Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 14.02.2019 > 11:08 Versiunea pentru printare
Joi, 14 februarie 2019, ora 11:08

Subiect vot: art.47 - forma comisie
Centralizator:Total Camera Deputaților Senat
PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil. PSD PNL USR UDMR ALDE Neafil.
- prezenți:338 119 53 19 17 14 6 8 11 49 20 8 5 8 1
- voturi pentru (DA):215 119 - - 17 13 - 7 1 46 1 - 5 6 -
- voturi împotrivă (NU):123 - 53 19 - 1 6 1 10 3 19 8 - 2 1
- abțineri:0 - - - - - - - - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Parlamentar Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian deputat PNL NU
2. Adnagi Slavoliub deputat Minoritati DA
3. Alexandrescu Vlad-Tudor senator USR NU
4. Alexe Costel deputat PNL NU
5. Ambrus Izabella-Agnes deputat UDMR DA
6. Ampleev Andrian deputat Minoritati DA
7. Anastase Roberta Alma deputat PNL NU
8. Andronache Gabriel deputat PNL NU
9. Andrușcă Dănuț deputat PSD DA
10. Antal István-Loránt senator UDMR DA
11. Anton Anton deputat ALDE DA
12. Apjok Norbert deputat UDMR DA
13. Arcan Emilia senator PSD DA
14. Arcaș Viorel senator PSD DA
15. Ardelean Ben-Oni deputat PNL NU
16. Avram Constantin deputat ALDE DA
17. Avram Nicolae senator PSD DA
18. Babuș Radu deputat PSD DA
19. Badea Viorel-Riceard senator PNL NU
20. Balan Ioan deputat PNL NU
21. Balint Liviu-Ioan deputat PSD DA
22. Banias Mircea Marius deputat - NU
23. Barna Ilie Dan deputat USR NU
24. Bădulescu Dorin-Valeriu senator ALDE DA
25. Băișanu Ștefan-Alexandru deputat ALDE NU
26. Bălănescu Alexandru deputat PSD DA
27. Bârlădeanu Dragoș-Petruț deputat PSD DA
28. Bejinariu Eugen deputat PSD DA
29. Bende Sándor deputat UDMR DA
30. Benea Adrian-Dragoș senator PSD DA
31. Benedek Zacharie deputat UDMR DA
32. Benkő Erika deputat UDMR DA
33. Bica Dănuț deputat PNL NU
34. Bichineț Corneliu deputat PMP NU
35. Biro Zsolt-Istvan deputat UDMR DA
36. Boboc Tudorița-Rodica deputat PSD DA
37. Boboc Valentin Gabriel deputat PSD DA
38. Bodea Marius deputat PNL NU
39. Bogdan Gheorghe-Dănuț deputat PSD DA
40. Bontea Vlad deputat PSD DA
41. Boroianu Aurel-Robert deputat PNL NU
42. Botez Mihai-Cătălin deputat USR NU
43. Bozianu Nicoleta-Cătălina deputat PMP NU
44. Bran-Voinea Ioana deputat PSD DA
45. Breaz Valer-Daniel senator PSD DA
46. Bucura-Oprescu Simona deputat PSD DA
47. Budăi Marius-Constantin deputat PSD DA
48. Buican Cristian deputat PNL NU
49. Buicu Corneliu-Florin deputat PSD DA
50. Bulacu Romulus senator PNL NU
51. Bulai Iulian deputat USR NU
52. Bumb Sorin-Ioan deputat PNL NU
53. Burciu Cristina deputat PSD DA
54. Cadariu Constantin-Daniel senator PNL NU
55. Calotă Florică Ică deputat ALDE DA
56. Caracota Iancu senator PNL NU
57. Cazan Mircea-Vasile senator PNL NU
58. Cazanciuc Robert-Marius senator PSD DA
59. Căciulă Aurel deputat PSD DA
60. Călin Ion deputat PSD DA
61. Căruceru Aida-Cristina deputat PSD DA
62. Cătăniciu Steluța-Gustica deputat ALDE DA
63. Cârciumaru Florin senator PSD DA
64. Cherecheș Florica deputat PNL NU
65. Chiriac Viorel deputat PSD DA
66. Chirteș Ioan-Cristian senator PNL NU
67. Chisăliță Ioan Narcis senator PSD DA
68. Ciocan Dan deputat PSD DA
69. Ciofu Tamara-Dorina deputat PSD DA
70. Ciolacu Ion-Marcel deputat PSD DA
71. Ciuhodaru Tudor deputat PSD DA
72. Cîmpeanu Sorin Mihai deputat - NU
73. Cîtea Vasile deputat PSD DA
74. Cîțu Florin-Vasile senator PNL NU
75. Cobuz Maricela deputat PSD DA
76. Cocoș Vasile deputat PSD DA
77. Codreanu Constantin deputat PMP NU
78. Coliban Allen senator USR NU
79. Constantin Daniel deputat - NU
80. Corlățean Titus senator PSD DA
81. Covaciu Severica-Rodica senator - NU
82. Craioveanu Elena-Lavinia senator PSD DA
83. Crețu Gabriela senator PSD DA
84. Cristache Cătălin deputat PMP NU
85. Cristina Ioan senator PNL NU
86. Császár Károly Zsolt senator UDMR DA
87. Csép Éva-Andrea deputat UDMR DA
88. Csoma Botond deputat UDMR DA
89. Cuc Alexandru-Răzvan deputat PSD DA
90. Cucșa Marian-Gheorghe deputat ALDE DA
91. Culeafă Mihai deputat PNL NU
92. Cupșa Ioan deputat PNL NU
93. Dehelean Silviu deputat USR NU
94. Deneș Ioan senator PSD DA
95. Diaconescu Renică senator PSD DA
96. Diaconu Adrian-Nicolae senator PSD NU
97. Dinică Silvia-Monica senator USR NU
98. Dinu Cristina-Elena deputat PSD DA
99. Dîrzu Ioan deputat PSD DA
100. Dobre Mircea-Titus deputat - NU
101. Dobre Victor Paul deputat PNL NU
102. Dobrică Ionela Viorela deputat PSD DA
103. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae deputat PSD DA
104. Dobrovie Matei-Adrian deputat PNL NU
105. Dogariu Eugen senator PSD DA
106. Drăghici Mircea-Gheorghe deputat PSD DA
107. Dumitrescu Cristian-Sorin senator PSD DA
108. Dunava Costel Neculai deputat PSD DA
109. Dunca Marius-Alexandru senator PSD DA
110. Duruș Vlad-Emanuel deputat USR NU
111. Farago Petru deputat UDMR DA
112. Fălcoi Nicu senator USR NU
113. Fenechiu Cătălin-Daniel senator PNL NU
114. Fifor Mihai-Viorel senator PSD DA
115. Filipescu Răducu-George senator PNL DA
116. Florea Oana-Consuela deputat PSD DA
117. Floroiu Ionel deputat PSD DA
118. Furtună Mirela deputat PSD DA
119. Ganea Ion senator PSD DA
120. Gavrilă Camelia deputat PSD DA
121. Gavrilescu Grațiela Leocadia deputat ALDE DA
122. Gavriliță Bianca - Miruna deputat PSD DA
123. Georgescu Nicolae deputat PSD DA
124. Gerea Andrei Dominic deputat ALDE DA
125. Gheorghe Andrei Daniel deputat PNL NU
126. Gheorghe Tinel deputat PNL NU
127. Gheorghiu Bogdan deputat PNL NU
128. Ghera Giureci-Slobodan deputat Minoritati DA
129. Gherman Dumitru deputat PSD DA
130. Ghica Cristian senator USR NU
131. Ghilea Găvrilă deputat PNL NU
132. Ghinea Cristian deputat USR NU
133. Gilia Claudia deputat PSD DA
134. Giugea Nicolae deputat PNL NU
135. Goga Octavian deputat PSD DA
136. Gorghiu Alina-Ștefania senator PNL NU
137. Goțiu Remus Mihai senator USR NU
138. Grosaru Andi-Gabriel deputat Minoritati DA
139. Gudu Vasile deputat PNL NU
140. Hadârcă Ion senator ALDE DA
141. Halici Nicușor deputat PSD DA
142. Havrici Emanuel-Iuliu deputat PSD DA
143. Hărătău Elena deputat PSD DA
144. Hărău Eleonora-Carmen senator PNL NU
145. Heiuș Lucian-Ovidiu deputat PNL NU
146. Huncă Mihaela deputat - NU
147. Iancu Iulian deputat PSD DA
148. Ibram Iusein deputat Minoritati DA
149. Iftimie Neculai deputat PSD DA
150. Ilea Vasile senator PSD DA
151. Ilișanu Claudiu-Augustin deputat PSD DA
152. Intotero Natalia-Elena deputat PSD DA
153. Ion Stelian-Cristian deputat USR NU
154. Ionescu George deputat PNL NU
155. Ioniță Antoneta deputat PNL NU
156. Iordache Florin deputat PSD DA
157. Iordache Virginel senator PSD DA
158. Itu Cornel deputat PSD DA
159. Iurișniți Cristina-Ionela deputat USR NU
160. Jivan Luminița-Maria deputat PSD DA
161. Kelemen Hunor deputat UDMR DA
162. Korodi Attila deputat UDMR DA
163. Kulcsár-Terza József-György deputat UDMR DA
164. László Attila senator UDMR DA
165. Lazăr Sorin deputat PSD DA
166. Leoreanu Laurențiu-Dan deputat PNL NU
167. Lovin Dumitru deputat ALDE DA
168. Lungu Dan senator USR NU
169. Lungu Tudorița deputat PNL NU
170. Lupașcu Costel deputat PSD DA
171. Lupescu Dumitru deputat USR NU
172. Macovei Silviu Nicu deputat PSD DA
173. Magyar Loránd-Bálint deputat UDMR DA
174. Manole Petre-Florin deputat PSD DA
175. Marciu Ovidiu-Cristian-Dan senator PSD DA
176. Marica Petru-Sorin deputat PSD DA
177. Marin Gheorghe senator PSD DA
178. Marin Nicolae senator PSD DA
179. Márton Árpád-Francisc deputat UDMR DA
180. Matei Călin-Vasile-Andrei deputat PSD DA
181. Matei Constantin-Bogdan senator PSD DA
182. Mazilu Liviu-Lucian senator PSD DA
183. Mărgărit Mitică-Marius deputat PSD DA
184. Mihalescul Dumitru deputat PNL NU
185. Mihălcescu Carmen-Ileana deputat PSD DA
186. Mihu Ștefan senator PSD DA
187. Mirea Siminica senator PSD DA
188. Mînzatu Roxana deputat PSD DA
189. Mocioalcă Ion deputat - DA
190. Moga Nicolae senator PSD DA
191. Mohaci Mihai deputat PSD DA
192. Moldovan Sorin-Dan deputat PNL NU
193. Moșteanu Liviu-Ionuț deputat USR NU
194. Mușoiu Ștefan deputat PSD DA
195. Nasra Gabriel-Horia deputat PSD DA
196. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril deputat USR NU
197. Neagu Nicolae deputat PNL NU
198. Neață Eugen deputat PSD DA
199. Nicoară Marius Petre senator ALDE DA
200. Nicoară Romeo Florin deputat PNL NU
201. Nicolae Andrei deputat PSD DA
202. Nistor Laurențiu deputat PSD DA
203. Niță Ilie senator ALDE NU
204. Niță Mihai deputat ALDE DA
205. Niță Nicu deputat PSD DA
206. Nosa Iuliu deputat PSD DA
207. Novák Csaba-Zoltán senator UDMR DA
208. Olar Corneliu deputat PNL NU
209. Olteanu Daniel deputat ALDE DA
210. Oprea Dumitru deputat PNL NU
211. Oprea Mario-Ovidiu senator PNL NU
212. Oros Nechita-Adrian deputat PNL NU
213. Orțan Ovidiu-Florin senator PSD DA
214. Oteșanu Daniela deputat PSD DA
215. Palăr Ionel deputat PNL NU
216. Pambuccian Varujan deputat Minoritati DA
217. Pană Adriana-Doina deputat PSD DA
218. Paraschiv Rodica deputat PSD DA
219. Pațurcă Roxana-Natalia senator PSD DA
220. Pauliuc Nicoleta senator PNL NU
221. Pavel Marian senator PSD DA
222. Păle Dănuț deputat PSD DA
223. Pănescu Doru-Adrian senator PSD DA
224. Pereș Alexandru senator PNL NU
225. Petrețchi Nicolae-Miroslav deputat Minoritati DA
226. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina deputat PSD DA
227. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian deputat PSD DA
228. Podașcă Gabriela-Maria deputat - NU
229. Pop Andrei deputat PSD DA
230. Pop Georgian deputat - NU
231. Pop Gheorghe senator PSD NU
232. Popa Cornel senator PNL NU
233. Popa Florin deputat PSD DA
234. Popa Ion senator ALDE NU
235. Popa Mihai Valentin deputat PSD DA
236. Popa Ștefan-Ovidiu deputat PSD DA
237. Popescu Nicolae-Daniel deputat USR NU
238. Popescu Pavel deputat PNL NU
239. Predoiu Marian-Cătălin deputat PNL NU
240. Presadă Florina-Raluca senator USR NU
241. Presură Alexandra deputat PSD DA
242. Prisnel Adrian-Claudiu deputat USR NU
243. Prișcă Răzvan Sorin deputat PNL NU
244. Prună Cristina-Mădălina deputat USR NU
245. Radu Anișoara deputat PSD DA
246. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin deputat PSD DA
247. Raețchi Ovidiu Alexandru deputat PNL NU
248. Răcuci Claudiu-Vasile deputat PNL NU
249. Rădulescu Cătălin-Marian deputat PSD DA
250. Rădulescu Dan-Răzvan deputat USR NU
251. Răduț Violeta deputat PSD DA
252. Rodeanu Bogdan-Ionel deputat USR NU
253. Roman Florin-Claudiu deputat PNL NU
254. Roman Ioan Sorin deputat PSD DA
255. Romanescu Cristinel deputat PNL NU
256. Roșca Lucreția deputat PSD DA
257. Rotaru Alexandru deputat PSD DA
258. Rotaru Ion senator PSD DA
259. Rotaru Răzvan-Ilie deputat PSD DA
260. Ruse Mihai senator ALDE DA
261. Salan Viorel senator PSD DA
262. Savin Emanoil senator PSD DA
263. Sbîrnea Liliana senator PSD DA
264. Sebestyén Csaba-István deputat UDMR DA
265. Sefer Cristian-George deputat PSD DA
266. Seidler Cristian-Gabriel deputat USR NU
267. Sighiartău Robert-Ionatan deputat PNL NU
268. Silistru Doina senator PSD DA
269. Simion Lucian-Eduard deputat PSD DA
270. Simionca Ioan senator ALDE DA
271. Simionca Ionuț deputat PMP NU
272. Smarandache Miron Alexandru senator PSD DA
273. Socotar Gheorghe-Dinu deputat PSD DA
274. Soporan Aurel-Horea senator PSD DA
275. Spânu Ion deputat - NU
276. Stamatian Vasile-Florin deputat PNL NU
277. Stan Ioan senator PSD DA
278. Stan Viorel deputat PSD DA
279. Stativă Irinel Ioan deputat PSD DA
280. Stănescu Alexandru deputat PSD DA
281. Stănescu Paul senator PSD DA
282. Stângă George-Cătălin senator PNL NU
283. Steriu Valeriu-Andrei deputat PSD DA
284. Stocheci Cristina-Mariana senator PSD DA
285. Suciu Matei deputat PSD DA
286. Suciu Vasile-Daniel deputat PSD DA
287. Surgent Marius-Gheorghe deputat ALDE DA
288. Szabó Ödön deputat UDMR DA
289. Șarapatin Elvira deputat PSD DA
290. Șerban Ciprian-Constantin deputat PSD DA
291. Șimon Gheorghe deputat PSD DA
292. Șișcu George deputat PNL NU
293. Șotcan Theodora deputat PSD DA
294. Șova Lucian deputat PSD DA
295. Șovăială Constantin deputat PNL NU
296. Ștefan Corneliu deputat PSD DA
297. Ștefan Ion deputat PNL NU
298. Știrbu Gigel-Sorinel deputat PNL NU
299. Tabugan Ion deputat ALDE DA
300. Talpoș Ioan-Iustin senator PSD DA
301. Tănăsescu Alina-Elena deputat PSD DA
302. Teiș Alina deputat PSD DA
303. Terea Ioan deputat PSD DA
304. Tîlvăr Angel deputat PSD DA
305. Todor Adrian deputat PSD DA
306. Toma Cătălin Dumitru senator PNL NU
307. Toma Ilie deputat PSD DA
308. Toma Vasilică senator PSD DA
309. Trăilă Cristina deputat PNL NU
310. Tripa Florin-Dan deputat PSD DA
311. Tudor Beatrice deputat PSD DA
312. Tudose Mihai deputat - NU
313. Turcan Raluca deputat PNL NU
314. Turcescu Robert-Nicolae deputat PMP NU
315. Turos Lóránd senator UDMR DA
316. Tușa Adriana Diana deputat PSD DA
317. Țapu Nazare Eugen senator PNL NU
318. Țuțuianu Adrian senator PSD NU
319. Ursu Răzvan-Ion deputat PSD DA
320. Valeca Șerban Constantin senator PSD DA
321. Varga Glad-Aurel deputat PNL NU
322. Varga Vasile deputat PNL NU
323. Vass Levente deputat UDMR DA
324. Văcaru Alin Vasile deputat - NU
325. Vela Ion-Marcel senator PNL NU
326. Velcea Nicolae deputat PSD DA
327. Vișan George-Gabriel deputat PSD DA
328. Vîlceanu Dan deputat PNL NU
329. Vîrză Mihăiță deputat PSD DA
330. Vlad Sergiu Cosmin deputat USR NU
331. Vosganian Varujan deputat ALDE DA
332. Vrăjitoru Sorinel-Marian deputat PSD DA
333. Vulpescu Ioan senator PSD DA
334. Weber Mihai deputat PSD DA
335. Zainea Cornel deputat USR NU
336. Zamfir Daniel-Cătălin senator ALDE DA
337. Zamfira Constantin-Cătălin deputat PSD DA
338. Zisopol Dragoș Gabriel deputat Minoritati NU

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti marți, 19 octombrie 2021, 17:19
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro