Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 07.11.2018 > 13:08 Versiunea pentru printare
Miercuri, 7 noiembrie 2018, ora 13:08

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 450/2018 pentru completarea Legii 215 din 23 aprilie 2001 privind administrația publică locală
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:244 127 38 24 16 13 7 13 6
- voturi pentru (DA):204 127 36 - 16 12 - 13 -
- voturi împotrivă (NU):32 - 1 22 - - 7 - 2
- abțineri:8 - 1 2 - 1 - - 4
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
2. Alexe Costel PNL DA
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
4. Ampleev Andrian Minoritati DA
5. Anastase Roberta Alma PNL DA
6. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
7. Andronache Gabriel PNL NU
8. Andrușcă Dănuț PSD DA
9. Antal István-János UDMR DA
10. Axinte Vasile PSD DA
11. Babuș Radu PSD DA
12. Balint Liviu-Ioan PSD DA
13. Banias Mircea Marius - Abținere
14. Barna Ilie Dan USR NU
15. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE Abținere
16. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
17. Bejinariu Eugen PSD DA
18. Bende Sándor UDMR DA
19. Benedek Zacharie UDMR DA
20. Benga Tudor - Vlad USR Abținere
21. Benkő Erika UDMR DA
22. Bica Dănuț PNL DA
23. Bichineț Corneliu PMP NU
24. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
25. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
26. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
27. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
28. Bode Lucian Nicolae PNL DA
29. Bodea Marius PNL DA
30. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
31. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
32. Bontea Vlad PSD DA
33. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
34. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
35. Botez Mihai-Cătălin USR NU
36. Bran Ioana PSD DA
37. Budăi Marius-Constantin PSD DA
38. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
39. Bulai Iulian USR NU
40. Burciu Cristina PSD DA
41. Calista Mara-Daniela PNL DA
42. Calotă Florică Ică ALDE DA
43. Căciulă Aurel PSD DA
44. Călin Ion PSD DA
45. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
46. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
47. Cherecheș Viorica PNL DA
48. Chichirău Cosette-Paula USR NU
49. Chiriac Viorel PSD DA
50. Ciocan Dan PSD DA
51. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
52. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
53. Ciuhodaru Tudor PSD DA
54. Cîtea Vasile PSD DA
55. Cocoș Vasile PSD DA
56. Codreanu Constantin PMP NU
57. Constantin Daniel - Abținere
58. Cosma Andreea PSD DA
59. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
60. Csép Éva-Andrea UDMR DA
61. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
62. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
63. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
64. Cupă Ion ALDE DA
65. Cupșa Ioan PNL DA
66. Dan Nicușor Daniel USR NU
67. Dehelean Silviu USR NU
68. Dîrzu Ioan PSD DA
69. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
70. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
71. Dobrovie Matei-Adrian - NU
72. Dohotaru Adrian-Octavian - NU
73. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
74. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
75. Drulă Cătălin USR NU
76. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
77. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
78. Erdei Dolóczki István UDMR DA
79. Farago Petru UDMR DA
80. Fădor Angelica PNL DA
81. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
82. Florea Damian PSD DA
83. Florea Oana-Consuela PSD DA
84. Floroiu Ionel PSD DA
85. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
86. Furic Iarco Minoritati DA
87. Furtună Mirela PSD DA
88. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
89. Gavrilă Camelia PSD DA
90. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
91. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
92. Găină Mihăiță PSD DA
93. Georgescu Nicolae PSD DA
94. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
95. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
96. Gheorghe Tinel PNL Abținere
97. Gheorghiu Bogdan PNL DA
98. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
99. Gherman Dumitru PSD DA
100. Ghilea Găvrilă PNL DA
101. Ghinea Cristian USR NU
102. Gilia Claudia PSD DA
103. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
104. Gudu Vasile PNL DA
105. Halici Nicușor PSD DA
106. Hărătău Elena PSD DA
107. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
108. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
109. Huncă Mihaela - Abținere
110. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
111. Iancu Marius-Ionel PSD DA
112. Ibram Iusein Minoritati DA
113. Iftimie Neculai PSD DA
114. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
115. Intotero Natalia-Elena PSD DA
116. Ion Stelian-Cristian USR NU
117. Ionescu George PNL DA
118. Ioniță Antoneta PNL DA
119. Iordache Florin PSD DA
120. Itu Cornel PSD DA
121. Jivan Luminița-Maria PSD DA
122. Korodi Attila UDMR DA
123. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
124. Lazăr Sorin PSD DA
125. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
126. Lovin Dumitru ALDE DA
127. Lungu Tudorița PNL DA
128. Lupașcu Costel PSD DA
129. Lupescu Dumitru USR NU
130. Macovei Silviu Nicu PSD DA
131. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
132. Manole Petre-Florin PSD DA
133. Marica Petru-Sorin PSD DA
134. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
135. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
136. Meiroșu Marilena-Emilia - Abținere
137. Mihalescul Dumitru PNL DA
138. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
139. Mînzatu Roxana PSD DA
140. Mocanu Adrian ALDE DA
141. Mohaci Mihai PSD DA
142. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
143. Mușoiu Ștefan PSD DA
144. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
145. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
146. Neagu Nicolae PNL DA
147. Neață Eugen PSD DA
148. Nicoară Romeo Florin PNL DA
149. Nicolae Andrei PSD DA
150. Nicolicea Eugen PSD DA
151. Nistor Laurențiu PSD DA
152. Niță Mihai ALDE DA
153. Niță Nicu PSD DA
154. Nosa Iuliu PSD DA
155. Oprea Dumitru PNL DA
156. Oteșanu Daniela PSD DA
157. Palăr Ionel PNL DA
158. Pană Adriana-Doina PSD DA
159. Paraschiv Rodica PSD DA
160. Pașcan Emil-Marius PMP NU
161. Pau Radu - Adrian PSD DA
162. Păle Dănuț PSD DA
163. Petcu Toma-Florin ALDE DA
164. Petrea Gabriel PSD DA
165. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
166. Pistru-Popa Eusebiu-Manea ALDE DA
167. Plumb Rovana PSD DA
168. Pop Tudor Rareș USR NU
169. Popa Florin PSD DA
170. Popa Mihai Valentin PSD DA
171. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
172. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
173. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
174. Preda Cezar-Florin PNL DA
175. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
176. Prisnel Adrian-Claudiu USR Abținere
177. Prună Cristina-Mădălina USR NU
178. Radu Anișoara PSD DA
179. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
180. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
181. Răduț Violeta PSD DA
182. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
183. Roman Florin-Claudiu PNL DA
184. Roman Ioan Sorin PSD DA
185. Romanescu Cristinel PNL DA
186. Roșca Lucreția PSD DA
187. Rotaru Alexandru PSD DA
188. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
189. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
190. Sămărtinean Cornel-Mircea PMP NU
191. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
192. Seres Dénes UDMR DA
193. Simion Lucian-Eduard PSD DA
194. Simionca Ionuț PMP NU
195. Simonis Alfred - Robert PSD DA
196. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
197. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
198. Solomon Adrian PSD DA
199. Spânu Ion PSD DA
200. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
201. Stan Viorel PSD DA
202. Stancu Florinel PSD DA
203. Stativă Irinel Ioan PSD DA
204. Stănescu Alexandru PSD DA
205. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
206. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
207. Suciu Matei PSD DA
208. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
209. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
210. Szabó Ödön UDMR DA
211. Șarapatin Elvira PSD DA
212. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
213. Șimon Gheorghe PSD DA
214. Șotcan Theodora PSD DA
215. Șovăială Constantin PNL DA
216. Ștefan Ion PNL DA
217. Ștefan Viorel PSD DA
218. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
219. Teiș Alina PSD DA
220. Terea Ioan PSD DA
221. Tîlvăr Angel PSD DA
222. Todor Adrian PSD DA
223. Todoran Adrian-Mihăiță PMP NU
224. Toma Ilie PSD DA
225. Tripa Florin-Dan PSD DA
226. Tudor Beatrice PSD DA
227. Turcan Raluca PNL DA
228. Turcescu Robert-Nicolae PMP NU
229. Tușa Adriana Diana PSD DA
230. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
231. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
232. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
233. Velcea Nicolae PSD DA
234. Vexler Silviu Minoritati DA
235. Vișan George-Gabriel PSD DA
236. Vîrză Mihăiță PSD DA
237. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
238. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
239. Vosganian Varujan ALDE DA
240. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
241. Weber Mihai PSD DA
242. Zainea Cornel USR NU
243. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
244. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 24 octombrie 2019, 5:26
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro