Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 06.02.2019 > 12:18 Versiunea pentru printare
Miercuri, 6 februarie 2019, ora 12:18

Poziție pe
ordinea de zi:
12,1
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 688/2018 privind modificarea art.61 alin.(1) din Legea nr.51/1995 pentru organizarea și exercitarea profesiei de avocat
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:262 122 50 25 16 11 10 15 13
- voturi pentru (DA):254 122 50 24 15 11 10 15 7
- voturi împotrivă (NU):5 - - - - - - - 5
- abțineri:3 - - 1 1 - - - 1
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Alexe Costel PNL DA
4. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
5. Ampleev Andrian Minoritati DA
6. Andronache Gabriel PNL DA
7. Andrușcă Dănuț PSD DA
8. Antal István-János UDMR DA
9. Apjok Norbert UDMR DA
10. Avram Constantin ALDE DA
11. Axinte Vasile PSD DA
12. Babuș Radu PSD DA
13. Balan Ioan PNL DA
14. Balint Liviu-Ioan PSD DA
15. Banias Mircea Marius - DA
16. Barna Ilie Dan USR DA
17. Bălănescu Alexandru PSD DA
18. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
19. Bejinariu Eugen PSD DA
20. Bende Sándor UDMR DA
21. Benga Tudor - Vlad USR DA
22. Benkő Erika UDMR DA
23. Bica Dănuț PNL DA
24. Bichineț Corneliu PMP DA
25. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
26. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
27. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
28. Bode Lucian Nicolae PNL DA
29. Bodea Marius PNL DA
30. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
31. Bontea Vlad PSD DA
32. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
33. Borza Remus-Adrian - DA
34. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
35. Botez Mihai-Cătălin USR DA
36. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
37. Bran-Voinea Ioana PSD DA
38. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
39. Buican Cristian PNL DA
40. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
41. Bulai Iulian USR DA
42. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
43. Burciu Cristina PSD DA
44. Calotă Florică Ică ALDE DA
45. Căciulă Aurel PSD DA
46. Călin Ion PSD DA
47. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
48. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
49. Cherecheș Florica PNL DA
50. Chichirău Cosette-Paula USR DA
51. Ciocan Dan PSD DA
52. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
53. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
54. Ciuhodaru Tudor PSD DA
55. Cîmpeanu Sorin Mihai - Abținere
56. Cîtea Vasile PSD DA
57. Cocoș Vasile PSD DA
58. Codreanu Constantin PMP DA
59. Coliu Doru-Petrișor PMP DA
60. Constantin Daniel - DA
61. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
62. Cristache Cătălin PMP DA
63. Csép Éva-Andrea UDMR DA
64. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
65. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
66. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
67. Culeafă Mihai PNL DA
68. Dan Nicușor Daniel USR DA
69. Dehelean Silviu USR DA
70. Dinu Cristina-Elena PSD DA
71. Dîrzu Ioan PSD DA
72. Dobre Victor Paul PNL DA
73. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
74. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
75. Dobrovie Matei-Adrian PNL DA
76. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
77. Drulă Cătălin USR DA
78. Dunava Costel Neculai PSD DA
79. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
80. Erdei Dolóczki István UDMR DA
81. Farago Petru UDMR DA
82. Fădor Angelica PNL DA
83. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
84. Florea Damian PSD DA
85. Florea Oana-Consuela PSD DA
86. Floroiu Ionel PSD DA
87. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
88. Furtună Mirela PSD DA
89. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
90. Gavrilă Camelia PSD DA
91. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
92. Georgescu Nicolae PSD DA
93. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
94. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
95. Gheorghe Tinel PNL DA
96. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
97. Gherman Dumitru PSD DA
98. Ghinea Cristian USR Abținere
99. Gilia Claudia PSD DA
100. Giugea Nicolae PNL DA
101. Goga Octavian PSD DA
102. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
103. Gudu Vasile PNL DA
104. Halici Nicușor PSD DA
105. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
106. Hărătău Elena PSD DA
107. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
108. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
109. Huncă Mihaela - DA
110. Iancu Iulian PSD DA
111. Ibram Iusein Minoritati DA
112. Iftimie Neculai PSD DA
113. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
114. Intotero Natalia-Elena PSD DA
115. Ion Stelian-Cristian USR DA
116. Ionescu George PNL DA
117. Iordache Florin PSD DA
118. Itu Cornel PSD DA
119. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
120. Jivan Luminița-Maria PSD DA
121. Kelemen Hunor UDMR DA
122. Lazăr Sorin PSD DA
123. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
124. Longher Victoria Minoritati DA
125. Lovin Dumitru ALDE DA
126. Lungu Tudorița PNL DA
127. Lupașcu Costel PSD DA
128. Macovei Silviu Nicu PSD DA
129. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
130. Manole Petre-Florin PSD DA
131. Marica Petru-Sorin PSD DA
132. Márton Árpád-Francisc UDMR Abținere
133. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
134. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
135. Mihalescul Dumitru PNL DA
136. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
137. Mînzatu Roxana PSD DA
138. Mocanu Adrian ALDE DA
139. Mocioalcă Ion - NU
140. Mohaci Mihai PSD DA
141. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
142. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
143. Movilă Petru PMP DA
144. Mușoiu Ștefan PSD DA
145. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
146. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
147. Neagu Nicolae PNL DA
148. Neață Eugen PSD DA
149. Nechifor Cătălin-Ioan - DA
150. Nicolae Andrei PSD DA
151. Nicolicea Eugen PSD DA
152. Nistor Laurențiu PSD DA
153. Niță Mihai ALDE DA
154. Niță Nicu PSD DA
155. Nosa Iuliu PSD DA
156. Olar Corneliu PNL DA
157. Oprea Dumitru PNL DA
158. Oteșanu Daniela PSD DA
159. Palăr Ionel PNL DA
160. Pambuccian Varujan Minoritati DA
161. Pană Adriana-Doina PSD DA
162. Paraschiv Rodica PSD DA
163. Pașcan Emil-Marius PMP DA
164. Pau Radu - Adrian - NU
165. Păle Dănuț PSD DA
166. Petcu Toma-Florin ALDE DA
167. Petrea Gabriel PSD DA
168. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
169. Petric Octavian - DA
170. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
171. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
172. Pistru Eusebiu-Manea ALDE DA
173. Podașcă Gabriela-Maria - DA
174. Pop Andrei PSD DA
175. Pop Rareș Tudor USR DA
176. Popa Mihai Valentin PSD DA
177. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
178. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
179. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
180. Preda Cezar-Florin PNL DA
181. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
182. Presură Alexandra PSD DA
183. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
184. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
185. Prună Cristina-Mădălina USR DA
186. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
187. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
188. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
189. Răduț Violeta PSD DA
190. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
191. Roman Florin-Claudiu PNL DA
192. Roman Ioan Sorin PSD DA
193. Romanescu Cristinel PNL DA
194. Roșca Lucreția PSD DA
195. Rotaru Alexandru PSD DA
196. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
197. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
198. Sefer Cristian-George PSD DA
199. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
200. Seres Dénes UDMR DA
201. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
202. Simion Lucian-Eduard PSD DA
203. Simionca Ionuț PMP DA
204. Simonis Alfred - Robert PSD DA
205. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
206. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
207. Solomon Adrian PSD DA
208. Spânu Ion - NU
209. Stan Viorel PSD DA
210. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
211. Stancu Florinel PSD DA
212. Stănescu Alexandru PSD DA
213. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
214. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
215. Suciu Matei PSD DA
216. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
217. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
218. Szabó Ödön UDMR DA
219. Șarapatin Elvira PSD DA
220. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
221. Șimon Gheorghe PSD DA
222. Șișcu George PNL DA
223. Șotcan Theodora PSD DA
224. Șova Lucian PSD DA
225. Șovăială Constantin PNL DA
226. Ștefan Corneliu PSD DA
227. Ștefan Ion PNL DA
228. Ștefan Viorel PSD DA
229. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
230. Tabugan Ion ALDE DA
231. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
232. Teiș Alina PSD DA
233. Terea Ioan PSD DA
234. Tîlvăr Angel PSD DA
235. Todor Adrian PSD DA
236. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
237. Toma Ilie PSD DA
238. Tripa Florin-Dan PSD DA
239. Tudor Beatrice PSD DA
240. Tudose Mihai - NU
241. Turcan Raluca PNL DA
242. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
243. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
244. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
245. Varga Glad-Aurel PNL DA
246. Varga Vasile PNL DA
247. Vasile Daniel Minoritati DA
248. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
249. Vasilică Radu Costin PSD DA
250. Vass Levente UDMR DA
251. Velcea Nicolae PSD DA
252. Vexler Silviu Minoritati DA
253. Vișan George-Gabriel PSD DA
254. Vîlceanu Dan PNL DA
255. Vîrză Mihăiță PSD DA
256. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
257. Vlăducă Oana-Silvia - NU
258. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
259. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
260. Weber Mihai PSD DA
261. Zainea Cornel USR DA
262. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 12 aprilie 2021, 10:00
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro