Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 14.02.2019 > 11:12 Versiunea pentru printare
Joi, 14 februarie 2019, ora 11:12

Subiect vot: art.65 - forma comisie
Centralizator:Total Camera Deputaților Senat
PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil. PSD PNL USR UDMR ALDE Neafil.
- prezenți:333 122 46 18 18 12 6 11 13 46 17 9 5 9 1
- voturi pentru (DA):222 122 - - 18 12 - 11 - 45 - - 5 9 -
- voturi împotrivă (NU):110 - 46 18 - - 6 - 12 1 17 9 - - 1
- abțineri:1 - - - - - - - 1 - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Parlamentar Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian deputat PNL NU
2. Adnagi Slavoliub deputat Minoritati DA
3. Alexandrescu Vlad-Tudor senator USR NU
4. Alexe Costel deputat PNL NU
5. Ambrus Izabella-Agnes deputat UDMR DA
6. Ampleev Andrian deputat Minoritati DA
7. Anastase Roberta Alma deputat PNL NU
8. Andronache Gabriel deputat PNL NU
9. Andrușcă Dănuț deputat PSD DA
10. Antal István-Loránt senator UDMR DA
11. Anton Anton deputat ALDE DA
12. Apjok Norbert deputat UDMR DA
13. Arcan Emilia senator PSD DA
14. Arcaș Viorel senator PSD DA
15. Avram Constantin deputat ALDE DA
16. Axinte Vasile deputat PSD DA
17. Babuș Radu deputat PSD DA
18. Badea Viorel-Riceard senator PNL NU
19. Balint Liviu-Ioan deputat PSD DA
20. Banias Mircea Marius deputat - NU
21. Barna Ilie Dan deputat USR NU
22. Bădulescu Dorin-Valeriu senator ALDE DA
23. Băișanu Ștefan-Alexandru deputat ALDE DA
24. Bălănescu Alexandru deputat PSD DA
25. Bănicioiu Nicolae deputat - NU
26. Bârlădeanu Dragoș-Petruț deputat PSD DA
27. Bejinariu Eugen deputat PSD DA
28. Bende Sándor deputat UDMR DA
29. Benea Adrian-Dragoș senator PSD DA
30. Benedek Zacharie deputat UDMR DA
31. Benkő Erika deputat UDMR DA
32. Bica Dănuț deputat PNL NU
33. Bichineț Corneliu deputat PMP NU
34. Biro Zsolt-Istvan deputat UDMR DA
35. Boboc Tudorița-Rodica deputat PSD DA
36. Boboc Valentin Gabriel deputat PSD DA
37. Bodog Florian-Dorel senator PSD DA
38. Bogdan Gheorghe-Dănuț deputat PSD DA
39. Bontea Vlad deputat PSD DA
40. Boroianu Aurel-Robert deputat PNL NU
41. Botez Mihai-Cătălin deputat USR NU
42. Bozianu Nicoleta-Cătălina deputat PMP NU
43. Bran-Voinea Ioana deputat PSD DA
44. Breaz Valer-Daniel senator PSD DA
45. Bucura-Oprescu Simona deputat PSD DA
46. Budăi Marius-Constantin deputat PSD DA
47. Buican Cristian deputat PNL NU
48. Buicu Corneliu-Florin deputat PSD DA
49. Bulacu Romulus senator PNL NU
50. Bumb Sorin-Ioan deputat PNL NU
51. Burciu Cristina deputat PSD DA
52. Cadariu Constantin-Daniel senator PNL NU
53. Calotă Florică Ică deputat ALDE DA
54. Caracota Iancu senator PNL NU
55. Cazan Mircea-Vasile senator PNL NU
56. Cazanciuc Robert-Marius senator PSD DA
57. Căciulă Aurel deputat PSD DA
58. Călin Ion deputat PSD DA
59. Căruceru Aida-Cristina deputat PSD DA
60. Cârciumaru Florin senator PSD DA
61. Cherecheș Florica deputat PNL NU
62. Cherecheș Viorica deputat PNL NU
63. Chiriac Viorel deputat PSD DA
64. Chirteș Ioan-Cristian senator PNL NU
65. Chisăliță Ioan Narcis senator PSD DA
66. Ciocan Dan deputat PSD DA
67. Ciofu Tamara-Dorina deputat PSD DA
68. Ciolacu Ion-Marcel deputat PSD DA
69. Ciuhodaru Tudor deputat PSD DA
70. Cîmpeanu Sorin Mihai deputat - NU
71. Cîtea Vasile deputat PSD DA
72. Cîțu Florin-Vasile senator PNL NU
73. Cobuz Maricela deputat PSD DA
74. Cocoș Vasile deputat PSD DA
75. Codreanu Constantin deputat PMP NU
76. Coliban Allen senator USR NU
77. Constantin Daniel deputat - NU
78. Corlățean Titus senator PSD DA
79. Covaciu Severica-Rodica senator - NU
80. Craioveanu Elena-Lavinia senator PSD DA
81. Crețu Gabriela senator PSD DA
82. Cristache Cătălin deputat PMP NU
83. Császár Károly Zsolt senator UDMR DA
84. Csép Éva-Andrea deputat UDMR DA
85. Csokany Petronela-Mihaela deputat Minoritati DA
86. Csoma Botond deputat UDMR DA
87. Cuc Alexandru-Răzvan deputat PSD DA
88. Cucșa Marian-Gheorghe deputat ALDE DA
89. Culeafă Mihai deputat PNL NU
90. Cupșa Ioan deputat PNL NU
91. Dan Carmen Daniela senator PSD DA
92. Dehelean Silviu deputat USR NU
93. Diaconu Adrian-Nicolae senator PSD DA
94. Dinică Silvia-Monica senator USR NU
95. Dinu Cristina-Elena deputat PSD DA
96. Dîrzu Ioan deputat PSD DA
97. Dobre Mircea-Titus deputat - NU
98. Dobre Victor Paul deputat PNL NU
99. Dobrică Ionela Viorela deputat PSD DA
100. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae deputat PSD DA
101. Dogariu Eugen senator PSD DA
102. Dohotaru Adrian-Octavian deputat - NU
103. Drăghici Mircea-Gheorghe deputat PSD DA
104. Dunava Costel Neculai deputat PSD DA
105. Dunca Marius-Alexandru senator PSD DA
106. Duruș Vlad-Emanuel deputat USR NU
107. Erdei Dolóczki István deputat UDMR DA
108. Farago Petru deputat UDMR DA
109. Fălcoi Nicu senator USR NU
110. Fenechiu Cătălin-Daniel senator PNL NU
111. Fifor Mihai-Viorel senator PSD DA
112. Filipescu Răducu-George senator PNL NU
113. Florea Oana-Consuela deputat PSD DA
114. Floroiu Ionel deputat PSD DA
115. Furtună Mirela deputat PSD DA
116. Ganea Ion senator PSD DA
117. Gavrilă Camelia deputat PSD DA
118. Gavriliță Bianca - Miruna deputat PSD DA
119. Georgescu Nicolae deputat PSD DA
120. Gerea Andrei Dominic deputat ALDE DA
121. Gheorghe Andrei Daniel deputat PNL NU
122. Gheorghe Tinel deputat PNL NU
123. Gheorghiu Bogdan deputat PNL NU
124. Ghera Giureci-Slobodan deputat Minoritati DA
125. Gherman Dumitru deputat PSD DA
126. Ghica Cristian senator USR NU
127. Ghilea Găvrilă deputat PNL NU
128. Ghinea Cristian deputat USR NU
129. Gilia Claudia deputat PSD DA
130. Goga Octavian deputat PSD DA
131. Gorghiu Alina-Ștefania senator PNL NU
132. Goțiu Remus Mihai senator USR NU
133. Grosaru Andi-Gabriel deputat Minoritati DA
134. Gudu Vasile deputat PNL NU
135. Hadârcă Ion senator ALDE DA
136. Halici Nicușor deputat PSD DA
137. Havrici Emanuel-Iuliu deputat PSD DA
138. Hărătău Elena deputat PSD DA
139. Hărău Eleonora-Carmen senator PNL NU
140. Heiuș Lucian-Ovidiu deputat PNL NU
141. Huncă Mihaela deputat - Abținere
142. Huțucă Bogdan-Iulian deputat PNL NU
143. Iancu Iulian deputat PSD DA
144. Ibram Iusein deputat Minoritati DA
145. Iftimie Neculai deputat PSD DA
146. Ilea Vasile senator PSD DA
147. Ilișanu Claudiu-Augustin deputat PSD DA
148. Ion Stelian-Cristian deputat USR NU
149. Ionescu George deputat PNL NU
150. Ioniță Antoneta deputat PNL NU
151. Iordache Florin deputat PSD DA
152. Iordache Virginel senator PSD DA
153. Itu Cornel deputat PSD DA
154. Iurișniți Cristina-Ionela deputat USR NU
155. Jivan Luminița-Maria deputat PSD DA
156. Kelemen Hunor deputat UDMR DA
157. Korodi Attila deputat UDMR DA
158. Kulcsár-Terza József-György deputat UDMR DA
159. László Attila senator UDMR DA
160. Lazăr Sorin deputat PSD DA
161. Leoreanu Laurențiu-Dan deputat PNL NU
162. Longher Victoria deputat Minoritati DA
163. Lovin Dumitru deputat ALDE DA
164. Lungu Dan senator USR NU
165. Lungu Tudorița deputat PNL NU
166. Lupașcu Costel deputat PSD DA
167. Lupescu Dumitru deputat USR NU
168. Macovei Silviu Nicu deputat PSD DA
169. Magyar Loránd-Bálint deputat UDMR DA
170. Manole Petre-Florin deputat PSD DA
171. Marciu Ovidiu-Cristian-Dan senator PSD DA
172. Marica Petru-Sorin deputat PSD DA
173. Marin Gheorghe senator PSD DA
174. Marin Nicolae senator PSD DA
175. Márton Árpád-Francisc deputat UDMR DA
176. Matei Călin-Vasile-Andrei deputat PSD DA
177. Matei Constantin-Bogdan senator PSD DA
178. Mazilu Liviu-Lucian senator PSD DA
179. Mărgărit Mitică-Marius deputat PSD DA
180. Meleșcanu Teodor Viorel senator ALDE DA
181. Mihail Radu-Mihai senator USR NU
182. Mihalescul Dumitru deputat PNL NU
183. Mihălcescu Carmen-Ileana deputat PSD DA
184. Mihu Ștefan senator PSD DA
185. Mirea Siminica senator PSD DA
186. Mînzatu Roxana deputat PSD DA
187. Mocioalcă Ion deputat - NU
188. Moga Nicolae senator PSD DA
189. Mohaci Mihai deputat PSD DA
190. Moldovan Sorin-Dan deputat PNL NU
191. Moșteanu Liviu-Ionuț deputat USR NU
192. Mușoiu Ștefan deputat PSD DA
193. Nasra Gabriel-Horia deputat PSD DA
194. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril deputat USR NU
195. Neață Eugen deputat PSD DA
196. Nicoară Marius Petre senator ALDE DA
197. Nicoară Romeo Florin deputat PNL NU
198. Nicolae Andrei deputat PSD DA
199. Niță Ilie senator ALDE DA
200. Niță Mihai deputat ALDE DA
201. Niță Nicu deputat PSD DA
202. Nosa Iuliu deputat PSD DA
203. Novák Csaba-Zoltán senator UDMR DA
204. Olar Corneliu deputat PNL NU
205. Olteanu Daniel deputat ALDE DA
206. Oprea Dumitru deputat PNL NU
207. Oprea Mario-Ovidiu senator PNL NU
208. Oprișcan Mihai Doru deputat ALDE DA
209. Oros Nechita-Adrian deputat PNL NU
210. Orțan Ovidiu-Florin senator PSD DA
211. Oteșanu Daniela deputat PSD DA
212. Palăr Ionel deputat PNL NU
213. Pambuccian Varujan deputat Minoritati DA
214. Pană Adriana-Doina deputat PSD DA
215. Paraschiv Rodica deputat PSD DA
216. Pațurcă Roxana-Natalia senator PSD DA
217. Pauliuc Nicoleta senator PNL NU
218. Pavel Marian senator PSD DA
219. Păle Dănuț deputat PSD DA
220. Pănescu Doru-Adrian senator PSD DA
221. Pereș Alexandru senator PNL NU
222. Petrea Gabriel deputat PSD DA
223. Petrețchi Nicolae-Miroslav deputat Minoritati DA
224. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina deputat PSD DA
225. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian deputat PSD DA
226. Podașcă Gabriela-Maria deputat - NU
227. Pop Andrei deputat PSD DA
228. Pop Georgian deputat - NU
229. Popa Florin deputat PSD DA
230. Popa Ion senator ALDE DA
231. Popa Mihai Valentin deputat PSD DA
232. Popa Ștefan-Ovidiu deputat PSD DA
233. Popescu Mariana-Venera deputat Minoritati DA
234. Popescu Nicolae-Daniel deputat USR NU
235. Predoiu Marian-Cătălin deputat PNL NU
236. Presadă Florina-Raluca senator USR NU
237. Presură Alexandra deputat PSD DA
238. Prisnel Adrian-Claudiu deputat USR NU
239. Prișcă Răzvan Sorin deputat PNL NU
240. Prună Cristina-Mădălina deputat USR NU
241. Radu Anișoara deputat PSD DA
242. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin deputat PSD DA
243. Raețchi Ovidiu Alexandru deputat PNL NU
244. Răcuci Claudiu-Vasile deputat PNL NU
245. Rădulescu Alexandru deputat PSD DA
246. Rădulescu Cătălin-Marian deputat PSD DA
247. Rădulescu Dan-Răzvan deputat USR NU
248. Răduț Violeta deputat PSD DA
249. Rodeanu Bogdan-Ionel deputat USR NU
250. Roman Florin-Claudiu deputat PNL NU
251. Roman Ioan Sorin deputat PSD DA
252. Romanescu Cristinel deputat PNL NU
253. Roșca Lucreția deputat PSD DA
254. Rotaru Alexandru deputat PSD DA
255. Rotaru Ion senator PSD DA
256. Rotaru Răzvan-Ilie deputat PSD DA
257. Ruse Mihai senator ALDE DA
258. Salan Viorel senator PSD DA
259. Savin Emanoil senator PSD DA
260. Sbîrnea Liliana senator PSD DA
261. Sebestyén Csaba-István deputat UDMR DA
262. Sefer Cristian-George deputat PSD DA
263. Seidler Cristian-Gabriel deputat USR NU
264. Sighiartău Robert-Ionatan deputat PNL NU
265. Silistru Doina senator PSD DA
266. Simion Lucian-Eduard deputat PSD DA
267. Simionca Ioan senator ALDE DA
268. Simionca Ionuț deputat PMP NU
269. Simonis Alfred - Robert deputat PSD DA
270. Smarandache Miron Alexandru senator PSD DA
271. Socotar Gheorghe-Dinu deputat PSD DA
272. Soporan Aurel-Horea senator PSD DA
273. Spânu Ion deputat - NU
274. Stan Ioan senator PSD DA
275. Stan Viorel deputat PSD DA
276. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel deputat USR NU
277. Stativă Irinel Ioan deputat PSD DA
278. Stănescu Alexandru deputat PSD DA
279. Stănescu Paul senator PSD DA
280. Steriu Valeriu-Andrei deputat PSD DA
281. Stocheci Cristina-Mariana senator PSD DA
282. Suciu Matei deputat PSD DA
283. Suciu Vasile-Daniel deputat PSD DA
284. Surgent Marius-Gheorghe deputat ALDE DA
285. Szabó Ödön deputat UDMR DA
286. Șarapatin Elvira deputat PSD DA
287. Șerban Ciprian-Constantin deputat PSD DA
288. Șimon Gheorghe deputat PSD DA
289. Șișcu George deputat PNL NU
290. Șotcan Theodora deputat PSD DA
291. Șova Lucian deputat PSD DA
292. Șovăială Constantin deputat PNL NU
293. Ștefan Corneliu deputat PSD DA
294. Ștefan Ion deputat PNL NU
295. Ștefan Viorel deputat PSD DA
296. Știrbu Gigel-Sorinel deputat PNL NU
297. Talpoș Ioan-Iustin senator PSD DA
298. Tănăsescu Alina-Elena deputat PSD DA
299. Teiș Alina deputat PSD DA
300. Terea Ioan deputat PSD DA
301. Tîlvăr Angel deputat PSD DA
302. Todor Adrian deputat PSD DA
303. Toma Cătălin Dumitru senator PNL NU
304. Toma Ilie deputat PSD DA
305. Trăilă Cristina deputat PNL NU
306. Tripa Florin-Dan deputat PSD DA
307. Trufin Lucian senator PSD DA
308. Tudor Beatrice deputat PSD DA
309. Tudose Mihai deputat - NU
310. Turcan Raluca deputat PNL NU
311. Turcescu Robert-Nicolae deputat PMP NU
312. Turos Lóránd senator UDMR DA
313. Tușa Adriana Diana deputat PSD DA
314. Țapu Nazare Eugen senator PNL NU
315. Țuțuianu Adrian senator PSD NU
316. Ursu Răzvan-Ion deputat PSD DA
317. Valeca Șerban Constantin senator PSD DA
318. Varga Vasile deputat PNL NU
319. Vass Levente deputat UDMR DA
320. Văcaru Alin Vasile deputat - NU
321. Vela Ion-Marcel senator PNL NU
322. Velcea Nicolae deputat PSD DA
323. Vișan George-Gabriel deputat PSD DA
324. Vîlceanu Dan deputat PNL NU
325. Vîrză Mihăiță deputat PSD DA
326. Vosganian Varujan deputat ALDE DA
327. Vrăjitoru Sorinel-Marian deputat PSD DA
328. Vulpescu Ioan senator PSD DA
329. Weber Mihai deputat PSD DA
330. Zainea Cornel deputat USR NU
331. Zamfir Daniel-Cătălin senator ALDE DA
332. Zamfira Constantin-Cătălin deputat PSD DA
333. Zisopol Dragoș Gabriel deputat Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti marți, 19 octombrie 2021, 17:16
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro