Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 31.10.2018 > 12:24 Versiunea pentru printare
Miercuri, 31 octombrie 2018, ora 12:24

Poziție pe
ordinea de zi:
11
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 566/2017 pentru modificarea și completarea Legii educației naționale nr.1/2011
- lege organică
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:286 131 59 24 20 16 11 14 11
- voturi pentru (DA):222 131 1 24 20 16 10 14 6
- voturi împotrivă (NU):1 - 1 - - - - - -
- abțineri:63 - 57 - - - 1 - 5
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL Abținere
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Alexe Costel PNL Abținere
4. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
5. Ampleev Andrian Minoritati DA
6. Anastase Roberta Alma PNL Abținere
7. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
8. Andronache Gabriel PNL Abținere
9. Andrușcă Dănuț PSD DA
10. Antal István-János UDMR DA
11. Anton Anton ALDE DA
12. Apjok Norbert UDMR DA
13. Ardelean Ben-Oni PNL Abținere
14. Avram Constantin ALDE DA
15. Axinte Vasile PSD DA
16. Babuș Radu PSD DA
17. Balint Liviu-Ioan PSD DA
18. Banias Mircea Marius - DA
19. Barna Ilie Dan USR DA
20. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
21. Bălănescu Alexandru PSD DA
22. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
23. Bejinariu Eugen PSD DA
24. Bende Sándor UDMR DA
25. Benedek Zacharie UDMR DA
26. Benga Tudor - Vlad USR DA
27. Benkő Erika UDMR DA
28. Bica Dănuț PNL Abținere
29. Bichineț Corneliu PMP DA
30. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
31. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
32. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - DA
33. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
34. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
35. Bode Lucian Nicolae PNL Abținere
36. Bodea Marius PNL Abținere
37. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
38. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
39. Bontea Vlad PSD DA
40. Boroianu Aurel-Robert PNL Abținere
41. Borza Remus-Adrian - DA
42. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
43. Botez Mihai-Cătălin USR DA
44. Bran Ioana PSD DA
45. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
46. Budăi Marius-Constantin PSD DA
47. Buican Cristian PNL Abținere
48. Bulai Iulian USR DA
49. Bumb Sorin-Ioan PNL Abținere
50. Burciu Cristina PSD DA
51. Calista Mara-Daniela PNL Abținere
52. Calotă Florică Ică ALDE DA
53. Căciulă Aurel PSD DA
54. Călin Ion PSD DA
55. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
56. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
57. Cherecheș Florica PNL Abținere
58. Cherecheș Viorica PNL Abținere
59. Chichirău Cosette-Paula USR DA
60. Chiriac Viorel PSD DA
61. Ciocan Dan PSD DA
62. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
63. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
64. Ciuhodaru Tudor PSD DA
65. Cîmpeanu Sorin Mihai - Abținere
66. Cîtea Vasile PSD DA
67. Cobuz Maricela PSD DA
68. Cocoș Vasile PSD DA
69. Codreanu Constantin PMP DA
70. Coliu Doru-Petrișor PMP DA
71. Cosma Andreea PSD DA
72. Cosma Lavinia-Corina USR DA
73. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL Abținere
74. Cristache Cătălin PMP DA
75. Csép Éva-Andrea UDMR DA
76. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
77. Culeafă Mihai PNL Abținere
78. Cupă Ion ALDE DA
79. Cupșa Ioan PNL Abținere
80. Dehelean Silviu USR DA
81. Dinu Cristina-Elena PSD DA
82. Dîrzu Ioan PSD DA
83. Dobre Mircea-Titus - Abținere
84. Dobre Victor Paul PNL Abținere
85. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
86. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
87. Dobrovie Matei-Adrian - DA
88. Dohotaru Adrian-Octavian - DA
89. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
90. Drulă Cătălin USR DA
91. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
92. Dunava Costel Neculai PSD DA
93. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
94. Erdei Dolóczki István UDMR DA
95. Farago Petru UDMR DA
96. Fădor Angelica PNL Abținere
97. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
98. Florea Damian PSD DA
99. Florea Oana-Consuela PSD DA
100. Floroiu Ionel PSD DA
101. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
102. Furic Iarco Minoritati DA
103. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
104. Gavrilă Camelia PSD DA
105. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
106. Găină Mihăiță PSD DA
107. Georgescu Nicolae PSD DA
108. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
109. Gheorghe Tinel PNL Abținere
110. Gheorghiu Bogdan PNL Abținere
111. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
112. Gherman Dumitru PSD DA
113. Ghilea Găvrilă PNL Abținere
114. Ghinea Cristian USR DA
115. Gilia Claudia PSD DA
116. Giugea Nicolae PNL Abținere
117. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
118. Halici Nicușor PSD DA
119. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
120. Hărătău Elena PSD DA
121. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL Abținere
122. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
123. Huncă Mihaela - Abținere
124. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
125. Iancu Marius-Ionel PSD DA
126. Ibram Iusein Minoritati DA
127. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
128. Ion Stelian-Cristian USR DA
129. Ionescu George PNL Abținere
130. Ioniță Antoneta PNL Abținere
131. Iordache Florin PSD DA
132. Itu Cornel PSD DA
133. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
134. Jivan Luminița-Maria PSD DA
135. Kelemen Hunor UDMR DA
136. Korodi Attila UDMR DA
137. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
138. Lazăr Sorin PSD DA
139. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL Abținere
140. Longher Victoria Minoritati DA
141. Lovin Dumitru ALDE DA
142. Lungu Tudorița PNL Abținere
143. Lupescu Dumitru USR DA
144. Macovei Silviu Nicu PSD DA
145. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
146. Manole Petre-Florin PSD DA
147. Mareș Mara PNL Abținere
148. Marica Petru-Sorin PSD DA
149. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
150. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
151. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
152. Meiroșu Marilena-Emilia - Abținere
153. Mihalescul Dumitru PNL Abținere
154. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
155. Mînzatu Roxana PSD DA
156. Mocanu Adrian ALDE DA
157. Mocioalcă Ion PSD DA
158. Mohaci Mihai PSD DA
159. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
160. Mușoiu Ștefan PSD DA
161. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
162. Neagu Nicolae PNL Abținere
163. Neață Eugen PSD DA
164. Nicoară Romeo Florin PNL Abținere
165. Nicolae Andrei PSD DA
166. Nicolicea Eugen PSD DA
167. Nistor Laurențiu PSD DA
168. Niță Mihai ALDE DA
169. Niță Nicu PSD DA
170. Nosa Iuliu PSD DA
171. Olar Corneliu PNL Abținere
172. Olteanu Daniel ALDE DA
173. Oprea Dumitru PNL NU
174. Oprișcan Mihai Doru ALDE DA
175. Oros Nechita-Adrian PNL Abținere
176. Oteșanu Daniela PSD DA
177. Palăr Ionel PNL Abținere
178. Pambuccian Varujan Minoritati DA
179. Pană Adriana-Doina PSD DA
180. Paraschiv Rodica PSD DA
181. Pașcan Emil-Marius PMP Abținere
182. Păle Dănuț PSD DA
183. Petcu Toma-Florin ALDE DA
184. Petric Octavian PSD DA
185. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
186. Pirtea Marilen - Gabriel PNL Abținere
187. Pistru-Popa Eusebiu-Manea ALDE DA
188. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
189. Plumb Rovana PSD DA
190. Podașcă Gabriela-Maria - Abținere
191. Pop Georgian PSD DA
192. Pop Tudor Rareș USR DA
193. Popa Florin PSD DA
194. Popa Mihai Valentin PSD DA
195. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
196. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
197. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
198. Popescu Pavel PNL Abținere
199. Popescu Virgil-Daniel PNL Abținere
200. Preda Cezar-Florin PNL Abținere
201. Predoiu Marian-Cătălin PNL Abținere
202. Presură Alexandra PSD DA
203. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
204. Prișcă Răzvan Sorin PNL Abținere
205. Radu Anișoara PSD DA
206. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
207. Răcuci Claudiu-Vasile PNL Abținere
208. Rădulescu Alexandru PSD DA
209. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
210. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
211. Răduț Violeta PSD DA
212. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
213. Roman Florin-Claudiu PNL Abținere
214. Roman Ioan Sorin PSD DA
215. Romanescu Cristinel PNL Abținere
216. Roșca Lucreția PSD DA
217. Rotaru Alexandru PSD DA
218. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
219. Săftoiu Ana Adriana PNL Abținere
220. Sămărtinean Cornel-Mircea PMP DA
221. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL Abținere
222. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
223. Sefer Cristian-George PMP DA
224. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
225. Seres Dénes UDMR DA
226. Sighiartău Robert-Ionatan PNL Abținere
227. Simion Lucian-Eduard PSD DA
228. Simionca Ionuț PMP DA
229. Simonis Alfred - Robert PSD DA
230. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL Abținere
231. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
232. Solomon Adrian PSD DA
233. Spânu Ion PSD DA
234. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
235. Stancu Florinel PSD DA
236. Stativă Irinel Ioan PSD DA
237. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
238. Stroe Ionuț-Marian PNL Abținere
239. Suciu Matei PSD DA
240. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
241. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
242. Szabó Ödön UDMR DA
243. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
244. Șimon Gheorghe PSD DA
245. Șișcu George PNL Abținere
246. Șotcan Theodora PSD DA
247. Șova Lucian PSD DA
248. Șovăială Constantin PNL Abținere
249. Ștefan Corneliu PSD DA
250. Ștefan Ion PNL Abținere
251. Ștefan Viorel PSD DA
252. Tabugan Ion ALDE DA
253. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
254. Teiș Alina PSD DA
255. Terea Ioan PSD DA
256. Todor Adrian PSD DA
257. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
258. Toma Ilie PSD DA
259. Tomac Eugen PMP DA
260. Trăilă Cristina PNL Abținere
261. Tripa Florin-Dan PSD DA
262. Tudor Beatrice PSD DA
263. Tudose Mihai PSD DA
264. Turcan Raluca PNL Abținere
265. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
266. Tușa Adriana Diana PSD DA
267. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
268. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
269. Varga Vasile PNL Abținere
270. Vasile Daniel Minoritati DA
271. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
272. Vass Levente UDMR DA
273. Văcaru Alin Vasile - DA
274. Velcea Nicolae PSD DA
275. Vișan George-Gabriel PSD DA
276. Vîlceanu Dan PNL Abținere
277. Vîrză Mihăiță PSD DA
278. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
279. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
280. Voicu Mihai Alexandru PNL Abținere
281. Vosganian Varujan ALDE DA
282. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
283. Weber Mihai PSD DA
284. Zainea Cornel USR DA
285. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
286. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 14 octombrie 2019, 19:13
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro