Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 14.02.2019 > 11:09 Versiunea pentru printare
Joi, 14 februarie 2019, ora 11:09

Subiect vot: art.50 - amendament admis 19
Centralizator:Total Camera Deputaților Senat
PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil. PSD PNL USR UDMR ALDE Neafil.
- prezenți:330 121 51 18 15 14 6 9 11 48 15 8 5 8 1
- voturi pentru (DA):218 121 - - 14 14 - 9 - 47 - - 5 8 -
- voturi împotrivă (NU):105 - 51 18 - - 3 - 10 - 15 8 - - -
- abțineri:7 - - - 1 - 3 - 1 1 - - - - 1
- nu au votat:0 - - - - - - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Parlamentar Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian deputat PNL NU
2. Adnagi Slavoliub deputat Minoritati DA
3. Alexandrescu Vlad-Tudor senator USR NU
4. Alexe Costel deputat PNL NU
5. Ambrus Izabella-Agnes deputat UDMR DA
6. Ampleev Andrian deputat Minoritati DA
7. Anastase Roberta Alma deputat PNL NU
8. Andronache Gabriel deputat PNL NU
9. Andrușcă Dănuț deputat PSD DA
10. Antal István-Loránt senator UDMR DA
11. Anton Anton deputat ALDE DA
12. Apjok Norbert deputat UDMR DA
13. Arcan Emilia senator PSD DA
14. Arcaș Viorel senator PSD DA
15. Ardelean Ben-Oni deputat PNL NU
16. Avram Constantin deputat ALDE DA
17. Avram Nicolae senator PSD DA
18. Axinte Vasile deputat PSD DA
19. Babuș Radu deputat PSD DA
20. Balan Ioan deputat PNL NU
21. Balint Liviu-Ioan deputat PSD DA
22. Banias Mircea Marius deputat - NU
23. Barna Ilie Dan deputat USR NU
24. Bădulescu Dorin-Valeriu senator ALDE DA
25. Băișanu Ștefan-Alexandru deputat ALDE DA
26. Bălănescu Alexandru deputat PSD DA
27. Bârlădeanu Dragoș-Petruț deputat PSD DA
28. Bejinariu Eugen deputat PSD DA
29. Benea Adrian-Dragoș senator PSD DA
30. Benedek Zacharie deputat UDMR DA
31. Benkő Erika deputat UDMR DA
32. Bica Dănuț deputat PNL NU
33. Bichineț Corneliu deputat PMP NU
34. Biro Zsolt-Istvan deputat UDMR DA
35. Boboc Tudorița-Rodica deputat PSD DA
36. Boboc Valentin Gabriel deputat PSD DA
37. Bodea Marius deputat PNL NU
38. Bogdan Gheorghe-Dănuț deputat PSD DA
39. Bontea Vlad deputat PSD DA
40. Boroianu Aurel-Robert deputat PNL NU
41. Botez Mihai-Cătălin deputat USR NU
42. Bozianu Nicoleta-Cătălina deputat PMP Abținere
43. Bran-Voinea Ioana deputat PSD DA
44. Breaz Valer-Daniel senator PSD DA
45. Bucura-Oprescu Simona deputat PSD DA
46. Budăi Marius-Constantin deputat PSD DA
47. Buican Cristian deputat PNL NU
48. Buicu Corneliu-Florin deputat PSD DA
49. Bulacu Romulus senator PNL NU
50. Bulai Iulian deputat USR NU
51. Bumb Sorin-Ioan deputat PNL NU
52. Burciu Cristina deputat PSD DA
53. Cadariu Constantin-Daniel senator PNL NU
54. Calotă Florică Ică deputat ALDE DA
55. Caracota Iancu senator PNL NU
56. Cazan Mircea-Vasile senator PNL NU
57. Cazanciuc Robert-Marius senator PSD DA
58. Căciulă Aurel deputat PSD DA
59. Călin Ion deputat PSD DA
60. Căruceru Aida-Cristina deputat PSD DA
61. Cherecheș Florica deputat PNL NU
62. Chiriac Viorel deputat PSD DA
63. Chirteș Ioan-Cristian senator PNL NU
64. Chisăliță Ioan Narcis senator PSD DA
65. Ciocan Dan deputat PSD DA
66. Ciofu Tamara-Dorina deputat PSD DA
67. Ciolacu Ion-Marcel deputat PSD DA
68. Ciuhodaru Tudor deputat PSD DA
69. Cîmpeanu Sorin Mihai deputat - NU
70. Cîtea Vasile deputat PSD DA
71. Cîțu Florin-Vasile senator PNL NU
72. Cobuz Maricela deputat PSD DA
73. Cocoș Vasile deputat PSD DA
74. Codreanu Constantin deputat PMP NU
75. Coliban Allen senator USR NU
76. Constantin Daniel deputat - NU
77. Corlățean Titus senator PSD DA
78. Covaciu Severica-Rodica senator - Abținere
79. Craioveanu Elena-Lavinia senator PSD DA
80. Crețu Gabriela senator PSD DA
81. Cristache Cătălin deputat PMP Abținere
82. Cristina Ioan senator PNL NU
83. Császár Károly Zsolt senator UDMR DA
84. Csoma Botond deputat UDMR DA
85. Cuc Alexandru-Răzvan deputat PSD DA
86. Cucșa Marian-Gheorghe deputat ALDE DA
87. Culeafă Mihai deputat PNL NU
88. Cupșa Ioan deputat PNL NU
89. Dehelean Silviu deputat USR NU
90. Deneș Ioan senator PSD DA
91. Diaconescu Renică senator PSD DA
92. Diaconu Adrian-Nicolae senator PSD DA
93. Dinică Silvia-Monica senator USR NU
94. Dinu Cristina-Elena deputat PSD DA
95. Dobre Mircea-Titus deputat - NU
96. Dobre Victor Paul deputat PNL NU
97. Dobrică Ionela Viorela deputat PSD DA
98. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae deputat PSD DA
99. Dobrovie Matei-Adrian deputat PNL NU
100. Dogariu Eugen senator PSD DA
101. Drăghici Mircea-Gheorghe deputat PSD DA
102. Dumitrescu Cristian-Sorin senator PSD DA
103. Dunava Costel Neculai deputat PSD DA
104. Dunca Marius-Alexandru senator PSD DA
105. Duruș Vlad-Emanuel deputat USR NU
106. Erdei Dolóczki István deputat UDMR DA
107. Farago Petru deputat UDMR DA
108. Fălcoi Nicu senator USR NU
109. Fenechiu Cătălin-Daniel senator PNL NU
110. Fifor Mihai-Viorel senator PSD DA
111. Florea Oana-Consuela deputat PSD DA
112. Floroiu Ionel deputat PSD DA
113. Furtună Mirela deputat PSD DA
114. Ganea Ion senator PSD DA
115. Gavrilă Camelia deputat PSD DA
116. Gavrilescu Grațiela Leocadia deputat ALDE DA
117. Gavriliță Bianca - Miruna deputat PSD DA
118. Georgescu Nicolae deputat PSD DA
119. Gerea Andrei Dominic deputat ALDE DA
120. Gheorghe Andrei Daniel deputat PNL NU
121. Gheorghe Tinel deputat PNL NU
122. Gheorghiu Bogdan deputat PNL NU
123. Ghera Giureci-Slobodan deputat Minoritati DA
124. Gherman Dumitru deputat PSD DA
125. Ghica Cristian senator USR NU
126. Ghilea Găvrilă deputat PNL NU
127. Ghinea Cristian deputat USR NU
128. Gilia Claudia deputat PSD DA
129. Giugea Nicolae deputat PNL NU
130. Goga Octavian deputat PSD DA
131. Gorghiu Alina-Ștefania senator PNL NU
132. Goțiu Remus Mihai senator USR NU
133. Grosaru Andi-Gabriel deputat Minoritati DA
134. Gudu Vasile deputat PNL NU
135. Hadârcă Ion senator ALDE DA
136. Halici Nicușor deputat PSD DA
137. Havrici Emanuel-Iuliu deputat PSD DA
138. Hărătău Elena deputat PSD DA
139. Hărău Eleonora-Carmen senator PNL NU
140. Heiuș Lucian-Ovidiu deputat PNL NU
141. Huncă Mihaela deputat - Abținere
142. Huțucă Bogdan-Iulian deputat PNL NU
143. Iancu Iulian deputat PSD DA
144. Ibram Iusein deputat Minoritati DA
145. Iftimie Neculai deputat PSD DA
146. Ilea Vasile senator PSD DA
147. Ilișanu Claudiu-Augustin deputat PSD DA
148. Intotero Natalia-Elena deputat PSD DA
149. Ionescu George deputat PNL NU
150. Ioniță Antoneta deputat PNL NU
151. Iordache Florin deputat PSD DA
152. Iordache Virginel senator PSD DA
153. Itu Cornel deputat PSD DA
154. Jivan Luminița-Maria deputat PSD DA
155. Korodi Attila deputat UDMR DA
156. Kulcsár-Terza József-György deputat UDMR DA
157. László Attila senator UDMR DA
158. Lazăr Sorin deputat PSD DA
159. Leoreanu Laurențiu-Dan deputat PNL NU
160. Lovin Dumitru deputat ALDE DA
161. Lungu Dan senator USR NU
162. Lungu Tudorița deputat PNL NU
163. Lupașcu Costel deputat PSD DA
164. Lupescu Dumitru deputat USR NU
165. Macovei Silviu Nicu deputat PSD DA
166. Magyar Loránd-Bálint deputat UDMR DA
167. Manole Petre-Florin deputat PSD DA
168. Marciu Ovidiu-Cristian-Dan senator PSD DA
169. Marica Petru-Sorin deputat PSD DA
170. Marin Gheorghe senator PSD DA
171. Marin Nicolae senator PSD DA
172. Márton Árpád-Francisc deputat UDMR Abținere
173. Matei Călin-Vasile-Andrei deputat PSD DA
174. Matei Constantin-Bogdan senator PSD DA
175. Mazilu Liviu-Lucian senator PSD DA
176. Mărgărit Mitică-Marius deputat PSD DA
177. Mihalescul Dumitru deputat PNL NU
178. Mihălcescu Carmen-Ileana deputat PSD DA
179. Mihu Ștefan senator PSD DA
180. Mînzatu Roxana deputat PSD DA
181. Mocioalcă Ion deputat - NU
182. Moga Nicolae senator PSD DA
183. Mohaci Mihai deputat PSD DA
184. Moldovan Sorin-Dan deputat PNL NU
185. Moșteanu Liviu-Ionuț deputat USR NU
186. Mușoiu Ștefan deputat PSD DA
187. Nasra Gabriel-Horia deputat PSD DA
188. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril deputat USR NU
189. Neagu Nicolae deputat PNL NU
190. Neață Eugen deputat PSD DA
191. Nicoară Marius Petre senator ALDE DA
192. Nicolae Andrei deputat PSD DA
193. Nistor Laurențiu deputat PSD DA
194. Niță Ilie senator ALDE DA
195. Niță Mihai deputat ALDE DA
196. Niță Nicu deputat PSD DA
197. Nosa Iuliu deputat PSD DA
198. Novák Csaba-Zoltán senator UDMR DA
199. Olar Corneliu deputat PNL NU
200. Olteanu Daniel deputat ALDE DA
201. Oprea Dumitru deputat PNL NU
202. Oprea Mario-Ovidiu senator PNL NU
203. Oprișcan Mihai Doru deputat ALDE DA
204. Oros Nechita-Adrian deputat PNL NU
205. Orțan Ovidiu-Florin senator PSD DA
206. Oteșanu Daniela deputat PSD DA
207. Palăr Ionel deputat PNL NU
208. Pambuccian Varujan deputat Minoritati DA
209. Pană Adriana-Doina deputat PSD DA
210. Paraschiv Rodica deputat PSD DA
211. Pațurcă Roxana-Natalia senator PSD DA
212. Pavel Marian senator PSD DA
213. Păle Dănuț deputat PSD DA
214. Pănescu Doru-Adrian senator PSD DA
215. Pereș Alexandru senator PNL NU
216. Petrea Gabriel deputat PSD DA
217. Petrețchi Nicolae-Miroslav deputat Minoritati DA
218. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina deputat PSD DA
219. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian deputat PSD DA
220. Podașcă Gabriela-Maria deputat - NU
221. Pop Andrei deputat PSD DA
222. Pop Georgian deputat - NU
223. Pop Gheorghe senator PSD DA
224. Popa Florin deputat PSD DA
225. Popa Ion senator ALDE DA
226. Popa Mihai Valentin deputat PSD DA
227. Popa Ștefan-Ovidiu deputat PSD DA
228. Popescu Mariana-Venera deputat Minoritati DA
229. Popescu Nicolae-Daniel deputat USR NU
230. Predoiu Marian-Cătălin deputat PNL NU
231. Presadă Florina-Raluca senator USR NU
232. Presură Alexandra deputat PSD DA
233. Prisnel Adrian-Claudiu deputat USR NU
234. Prișcă Răzvan Sorin deputat PNL NU
235. Prună Cristina-Mădălina deputat USR NU
236. Radu Anișoara deputat PSD DA
237. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin deputat PSD DA
238. Raețchi Ovidiu Alexandru deputat PNL NU
239. Răcuci Claudiu-Vasile deputat PNL NU
240. Rădulescu Cătălin-Marian deputat PSD DA
241. Rădulescu Dan-Răzvan deputat USR NU
242. Răduț Violeta deputat PSD DA
243. Rodeanu Bogdan-Ionel deputat USR NU
244. Roman Florin-Claudiu deputat PNL NU
245. Roman Ioan Sorin deputat PSD DA
246. Romanescu Cristinel deputat PNL NU
247. Roșca Lucreția deputat PSD DA
248. Rotaru Alexandru deputat PSD DA
249. Rotaru Ion senator PSD DA
250. Rotaru Răzvan-Ilie deputat PSD DA
251. Ruse Mihai senator ALDE DA
252. Salan Viorel senator PSD DA
253. Savin Emanoil senator PSD DA
254. Sbîrnea Liliana senator PSD DA
255. Sebestyén Csaba-István deputat UDMR DA
256. Sefer Cristian-George deputat PSD DA
257. Seidler Cristian-Gabriel deputat USR NU
258. Sighiartău Robert-Ionatan deputat PNL NU
259. Silistru Doina senator PSD DA
260. Simion Lucian-Eduard deputat PSD DA
261. Simionca Ioan senator ALDE DA
262. Simionca Ionuț deputat PMP Abținere
263. Simonis Alfred - Robert deputat PSD DA
264. Smarandache Miron Alexandru senator PSD DA
265. Socotar Gheorghe-Dinu deputat PSD DA
266. Soporan Aurel-Horea senator PSD DA
267. Spânu Ion deputat - NU
268. Stamatian Vasile-Florin deputat PNL NU
269. Stan Ioan senator PSD DA
270. Stan Viorel deputat PSD DA
271. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel deputat USR NU
272. Stativă Irinel Ioan deputat PSD DA
273. Stănescu Alexandru deputat PSD DA
274. Stănescu Paul senator PSD DA
275. Stângă George-Cătălin senator PNL NU
276. Steriu Valeriu-Andrei deputat PSD DA
277. Stocheci Cristina-Mariana senator PSD DA
278. Suciu Matei deputat PSD DA
279. Suciu Vasile-Daniel deputat PSD DA
280. Surgent Marius-Gheorghe deputat ALDE DA
281. Szabó Ödön deputat UDMR DA
282. Șarapatin Elvira deputat PSD DA
283. Șerban Ciprian-Constantin deputat PSD DA
284. Șimon Gheorghe deputat PSD DA
285. Șișcu George deputat PNL NU
286. Șotcan Theodora deputat PSD DA
287. Șova Lucian deputat PSD DA
288. Șovăială Constantin deputat PNL NU
289. Ștefan Corneliu deputat PSD DA
290. Ștefan Ion deputat PNL NU
291. Știrbu Gigel-Sorinel deputat PNL NU
292. Tabugan Ion deputat ALDE DA
293. Talpoș Ioan-Iustin senator PSD DA
294. Tănăsescu Alina-Elena deputat PSD DA
295. Teiș Alina deputat PSD DA
296. Terea Ioan deputat PSD DA
297. Tîlvăr Angel deputat PSD DA
298. Todor Adrian deputat PSD DA
299. Toma Cătălin Dumitru senator PNL NU
300. Toma Ilie deputat PSD DA
301. Toma Vasilică senator PSD DA
302. Trăilă Cristina deputat PNL NU
303. Tripa Florin-Dan deputat PSD DA
304. Trufin Lucian senator PSD DA
305. Tudor Beatrice deputat PSD DA
306. Tudose Mihai deputat - NU
307. Turcan Raluca deputat PNL NU
308. Turcescu Robert-Nicolae deputat PMP NU
309. Turos Lóránd senator UDMR DA
310. Tușa Adriana Diana deputat PSD DA
311. Țapu Nazare Eugen senator PNL NU
312. Țuțuianu Adrian senator PSD Abținere
313. Ursu Răzvan-Ion deputat PSD DA
314. Valeca Șerban Constantin senator PSD DA
315. Varga Vasile deputat PNL NU
316. Vass Levente deputat UDMR DA
317. Văcaru Alin Vasile deputat - NU
318. Velcea Nicolae deputat PSD DA
319. Vișan George-Gabriel deputat PSD DA
320. Vîlceanu Dan deputat PNL NU
321. Vîrză Mihăiță deputat PSD DA
322. Vlad Sergiu Cosmin deputat USR NU
323. Vosganian Varujan deputat ALDE DA
324. Vrăjitoru Sorinel-Marian deputat PSD DA
325. Vulpescu Ioan senator PSD DA
326. Weber Mihai deputat PSD DA
327. Zainea Cornel deputat USR NU
328. Zamfir Daniel-Cătălin senator ALDE DA
329. Zamfira Constantin-Cătălin deputat PSD DA
330. Zisopol Dragoș Gabriel deputat Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti duminică, 24 octombrie 2021, 5:11
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro