Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 14.02.2019 > 11:01 Versiunea pentru printare
Joi, 14 februarie 2019, ora 11:01

Subiect vot: art.43 - amendament admis 18
Centralizator:Total Camera Deputaților Senat
PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil. PSD PNL USR UDMR ALDE Neafil.
- prezenți:321 116 50 20 17 13 4 7 6 51 18 6 5 7 1
- voturi pentru (DA):236 116 14 - 17 12 - 7 1 51 5 - 5 7 1
- voturi împotrivă (NU):71 - 36 8 - 1 4 - 5 - 13 4 - - -
- abțineri:14 - - 12 - - - - - - - 2 - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Parlamentar Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian deputat PNL NU
2. Adnagi Slavoliub deputat Minoritati DA
3. Alexandrescu Vlad-Tudor senator USR Abținere
4. Alexe Costel deputat PNL NU
5. Ambrus Izabella-Agnes deputat UDMR DA
6. Ampleev Andrian deputat Minoritati DA
7. Anastase Roberta Alma deputat PNL NU
8. Andronache Gabriel deputat PNL DA
9. Andronescu Ecaterina senator PSD DA
10. Andrușcă Dănuț deputat PSD DA
11. Antal István-Loránt senator UDMR DA
12. Anton Anton deputat ALDE DA
13. Apjok Norbert deputat UDMR DA
14. Arcan Emilia senator PSD DA
15. Ardelean Ben-Oni deputat PNL DA
16. Avram Nicolae senator PSD DA
17. Axinte Vasile deputat PSD DA
18. Babuș Radu deputat PSD DA
19. Badea Viorel-Riceard senator PNL NU
20. Balan Ioan deputat PNL NU
21. Balint Liviu-Ioan deputat PSD DA
22. Barna Ilie Dan deputat USR Abținere
23. Bădulescu Dorin-Valeriu senator ALDE DA
24. Băișanu Ștefan-Alexandru deputat ALDE DA
25. Bălănescu Alexandru deputat PSD DA
26. Bănicioiu Nicolae deputat - DA
27. Bârlădeanu Dragoș-Petruț deputat PSD DA
28. Bejinariu Eugen deputat PSD DA
29. Bende Sándor deputat UDMR DA
30. Benea Adrian-Dragoș senator PSD DA
31. Benedek Zacharie deputat UDMR DA
32. Benkő Erika deputat UDMR DA
33. Bica Dănuț deputat PNL NU
34. Biro Zsolt-Istvan deputat UDMR DA
35. Boboc Tudorița-Rodica deputat PSD DA
36. Boboc Valentin Gabriel deputat PSD DA
37. Bodea Marius deputat PNL NU
38. Bodog Florian-Dorel senator PSD DA
39. Bogdan Gheorghe-Dănuț deputat PSD DA
40. Bontea Vlad deputat PSD DA
41. Botez Mihai-Cătălin deputat USR NU
42. Bran-Voinea Ioana deputat PSD DA
43. Breaz Valer-Daniel senator PSD DA
44. Bucura-Oprescu Simona deputat PSD DA
45. Budăi Marius-Constantin deputat PSD DA
46. Buican Cristian deputat PNL DA
47. Bulacu Romulus senator PNL NU
48. Bulai Iulian deputat USR NU
49. Bumb Sorin-Ioan deputat PNL NU
50. Burciu Cristina deputat PSD DA
51. Cadariu Constantin-Daniel senator PNL NU
52. Calotă Florică Ică deputat ALDE DA
53. Caracota Iancu senator PNL NU
54. Cazan Mircea-Vasile senator PNL NU
55. Căciulă Aurel deputat PSD DA
56. Călin Ion deputat PSD DA
57. Căruceru Aida-Cristina deputat PSD DA
58. Cătăniciu Steluța-Gustica deputat ALDE DA
59. Cârciumaru Florin senator PSD DA
60. Cherecheș Florica deputat PNL NU
61. Chiriac Viorel deputat PSD DA
62. Chirteș Ioan-Cristian senator PNL DA
63. Chisăliță Ioan Narcis senator PSD DA
64. Ciocan Dan deputat PSD DA
65. Ciofu Tamara-Dorina deputat PSD DA
66. Ciolacu Ion-Marcel deputat PSD DA
67. Ciuhodaru Tudor deputat PSD DA
68. Cîmpeanu Sorin Mihai deputat - NU
69. Cîtea Vasile deputat PSD DA
70. Cîțu Florin-Vasile senator PNL NU
71. Cobuz Maricela deputat PSD DA
72. Cocoș Vasile deputat PSD DA
73. Codreanu Constantin deputat PMP NU
74. Constantin Daniel deputat - NU
75. Corlățean Titus senator PSD DA
76. Covaciu Severica-Rodica senator - DA
77. Craioveanu Elena-Lavinia senator PSD DA
78. Crețu Gabriela senator PSD DA
79. Cristache Cătălin deputat PMP NU
80. Cristina Ioan senator PNL DA
81. Császár Károly Zsolt senator UDMR DA
82. Csép Éva-Andrea deputat UDMR DA
83. Csoma Botond deputat UDMR DA
84. Cuc Alexandru-Răzvan deputat PSD DA
85. Cucșa Marian-Gheorghe deputat ALDE DA
86. Culeafă Mihai deputat PNL NU
87. Cupșa Ioan deputat PNL DA
88. Dehelean Silviu deputat USR NU
89. Deneș Ioan senator PSD DA
90. Diaconescu Renică senator PSD DA
91. Diaconu Adrian-Nicolae senator PSD DA
92. Dinu Cristina-Elena deputat PSD DA
93. Dîrzu Ioan deputat PSD DA
94. Dobre Victor Paul deputat PNL DA
95. Dobrică Ionela Viorela deputat PSD DA
96. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae deputat PSD DA
97. Dobrovie Matei-Adrian deputat PNL DA
98. Dogariu Eugen senator PSD DA
99. Drăghici Mircea-Gheorghe deputat PSD DA
100. Dumitrescu Cristian-Sorin senator PSD DA
101. Dunava Costel Neculai deputat PSD DA
102. Dunca Marius-Alexandru senator PSD DA
103. Duruș Vlad-Emanuel deputat USR Abținere
104. Erdei Dolóczki István deputat UDMR DA
105. Fălcoi Nicu senator USR NU
106. Federovici Doina Elena senator PSD DA
107. Fifor Mihai-Viorel senator PSD DA
108. Filipescu Răducu-George senator PNL DA
109. Florea Oana-Consuela deputat PSD DA
110. Floroiu Ionel deputat PSD DA
111. Furtună Mirela deputat PSD DA
112. Ganea Ion senator PSD DA
113. Gavrilă Camelia deputat PSD DA
114. Gavrilescu Grațiela Leocadia deputat ALDE DA
115. Gavriliță Bianca - Miruna deputat PSD DA
116. Georgescu Nicolae deputat PSD DA
117. Gerea Andrei Dominic deputat ALDE DA
118. Gheorghe Tinel deputat PNL NU
119. Gheorghiu Bogdan deputat PNL NU
120. Ghera Giureci-Slobodan deputat Minoritati DA
121. Gherman Dumitru deputat PSD DA
122. Ghica Cristian senator USR NU
123. Ghilea Găvrilă deputat PNL NU
124. Ghinea Cristian deputat USR Abținere
125. Gilia Claudia deputat PSD DA
126. Giugea Nicolae deputat PNL NU
127. Goga Octavian deputat PSD DA
128. Gorghiu Alina-Ștefania senator PNL NU
129. Goțiu Remus Mihai senator USR NU
130. Grosaru Andi-Gabriel deputat Minoritati DA
131. Gudu Vasile deputat PNL NU
132. Hadârcă Ion senator ALDE DA
133. Halici Nicușor deputat PSD DA
134. Havrici Emanuel-Iuliu deputat PSD DA
135. Hărătău Elena deputat PSD DA
136. Hărău Eleonora-Carmen senator PNL NU
137. Heiuș Lucian-Ovidiu deputat PNL NU
138. Holban Georgeta-Carmen deputat PSD DA
139. Huțucă Bogdan-Iulian deputat PNL DA
140. Ibram Iusein deputat Minoritati DA
141. Iftimie Neculai deputat PSD DA
142. Ilea Vasile senator PSD DA
143. Ilișanu Claudiu-Augustin deputat PSD DA
144. Intotero Natalia-Elena deputat PSD DA
145. Ion Stelian-Cristian deputat USR Abținere
146. Ionescu George deputat PNL NU
147. Ioniță Antoneta deputat PNL NU
148. Iordache Florin deputat PSD DA
149. Iordache Virginel senator PSD DA
150. Itu Cornel deputat PSD DA
151. Iurișniți Cristina-Ionela deputat USR Abținere
152. Jivan Luminița-Maria deputat PSD DA
153. Kelemen Hunor deputat UDMR DA
154. Korodi Attila deputat UDMR DA
155. Kulcsár-Terza József-György deputat UDMR DA
156. László Attila senator UDMR DA
157. Lazăr Sorin deputat PSD DA
158. Leoreanu Laurențiu-Dan deputat PNL DA
159. Lovin Dumitru deputat ALDE DA
160. Lungu Tudorița deputat PNL NU
161. Lupașcu Costel deputat PSD DA
162. Lupescu Dumitru deputat USR NU
163. Macovei Silviu Nicu deputat PSD DA
164. Manole Petre-Florin deputat PSD DA
165. Marciu Ovidiu-Cristian-Dan senator PSD DA
166. Marica Petru-Sorin deputat PSD DA
167. Marin Gheorghe senator PSD DA
168. Marin Nicolae senator PSD DA
169. Márton Árpád-Francisc deputat UDMR DA
170. Matei Călin-Vasile-Andrei deputat PSD DA
171. Matei Constantin-Bogdan senator PSD DA
172. Mazilu Liviu-Lucian senator PSD DA
173. Mărgărit Mitică-Marius deputat PSD DA
174. Mihail Radu-Mihai senator USR Abținere
175. Mihalescul Dumitru deputat PNL DA
176. Mihu Ștefan senator PSD DA
177. Mirea Siminica senator PSD DA
178. Mînzatu Roxana deputat PSD DA
179. Mocioalcă Ion deputat - NU
180. Moga Nicolae senator PSD DA
181. Moldovan Sorin-Dan deputat PNL NU
182. Moșteanu Liviu-Ionuț deputat USR Abținere
183. Mușoiu Ștefan deputat PSD DA
184. Nasra Gabriel-Horia deputat PSD DA
185. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril deputat USR Abținere
186. Neagu Nicolae deputat PNL NU
187. Neață Eugen deputat PSD DA
188. Nicoară Marius Petre senator ALDE DA
189. Nicoară Romeo Florin deputat PNL NU
190. Nicolae Andrei deputat PSD DA
191. Nistor Laurențiu deputat PSD DA
192. Niță Ilie senator ALDE DA
193. Niță Mihai deputat ALDE DA
194. Niță Nicu deputat PSD DA
195. Nosa Iuliu deputat PSD DA
196. Novák Csaba-Zoltán senator UDMR DA
197. Olar Corneliu deputat PNL NU
198. Olteanu Daniel deputat ALDE DA
199. Oprea Dumitru deputat PNL NU
200. Oprea Mario-Ovidiu senator PNL DA
201. Oprea Ștefan Radu senator PSD DA
202. Oros Nechita-Adrian deputat PNL NU
203. Orțan Ovidiu-Florin senator PSD DA
204. Oteșanu Daniela deputat PSD DA
205. Palăr Ionel deputat PNL DA
206. Pambuccian Varujan deputat Minoritati DA
207. Pană Adriana-Doina deputat PSD DA
208. Paraschiv Rodica deputat PSD DA
209. Pațurcă Roxana-Natalia senator PSD DA
210. Pavel Marian senator PSD DA
211. Păle Dănuț deputat PSD DA
212. Pănescu Doru-Adrian senator PSD DA
213. Pereș Alexandru senator PNL NU
214. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina deputat PSD DA
215. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian deputat PSD DA
216. Podașcă Gabriela-Maria deputat - NU
217. Pop Andrei deputat PSD DA
218. Pop Gheorghe senator PSD DA
219. Popa Cornel senator PNL NU
220. Popa Florin deputat PSD DA
221. Popa Mihai Valentin deputat PSD DA
222. Popa Ștefan-Ovidiu deputat PSD DA
223. Popescu Nicolae-Daniel deputat USR Abținere
224. Popescu Pavel deputat PNL DA
225. Predoiu Marian-Cătălin deputat PNL NU
226. Presadă Florina-Raluca senator USR NU
227. Presură Alexandra deputat PSD DA
228. Prisnel Adrian-Claudiu deputat USR Abținere
229. Prună Cristina-Mădălina deputat USR Abținere
230. Radu Anișoara deputat PSD DA
231. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin deputat PSD DA
232. Răcuci Claudiu-Vasile deputat PNL NU
233. Rădulescu Cătălin-Marian deputat PSD DA
234. Rădulescu Dan-Răzvan deputat USR NU
235. Răduț Violeta deputat PSD DA
236. Rodeanu Bogdan-Ionel deputat USR Abținere
237. Roman Florin-Claudiu deputat PNL NU
238. Roman Ioan Sorin deputat PSD DA
239. Romanescu Cristinel deputat PNL NU
240. Roșca Lucreția deputat PSD DA
241. Rotaru Alexandru deputat PSD DA
242. Rotaru Ion senator PSD DA
243. Rotaru Răzvan-Ilie deputat PSD DA
244. Ruse Mihai senator ALDE DA
245. Salan Viorel senator PSD DA
246. Savin Emanoil senator PSD DA
247. Sbîrnea Liliana senator PSD DA
248. Sebestyén Csaba-István deputat UDMR DA
249. Sefer Cristian-George deputat PSD DA
250. Seidler Cristian-Gabriel deputat USR NU
251. Seres Dénes deputat UDMR DA
252. Sighiartău Robert-Ionatan deputat PNL DA
253. Silistru Doina senator PSD DA
254. Simion Lucian-Eduard deputat PSD DA
255. Simionca Ioan senator ALDE DA
256. Simionca Ionuț deputat PMP NU
257. Simonis Alfred - Robert deputat PSD DA
258. Smarandache Miron Alexandru senator PSD DA
259. Socotar Gheorghe-Dinu deputat PSD DA
260. Soporan Aurel-Horea senator PSD DA
261. Spânu Ion deputat - NU
262. Stamatian Vasile-Florin deputat PNL NU
263. Stan Viorel deputat PSD DA
264. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel deputat USR NU
265. Stativă Irinel Ioan deputat PSD DA
266. Stănescu Alexandru deputat PSD DA
267. Stănescu Paul senator PSD DA
268. Stângă George-Cătălin senator PNL NU
269. Steriu Valeriu-Andrei deputat PSD DA
270. Stocheci Cristina-Mariana senator PSD DA
271. Suciu Matei deputat PSD DA
272. Suciu Vasile-Daniel deputat PSD DA
273. Surgent Marius-Gheorghe deputat ALDE DA
274. Szabó Ödön deputat UDMR DA
275. Șarapatin Elvira deputat PSD DA
276. Șerban Ciprian-Constantin deputat PSD DA
277. Șimon Gheorghe deputat PSD DA
278. Șișcu George deputat PNL NU
279. Șotcan Theodora deputat PSD DA
280. Șova Lucian deputat PSD DA
281. Șovăială Constantin deputat PNL DA
282. Ștefan Corneliu deputat PSD DA
283. Ștefan Ion deputat PNL NU
284. Știrbu Gigel-Sorinel deputat PNL NU
285. Tabugan Ion deputat ALDE NU
286. Talpoș Ioan-Iustin senator PSD DA
287. Tănăsescu Alina-Elena deputat PSD DA
288. Teiș Alina deputat PSD DA
289. Terea Ioan deputat PSD DA
290. Todor Adrian deputat PSD DA
291. Toma Cătălin Dumitru senator PNL NU
292. Toma Ilie deputat PSD DA
293. Toma Vasilică senator PSD DA
294. Trăilă Cristina deputat PNL NU
295. Tripa Florin-Dan deputat PSD DA
296. Trufin Lucian senator PSD DA
297. Tudor Beatrice deputat PSD DA
298. Turcan Raluca deputat PNL DA
299. Turcescu Robert-Nicolae deputat PMP NU
300. Turos Lóránd senator UDMR DA
301. Tușa Adriana Diana deputat PSD DA
302. Țapu Nazare Eugen senator PNL NU
303. Țuțuianu Adrian senator PSD DA
304. Valeca Șerban Constantin senator PSD DA
305. Varga Glad-Aurel deputat PNL NU
306. Varga Vasile deputat PNL NU
307. Vass Levente deputat UDMR DA
308. Vela Ion-Marcel senator PNL DA
309. Velcea Nicolae deputat PSD DA
310. Vișan George-Gabriel deputat PSD DA
311. Vîlceanu Dan deputat PNL NU
312. Vîrză Mihăiță deputat PSD DA
313. Vlad Sergiu Cosmin deputat USR Abținere
314. Vosganian Varujan deputat ALDE DA
315. Vrăjitoru Sorinel-Marian deputat PSD DA
316. Vulpescu Ioan senator PSD DA
317. Weber Mihai deputat PSD DA
318. Zainea Cornel deputat USR NU
319. Zamfir Daniel-Cătălin senator ALDE DA
320. Zamfira Constantin-Cătălin deputat PSD DA
321. Zisopol Dragoș Gabriel deputat Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti marți, 19 octombrie 2021, 19:13
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro