Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 12.12.2018 > 13:09 Versiunea pentru printare
Miercuri, 12 decembrie 2018, ora 13:09

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 414/2018 pentru modificarea și completarea articolului 33 din Legea Educației Naționale 1/2011
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:191 135 - - 18 17 - 15 6
- voturi pentru (DA):188 135 - - 18 17 - 15 3
- voturi împotrivă (NU):3 - - - - - - - 3
- abțineri:0 - - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
2. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
3. Ampleev Andrian Minoritati DA
4. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
5. Andrușcă Dănuț PSD DA
6. Antal István-János UDMR DA
7. Anton Anton ALDE DA
8. Apjok Norbert UDMR DA
9. Avram Constantin ALDE DA
10. Axinte Vasile PSD DA
11. Babuș Radu PSD DA
12. Balint Liviu-Ioan PSD DA
13. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
14. Bălănescu Alexandru PSD DA
15. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
16. Bejinariu Eugen PSD DA
17. Bende Sándor UDMR DA
18. Benedek Zacharie UDMR DA
19. Benkő Erika UDMR DA
20. Birchall Ana PSD DA
21. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
22. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
23. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
24. Bogaciu Alexandra-Corina - DA
25. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
26. Bontea Vlad PSD DA
27. Borza Remus-Adrian - NU
28. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
29. Bran Ioana PSD DA
30. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
31. Budăi Marius-Constantin PSD DA
32. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
33. Burciu Cristina PSD DA
34. Calotă Florică Ică ALDE DA
35. Căciulă Aurel PSD DA
36. Călin Ion PSD DA
37. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
38. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
39. Chiriac Viorel PSD DA
40. Ciocan Dan PSD DA
41. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
42. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
43. Ciuhodaru Tudor PSD DA
44. Cîtea Vasile PSD DA
45. Cobuz Maricela PSD DA
46. Cocoș Vasile PSD DA
47. Csép Éva-Andrea UDMR DA
48. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
49. Csoma Botond UDMR DA
50. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
51. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
52. Cupă Ion ALDE DA
53. Dinu Cristina-Elena PSD DA
54. Dîrzu Ioan PSD DA
55. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
56. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
57. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
58. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
59. Dunava Costel Neculai PSD DA
60. Erdei Dolóczki István UDMR DA
61. Farago Petru UDMR DA
62. Florea Damian PSD DA
63. Florea Oana-Consuela PSD DA
64. Floroiu Ionel PSD DA
65. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
66. Furic Iarco Minoritati DA
67. Furtună Mirela PSD DA
68. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
69. Gavrilă Camelia PSD DA
70. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
71. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
72. Găină Mihăiță PSD DA
73. Georgescu Nicolae PSD DA
74. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
75. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
76. Gherman Dumitru PSD DA
77. Gilia Claudia PSD DA
78. Goga Octavian PSD DA
79. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
80. Halici Nicușor PSD DA
81. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
82. Hărătău Elena PSD DA
83. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
84. Huncă Mihaela - NU
85. Iancu Iulian PSD DA
86. Iancu Marius-Ionel PSD DA
87. Ibram Iusein Minoritati DA
88. Iftimie Neculai PSD DA
89. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
90. Intotero Natalia-Elena PSD DA
91. Iordache Florin PSD DA
92. Itu Cornel PSD DA
93. Jivan Luminița-Maria PSD DA
94. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
95. Lazăr Sorin PSD DA
96. Longher Victoria Minoritati DA
97. Lovin Dumitru ALDE DA
98. Lupașcu Costel PSD DA
99. Macovei Silviu Nicu PSD DA
100. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
101. Manole Petre-Florin PSD DA
102. Marica Petru-Sorin PSD DA
103. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
104. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
105. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
106. Mînzatu Roxana PSD DA
107. Mocanu Adrian ALDE DA
108. Mohaci Mihai - DA
109. Mușoiu Ștefan PSD DA
110. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
111. Neață Eugen PSD DA
112. Nechifor Cătălin-Ioan - NU
113. Nicolae Andrei PSD DA
114. Nicolicea Eugen PSD DA
115. Nistor Laurențiu PSD DA
116. Niță Mihai ALDE DA
117. Niță Nicu PSD DA
118. Nosa Iuliu PSD DA
119. Olteanu Daniel ALDE DA
120. Oprișcan Mihai Doru ALDE DA
121. Oteșanu Daniela PSD DA
122. Pambuccian Varujan Minoritati DA
123. Pană Adriana-Doina PSD DA
124. Paraschiv Rodica PSD DA
125. Păle Dănuț PSD DA
126. Petcu Toma-Florin ALDE DA
127. Petrea Gabriel PSD DA
128. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
129. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
130. Plumb Rovana PSD DA
131. Pop Georgian PSD DA
132. Popa Florin PSD DA
133. Popa Mihai Valentin - DA
134. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
135. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
136. Presură Alexandra PSD DA
137. Radu Anișoara PSD DA
138. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
139. Rădulescu Alexandru PSD DA
140. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
141. Răduț Violeta PSD DA
142. Roman Ioan Sorin PSD DA
143. Roșca Lucreția PSD DA
144. Rotaru Alexandru PSD DA
145. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
146. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
147. Sefer Cristian-George PSD DA
148. Seres Dénes UDMR DA
149. Simion Lucian-Eduard PSD DA
150. Simonis Alfred - Robert PSD DA
151. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
152. Solomon Adrian PSD DA
153. Stan Viorel PSD DA
154. Stancu Florinel PSD DA
155. Stativă Irinel Ioan PSD DA
156. Stănescu Alexandru PSD DA
157. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
158. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
159. Suciu Matei PSD DA
160. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
161. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
162. Szabó Ödön UDMR DA
163. Șarapatin Elvira PSD DA
164. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
165. Șimon Gheorghe PSD DA
166. Șotcan Theodora PSD DA
167. Șova Lucian PSD DA
168. Ștefan Corneliu PSD DA
169. Tabugan Ion ALDE DA
170. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
171. Teiș Alina PSD DA
172. Terea Ioan PSD DA
173. Tîlvăr Angel PSD DA
174. Todor Adrian PSD DA
175. Toma Ilie PSD DA
176. Tripa Florin-Dan PSD DA
177. Tudor Beatrice PSD DA
178. Tușa Adriana Diana PSD DA
179. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
180. Vasile Daniel Minoritati DA
181. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
182. Vasilică Radu Costin PSD DA
183. Vass Levente UDMR DA
184. Velcea Nicolae PSD DA
185. Vișan George-Gabriel PSD DA
186. Vîrză Mihăiță PSD DA
187. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
188. Vosganian Varujan ALDE DA
189. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
190. Weber Mihai PSD DA
191. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 21 octombrie 2019, 10:56
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro