Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 18.06.2018 > 19:35 Versiunea pentru printare
Luni, 18 iunie 2018, ora 19:35

Poziție pe
ordinea de zi:
2
Subiect vot: Pl-x nr.373/2018 - Text initial
PL 373/2018 pentru modificarea și completarea Legii nr.135/2010 privind Codul de procedură penală, precum și pentru modificarea și completarea Legii nr.304/2004 privind organizarea judiciară
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:222 127 38 16 13 12 5 9 2
- voturi pentru (DA):161 127 - - 13 11 - 9 1
- voturi împotrivă (NU):61 - 38 16 - 1 5 - 1
- abțineri:0 - - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Alexe Costel PNL NU
4. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
5. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
6. Andronache Gabriel PNL NU
7. Andrușcă Dănuț PSD DA
8. Antal István-János UDMR DA
9. Anton Anton ALDE DA
10. Ardelean Ben-Oni PNL NU
11. Avram Constantin ALDE NU
12. Axinte Vasile PSD DA
13. Babuș Radu PSD DA
14. Balan Ioan PNL NU
15. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
16. Bejinariu Eugen PSD DA
17. Bende Sándor UDMR DA
18. Benedek Zacharie UDMR DA
19. Benkő Erika UDMR DA
20. Bichineț Corneliu PMP NU
21. Birchall Ana PSD DA
22. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
23. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
24. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
25. Bode Lucian Nicolae PNL NU
26. Bodea Marius PNL NU
27. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
28. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
29. Bontea Vlad PSD DA
30. Borza Remus-Adrian - DA
31. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
32. Botez Mihai-Cătălin USR NU
33. Bran-Voinea Ioana PSD DA
34. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
35. Budăi Marius-Constantin PSD DA
36. Buican Cristian PNL NU
37. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
38. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
39. Burciu Cristina PSD DA
40. Calotă Florică Ică ALDE DA
41. Căciulă Aurel PSD DA
42. Călin Ion PSD DA
43. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
44. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
45. Chiriac Viorel PSD DA
46. Ciocan Dan PSD DA
47. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
48. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
49. Ciuhodaru Tudor PSD DA
50. Cîtea Vasile PSD DA
51. Cobuz Maricela PSD DA
52. Cocoș Vasile PSD DA
53. Codreanu Constantin PMP NU
54. Cosma Andreea PSD DA
55. Cosma Lavinia-Corina USR NU
56. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
57. Csép Éva-Andrea UDMR DA
58. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
59. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
60. Cupă Ion ALDE DA
61. Dan Nicușor Daniel USR NU
62. Dehelean Silviu USR NU
63. Dinu Cristina-Elena PSD DA
64. Dîrzu Ioan PSD DA
65. Dobre Victor Paul PNL NU
66. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
67. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
68. Dobrovie Matei-Adrian USR NU
69. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
70. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
71. Dunava Costel Neculai PSD DA
72. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
73. Erdei Dolóczki István UDMR DA
74. Farago Petru UDMR DA
75. Fădor Angelica PNL NU
76. Florea Damian PSD DA
77. Floroiu Ionel PSD DA
78. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
79. Furtună Mirela PSD DA
80. Gavrilă Camelia PSD DA
81. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
82. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
83. Găină Mihăiță PSD DA
84. Georgescu Nicolae PSD DA
85. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
86. Gherman Dumitru PSD DA
87. Ghilea Găvrilă PNL NU
88. Gilia Claudia PSD DA
89. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
90. Gudu Vasile PNL NU
91. Halici Nicușor PSD DA
92. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL NU
93. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
94. Huncă Mihaela PSD DA
95. Iancu Iulian PSD DA
96. Iancu Marius-Ionel PSD DA
97. Ibram Iusein Minoritati DA
98. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
99. Ionescu George PNL NU
100. Ioniță Antoneta PNL NU
101. Iordache Florin PSD DA
102. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
103. Korodi Attila UDMR DA
104. Lazăr Sorin PSD DA
105. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
106. Lovin Dumitru ALDE DA
107. Lungu Tudorița PNL NU
108. Lupașcu Costel PSD DA
109. Lupescu Dumitru USR NU
110. Macovei Silviu Nicu PSD DA
111. Manole Petre-Florin PSD DA
112. Marica Petru-Sorin PSD DA
113. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
114. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
115. Mînzatu Roxana PSD DA
116. Mocioalcă Ion PSD DA
117. Mohaci Mihai PSD DA
118. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
119. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
120. Movilă Petru PMP NU
121. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
122. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
123. Neagu Nicolae PNL NU
124. Neață Eugen PSD DA
125. Nicoară Romeo Florin PNL NU
126. Nicolae Andrei PSD DA
127. Nistor Laurențiu PSD DA
128. Niță Nicu PSD DA
129. Oprea Dumitru PNL NU
130. Oteșanu Daniela PSD DA
131. Pambuccian Varujan Minoritati DA
132. Pană Adriana-Doina PSD DA
133. Paraschiv Rodica PSD DA
134. Pau Radu - Adrian PSD DA
135. Păle Dănuț PSD DA
136. Petcu Toma-Florin ALDE DA
137. Petrea Gabriel PSD DA
138. Petric Octavian PSD DA
139. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
140. Pirtea Marilen - Gabriel PNL NU
141. Pistru Eusebiu-Manea ALDE DA
142. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
143. Plumb Rovana PSD DA
144. Popa Florin PSD DA
145. Popa Mihai Valentin PSD DA
146. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
147. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
148. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
149. Popescu Pavel PNL NU
150. Predoiu Marian-Cătălin PNL NU
151. Presură Alexandra PSD DA
152. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
153. Prună Cristina-Mădălina USR NU
154. Radu Anișoara PSD DA
155. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
156. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL NU
157. Rădulescu Alexandru PSD DA
158. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
159. Răduț Violeta PSD DA
160. Roman Florin-Claudiu PNL NU
161. Roman Ioan Sorin PSD DA
162. Romanescu Cristinel PNL NU
163. Roșca Lucreția PSD DA
164. Rotaru Alexandru PSD DA
165. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
166. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
167. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL NU
168. Sefer Cristian-George PMP NU
169. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
170. Seres Dénes UDMR DA
171. Simion Lucian-Eduard PSD DA
172. Simonis Alfred - Robert PSD DA
173. Sitterli Ovidiu-Ioan - NU
174. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
175. Solomon Adrian PSD DA
176. Spânu Ion PSD DA
177. Stamatian Vasile-Florin PNL NU
178. Stan Viorel PSD DA
179. Stancu Florinel PSD DA
180. Stativă Irinel Ioan PSD DA
181. Stănescu Alexandru PSD DA
182. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
183. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
184. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
185. Șarapatin Elvira PSD DA
186. Șimon Gheorghe PSD DA
187. Șișcu George PNL NU
188. Șotcan Theodora PSD DA
189. Șova Lucian PSD DA
190. Șovăială Constantin PNL NU
191. Ștefan Corneliu PSD DA
192. Ștefan Viorel PSD DA
193. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
194. Teiș Alina PSD DA
195. Terea Ioan PSD DA
196. Todor Adrian PSD DA
197. Toma Ilie PSD DA
198. Tomac Eugen PMP NU
199. Trăilă Cristina PNL NU
200. Tripa Florin-Dan PSD DA
201. Tudor Beatrice PSD DA
202. Tudose Mihai PSD DA
203. Turcan Raluca PNL NU
204. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
205. Varga Vasile PNL NU
206. Vasile Daniel Minoritati DA
207. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
208. Vass Levente UDMR DA
209. Velcea Nicolae PSD DA
210. Vexler Silviu Minoritati DA
211. Vișan George-Gabriel PSD DA
212. Vîlceanu Dan PNL NU
213. Vîrză Mihăiță PSD DA
214. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
215. Vlase Petru Gabriel PSD DA
216. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
217. Vosganian Varujan ALDE DA
218. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
219. Weber Mihai PSD DA
220. Zainea Cornel USR NU
221. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
222. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti luni, 25 octombrie 2021, 17:12
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro