Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 14.02.2019 > 11:10 Versiunea pentru printare
Joi, 14 februarie 2019, ora 11:10

Subiect vot: art.51 - amendament respins 111
Centralizator:Total Camera Deputaților Senat
PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil. PSD PNL USR UDMR ALDE
- prezenți:337 121 51 18 17 13 6 9 12 50 17 9 5 9
- voturi pentru (DA):219 121 - - 17 13 - 6 - 49 - - 5 8
- voturi împotrivă (NU):40 - 6 17 - - 5 3 - - - 9 - -
- abțineri:78 - 45 1 - - 1 - 12 1 17 - - 1
- nu au votat:0 - - - - - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Parlamentar Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian deputat PNL Abținere
2. Adnagi Slavoliub deputat Minoritati DA
3. Alexandrescu Vlad-Tudor senator USR NU
4. Alexe Costel deputat PNL Abținere
5. Ambrus Izabella-Agnes deputat UDMR DA
6. Ampleev Andrian deputat Minoritati DA
7. Anastase Roberta Alma deputat PNL Abținere
8. Andronache Gabriel deputat PNL NU
9. Andrușcă Dănuț deputat PSD DA
10. Antal István-Loránt senator UDMR DA
11. Apjok Norbert deputat UDMR DA
12. Arcan Emilia senator PSD DA
13. Arcaș Viorel senator PSD DA
14. Ardelean Ben-Oni deputat PNL Abținere
15. Avram Constantin deputat ALDE DA
16. Avram Nicolae senator PSD DA
17. Axinte Vasile deputat PSD DA
18. Babuș Radu deputat PSD DA
19. Badea Viorel-Riceard senator PNL Abținere
20. Balint Liviu-Ioan deputat PSD DA
21. Banias Mircea Marius deputat - Abținere
22. Barna Ilie Dan deputat USR NU
23. Bădulescu Dorin-Valeriu senator ALDE DA
24. Băișanu Ștefan-Alexandru deputat ALDE DA
25. Bălănescu Alexandru deputat PSD DA
26. Bănicioiu Nicolae deputat - Abținere
27. Bârlădeanu Dragoș-Petruț deputat PSD DA
28. Bejinariu Eugen deputat PSD DA
29. Bende Sándor deputat UDMR DA
30. Benea Adrian-Dragoș senator PSD DA
31. Benedek Zacharie deputat UDMR DA
32. Benkő Erika deputat UDMR DA
33. Bica Dănuț deputat PNL Abținere
34. Bichineț Corneliu deputat PMP NU
35. Biro Zsolt-Istvan deputat UDMR DA
36. Boboc Tudorița-Rodica deputat PSD DA
37. Boboc Valentin Gabriel deputat PSD DA
38. Bodea Marius deputat PNL Abținere
39. Bodog Florian-Dorel senator PSD DA
40. Bogdan Gheorghe-Dănuț deputat PSD DA
41. Bontea Vlad deputat PSD DA
42. Boroianu Aurel-Robert deputat PNL Abținere
43. Botez Mihai-Cătălin deputat USR NU
44. Bozianu Nicoleta-Cătălina deputat PMP NU
45. Bran-Voinea Ioana deputat PSD DA
46. Breaz Valer-Daniel senator PSD DA
47. Bucura-Oprescu Simona deputat PSD DA
48. Budăi Marius-Constantin deputat PSD DA
49. Buican Cristian deputat PNL Abținere
50. Buicu Corneliu-Florin deputat PSD DA
51. Bulacu Romulus senator PNL Abținere
52. Bumb Sorin-Ioan deputat PNL Abținere
53. Burciu Cristina deputat PSD DA
54. Cadariu Constantin-Daniel senator PNL Abținere
55. Calotă Florică Ică deputat ALDE DA
56. Caracota Iancu senator PNL Abținere
57. Cazan Mircea-Vasile senator PNL Abținere
58. Cazanciuc Robert-Marius senator PSD DA
59. Căciulă Aurel deputat PSD DA
60. Călin Ion deputat PSD DA
61. Căruceru Aida-Cristina deputat PSD DA
62. Cârciumaru Florin senator PSD DA
63. Cherecheș Florica deputat PNL Abținere
64. Cherecheș Viorica deputat PNL Abținere
65. Chiriac Viorel deputat PSD DA
66. Chirteș Ioan-Cristian senator PNL Abținere
67. Ciocan Dan deputat PSD DA
68. Ciofu Tamara-Dorina deputat PSD DA
69. Ciolacu Ion-Marcel deputat PSD DA
70. Ciuhodaru Tudor deputat PSD DA
71. Cîmpeanu Sorin Mihai deputat - Abținere
72. Cîtea Vasile deputat PSD DA
73. Cîțu Florin-Vasile senator PNL Abținere
74. Cobuz Maricela deputat PSD DA
75. Cocoș Vasile deputat PSD DA
76. Codreanu Constantin deputat PMP NU
77. Coliban Allen senator USR NU
78. Constantin Daniel deputat - Abținere
79. Corlățean Titus senator PSD DA
80. Craioveanu Elena-Lavinia senator PSD DA
81. Crețu Gabriela senator PSD DA
82. Cristache Cătălin deputat PMP NU
83. Császár Károly Zsolt senator UDMR DA
84. Csép Éva-Andrea deputat UDMR DA
85. Cuc Alexandru-Răzvan deputat PSD DA
86. Cucșa Marian-Gheorghe deputat ALDE DA
87. Culeafă Mihai deputat PNL NU
88. Cupșa Ioan deputat PNL Abținere
89. Dehelean Silviu deputat USR NU
90. Deneș Ioan senator PSD DA
91. Diaconescu Renică senator PSD DA
92. Diaconu Adrian-Nicolae senator PSD DA
93. Dinică Silvia-Monica senator USR NU
94. Dinu Cristina-Elena deputat PSD DA
95. Dîrzu Ioan deputat PSD DA
96. Dobre Mircea-Titus deputat - Abținere
97. Dobre Victor Paul deputat PNL Abținere
98. Dobrică Ionela Viorela deputat PSD DA
99. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae deputat PSD DA
100. Dobrovie Matei-Adrian deputat PNL Abținere
101. Dogariu Eugen senator PSD DA
102. Drăghici Mircea-Gheorghe deputat PSD DA
103. Dumitrescu Cristian-Sorin senator PSD DA
104. Dunava Costel Neculai deputat PSD DA
105. Dunca Marius-Alexandru senator PSD DA
106. Duruș Vlad-Emanuel deputat USR NU
107. Erdei Dolóczki István deputat UDMR DA
108. Farago Petru deputat UDMR DA
109. Fălcoi Nicu senator USR NU
110. Fenechiu Cătălin-Daniel senator PNL Abținere
111. Fifor Mihai-Viorel senator PSD DA
112. Filipescu Răducu-George senator PNL Abținere
113. Florea Oana-Consuela deputat PSD DA
114. Floroiu Ionel deputat PSD DA
115. Furtună Mirela deputat PSD DA
116. Ganea Ion senator PSD DA
117. Gavrilă Camelia deputat PSD DA
118. Gavrilescu Grațiela Leocadia deputat ALDE DA
119. Gavriliță Bianca - Miruna deputat PSD DA
120. Georgescu Nicolae deputat PSD DA
121. Gerea Andrei Dominic deputat ALDE DA
122. Gheorghe Andrei Daniel deputat PNL NU
123. Gheorghe Tinel deputat PNL Abținere
124. Gheorghiu Bogdan deputat PNL Abținere
125. Gherman Dumitru deputat PSD DA
126. Ghica Cristian senator USR NU
127. Ghilea Găvrilă deputat PNL Abținere
128. Gilia Claudia deputat PSD DA
129. Giugea Nicolae deputat PNL Abținere
130. Goga Octavian deputat PSD DA
131. Gorghiu Alina-Ștefania senator PNL Abținere
132. Goțiu Remus Mihai senator USR NU
133. Grosaru Andi-Gabriel deputat Minoritati NU
134. Gudu Vasile deputat PNL Abținere
135. Hadârcă Ion senator ALDE DA
136. Halici Nicușor deputat PSD DA
137. Havrici Emanuel-Iuliu deputat PSD DA
138. Hărătău Elena deputat PSD DA
139. Hărău Eleonora-Carmen senator PNL Abținere
140. Heiuș Lucian-Ovidiu deputat PNL Abținere
141. Huncă Mihaela deputat - Abținere
142. Iancu Iulian deputat PSD DA
143. Ibram Iusein deputat Minoritati DA
144. Iftimie Neculai deputat PSD DA
145. Ilea Vasile senator PSD DA
146. Ilișanu Claudiu-Augustin deputat PSD DA
147. Ion Stelian-Cristian deputat USR NU
148. Ionescu George deputat PNL NU
149. Ioniță Antoneta deputat PNL Abținere
150. Iordache Florin deputat PSD DA
151. Iordache Virginel senator PSD DA
152. Itu Cornel deputat PSD DA
153. Iurișniți Cristina-Ionela deputat USR NU
154. Jivan Luminița-Maria deputat PSD DA
155. Kelemen Hunor deputat UDMR DA
156. Korodi Attila deputat UDMR DA
157. Kulcsár-Terza József-György deputat UDMR DA
158. László Attila senator UDMR DA
159. Lazăr Sorin deputat PSD DA
160. Leoreanu Laurențiu-Dan deputat PNL Abținere
161. Longher Victoria deputat Minoritati NU
162. Lovin Dumitru deputat ALDE DA
163. Lungu Dan senator USR NU
164. Lungu Tudorița deputat PNL Abținere
165. Lupașcu Costel deputat PSD DA
166. Lupescu Dumitru deputat USR NU
167. Macovei Silviu Nicu deputat PSD DA
168. Magyar Loránd-Bálint deputat UDMR DA
169. Manole Petre-Florin deputat PSD DA
170. Marciu Ovidiu-Cristian-Dan senator PSD DA
171. Marica Petru-Sorin deputat PSD DA
172. Marin Gheorghe senator PSD DA
173. Marin Nicolae senator PSD DA
174. Márton Árpád-Francisc deputat UDMR DA
175. Matei Călin-Vasile-Andrei deputat PSD DA
176. Matei Constantin-Bogdan senator PSD DA
177. Mazilu Liviu-Lucian senator PSD DA
178. Mărgărit Mitică-Marius deputat PSD DA
179. Meleșcanu Teodor Viorel senator ALDE DA
180. Mihail Radu-Mihai senator USR NU
181. Mihalescul Dumitru deputat PNL Abținere
182. Mihălcescu Carmen-Ileana deputat PSD DA
183. Mihu Ștefan senator PSD DA
184. Mirea Siminica senator PSD DA
185. Mînzatu Roxana deputat PSD DA
186. Mocioalcă Ion deputat - Abținere
187. Moga Nicolae senator PSD DA
188. Mohaci Mihai deputat PSD DA
189. Moldovan Sorin-Dan deputat PNL Abținere
190. Moșteanu Liviu-Ionuț deputat USR NU
191. Mușoiu Ștefan deputat PSD DA
192. Nasra Gabriel-Horia deputat PSD DA
193. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril deputat USR Abținere
194. Neagu Nicolae deputat PNL Abținere
195. Neață Eugen deputat PSD DA
196. Nicoară Marius Petre senator ALDE DA
197. Nicoară Romeo Florin deputat PNL Abținere
198. Nicolae Andrei deputat PSD DA
199. Nistor Laurențiu deputat PSD DA
200. Niță Ilie senator ALDE DA
201. Niță Mihai deputat ALDE DA
202. Niță Nicu deputat PSD DA
203. Nosa Iuliu deputat PSD DA
204. Novák Csaba-Zoltán senator UDMR DA
205. Olar Corneliu deputat PNL Abținere
206. Olteanu Daniel deputat ALDE DA
207. Oprea Dumitru deputat PNL Abținere
208. Oprea Mario-Ovidiu senator PNL Abținere
209. Oprișcan Mihai Doru deputat ALDE DA
210. Oros Nechita-Adrian deputat PNL Abținere
211. Orțan Ovidiu-Florin senator PSD DA
212. Oteșanu Daniela deputat PSD DA
213. Palăr Ionel deputat PNL Abținere
214. Pambuccian Varujan deputat Minoritati NU
215. Pană Adriana-Doina deputat PSD DA
216. Paraschiv Rodica deputat PSD DA
217. Pațurcă Roxana-Natalia senator PSD DA
218. Pavel Marian senator PSD DA
219. Păle Dănuț deputat PSD DA
220. Pănescu Doru-Adrian senator PSD DA
221. Pereș Alexandru senator PNL Abținere
222. Petrea Gabriel deputat PSD DA
223. Petrețchi Nicolae-Miroslav deputat Minoritati DA
224. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina deputat PSD DA
225. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian deputat PSD DA
226. Podașcă Gabriela-Maria deputat - Abținere
227. Pop Andrei deputat PSD DA
228. Pop Georgian deputat - Abținere
229. Pop Gheorghe senator PSD DA
230. Popa Florin deputat PSD DA
231. Popa Ion senator ALDE DA
232. Popa Mihai Valentin deputat PSD DA
233. Popa Ștefan-Ovidiu deputat PSD DA
234. Popescu Mariana-Venera deputat Minoritati DA
235. Popescu Nicolae-Daniel deputat USR NU
236. Popescu Pavel deputat PNL Abținere
237. Predoiu Marian-Cătălin deputat PNL Abținere
238. Presadă Florina-Raluca senator USR NU
239. Presură Alexandra deputat PSD DA
240. Prisnel Adrian-Claudiu deputat USR NU
241. Prișcă Răzvan Sorin deputat PNL Abținere
242. Prună Cristina-Mădălina deputat USR NU
243. Radu Anișoara deputat PSD DA
244. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin deputat PSD DA
245. Raețchi Ovidiu Alexandru deputat PNL Abținere
246. Răcuci Claudiu-Vasile deputat PNL Abținere
247. Rădulescu Cătălin-Marian deputat PSD DA
248. Rădulescu Dan-Răzvan deputat USR NU
249. Răduț Violeta deputat PSD DA
250. Rodeanu Bogdan-Ionel deputat USR NU
251. Roman Florin-Claudiu deputat PNL Abținere
252. Roman Ioan Sorin deputat PSD DA
253. Romanescu Cristinel deputat PNL Abținere
254. Roșca Lucreția deputat PSD DA
255. Rotaru Alexandru deputat PSD DA
256. Rotaru Ion senator PSD DA
257. Rotaru Răzvan-Ilie deputat PSD DA
258. Ruse Mihai senator ALDE DA
259. Salan Viorel senator PSD DA
260. Savin Emanoil senator PSD DA
261. Sbîrnea Liliana senator PSD DA
262. Sebestyén Csaba-István deputat UDMR DA
263. Sefer Cristian-George deputat PSD DA
264. Seidler Cristian-Gabriel deputat USR NU
265. Sighiartău Robert-Ionatan deputat PNL Abținere
266. Silistru Doina senator PSD DA
267. Simion Lucian-Eduard deputat PSD DA
268. Simionca Ioan senator ALDE Abținere
269. Simionca Ionuț deputat PMP NU
270. Simonis Alfred - Robert deputat PSD DA
271. Smarandache Miron Alexandru senator PSD DA
272. Socotar Gheorghe-Dinu deputat PSD DA
273. Soporan Aurel-Horea senator PSD DA
274. Spânu Ion deputat - Abținere
275. Stamatian Vasile-Florin deputat PNL NU
276. Stan Ioan senator PSD DA
277. Stan Viorel deputat PSD DA
278. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel deputat USR NU
279. Stativă Irinel Ioan deputat PSD DA
280. Stănescu Alexandru deputat PSD DA
281. Stănescu Paul senator PSD DA
282. Stângă George-Cătălin senator PNL Abținere
283. Steriu Valeriu-Andrei deputat PSD DA
284. Stocheci Cristina-Mariana senator PSD DA
285. Suciu Matei deputat PSD DA
286. Suciu Vasile-Daniel deputat PSD DA
287. Surgent Marius-Gheorghe deputat ALDE DA
288. Szabó Ödön deputat UDMR DA
289. Șarapatin Elvira deputat PSD DA
290. Șerban Ciprian-Constantin deputat PSD DA
291. Șimon Gheorghe deputat PSD DA
292. Șișcu George deputat PNL Abținere
293. Șotcan Theodora deputat PSD DA
294. Șova Lucian deputat PSD DA
295. Șovăială Constantin deputat PNL Abținere
296. Ștefan Corneliu deputat PSD DA
297. Ștefan Ion deputat PNL Abținere
298. Știrbu Gigel-Sorinel deputat PNL Abținere
299. Tabugan Ion deputat ALDE DA
300. Talpoș Ioan-Iustin senator PSD DA
301. Tănăsescu Alina-Elena deputat PSD DA
302. Teiș Alina deputat PSD DA
303. Terea Ioan deputat PSD DA
304. Tîlvăr Angel deputat PSD DA
305. Todor Adrian deputat PSD DA
306. Toma Cătălin Dumitru senator PNL Abținere
307. Toma Ilie deputat PSD DA
308. Toma Vasilică senator PSD DA
309. Tripa Florin-Dan deputat PSD DA
310. Trufin Lucian senator PSD DA
311. Tudor Beatrice deputat PSD DA
312. Tudose Mihai deputat - Abținere
313. Turcan Raluca deputat PNL NU
314. Turcescu Robert-Nicolae deputat PMP Abținere
315. Turos Lóránd senator UDMR DA
316. Tușa Adriana Diana deputat PSD DA
317. Țapu Nazare Eugen senator PNL Abținere
318. Țuțuianu Adrian senator PSD Abținere
319. Ursu Răzvan-Ion deputat PSD DA
320. Valeca Șerban Constantin senator PSD DA
321. Varga Vasile deputat PNL Abținere
322. Vass Levente deputat UDMR DA
323. Văcaru Alin Vasile deputat - Abținere
324. Vela Ion-Marcel senator PNL Abținere
325. Velcea Nicolae deputat PSD DA
326. Vișan George-Gabriel deputat PSD DA
327. Vîlceanu Dan deputat PNL Abținere
328. Vîrză Mihăiță deputat PSD DA
329. Vlad Sergiu Cosmin deputat USR NU
330. Vosganian Varujan deputat ALDE DA
331. Vrăjitoru Sorinel-Marian deputat PSD DA
332. Vulpescu Ioan senator PSD DA
333. Weber Mihai deputat PSD DA
334. Zainea Cornel deputat USR NU
335. Zamfir Daniel-Cătălin senator ALDE DA
336. Zamfira Constantin-Cătălin deputat PSD DA
337. Zisopol Dragoș Gabriel deputat Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti duminică, 24 octombrie 2021, 2:27
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro