Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 14.02.2019 > 11:09 Versiunea pentru printare
Joi, 14 februarie 2019, ora 11:09

Subiect vot: art.50 - forma comisiei
Centralizator:Total Camera Deputaților Senat
PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil. PSD PNL USR UDMR ALDE
- prezenți:333 121 52 17 17 13 6 10 11 49 16 9 4 8
- voturi pentru (DA):220 121 - - 16 13 - 10 - 48 - - 4 8
- voturi împotrivă (NU):112 - 52 17 - - 6 - 11 1 16 9 - -
- abțineri:1 - - - 1 - - - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Parlamentar Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian deputat PNL NU
2. Adnagi Slavoliub deputat Minoritati DA
3. Alexandrescu Vlad-Tudor senator USR NU
4. Alexe Costel deputat PNL NU
5. Ambrus Izabella-Agnes deputat UDMR DA
6. Ampleev Andrian deputat Minoritati DA
7. Anastase Roberta Alma deputat PNL NU
8. Andronache Gabriel deputat PNL NU
9. Andrușcă Dănuț deputat PSD DA
10. Antal István-Loránt senator UDMR DA
11. Apjok Norbert deputat UDMR DA
12. Arcan Emilia senator PSD DA
13. Ardelean Ben-Oni deputat PNL NU
14. Avram Constantin deputat ALDE DA
15. Avram Nicolae senator PSD DA
16. Axinte Vasile deputat PSD DA
17. Babuș Radu deputat PSD DA
18. Badea Viorel-Riceard senator PNL NU
19. Balint Liviu-Ioan deputat PSD DA
20. Banias Mircea Marius deputat - NU
21. Barna Ilie Dan deputat USR NU
22. Bădulescu Dorin-Valeriu senator ALDE DA
23. Băișanu Ștefan-Alexandru deputat ALDE DA
24. Bălănescu Alexandru deputat PSD DA
25. Bârlădeanu Dragoș-Petruț deputat PSD DA
26. Bejinariu Eugen deputat PSD DA
27. Bende Sándor deputat UDMR DA
28. Benea Adrian-Dragoș senator PSD DA
29. Benedek Zacharie deputat UDMR DA
30. Benkő Erika deputat UDMR DA
31. Bica Dănuț deputat PNL NU
32. Bichineț Corneliu deputat PMP NU
33. Biro Zsolt-Istvan deputat UDMR DA
34. Boboc Tudorița-Rodica deputat PSD DA
35. Boboc Valentin Gabriel deputat PSD DA
36. Bodea Marius deputat PNL NU
37. Bogdan Gheorghe-Dănuț deputat PSD DA
38. Bontea Vlad deputat PSD DA
39. Boroianu Aurel-Robert deputat PNL NU
40. Botez Mihai-Cătălin deputat USR NU
41. Bozianu Nicoleta-Cătălina deputat PMP NU
42. Bran-Voinea Ioana deputat PSD DA
43. Breaz Valer-Daniel senator PSD DA
44. Bucura-Oprescu Simona deputat PSD DA
45. Budăi Marius-Constantin deputat PSD DA
46. Buican Cristian deputat PNL NU
47. Buicu Corneliu-Florin deputat PSD DA
48. Bulacu Romulus senator PNL NU
49. Bumb Sorin-Ioan deputat PNL NU
50. Burciu Cristina deputat PSD DA
51. Cadariu Constantin-Daniel senator PNL NU
52. Calotă Florică Ică deputat ALDE DA
53. Caracota Iancu senator PNL NU
54. Cazan Mircea-Vasile senator PNL NU
55. Cazanciuc Robert-Marius senator PSD DA
56. Căciulă Aurel deputat PSD DA
57. Călin Ion deputat PSD DA
58. Căruceru Aida-Cristina deputat PSD DA
59. Cârciumaru Florin senator PSD DA
60. Cherecheș Florica deputat PNL NU
61. Chiriac Viorel deputat PSD DA
62. Chirteș Ioan-Cristian senator PNL NU
63. Chisăliță Ioan Narcis senator PSD DA
64. Ciocan Dan deputat PSD DA
65. Ciofu Tamara-Dorina deputat PSD DA
66. Ciolacu Ion-Marcel deputat PSD DA
67. Ciuhodaru Tudor deputat PSD DA
68. Cîmpeanu Sorin Mihai deputat - NU
69. Cîtea Vasile deputat PSD DA
70. Cîțu Florin-Vasile senator PNL NU
71. Cobuz Maricela deputat PSD DA
72. Codreanu Constantin deputat PMP NU
73. Coliban Allen senator USR NU
74. Constantin Daniel deputat - NU
75. Corlățean Titus senator PSD DA
76. Craioveanu Elena-Lavinia senator PSD DA
77. Crețu Gabriela senator PSD DA
78. Cristache Cătălin deputat PMP NU
79. Csoma Botond deputat UDMR DA
80. Cuc Alexandru-Răzvan deputat PSD DA
81. Cucșa Marian-Gheorghe deputat ALDE DA
82. Culeafă Mihai deputat PNL NU
83. Cupșa Ioan deputat PNL NU
84. Dehelean Silviu deputat USR NU
85. Deneș Ioan senator PSD DA
86. Diaconescu Renică senator PSD DA
87. Diaconu Adrian-Nicolae senator PSD DA
88. Dinică Silvia-Monica senator USR NU
89. Dinu Cristina-Elena deputat PSD DA
90. Dîrzu Ioan deputat PSD DA
91. Dobre Mircea-Titus deputat - NU
92. Dobre Victor Paul deputat PNL NU
93. Dobrică Ionela Viorela deputat PSD DA
94. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae deputat PSD DA
95. Dobrovie Matei-Adrian deputat PNL NU
96. Dogariu Eugen senator PSD DA
97. Drăghici Mircea-Gheorghe deputat PSD DA
98. Dumitrescu Cristian-Sorin senator PSD DA
99. Dunava Costel Neculai deputat PSD DA
100. Dunca Marius-Alexandru senator PSD DA
101. Duruș Vlad-Emanuel deputat USR NU
102. Erdei Dolóczki István deputat UDMR DA
103. Farago Petru deputat UDMR DA
104. Fălcoi Nicu senator USR NU
105. Fenechiu Cătălin-Daniel senator PNL NU
106. Fifor Mihai-Viorel senator PSD DA
107. Filipescu Răducu-George senator PNL NU
108. Florea Oana-Consuela deputat PSD DA
109. Floroiu Ionel deputat PSD DA
110. Furtună Mirela deputat PSD DA
111. Ganea Ion senator PSD DA
112. Gavrilă Camelia deputat PSD DA
113. Gavrilescu Grațiela Leocadia deputat ALDE DA
114. Gavriliță Bianca - Miruna deputat PSD DA
115. Georgescu Nicolae deputat PSD DA
116. Gerea Andrei Dominic deputat ALDE DA
117. Gheorghe Andrei Daniel deputat PNL NU
118. Gheorghe Tinel deputat PNL NU
119. Gheorghiu Bogdan deputat PNL NU
120. Ghera Giureci-Slobodan deputat Minoritati DA
121. Gherman Dumitru deputat PSD DA
122. Ghica Cristian senator USR NU
123. Ghilea Găvrilă deputat PNL NU
124. Gilia Claudia deputat PSD DA
125. Giugea Nicolae deputat PNL NU
126. Goga Octavian deputat PSD DA
127. Gorghiu Alina-Ștefania senator PNL NU
128. Goțiu Remus Mihai senator USR NU
129. Grosaru Andi-Gabriel deputat Minoritati DA
130. Gudu Vasile deputat PNL NU
131. Hadârcă Ion senator ALDE DA
132. Halici Nicușor deputat PSD DA
133. Havrici Emanuel-Iuliu deputat PSD DA
134. Hărătău Elena deputat PSD DA
135. Hărău Eleonora-Carmen senator PNL NU
136. Heiuș Lucian-Ovidiu deputat PNL NU
137. Huncă Mihaela deputat - NU
138. Huțucă Bogdan-Iulian deputat PNL NU
139. Iancu Iulian deputat PSD DA
140. Ibram Iusein deputat Minoritati DA
141. Iftimie Neculai deputat PSD DA
142. Ilea Vasile senator PSD DA
143. Ilișanu Claudiu-Augustin deputat PSD DA
144. Intotero Natalia-Elena deputat PSD DA
145. Ion Stelian-Cristian deputat USR NU
146. Ionescu George deputat PNL NU
147. Ioniță Antoneta deputat PNL NU
148. Iordache Florin deputat PSD DA
149. Iordache Virginel senator PSD DA
150. Itu Cornel deputat PSD DA
151. Iurișniți Cristina-Ionela deputat USR NU
152. Jivan Luminița-Maria deputat PSD DA
153. Kelemen Hunor deputat UDMR DA
154. Korodi Attila deputat UDMR DA
155. Kulcsár-Terza József-György deputat UDMR DA
156. László Attila senator UDMR DA
157. Lazăr Sorin deputat PSD DA
158. Leoreanu Laurențiu-Dan deputat PNL NU
159. Longher Victoria deputat Minoritati DA
160. Lovin Dumitru deputat ALDE DA
161. Lungu Dan senator USR NU
162. Lungu Tudorița deputat PNL NU
163. Lupașcu Costel deputat PSD DA
164. Lupescu Dumitru deputat USR NU
165. Macovei Silviu Nicu deputat PSD DA
166. Magyar Loránd-Bálint deputat UDMR DA
167. Manole Petre-Florin deputat PSD DA
168. Marciu Ovidiu-Cristian-Dan senator PSD DA
169. Marica Petru-Sorin deputat PSD DA
170. Marin Gheorghe senator PSD DA
171. Marin Nicolae senator PSD DA
172. Márton Árpád-Francisc deputat UDMR Abținere
173. Matei Călin-Vasile-Andrei deputat PSD DA
174. Matei Constantin-Bogdan senator PSD DA
175. Mazilu Liviu-Lucian senator PSD DA
176. Mărgărit Mitică-Marius deputat PSD DA
177. Mihail Radu-Mihai senator USR NU
178. Mihalescul Dumitru deputat PNL NU
179. Mihălcescu Carmen-Ileana deputat PSD DA
180. Mihu Ștefan senator PSD DA
181. Mirea Siminica senator PSD DA
182. Mînzatu Roxana deputat PSD DA
183. Mocioalcă Ion deputat - NU
184. Moga Nicolae senator PSD DA
185. Mohaci Mihai deputat PSD DA
186. Moldovan Sorin-Dan deputat PNL NU
187. Moșteanu Liviu-Ionuț deputat USR NU
188. Mușoiu Ștefan deputat PSD DA
189. Nasra Gabriel-Horia deputat PSD DA
190. Neagu Nicolae deputat PNL NU
191. Neață Eugen deputat PSD DA
192. Nicoară Marius Petre senator ALDE DA
193. Nicoară Romeo Florin deputat PNL NU
194. Nicolae Andrei deputat PSD DA
195. Nistor Laurențiu deputat PSD DA
196. Niță Ilie senator ALDE DA
197. Niță Mihai deputat ALDE DA
198. Niță Nicu deputat PSD DA
199. Nosa Iuliu deputat PSD DA
200. Novák Csaba-Zoltán senator UDMR DA
201. Olar Corneliu deputat PNL NU
202. Olteanu Daniel deputat ALDE DA
203. Oprea Dumitru deputat PNL NU
204. Oprea Mario-Ovidiu senator PNL NU
205. Oprișcan Mihai Doru deputat ALDE DA
206. Oros Nechita-Adrian deputat PNL NU
207. Orțan Ovidiu-Florin senator PSD DA
208. Oteșanu Daniela deputat PSD DA
209. Palăr Ionel deputat PNL NU
210. Pambuccian Varujan deputat Minoritati DA
211. Pană Adriana-Doina deputat PSD DA
212. Paraschiv Rodica deputat PSD DA
213. Pațurcă Roxana-Natalia senator PSD DA
214. Pavel Marian senator PSD DA
215. Păle Dănuț deputat PSD DA
216. Pănescu Doru-Adrian senator PSD DA
217. Pereș Alexandru senator PNL NU
218. Petrea Gabriel deputat PSD DA
219. Petrețchi Nicolae-Miroslav deputat Minoritati DA
220. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina deputat PSD DA
221. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian deputat PSD DA
222. Podașcă Gabriela-Maria deputat - NU
223. Pop Andrei deputat PSD DA
224. Pop Georgian deputat - NU
225. Pop Gheorghe senator PSD DA
226. Popa Florin deputat PSD DA
227. Popa Ion senator ALDE DA
228. Popa Mihai Valentin deputat PSD DA
229. Popa Ștefan-Ovidiu deputat PSD DA
230. Popescu Mariana-Venera deputat Minoritati DA
231. Popescu Nicolae-Daniel deputat USR NU
232. Popescu Pavel deputat PNL NU
233. Predoiu Marian-Cătălin deputat PNL NU
234. Presadă Florina-Raluca senator USR NU
235. Presură Alexandra deputat PSD DA
236. Prisnel Adrian-Claudiu deputat USR NU
237. Prișcă Răzvan Sorin deputat PNL NU
238. Prună Cristina-Mădălina deputat USR NU
239. Radu Anișoara deputat PSD DA
240. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin deputat PSD DA
241. Raețchi Ovidiu Alexandru deputat PNL NU
242. Răcuci Claudiu-Vasile deputat PNL NU
243. Rădulescu Cătălin-Marian deputat PSD DA
244. Rădulescu Dan-Răzvan deputat USR NU
245. Răduț Violeta deputat PSD DA
246. Rodeanu Bogdan-Ionel deputat USR NU
247. Roman Florin-Claudiu deputat PNL NU
248. Roman Ioan Sorin deputat PSD DA
249. Romanescu Cristinel deputat PNL NU
250. Roșca Lucreția deputat PSD DA
251. Rotaru Alexandru deputat PSD DA
252. Rotaru Ion senator PSD DA
253. Rotaru Răzvan-Ilie deputat PSD DA
254. Ruse Mihai senator ALDE DA
255. Salan Viorel senator PSD DA
256. Savin Emanoil senator PSD DA
257. Sbîrnea Liliana senator PSD DA
258. Sebestyén Csaba-István deputat UDMR DA
259. Sefer Cristian-George deputat PSD DA
260. Seidler Cristian-Gabriel deputat USR NU
261. Sighiartău Robert-Ionatan deputat PNL NU
262. Silistru Doina senator PSD DA
263. Simion Lucian-Eduard deputat PSD DA
264. Simionca Ioan senator ALDE DA
265. Simionca Ionuț deputat PMP NU
266. Simonis Alfred - Robert deputat PSD DA
267. Smarandache Miron Alexandru senator PSD DA
268. Socotar Gheorghe-Dinu deputat PSD DA
269. Soporan Aurel-Horea senator PSD DA
270. Spânu Ion deputat - NU
271. Stamatian Vasile-Florin deputat PNL NU
272. Stan Ioan senator PSD DA
273. Stan Viorel deputat PSD DA
274. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel deputat USR NU
275. Stativă Irinel Ioan deputat PSD DA
276. Stănescu Alexandru deputat PSD DA
277. Stănescu Paul senator PSD DA
278. Stângă George-Cătălin senator PNL NU
279. Steriu Valeriu-Andrei deputat PSD DA
280. Stocheci Cristina-Mariana senator PSD DA
281. Suciu Matei deputat PSD DA
282. Suciu Vasile-Daniel deputat PSD DA
283. Surgent Marius-Gheorghe deputat ALDE DA
284. Szabó Ödön deputat UDMR DA
285. Șarapatin Elvira deputat PSD DA
286. Șerban Ciprian-Constantin deputat PSD DA
287. Șimon Gheorghe deputat PSD DA
288. Șișcu George deputat PNL NU
289. Șotcan Theodora deputat PSD DA
290. Șova Lucian deputat PSD DA
291. Șovăială Constantin deputat PNL NU
292. Ștefan Corneliu deputat PSD DA
293. Ștefan Ion deputat PNL NU
294. Știrbu Gigel-Sorinel deputat PNL NU
295. Tabugan Ion deputat ALDE DA
296. Talpoș Ioan-Iustin senator PSD DA
297. Tănăsescu Alina-Elena deputat PSD DA
298. Teiș Alina deputat PSD DA
299. Terea Ioan deputat PSD DA
300. Tîlvăr Angel deputat PSD DA
301. Todor Adrian deputat PSD DA
302. Toma Cătălin Dumitru senator PNL NU
303. Toma Ilie deputat PSD DA
304. Toma Vasilică senator PSD DA
305. Trăilă Cristina deputat PNL NU
306. Tripa Florin-Dan deputat PSD DA
307. Trufin Lucian senator PSD DA
308. Tudor Beatrice deputat PSD DA
309. Tudose Mihai deputat - NU
310. Turcan Raluca deputat PNL NU
311. Turcescu Robert-Nicolae deputat PMP NU
312. Turos Lóránd senator UDMR DA
313. Tușa Adriana Diana deputat PSD DA
314. Țapu Nazare Eugen senator PNL NU
315. Țuțuianu Adrian senator PSD NU
316. Ursu Răzvan-Ion deputat PSD DA
317. Valeca Șerban Constantin senator PSD DA
318. Varga Vasile deputat PNL NU
319. Vass Levente deputat UDMR DA
320. Văcaru Alin Vasile deputat - NU
321. Velcea Nicolae deputat PSD DA
322. Vișan George-Gabriel deputat PSD DA
323. Vîlceanu Dan deputat PNL NU
324. Vîrză Mihăiță deputat PSD DA
325. Vlad Sergiu Cosmin deputat USR NU
326. Vosganian Varujan deputat ALDE DA
327. Vrăjitoru Sorinel-Marian deputat PSD DA
328. Vulpescu Ioan senator PSD DA
329. Weber Mihai deputat PSD DA
330. Zainea Cornel deputat USR NU
331. Zamfir Daniel-Cătălin senator ALDE DA
332. Zamfira Constantin-Cătălin deputat PSD DA
333. Zisopol Dragoș Gabriel deputat Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti joi, 28 octombrie 2021, 7:15
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro