Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 18.06.2018 > 19:36 Versiunea pentru printare
Luni, 18 iunie 2018, ora 19:36

Poziție pe
ordinea de zi:
2
Subiect vot: Pl-x nr.373/2018 - Text initial
PL 373/2018 pentru modificarea și completarea Legii nr.135/2010 privind Codul de procedură penală, precum și pentru modificarea și completarea Legii nr.304/2004 privind organizarea judiciară
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:227 129 40 16 14 12 5 9 2
- voturi pentru (DA):165 129 - - 14 12 - 9 1
- voturi împotrivă (NU):62 - 40 16 - - 5 - 1
- abțineri:0 - - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Alexe Costel PNL NU
4. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
5. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
6. Andronache Gabriel PNL NU
7. Andrușcă Dănuț PSD DA
8. Antal István-János UDMR DA
9. Anton Anton ALDE DA
10. Ardelean Ben-Oni PNL NU
11. Avram Constantin ALDE DA
12. Axinte Vasile PSD DA
13. Babuș Radu PSD DA
14. Balan Ioan PNL NU
15. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
16. Bejinariu Eugen PSD DA
17. Bende Sándor UDMR DA
18. Benedek Zacharie UDMR DA
19. Benkő Erika UDMR DA
20. Bichineț Corneliu PMP NU
21. Birchall Ana PSD DA
22. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
23. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
24. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
25. Bode Lucian Nicolae PNL NU
26. Bodea Marius PNL NU
27. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
28. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
29. Bontea Vlad PSD DA
30. Borza Remus-Adrian - DA
31. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
32. Botez Mihai-Cătălin USR NU
33. Bran-Voinea Ioana PSD DA
34. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
35. Budăi Marius-Constantin PSD DA
36. Buican Cristian PNL NU
37. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
38. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
39. Burciu Cristina PSD DA
40. Calotă Florică Ică ALDE DA
41. Căciulă Aurel PSD DA
42. Călin Ion PSD DA
43. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
44. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
45. Cherecheș Florica PNL NU
46. Chiriac Viorel PSD DA
47. Ciocan Dan PSD DA
48. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
49. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
50. Ciuhodaru Tudor PSD DA
51. Cîtea Vasile PSD DA
52. Cobuz Maricela PSD DA
53. Cocoș Vasile PSD DA
54. Codreanu Constantin PMP NU
55. Cosma Andreea PSD DA
56. Cosma Lavinia-Corina USR NU
57. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
58. Csép Éva-Andrea UDMR DA
59. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
60. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
61. Cupă Ion ALDE DA
62. Dan Nicușor Daniel USR NU
63. Dehelean Silviu USR NU
64. Dinu Cristina-Elena PSD DA
65. Dîrzu Ioan PSD DA
66. Dobre Victor Paul PNL NU
67. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
68. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
69. Dobrovie Matei-Adrian USR NU
70. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
71. Dunava Costel Neculai PSD DA
72. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
73. Erdei Dolóczki István UDMR DA
74. Farago Petru UDMR DA
75. Fădor Angelica PNL NU
76. Florea Damian PSD DA
77. Floroiu Ionel PSD DA
78. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
79. Furtună Mirela PSD DA
80. Gavrilă Camelia PSD DA
81. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
82. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
83. Găină Mihăiță PSD DA
84. Georgescu Nicolae PSD DA
85. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
86. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
87. Gherman Dumitru PSD DA
88. Ghilea Găvrilă PNL NU
89. Ghinea Cristian USR NU
90. Gilia Claudia PSD DA
91. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
92. Gudu Vasile PNL NU
93. Halici Nicușor PSD DA
94. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL NU
95. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
96. Huncă Mihaela PSD DA
97. Huțucă Bogdan-Iulian PNL NU
98. Iancu Iulian PSD DA
99. Iancu Marius-Ionel PSD DA
100. Ibram Iusein Minoritati DA
101. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
102. Ionescu George PNL NU
103. Iordache Florin PSD DA
104. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
105. Korodi Attila UDMR DA
106. Lazăr Sorin PSD DA
107. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
108. Lovin Dumitru ALDE DA
109. Lungu Tudorița PNL NU
110. Lupașcu Costel PSD DA
111. Lupescu Dumitru USR NU
112. Macovei Silviu Nicu PSD DA
113. Manole Petre-Florin PSD DA
114. Marica Petru-Sorin PSD DA
115. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
116. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
117. Mînzatu Roxana PSD DA
118. Mocioalcă Ion PSD DA
119. Mohaci Mihai PSD DA
120. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
121. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
122. Movilă Petru PMP NU
123. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
124. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
125. Neagu Nicolae PNL NU
126. Neață Eugen PSD DA
127. Nicoară Romeo Florin PNL NU
128. Nicolae Andrei PSD DA
129. Nicolicea Eugen PSD DA
130. Nistor Laurențiu PSD DA
131. Niță Nicu PSD DA
132. Oprea Dumitru PNL NU
133. Oteșanu Daniela PSD DA
134. Pambuccian Varujan Minoritati DA
135. Pană Adriana-Doina PSD DA
136. Paraschiv Rodica PSD DA
137. Pau Radu - Adrian PSD DA
138. Păle Dănuț PSD DA
139. Petcu Toma-Florin ALDE DA
140. Petrea Gabriel PSD DA
141. Petric Octavian PSD DA
142. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
143. Pirtea Marilen - Gabriel PNL NU
144. Pistru Eusebiu-Manea ALDE DA
145. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
146. Plumb Rovana PSD DA
147. Popa Florin PSD DA
148. Popa Mihai Valentin PSD DA
149. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
150. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
151. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
152. Popescu Pavel PNL NU
153. Predoiu Marian-Cătălin PNL NU
154. Presură Alexandra PSD DA
155. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
156. Prună Cristina-Mădălina USR NU
157. Radu Anișoara PSD DA
158. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
159. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL NU
160. Rădulescu Alexandru PSD DA
161. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
162. Răduț Violeta PSD DA
163. Roman Florin-Claudiu PNL NU
164. Roman Ioan Sorin PSD DA
165. Romanescu Cristinel PNL NU
166. Roșca Lucreția PSD DA
167. Rotaru Alexandru PSD DA
168. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
169. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
170. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL NU
171. Sefer Cristian-George PMP NU
172. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
173. Seres Dénes UDMR DA
174. Simion Lucian-Eduard PSD DA
175. Simonis Alfred - Robert PSD DA
176. Sitterli Ovidiu-Ioan - NU
177. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
178. Solomon Adrian PSD DA
179. Spânu Ion PSD DA
180. Stamatian Vasile-Florin PNL NU
181. Stan Viorel PSD DA
182. Stancu Florinel PSD DA
183. Stativă Irinel Ioan PSD DA
184. Stănescu Alexandru PSD DA
185. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
186. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
187. Suciu Matei PSD DA
188. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
189. Szabó Ödön UDMR DA
190. Șarapatin Elvira PSD DA
191. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
192. Șimon Gheorghe PSD DA
193. Șișcu George PNL NU
194. Șotcan Theodora PSD DA
195. Șova Lucian PSD DA
196. Șovăială Constantin PNL NU
197. Ștefan Corneliu PSD DA
198. Ștefan Viorel PSD DA
199. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
200. Teiș Alina PSD DA
201. Terea Ioan PSD DA
202. Todor Adrian PSD DA
203. Toma Ilie PSD DA
204. Tomac Eugen PMP NU
205. Trăilă Cristina PNL NU
206. Tripa Florin-Dan PSD DA
207. Tudor Beatrice PSD DA
208. Tudose Mihai PSD DA
209. Turcan Raluca PNL NU
210. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
211. Varga Vasile PNL NU
212. Vasile Daniel Minoritati DA
213. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
214. Vass Levente UDMR DA
215. Velcea Nicolae PSD DA
216. Vexler Silviu Minoritati DA
217. Vișan George-Gabriel PSD DA
218. Vîlceanu Dan PNL NU
219. Vîrză Mihăiță PSD DA
220. Vlase Petru Gabriel PSD DA
221. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
222. Vosganian Varujan ALDE DA
223. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
224. Weber Mihai PSD DA
225. Zainea Cornel USR NU
226. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
227. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti luni, 18 octombrie 2021, 17:36
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro