Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 17.10.2006 > 12:48 Versiunea pentru printare
Marți, 17 octombrie 2006, ora 12:48

Poziție pe
ordinea de zi:
VF-11
Subiect vot: Vot final
Respingere PL 615/2006 pentru modificarea și completarea Legii nr.571/2003 de aprobare a Codului Fiscal
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:249 84 53 19 39 18 13 14 9
- voturi pentru (DA):245 82 53 19 39 18 13 13 8
- voturi împotrivă (NU):1 1 - - - - - - -
- abțineri:2 1 - - - - - - 1
- nu au votat:1 - - - - - - 1 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Adomniței Cristian Mihai PNL DA
3. Albu Gheorghe PD-L DA
4. Almăjanu Marin PNL DA
5. Amarie Constantin PSD DA
6. Amet Aledin Minoritati DA
7. Andea Petru PSD DA
8. Andreica Romică PNL DA
9. Andronescu Ecaterina PSD DA
10. Antal Árpád-András UDMR DA
11. Antal István UDMR DA
12. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
13. Ardelean Lia PC DA
14. Asztalos Ferenc UDMR DA
15. Baban Ștefan PRM DA
16. Bara Nicolae PD-L DA
17. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
18. Băeșu George PSD DA
19. Bănicioiu Nicolae PSD DA
20. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
21. Bejinariu Eugen PSD DA
22. Bentu Dumitru PSD DA
23. Bivolaru Ioan PSD DA
24. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
25. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
26. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
27. Bónis István UDMR DA
28. Boureanu Cristian Alexandru PNL DA
29. Brînzan Ovidiu PSD DA
30. Brînză William Gabriel PD-L DA
31. Buciu Angela PRM DA
32. Buciuta Ștefan Minoritati DA
33. Buda Ioan PSD DA
34. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PSD DA
35. Buzatu Dan Horațiu PNL DA
36. Buzea Cristian Valeriu PRM DA
37. Calimente Mihăiță PNL DA
38. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
39. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
40. Călian Petru PC DA
41. Călin Ion PSD DA
42. Câmpanu Liviu PNL DA
43. Chiper Gheorghe PSD DA
44. Chiș Filonaș PSD DA
45. Cindrea Ioan PSD DA
46. Ciontu Corneliu - Abținere
47. Ciopraga Mircea PNL DA
48. Cocrea Olguța - DA
49. Codîrlă Liviu PRM DA
50. Constantinescu Anca PD-L DA
51. Constantinescu Viorel PSD DA
52. Crăciunescu Grigore PNL DA
53. Cutean Vasile Emilian PSD DA
54. Dan Iosif PSD DA
55. Diaconescu Marin PRM DA
56. Diaconescu Renică PC DA
57. Dobre Traian PNL DA
58. Dragomir Dumitru PRM DA
59. Dragomir Gheorghe PNL DA
60. Drăguș Radu-Cătălin PD-L DA
61. Dumitrescu Cristian-Sorin PSD DA
62. Dumitrescu Liana Minoritati -
63. Dumitriu Dragoș Petre PRM DA
64. Dumitriu Mihai PSD DA
65. Dumitru Ion PSD NU
66. Dușa Mircea PSD DA
67. Duțu Stelian PD-L DA
68. Erdei Dolóczki István UDMR DA
69. Faina Constantin PC DA
70. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM DA
71. Fenechiu Relu PNL DA
72. Firczak Gheorghe Minoritati DA
73. Florea Damian PC DA
74. Fotopolos Sotiris Minoritati DA
75. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
76. Furo Iuliu Ioan PRM DA
77. Gabor Gheorghe PNL DA
78. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
79. Găleteanu Monalisa PSD DA
80. Georgescu Filip PSD DA
81. Gheorghe Valeriu PNL DA
82. Gheorghiof Titu Nicolae PNL DA
83. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
84. Ghișe Ioan - DA
85. Giurgiu Mircia - DA
86. Glăvan Ștefan PC DA
87. Godja Petru PSD DA
88. Gonțea Ion PD-L DA
89. Grigore Dan PD-L DA
90. Gubandru Aurel PSD DA
91. Gușă Cozmin Horea - DA
92. Hellvig Eduard Raul PC DA
93. Hoban Ioan PNL DA
94. Hoinaru Marian PNL DA
95. Ibram Iusein Minoritati DA
96. Igaș Traian Constantin PD-L DA
97. Ignat Miron Minoritati DA
98. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
99. Ionescu Daniel PSD DA
100. Iordache Florin PSD DA
101. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
102. Iriza Marius PRM DA
103. Iustian Mircea Teodor PNL DA
104. Kerekes Károly UDMR DA
105. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
106. Kovacs Attila UDMR DA
107. Lakatos Petru UDMR DA
108. Longher Ghervazen Minoritati DA
109. Luchian Ion PNL DA
110. Macaleți Costică PSD DA
111. Magheru Paul PRM DA
112. Man Mircea PD-L DA
113. Manda Iulian Claudiu PSD DA
114. Manta Pantelimon PC DA
115. Marian Dan Mihai PNL DA
116. Marin Constantin PSD DA
117. Martin Eduard-Stelian PSD DA
118. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
119. Máté András-Levente UDMR DA
120. Matei Cătălin Lucian PSD DA
121. Mazăre Alexandru PSD DA
122. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
123. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
124. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
125. Mărculeț Petrescu Mira Anca Victoria PRM DA
126. Meir Nati - DA
127. Merce Ilie PRM DA
128. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
129. Micula Cătălin PNL DA
130. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
131. Mircea Costache PRM DA
132. Mircovici Niculae Minoritati DA
133. Mironescu Laurențiu PD-L DA
134. Mitrea Manuela PSD DA
135. Mitrea Miron Tudor PSD DA
136. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
137. Mînzînă Ion PRM DA
138. Mocanu Alexandru PD-L DA
139. Mocanu Vasile PSD DA
140. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
141. Mocioalcă Ion PSD DA
142. Mohora Tudor PSD DA
143. Moldovan Emil Radu PSD DA
144. Momanu Corneliu PNL DA
145. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
146. Movilă Petru PD-L DA
147. Munteanu Ioan PSD DA
148. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
149. Nassar Rodica PSD DA
150. Năstase Adrian PSD DA
151. Nechita Aurel PSD DA
152. Nedelcu Gabriela PSD DA
153. Nica Dan PSD DA
154. Nicolicea Eugen PSD DA
155. Nistoran Dorin-Liviu PD-L DA
156. Nosa Iuliu PSD DA
157. Oancea Viorel PNL DA
158. Olarean Aurel PD-L DA
159. Oltean Ioan PD-L DA
160. Oprea Gabriel PSD DA
161. Ovidenie Costel - DA
162. Palăr Ionel PNL DA
163. Pardău Dumitru PNL DA
164. Pavelescu Aurelian - DA
165. Paveliu Marian Sorin PNL DA
166. Păun Nicolae Minoritati DA
167. Petrea Constantin PD-L DA
168. Plumb Rovana PSD DA
169. Ponta Victor-Viorel PSD DA
170. Pop Claudiu Adrian PSD DA
171. Popa Cornel PNL DA
172. Popa Daniela PC DA
173. Popa Nicolae PC DA
174. Popescu Florin Aurelian PNL DA
175. Popescu Ionica Constanța PC DA
176. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
177. Preda Cezar-Florin PD-L DA
178. Preda Ion PNL DA
179. Pruteanu Vasile PNL DA
180. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
181. Pupeză Viorel PSD DA
182. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
183. Pușcaș Vasile PSD DA
184. Pușcă Mircea Valer PNL DA
185. Racoceanu Viorel PD-L DA
186. Radan Mihai Minoritati DA
187. Raicu Romeo Marius PD-L DA
188. Rădulescu Cristian PD-L DA
189. Rogin Marius PD-L DA
190. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
191. Rus Ioan Aurel PRM DA
192. Sanda Victor PSD DA
193. Sandu Gabriel PNL DA
194. Sandu-Capră Mihai PNL DA
195. Sasu Ion PSD DA
196. Săniuță Marian-Florian PSD DA
197. Sârb Gheorghe PD-L DA
198. Sârbu Daciana Octavia PSD DA
199. Sârbu Marian PSD DA
200. Sârbu Mugurel Liviu PD-L DA
201. Scutaru Adrian George PNL DA
202. Semcu Adrian Emanuil PNL DA
203. Seres Dénes UDMR DA
204. Sirețeanu Mihail PSD DA
205. Sóki Béla UDMR DA
206. Soporan Vasile Filip PSD DA
207. Stan Ioan PSD DA
208. Stanciu Anghel PSD DA
209. Stativă Irinel Ioan PSD DA
210. Stănescu Mircea PD-L DA
211. Stănișoară Mihai PD-L DA
212. Străchinaru Petre PD-L DA
213. Szekely Levente Csaba UDMR DA
214. Știrbeț Cornel PNL DA
215. Știrbu Monica-Mihaela PNL DA
216. Știucă Alecsandru PSD DA
217. Tabără Valeriu PD-L DA
218. Tamás Sándor UDMR DA
219. Tămagă Constantin PSD DA
220. Tărniceru Petru PSD DA
221. Timar Liviu PSD DA
222. Timiș Ioan PNL DA
223. Todoran Pavel PSD DA
224. Toma Florentina Marilena PSD DA
225. Toma Horia-Victor PNL DA
226. Toró Tiberiu UDMR DA
227. Tudor Constantin PC DA
228. Tudose Mihai PSD DA
229. Țundrea Ioan PC DA
230. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
231. Ujeniuc Dragoș PNL DA
232. Ungureanu Petre PNL DA
233. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
234. Ursărescu Dorinel PNL DA
235. Vainer Aurel Minoritati DA
236. Varga Attila UDMR DA
237. Vasile Aurelia PSD DA
238. Vasilescu Lia Olguța PRM DA
239. Vălean Adina Ioana PNL DA
240. Văsioiu Horia PD-L DA
241. Vlase Petru Gabriel PSD DA
242. Vlădoiu Aurel PSD DA
243. Voicu Cătălin PSD Abținere
244. Voinea Florea PSD DA
245. Zaharia Claudius Mihail PNL DA
246. Zamfir Gabriel Sorin PNL DA
247. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
248. Zegrean Augustin PD-L DA
249. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 20 septembrie 2019, 13:13
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro