Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 14.02.2019 > 11:02 Versiunea pentru printare
Joi, 14 februarie 2019, ora 11:02

Subiect vot: art.43 - forma comisiei
Centralizator:Total Camera Deputaților Senat
PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil. PSD PNL USR UDMR ALDE Neafil.
- prezenți:328 121 53 17 17 14 4 7 7 53 17 7 4 6 1
- voturi pentru (DA):221 120 - - 17 14 - 7 - 52 1 - 4 6 -
- voturi împotrivă (NU):104 1 52 16 - - 4 - 7 1 16 7 - - -
- abțineri:3 - 1 1 - - - - - - - - - - 1
- nu au votat:0 - - - - - - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Parlamentar Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian deputat PNL Abținere
2. Adnagi Slavoliub deputat Minoritati DA
3. Alexandrescu Vlad-Tudor senator USR NU
4. Alexe Costel deputat PNL NU
5. Ambrus Izabella-Agnes deputat UDMR DA
6. Ampleev Andrian deputat Minoritati DA
7. Anastase Roberta Alma deputat PNL NU
8. Andronache Gabriel deputat PNL NU
9. Andronescu Ecaterina senator PSD DA
10. Andrușcă Dănuț deputat PSD DA
11. Antal István-Loránt senator UDMR DA
12. Anton Anton deputat ALDE DA
13. Apjok Norbert deputat UDMR DA
14. Arcan Emilia senator PSD DA
15. Ardelean Ben-Oni deputat PNL NU
16. Avram Constantin deputat ALDE DA
17. Avram Nicolae senator PSD DA
18. Axinte Vasile deputat PSD DA
19. Babuș Radu deputat PSD DA
20. Balan Ioan deputat PNL NU
21. Balint Liviu-Ioan deputat PSD DA
22. Barna Ilie Dan deputat USR NU
23. Bădulescu Dorin-Valeriu senator ALDE DA
24. Băișanu Ștefan-Alexandru deputat ALDE DA
25. Bălănescu Alexandru deputat PSD DA
26. Bănicioiu Nicolae deputat - NU
27. Bârlădeanu Dragoș-Petruț deputat PSD DA
28. Bejinariu Eugen deputat PSD DA
29. Bende Sándor deputat UDMR DA
30. Benea Adrian-Dragoș senator PSD DA
31. Benedek Zacharie deputat UDMR DA
32. Benkő Erika deputat UDMR DA
33. Bica Dănuț deputat PNL NU
34. Biro Zsolt-Istvan deputat UDMR DA
35. Boboc Tudorița-Rodica deputat PSD DA
36. Boboc Valentin Gabriel deputat PSD DA
37. Bodea Marius deputat PNL NU
38. Bodog Florian-Dorel senator PSD DA
39. Bogdan Gheorghe-Dănuț deputat PSD DA
40. Bontea Vlad deputat PSD DA
41. Boroianu Aurel-Robert deputat PNL NU
42. Botez Mihai-Cătălin deputat USR NU
43. Bran-Voinea Ioana deputat PSD DA
44. Breaz Valer-Daniel senator PSD DA
45. Bucura-Oprescu Simona deputat PSD DA
46. Budăi Marius-Constantin deputat PSD DA
47. Buican Cristian deputat PNL NU
48. Buicu Corneliu-Florin deputat PSD DA
49. Bulacu Romulus senator PNL NU
50. Bumb Sorin-Ioan deputat PNL NU
51. Burciu Cristina deputat PSD DA
52. Cadariu Constantin-Daniel senator PNL NU
53. Calotă Florică Ică deputat ALDE DA
54. Caracota Iancu senator PNL NU
55. Cazan Mircea-Vasile senator PNL NU
56. Cazanciuc Robert-Marius senator PSD DA
57. Căciulă Aurel deputat PSD DA
58. Călin Ion deputat PSD DA
59. Căruceru Aida-Cristina deputat PSD DA
60. Cătăniciu Steluța-Gustica deputat ALDE DA
61. Cârciumaru Florin senator PSD DA
62. Cherecheș Florica deputat PNL NU
63. Chiriac Viorel deputat PSD DA
64. Chirteș Ioan-Cristian senator PNL NU
65. Chisăliță Ioan Narcis senator PSD DA
66. Ciocan Dan deputat PSD DA
67. Ciofu Tamara-Dorina deputat PSD DA
68. Ciolacu Ion-Marcel deputat PSD DA
69. Ciuhodaru Tudor deputat PSD DA
70. Cîmpeanu Sorin Mihai deputat - NU
71. Cîtea Vasile deputat PSD DA
72. Cîțu Florin-Vasile senator PNL NU
73. Cobuz Maricela deputat PSD DA
74. Cocoș Vasile deputat PSD DA
75. Codreanu Constantin deputat PMP NU
76. Constantin Daniel deputat - NU
77. Corlățean Titus senator PSD DA
78. Covaciu Severica-Rodica senator - Abținere
79. Craioveanu Elena-Lavinia senator PSD DA
80. Crețu Gabriela senator PSD DA
81. Cristache Cătălin deputat PMP NU
82. Cristina Ioan senator PNL NU
83. Csép Éva-Andrea deputat UDMR DA
84. Csoma Botond deputat UDMR DA
85. Cuc Alexandru-Răzvan deputat PSD DA
86. Cucșa Marian-Gheorghe deputat ALDE DA
87. Culeafă Mihai deputat PNL NU
88. Cupșa Ioan deputat PNL NU
89. Dehelean Silviu deputat USR NU
90. Deneș Ioan senator PSD DA
91. Diaconescu Renică senator PSD DA
92. Diaconu Adrian-Nicolae senator PSD DA
93. Dinică Silvia-Monica senator USR NU
94. Dinu Cristina-Elena deputat PSD DA
95. Dîrzu Ioan deputat PSD DA
96. Dobre Victor Paul deputat PNL NU
97. Dobrică Ionela Viorela deputat PSD DA
98. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae deputat PSD DA
99. Dobrovie Matei-Adrian deputat PNL NU
100. Dogariu Eugen senator PSD DA
101. Drăghici Mircea-Gheorghe deputat PSD DA
102. Dumitrescu Cristian-Sorin senator PSD DA
103. Dunava Costel Neculai deputat PSD DA
104. Dunca Marius-Alexandru senator PSD DA
105. Duruș Vlad-Emanuel deputat USR Abținere
106. Erdei Dolóczki István deputat UDMR DA
107. Fălcoi Nicu senator USR NU
108. Federovici Doina Elena senator PSD DA
109. Fifor Mihai-Viorel senator PSD DA
110. Filipescu Răducu-George senator PNL DA
111. Florea Oana-Consuela deputat PSD DA
112. Floroiu Ionel deputat PSD DA
113. Furtună Mirela deputat PSD DA
114. Ganea Ion senator PSD DA
115. Gavrilă Camelia deputat PSD DA
116. Gavrilescu Grațiela Leocadia deputat ALDE DA
117. Gavriliță Bianca - Miruna deputat PSD DA
118. Georgescu Nicolae deputat PSD DA
119. Gerea Andrei Dominic deputat ALDE DA
120. Gheorghe Andrei Daniel deputat PNL NU
121. Gheorghe Tinel deputat PNL NU
122. Gheorghiu Bogdan deputat PNL NU
123. Ghera Giureci-Slobodan deputat Minoritati DA
124. Gherman Dumitru deputat PSD DA
125. Ghica Cristian senator USR NU
126. Ghilea Găvrilă deputat PNL NU
127. Ghinea Cristian deputat USR NU
128. Gilia Claudia deputat PSD DA
129. Giugea Nicolae deputat PNL NU
130. Goga Octavian deputat PSD DA
131. Gorghiu Alina-Ștefania senator PNL NU
132. Grosaru Andi-Gabriel deputat Minoritati DA
133. Gudu Vasile deputat PNL NU
134. Hadârcă Ion senator ALDE DA
135. Halici Nicușor deputat PSD DA
136. Havrici Emanuel-Iuliu deputat PSD DA
137. Hărătău Elena deputat PSD DA
138. Hărău Eleonora-Carmen senator PNL NU
139. Heiuș Lucian-Ovidiu deputat PNL NU
140. Holban Georgeta-Carmen deputat PSD DA
141. Huțucă Bogdan-Iulian deputat PNL NU
142. Iancu Iulian deputat PSD DA
143. Ibram Iusein deputat Minoritati DA
144. Iftimie Neculai deputat PSD DA
145. Ilea Vasile senator PSD DA
146. Ilișanu Claudiu-Augustin deputat PSD DA
147. Intotero Natalia-Elena deputat PSD DA
148. Ion Stelian-Cristian deputat USR NU
149. Ionescu George deputat PNL NU
150. Ioniță Antoneta deputat PNL NU
151. Iordache Florin deputat PSD DA
152. Iordache Virginel senator PSD DA
153. Itu Cornel deputat PSD DA
154. Jivan Luminița-Maria deputat PSD DA
155. Kelemen Hunor deputat UDMR DA
156. Korodi Attila deputat UDMR DA
157. Kulcsár-Terza József-György deputat UDMR DA
158. László Attila senator UDMR DA
159. Lazăr Sorin deputat PSD DA
160. Leoreanu Laurențiu-Dan deputat PNL NU
161. Lovin Dumitru deputat ALDE DA
162. Lungu Dan senator USR NU
163. Lungu Tudorița deputat PNL NU
164. Lupașcu Costel deputat PSD DA
165. Lupescu Dumitru deputat USR NU
166. Macovei Silviu Nicu deputat PSD DA
167. Manole Petre-Florin deputat PSD DA
168. Marciu Ovidiu-Cristian-Dan senator PSD DA
169. Marica Petru-Sorin deputat PSD DA
170. Marin Gheorghe senator PSD DA
171. Marin Nicolae senator PSD DA
172. Márton Árpád-Francisc deputat UDMR DA
173. Matei Călin-Vasile-Andrei deputat PSD DA
174. Matei Constantin-Bogdan senator PSD DA
175. Mazilu Liviu-Lucian senator PSD DA
176. Mărgărit Mitică-Marius deputat PSD DA
177. Mihail Radu-Mihai senator USR NU
178. Mihalescul Dumitru deputat PNL NU
179. Mihălcescu Carmen-Ileana deputat PSD DA
180. Mihu Ștefan senator PSD DA
181. Mirea Siminica senator PSD DA
182. Mînzatu Roxana deputat PSD DA
183. Mocioalcă Ion deputat - NU
184. Moga Nicolae senator PSD DA
185. Mohaci Mihai deputat PSD DA
186. Moldovan Sorin-Dan deputat PNL NU
187. Moșteanu Liviu-Ionuț deputat USR NU
188. Mușoiu Ștefan deputat PSD DA
189. Nasra Gabriel-Horia deputat PSD DA
190. Neagu Nicolae deputat PNL NU
191. Neață Eugen deputat PSD DA
192. Nicoară Marius Petre senator ALDE DA
193. Nicoară Romeo Florin deputat PNL NU
194. Nicolae Andrei deputat PSD DA
195. Nistor Laurențiu deputat PSD DA
196. Niță Ilie senator ALDE DA
197. Niță Mihai deputat ALDE DA
198. Niță Nicu deputat PSD DA
199. Nosa Iuliu deputat PSD DA
200. Novák Csaba-Zoltán senator UDMR DA
201. Olar Corneliu deputat PNL NU
202. Olteanu Daniel deputat ALDE DA
203. Oprea Dumitru deputat PNL NU
204. Oprea Mario-Ovidiu senator PNL NU
205. Oprea Ștefan Radu senator PSD DA
206. Oros Nechita-Adrian deputat PNL NU
207. Orțan Ovidiu-Florin senator PSD DA
208. Oteșanu Daniela deputat PSD DA
209. Palăr Ionel deputat PNL NU
210. Pambuccian Varujan deputat Minoritati DA
211. Pană Adriana-Doina deputat PSD DA
212. Paraschiv Rodica deputat PSD DA
213. Pațurcă Roxana-Natalia senator PSD DA
214. Pavel Marian senator PSD DA
215. Păle Dănuț deputat PSD DA
216. Pănescu Doru-Adrian senator PSD DA
217. Pereș Alexandru senator PNL NU
218. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina deputat PSD DA
219. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian deputat PSD DA
220. Podașcă Gabriela-Maria deputat - NU
221. Pop Andrei deputat PSD DA
222. Pop Georgian deputat - NU
223. Pop Gheorghe senator PSD DA
224. Popa Cornel senator PNL NU
225. Popa Florin deputat PSD DA
226. Popa Mihai Valentin deputat PSD DA
227. Popa Ștefan-Ovidiu deputat PSD DA
228. Popescu Nicolae-Daniel deputat USR NU
229. Popescu Pavel deputat PNL NU
230. Predoiu Marian-Cătălin deputat PNL NU
231. Presadă Florina-Raluca senator USR NU
232. Presură Alexandra deputat PSD DA
233. Prisnel Adrian-Claudiu deputat USR NU
234. Prună Cristina-Mădălina deputat USR NU
235. Radu Anișoara deputat PSD DA
236. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin deputat PSD DA
237. Raețchi Ovidiu Alexandru deputat PNL NU
238. Răcuci Claudiu-Vasile deputat PNL NU
239. Rădulescu Alexandru deputat PSD NU
240. Rădulescu Cătălin-Marian deputat PSD DA
241. Rădulescu Dan-Răzvan deputat USR NU
242. Răduț Violeta deputat PSD DA
243. Rodeanu Bogdan-Ionel deputat USR NU
244. Roman Florin-Claudiu deputat PNL NU
245. Roman Ioan Sorin deputat PSD DA
246. Romanescu Cristinel deputat PNL NU
247. Roșca Lucreția deputat PSD DA
248. Rotaru Alexandru deputat PSD DA
249. Rotaru Ion senator PSD DA
250. Rotaru Răzvan-Ilie deputat PSD DA
251. Ruse Mihai senator ALDE DA
252. Salan Viorel senator PSD DA
253. Savin Emanoil senator PSD DA
254. Sbîrnea Liliana senator PSD DA
255. Sebestyén Csaba-István deputat UDMR DA
256. Sefer Cristian-George deputat PSD DA
257. Seidler Cristian-Gabriel deputat USR NU
258. Seres Dénes deputat UDMR DA
259. Sighiartău Robert-Ionatan deputat PNL NU
260. Silistru Doina senator PSD DA
261. Simion Lucian-Eduard deputat PSD DA
262. Simionca Ioan senator ALDE DA
263. Simionca Ionuț deputat PMP NU
264. Simonis Alfred - Robert deputat PSD DA
265. Smarandache Miron Alexandru senator PSD DA
266. Socotar Gheorghe-Dinu deputat PSD DA
267. Soporan Aurel-Horea senator PSD DA
268. Spânu Ion deputat - NU
269. Stamatian Vasile-Florin deputat PNL NU
270. Stan Ioan senator PSD DA
271. Stan Viorel deputat PSD DA
272. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel deputat USR NU
273. Stativă Irinel Ioan deputat PSD DA
274. Stănescu Alexandru deputat PSD DA
275. Stănescu Paul senator PSD DA
276. Stângă George-Cătălin senator PNL NU
277. Steriu Valeriu-Andrei deputat PSD DA
278. Stocheci Cristina-Mariana senator PSD DA
279. Suciu Matei deputat PSD DA
280. Suciu Vasile-Daniel deputat PSD DA
281. Surgent Marius-Gheorghe deputat ALDE DA
282. Szabó Ödön deputat UDMR DA
283. Șarapatin Elvira deputat PSD DA
284. Șerban Ciprian-Constantin deputat PSD DA
285. Șimon Gheorghe deputat PSD DA
286. Șișcu George deputat PNL NU
287. Șotcan Theodora deputat PSD DA
288. Șova Lucian deputat PSD DA
289. Șovăială Constantin deputat PNL NU
290. Ștefan Corneliu deputat PSD DA
291. Ștefan Ion deputat PNL NU
292. Știrbu Gigel-Sorinel deputat PNL NU
293. Tabugan Ion deputat ALDE DA
294. Talpoș Ioan-Iustin senator PSD DA
295. Tănăsescu Alina-Elena deputat PSD DA
296. Teiș Alina deputat PSD DA
297. Terea Ioan deputat PSD DA
298. Todor Adrian deputat PSD DA
299. Toma Cătălin Dumitru senator PNL NU
300. Toma Ilie deputat PSD DA
301. Toma Vasilică senator PSD DA
302. Trăilă Cristina deputat PNL NU
303. Tripa Florin-Dan deputat PSD DA
304. Trufin Lucian senator PSD DA
305. Tudor Beatrice deputat PSD DA
306. Turcan Raluca deputat PNL NU
307. Turcescu Robert-Nicolae deputat PMP NU
308. Turos Lóránd senator UDMR DA
309. Tușa Adriana Diana deputat PSD DA
310. Țapu Nazare Eugen senator PNL NU
311. Țuțuianu Adrian senator PSD NU
312. Valeca Șerban Constantin senator PSD DA
313. Varga Glad-Aurel deputat PNL NU
314. Varga Vasile deputat PNL NU
315. Vass Levente deputat UDMR DA
316. Vela Ion-Marcel senator PNL NU
317. Velcea Nicolae deputat PSD DA
318. Vișan George-Gabriel deputat PSD DA
319. Vîlceanu Dan deputat PNL NU
320. Vîrză Mihăiță deputat PSD DA
321. Vlad Sergiu Cosmin deputat USR NU
322. Vosganian Varujan deputat ALDE DA
323. Vrăjitoru Sorinel-Marian deputat PSD DA
324. Vulpescu Ioan senator PSD DA
325. Weber Mihai deputat PSD DA
326. Zainea Cornel deputat USR NU
327. Zamfira Constantin-Cătălin deputat PSD DA
328. Zisopol Dragoș Gabriel deputat Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti joi, 28 octombrie 2021, 7:14
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro