Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 18.06.2018 > 22:02 Versiunea pentru printare
Luni, 18 iunie 2018, ora 22:02

Poziție pe
ordinea de zi:
3
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 417/2017 pentru modificarea Legii nr.304/2004 privind organizarea judiciară
- lege organică
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:252 134 38 24 18 15 10 10 3
- voturi pentru (DA):177 134 - - 18 14 1 9 1
- voturi împotrivă (NU):74 - 38 24 - - 9 1 2
- abțineri:1 - - - - 1 - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
4. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
5. Andronache Gabriel PNL NU
6. Andrușcă Dănuț PSD DA
7. Antal István-János UDMR DA
8. Anton Anton ALDE DA
9. Apjok Norbert UDMR DA
10. Ardelean Ben-Oni PNL NU
11. Avram Constantin ALDE DA
12. Axinte Vasile PSD DA
13. Babuș Radu PSD DA
14. Balan Ioan PNL NU
15. Barna Ilie Dan USR NU
16. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
17. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
18. Bejinariu Eugen PSD DA
19. Bende Sándor UDMR DA
20. Benedek Zacharie UDMR DA
21. Benga Tudor - Vlad USR NU
22. Benkő Erika UDMR DA
23. Bichineț Corneliu PMP NU
24. Birchall Ana PSD DA
25. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
26. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - NU
27. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
28. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
29. Bode Lucian Nicolae PNL NU
30. Bodea Marius PNL NU
31. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
32. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
33. Bontea Vlad PSD DA
34. Borza Remus-Adrian - DA
35. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
36. Botez Mihai-Cătălin USR NU
37. Bran Ioana PSD DA
38. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
39. Budăi Marius-Constantin PSD DA
40. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
41. Bulai Iulian USR NU
42. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
43. Burciu Cristina PSD DA
44. Calotă Florică Ică ALDE DA
45. Căciulă Aurel PSD DA
46. Călin Ion PSD DA
47. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
48. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
49. Cherecheș Florica PNL NU
50. Chiriac Viorel PSD DA
51. Ciocan Dan PSD DA
52. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
53. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
54. Ciuhodaru Tudor PSD DA
55. Cîtea Vasile PSD DA
56. Cobuz Maricela PSD DA
57. Cocoș Vasile PSD DA
58. Codreanu Constantin PMP NU
59. Coliu Doru-Petrișor PMP NU
60. Cosma Andreea PSD DA
61. Cosma Lavinia-Corina USR NU
62. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
63. Csép Éva-Andrea UDMR DA
64. Csoma Botond UDMR DA
65. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
66. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
67. Cupă Ion ALDE DA
68. Cupșa Ioan PNL NU
69. Dan Nicușor Daniel USR NU
70. Dehelean Silviu USR NU
71. Dinu Cristina-Elena PSD DA
72. Dîrzu Ioan PSD DA
73. Dobre Victor Paul PNL NU
74. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
75. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
76. Dobrovie Matei-Adrian USR NU
77. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
78. Drulă Cătălin USR NU
79. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
80. Dunava Costel Neculai PSD DA
81. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
82. Erdei Dolóczki István UDMR DA
83. Farago Petru UDMR DA
84. Fădor Angelica PNL NU
85. Florea Damian PSD DA
86. Floroiu Ionel PSD DA
87. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
88. Furtună Mirela PSD DA
89. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
90. Gavrilă Camelia PSD DA
91. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
92. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
93. Găină Mihăiță PSD DA
94. Georgescu Nicolae PSD DA
95. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
96. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
97. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
98. Gherman Dumitru PSD DA
99. Ghilea Găvrilă PNL NU
100. Ghinea Cristian USR NU
101. Gilia Claudia PSD DA
102. Goga Octavian PSD DA
103. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
104. Halici Nicușor PSD DA
105. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
106. Huncă Mihaela PSD DA
107. Iancu Iulian PSD DA
108. Iancu Marius-Ionel PSD DA
109. Ibram Iusein Minoritati DA
110. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
111. Ion Stelian-Cristian USR NU
112. Ioniță Antoneta PNL NU
113. Iordache Florin PSD DA
114. Itu Cornel PSD DA
115. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
116. Korodi Attila UDMR DA
117. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
118. Lazăr Sorin PSD DA
119. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
120. Lovin Dumitru ALDE DA
121. Lupașcu Costel PSD DA
122. Lupescu Dumitru USR NU
123. Macovei Silviu Nicu PSD DA
124. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
125. Manole Petre-Florin PSD DA
126. Marica Petru-Sorin PSD DA
127. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
128. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
129. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
130. Mihalescul Dumitru PNL NU
131. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
132. Mocanu Adrian PMP DA
133. Mocioalcă Ion PSD DA
134. Mohaci Mihai PSD DA
135. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
136. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
137. Movilă Petru PMP NU
138. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
139. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
140. Neagu Nicolae PNL NU
141. Neață Eugen PSD DA
142. Nicoară Romeo Florin PNL NU
143. Nicolae Andrei PSD DA
144. Nicolicea Eugen PSD DA
145. Nistor Laurențiu PSD DA
146. Niță Nicu PSD DA
147. Olar Corneliu PNL NU
148. Oprea Dumitru PNL NU
149. Oprișcan Mihai Doru ALDE Abținere
150. Oteșanu Daniela PSD DA
151. Pambuccian Varujan Minoritati DA
152. Pană Adriana-Doina PSD DA
153. Paraschiv Rodica PSD DA
154. Pașcan Emil-Marius PMP NU
155. Pau Radu - Adrian PSD DA
156. Păle Dănuț PSD DA
157. Petcu Toma-Florin ALDE DA
158. Petrea Gabriel PSD DA
159. Petric Octavian PSD DA
160. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
161. Pistru-Popa Eusebiu-Manea ALDE DA
162. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
163. Plumb Rovana PSD DA
164. Pop Tudor Rareș USR NU
165. Popa Florin PSD DA
166. Popa Mihai Valentin PSD DA
167. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
168. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
169. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
170. Popescu Pavel PNL NU
171. Popescu Virgil-Daniel PNL NU
172. Predoiu Marian-Cătălin PNL NU
173. Presură Alexandra PSD DA
174. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
175. Prună Cristina-Mădălina USR NU
176. Radu Anișoara PSD DA
177. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
178. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL NU
179. Rădulescu Alexandru PSD DA
180. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
181. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
182. Răduț Violeta PSD DA
183. Roman Florin-Claudiu PNL NU
184. Roman Ioan Sorin PSD DA
185. Roșca Lucreția PSD DA
186. Rotaru Alexandru PSD DA
187. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
188. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
189. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL NU
190. Sefer Cristian-George PMP NU
191. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
192. Seres Dénes UDMR DA
193. Sighiartău Robert-Ionatan PNL NU
194. Simion Lucian-Eduard PSD DA
195. Simionca Ionuț PMP NU
196. Simonis Alfred - Robert PSD DA
197. Sitterli Ovidiu-Ioan - NU
198. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
199. Solomon Adrian PSD DA
200. Spânu Ion PSD DA
201. Stamatian Vasile-Florin PNL NU
202. Stan Viorel PSD DA
203. Stancu Florinel PSD DA
204. Stativă Irinel Ioan PSD DA
205. Stănescu Alexandru PSD DA
206. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
207. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
208. Suciu Matei PSD DA
209. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
210. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
211. Szabó Ödön UDMR DA
212. Șarapatin Elvira PSD DA
213. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
214. Șimon Gheorghe PSD DA
215. Șișcu George PNL NU
216. Șotcan Theodora PSD DA
217. Șova Lucian PSD DA
218. Șovăială Constantin PNL NU
219. Ștefan Corneliu PSD DA
220. Ștefan Ion PNL NU
221. Ștefan Viorel PSD DA
222. Tabugan Ion ALDE DA
223. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
224. Teiș Alina PSD DA
225. Terea Ioan PSD DA
226. Todor Adrian PSD DA
227. Todoran Adrian-Mihăiță PMP NU
228. Toma Ilie PSD DA
229. Tomac Eugen PMP NU
230. Trăilă Cristina PNL NU
231. Tripa Florin-Dan PSD DA
232. Tudor Beatrice PSD DA
233. Tudose Mihai PSD DA
234. Turcan Raluca PNL NU
235. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
236. Varga Vasile PNL NU
237. Vasile Daniel Minoritati DA
238. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
239. Vass Levente UDMR DA
240. Velcea Nicolae PSD DA
241. Vexler Silviu Minoritati DA
242. Vișan George-Gabriel PSD DA
243. Vîlceanu Dan PNL NU
244. Vîrză Mihăiță PSD DA
245. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
246. Vlase Petru Gabriel PSD DA
247. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
248. Vosganian Varujan ALDE DA
249. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
250. Weber Mihai PSD DA
251. Zainea Cornel USR NU
252. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 17 octombrie 2019, 21:09
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro