Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 14.02.2019 > 11:01 Versiunea pentru printare
Joi, 14 februarie 2019, ora 11:01

Subiect vot: art.42 - amendament admis 17
Centralizator:Total Camera Deputaților Senat
PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil. PSD PNL USR UDMR ALDE Neafil.
- prezenți:319 116 48 20 17 14 4 7 6 49 17 8 5 7 1
- voturi pentru (DA):213 114 - - 17 14 - 6 1 48 1 - 5 7 -
- voturi împotrivă (NU):105 2 48 20 - - 4 1 5 - 16 8 - - 1
- abțineri:0 - - - - - - - - - - - - - -
- nu au votat:1 - - - - - - - - 1 - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Parlamentar Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian deputat PNL NU
2. Adnagi Slavoliub deputat Minoritati DA
3. Alexandrescu Vlad-Tudor senator USR NU
4. Alexe Costel deputat PNL NU
5. Ambrus Izabella-Agnes deputat UDMR DA
6. Ampleev Andrian deputat Minoritati DA
7. Anastase Roberta Alma deputat PNL NU
8. Andronache Gabriel deputat PNL NU
9. Andronescu Ecaterina senator PSD DA
10. Andrușcă Dănuț deputat PSD DA
11. Antal István-Loránt senator UDMR DA
12. Anton Anton deputat ALDE DA
13. Apjok Norbert deputat UDMR DA
14. Arcan Emilia senator PSD DA
15. Ardelean Ben-Oni deputat PNL NU
16. Avram Constantin deputat ALDE DA
17. Avram Nicolae senator PSD DA
18. Axinte Vasile deputat PSD DA
19. Babuș Radu deputat PSD DA
20. Badea Viorel-Riceard senator PNL NU
21. Balan Ioan deputat PNL NU
22. Balint Liviu-Ioan deputat PSD DA
23. Barna Ilie Dan deputat USR NU
24. Bădulescu Dorin-Valeriu senator ALDE DA
25. Băișanu Ștefan-Alexandru deputat ALDE DA
26. Bălănescu Alexandru deputat PSD DA
27. Bănicioiu Nicolae deputat - DA
28. Bârlădeanu Dragoș-Petruț deputat PSD DA
29. Bejinariu Eugen deputat PSD DA
30. Bende Sándor deputat UDMR DA
31. Benea Adrian-Dragoș senator PSD DA
32. Benedek Zacharie deputat UDMR DA
33. Benkő Erika deputat UDMR DA
34. Bica Dănuț deputat PNL NU
35. Bichineț Corneliu deputat PMP NU
36. Biro Zsolt-Istvan deputat UDMR DA
37. Boboc Tudorița-Rodica deputat PSD DA
38. Boboc Valentin Gabriel deputat PSD DA
39. Bodea Marius deputat PNL NU
40. Bodog Florian-Dorel senator PSD -
41. Bogdan Gheorghe-Dănuț deputat PSD DA
42. Bontea Vlad deputat PSD DA
43. Boroianu Aurel-Robert deputat PNL NU
44. Botez Mihai-Cătălin deputat USR NU
45. Bran-Voinea Ioana deputat PSD DA
46. Bucura-Oprescu Simona deputat PSD DA
47. Budăi Marius-Constantin deputat PSD DA
48. Buican Cristian deputat PNL NU
49. Bulacu Romulus senator PNL NU
50. Bulai Iulian deputat USR NU
51. Bumb Sorin-Ioan deputat PNL NU
52. Burciu Cristina deputat PSD DA
53. Cadariu Constantin-Daniel senator PNL NU
54. Calotă Florică Ică deputat ALDE DA
55. Caracota Iancu senator PNL NU
56. Cazanciuc Robert-Marius senator PSD DA
57. Căciulă Aurel deputat PSD DA
58. Călin Ion deputat PSD DA
59. Căruceru Aida-Cristina deputat PSD DA
60. Cătăniciu Steluța-Gustica deputat ALDE DA
61. Cârciumaru Florin senator PSD DA
62. Cherecheș Florica deputat PNL NU
63. Chiriac Viorel deputat PSD DA
64. Chirteș Ioan-Cristian senator PNL NU
65. Ciocan Dan deputat PSD DA
66. Ciofu Tamara-Dorina deputat PSD DA
67. Ciolacu Ion-Marcel deputat PSD DA
68. Ciuhodaru Tudor deputat PSD DA
69. Cîmpeanu Sorin Mihai deputat - NU
70. Cîtea Vasile deputat PSD DA
71. Cîțu Florin-Vasile senator PNL NU
72. Cobuz Maricela deputat PSD DA
73. Cocoș Vasile deputat PSD DA
74. Codreanu Constantin deputat PMP NU
75. Constantin Daniel deputat - NU
76. Corlățean Titus senator PSD DA
77. Covaciu Severica-Rodica senator - NU
78. Craioveanu Elena-Lavinia senator PSD DA
79. Cristina Ioan senator PNL NU
80. Császár Károly Zsolt senator UDMR DA
81. Csép Éva-Andrea deputat UDMR DA
82. Csoma Botond deputat UDMR DA
83. Cuc Alexandru-Răzvan deputat PSD DA
84. Cucșa Marian-Gheorghe deputat ALDE DA
85. Culeafă Mihai deputat PNL NU
86. Dehelean Silviu deputat USR NU
87. Deneș Ioan senator PSD DA
88. Diaconescu Renică senator PSD DA
89. Diaconu Adrian-Nicolae senator PSD DA
90. Dinică Silvia-Monica senator USR NU
91. Dinu Cristina-Elena deputat PSD DA
92. Dîrzu Ioan deputat PSD DA
93. Dobre Victor Paul deputat PNL NU
94. Dobrică Ionela Viorela deputat PSD DA
95. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae deputat PSD DA
96. Dogariu Eugen senator PSD DA
97. Drăghici Mircea-Gheorghe deputat PSD DA
98. Dumitrescu Cristian-Sorin senator PSD DA
99. Dunava Costel Neculai deputat PSD DA
100. Dunca Marius-Alexandru senator PSD DA
101. Duruș Vlad-Emanuel deputat USR NU
102. Erdei Dolóczki István deputat UDMR DA
103. Fălcoi Nicu senator USR NU
104. Federovici Doina Elena senator PSD DA
105. Fenechiu Cătălin-Daniel senator PNL NU
106. Fifor Mihai-Viorel senator PSD DA
107. Filipescu Răducu-George senator PNL DA
108. Florea Oana-Consuela deputat PSD DA
109. Floroiu Ionel deputat PSD DA
110. Furtună Mirela deputat PSD DA
111. Ganea Ion senator PSD DA
112. Gavrilă Camelia deputat PSD DA
113. Gavrilescu Grațiela Leocadia deputat ALDE DA
114. Gavriliță Bianca - Miruna deputat PSD DA
115. Georgescu Nicolae deputat PSD DA
116. Gerea Andrei Dominic deputat ALDE DA
117. Gheorghe Tinel deputat PNL NU
118. Gheorghiu Bogdan deputat PNL NU
119. Ghera Giureci-Slobodan deputat Minoritati DA
120. Gherman Dumitru deputat PSD DA
121. Ghica Cristian senator USR NU
122. Ghilea Găvrilă deputat PNL NU
123. Ghinea Cristian deputat USR NU
124. Gilia Claudia deputat PSD DA
125. Goga Octavian deputat PSD DA
126. Gorghiu Alina-Ștefania senator PNL NU
127. Goțiu Remus Mihai senator USR NU
128. Grosaru Andi-Gabriel deputat Minoritati DA
129. Gudu Vasile deputat PNL NU
130. Hadârcă Ion senator ALDE DA
131. Halici Nicușor deputat PSD DA
132. Havrici Emanuel-Iuliu deputat PSD DA
133. Hărătău Elena deputat PSD DA
134. Hărău Eleonora-Carmen senator PNL NU
135. Heiuș Lucian-Ovidiu deputat PNL NU
136. Holban Georgeta-Carmen deputat PSD DA
137. Huțucă Bogdan-Iulian deputat PNL NU
138. Ibram Iusein deputat Minoritati DA
139. Iftimie Neculai deputat PSD DA
140. Ilea Vasile senator PSD DA
141. Ilișanu Claudiu-Augustin deputat PSD DA
142. Intotero Natalia-Elena deputat PSD DA
143. Ion Stelian-Cristian deputat USR NU
144. Ionescu George deputat PNL NU
145. Ioniță Antoneta deputat PNL NU
146. Iordache Florin deputat PSD DA
147. Itu Cornel deputat PSD DA
148. Iurișniți Cristina-Ionela deputat USR NU
149. Jivan Luminița-Maria deputat PSD DA
150. Kelemen Hunor deputat UDMR DA
151. Korodi Attila deputat UDMR DA
152. Kulcsár-Terza József-György deputat UDMR DA
153. László Attila senator UDMR DA
154. Lazăr Sorin deputat PSD DA
155. Leoreanu Laurențiu-Dan deputat PNL NU
156. Lovin Dumitru deputat ALDE DA
157. Lungu Dan senator USR NU
158. Lungu Tudorița deputat PNL NU
159. Lupașcu Costel deputat PSD DA
160. Lupescu Dumitru deputat USR NU
161. Macovei Silviu Nicu deputat PSD DA
162. Manole Petre-Florin deputat PSD NU
163. Marciu Ovidiu-Cristian-Dan senator PSD DA
164. Marica Petru-Sorin deputat PSD DA
165. Marin Gheorghe senator PSD DA
166. Marin Nicolae senator PSD DA
167. Márton Árpád-Francisc deputat UDMR DA
168. Matei Călin-Vasile-Andrei deputat PSD DA
169. Matei Constantin-Bogdan senator PSD DA
170. Mazilu Liviu-Lucian senator PSD DA
171. Mărgărit Mitică-Marius deputat PSD DA
172. Mihail Radu-Mihai senator USR NU
173. Mihalescul Dumitru deputat PNL NU
174. Mihu Ștefan senator PSD DA
175. Mirea Siminica senator PSD DA
176. Mînzatu Roxana deputat PSD DA
177. Mocioalcă Ion deputat - NU
178. Moga Nicolae senator PSD DA
179. Mohaci Mihai deputat PSD DA
180. Moldovan Sorin-Dan deputat PNL NU
181. Moșteanu Liviu-Ionuț deputat USR NU
182. Mușoiu Ștefan deputat PSD DA
183. Nasra Gabriel-Horia deputat PSD NU
184. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril deputat USR NU
185. Neagu Nicolae deputat PNL NU
186. Neață Eugen deputat PSD DA
187. Nicoară Marius Petre senator ALDE DA
188. Nicoară Romeo Florin deputat PNL NU
189. Nicolae Andrei deputat PSD DA
190. Nistor Laurențiu deputat PSD DA
191. Niță Ilie senator ALDE DA
192. Niță Mihai deputat ALDE DA
193. Niță Nicu deputat PSD DA
194. Nosa Iuliu deputat PSD DA
195. Novák Csaba-Zoltán senator UDMR DA
196. Olar Corneliu deputat PNL NU
197. Olteanu Daniel deputat ALDE DA
198. Oprea Dumitru deputat PNL NU
199. Oprea Mario-Ovidiu senator PNL NU
200. Oprea Ștefan Radu senator PSD DA
201. Oros Nechita-Adrian deputat PNL NU
202. Orțan Ovidiu-Florin senator PSD DA
203. Oteșanu Daniela deputat PSD DA
204. Palăr Ionel deputat PNL NU
205. Pambuccian Varujan deputat Minoritati DA
206. Pană Adriana-Doina deputat PSD DA
207. Paraschiv Rodica deputat PSD DA
208. Pațurcă Roxana-Natalia senator PSD DA
209. Pavel Marian senator PSD DA
210. Păle Dănuț deputat PSD DA
211. Pănescu Doru-Adrian senator PSD DA
212. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina deputat PSD DA
213. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian deputat PSD DA
214. Podașcă Gabriela-Maria deputat - NU
215. Pop Andrei deputat PSD DA
216. Pop Gheorghe senator PSD DA
217. Popa Cornel senator PNL NU
218. Popa Florin deputat PSD DA
219. Popa Mihai Valentin deputat PSD DA
220. Popa Ștefan-Ovidiu deputat PSD DA
221. Popescu Nicolae-Daniel deputat USR NU
222. Popescu Pavel deputat PNL NU
223. Popescu Virgil-Daniel deputat PNL NU
224. Presadă Florina-Raluca senator USR NU
225. Presură Alexandra deputat PSD DA
226. Prisnel Adrian-Claudiu deputat USR NU
227. Prună Cristina-Mădălina deputat USR NU
228. Radu Anișoara deputat PSD DA
229. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin deputat PSD DA
230. Raețchi Ovidiu Alexandru deputat PNL NU
231. Răcuci Claudiu-Vasile deputat PNL NU
232. Rădulescu Cătălin-Marian deputat PSD DA
233. Rădulescu Dan-Răzvan deputat USR NU
234. Răduț Violeta deputat PSD DA
235. Rodeanu Bogdan-Ionel deputat USR NU
236. Roman Florin-Claudiu deputat PNL NU
237. Roman Ioan Sorin deputat PSD DA
238. Romanescu Cristinel deputat PNL NU
239. Roșca Lucreția deputat PSD DA
240. Rotaru Alexandru deputat PSD DA
241. Rotaru Ion senator PSD DA
242. Rotaru Răzvan-Ilie deputat PSD DA
243. Ruse Mihai senator ALDE DA
244. Salan Viorel senator PSD DA
245. Savin Emanoil senator PSD DA
246. Sbîrnea Liliana senator PSD DA
247. Sebestyén Csaba-István deputat UDMR DA
248. Sefer Cristian-George deputat PSD DA
249. Seidler Cristian-Gabriel deputat USR NU
250. Seres Dénes deputat UDMR DA
251. Sighiartău Robert-Ionatan deputat PNL NU
252. Silistru Doina senator PSD DA
253. Simion Lucian-Eduard deputat PSD DA
254. Simionca Ioan senator ALDE DA
255. Simionca Ionuț deputat PMP NU
256. Simonis Alfred - Robert deputat PSD DA
257. Smarandache Miron Alexandru senator PSD DA
258. Socotar Gheorghe-Dinu deputat PSD DA
259. Soporan Aurel-Horea senator PSD DA
260. Spânu Ion deputat - NU
261. Stamatian Vasile-Florin deputat PNL NU
262. Stan Ioan senator PSD DA
263. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel deputat USR NU
264. Stativă Irinel Ioan deputat PSD DA
265. Stănescu Alexandru deputat PSD DA
266. Stănescu Paul senator PSD DA
267. Stângă George-Cătălin senator PNL NU
268. Steriu Valeriu-Andrei deputat PSD DA
269. Stocheci Cristina-Mariana senator PSD DA
270. Suciu Matei deputat PSD DA
271. Suciu Vasile-Daniel deputat PSD DA
272. Surgent Marius-Gheorghe deputat ALDE DA
273. Szabó Ödön deputat UDMR DA
274. Șarapatin Elvira deputat PSD DA
275. Șerban Ciprian-Constantin deputat PSD DA
276. Șimon Gheorghe deputat PSD DA
277. Șișcu George deputat PNL NU
278. Șotcan Theodora deputat PSD DA
279. Șova Lucian deputat PSD DA
280. Șovăială Constantin deputat PNL NU
281. Ștefan Corneliu deputat PSD DA
282. Ștefan Ion deputat PNL NU
283. Știrbu Gigel-Sorinel deputat PNL NU
284. Tabugan Ion deputat ALDE DA
285. Talpoș Ioan-Iustin senator PSD DA
286. Tănăsescu Alina-Elena deputat PSD DA
287. Teiș Alina deputat PSD DA
288. Terea Ioan deputat PSD DA
289. Todor Adrian deputat PSD DA
290. Toma Cătălin Dumitru senator PNL NU
291. Toma Ilie deputat PSD DA
292. Toma Vasilică senator PSD DA
293. Tripa Florin-Dan deputat PSD DA
294. Trufin Lucian senator PSD DA
295. Tudor Beatrice deputat PSD DA
296. Turcan Raluca deputat PNL NU
297. Turcescu Robert-Nicolae deputat PMP NU
298. Turos Lóránd senator UDMR DA
299. Tușa Adriana Diana deputat PSD DA
300. Țapu Nazare Eugen senator PNL NU
301. Țuțuianu Adrian senator PSD DA
302. Valeca Șerban Constantin senator PSD DA
303. Varga Glad-Aurel deputat PNL NU
304. Varga Vasile deputat PNL NU
305. Vass Levente deputat UDMR DA
306. Vela Ion-Marcel senator PNL NU
307. Velcea Nicolae deputat PSD DA
308. Vișan George-Gabriel deputat PSD DA
309. Vîlceanu Dan deputat PNL NU
310. Vîrză Mihăiță deputat PSD DA
311. Vlad Sergiu Cosmin deputat USR NU
312. Vosganian Varujan deputat ALDE DA
313. Vrăjitoru Sorinel-Marian deputat PSD DA
314. Vulpescu Ioan senator PSD DA
315. Weber Mihai deputat PSD DA
316. Zainea Cornel deputat USR NU
317. Zamfir Daniel-Cătălin senator ALDE DA
318. Zamfira Constantin-Cătălin deputat PSD DA
319. Zisopol Dragoș Gabriel deputat Minoritati NU

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti sâmbătă, 23 octombrie 2021, 5:54
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro