanu Daniela PSD DA
132. Pambuccian Varujan Minoritati DA
133. Pană Adriana-Doina PSD DA
134. Paraschiv Rodica PSD DA
135. Pau Radu - Adrian PSD DA
136. Păle Dănuț PSD DA
137. Petcu Toma-Florin ALDE DA
138. Petrea Gabriel PSD DA
139. Petric Octavian PSD DA
140. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
141. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
142. Pistru Eusebiu-Manea ALDE DA
143. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
144. Plumb Rovana PSD DA
145. Popa Florin PSD DA
146. Popa Mihai Valentin PSD DA
147. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
148. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
149. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
150. Popescu Pavel PNL DA
151. Presură Alexandra PSD DA
152. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
153. Prună Cristina-Mădălina USR NU
154. Radu Anișoara PSD DA
155. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
156. Rădulescu Alexandru PSD DA
157. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
158. Răduț Violeta PSD DA
159. Roman Florin-Claudiu PNL DA
160. Roman Ioan Sorin PSD DA
161. Romanescu Cristinel PNL DA
162. Roșca Lucreția PSD DA
163. Rotaru Alexandru PSD DA
164. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
165. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
166. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL NU
167. Sefer Cristian-George PMP NU
168. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
169. Seres Dénes UDMR DA
170. Simion Lucian-Eduard PSD DA
171. Simonis Alfred - Robert PSD DA
172. Sitterli Ovidiu-Ioan - DA
173. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
174. Solomon Adrian PSD DA
175. Spânu Ion PSD DA
176. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
177. Stan Viorel PSD DA
178. Stancu Florinel PSD DA
179. Stativă Irinel Ioan PSD DA
180. Stănescu Alexandru PSD DA
181. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
182. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
183. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
184. Șarapatin Elvira PSD DA
185. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
186. Șimon Gheorghe PSD DA
187. Șișcu George PNL DA
188. Șotcan Theodora PSD DA
189. Șova Lucian PSD DA
190. Șovăială Constantin PNL DA
191. Ștefan Corneliu PSD DA
192. Ștefan Viorel PSD DA
193. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
194. Teiș Alina PSD DA
195. Terea Ioan PSD DA
196. Todor Adrian PSD DA
197. Toma Ilie PSD DA
198. Tomac Eugen PMP NU
199. Tripa Florin-Dan PSD DA
200. Tudor Beatrice PSD DA
201. Tudose Mihai PSD DA
202. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
203. Varga Vasile PNL DA
204. Vasile Daniel Minoritati DA
205. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
206. Velcea Nicolae PSD DA
207. Vexler Silviu Minoritati DA
208. Vișan George-Gabriel PSD DA
209. Vîlceanu Dan PNL DA
210. Vîrză Mihăiță PSD DA
211. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
212. Vlase Petru Gabriel PSD DA
213. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
214. Vosganian Varujan ALDE DA
215. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
216. Weber Mihai PSD DA
217. Zainea Cornel USR NU
218. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
219. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti miercuri, 20 octombrie 2021, 9:40
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro